Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Cilt bakımı, hemen hemen her yaştan kişinin önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Piyasada bulunan cilt bakım ürünleri, kişilerin cilt problemlerini özel olarak ele almakta ve bu cilt problemlerinin kademeli olarak azalmasına yarımcı olmaktadır.

Maruderm, doğal ürünleri güzellik sektörüyle buluşturma hedefiyle çıktığı bu yolda; her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak pazar hacmini sürekli genişletmektedir. Doğanın mucizelerinin bakım ürünlerine eklenmesi, çeşitli cilt problemlerine çözüm bulma sürecine yardımcı olmaktadır.

Maruderm cilt bakım ürünleri, en kaliteli içeriklerle üretilmekte ve en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Her cilt tipine ayrı olarak tasarlanan Maruderm ürünleri, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacıyla piyasaya sürülmektedir.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, yüz bölgesinin ve tüm vücudun çeşitli bakım ürünleriyle düzenli olarak beslenmesi anlamına gelmektedir. İnsan organizmasını, dış etkenlere karşı koruyan cilt yüzeyi; hassas yapısı nedeniyle rüzgâr ve güneş gibi faktörlerden olumsuz anlamda etkilenmektedir. Cilt bakım ürünleri, düzenli olarak kullanıldığında cilt dokularının dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt bakımı ürünü kullanımının cilt hastalıklarını azaltma etkisi olsa da; kronikleşen ve kişilere büyük ölçüde sıkıntı veren cilt hastalıklarının dermatoloji uzmanları tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir. Cilt hastalıklarına bireysel olarak çözüm bulmaya çalışmak, hastalığın daha da ciddi bir boyuta geçmesine neden olabilmektedir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt bakımı, kişilerin kendi yaşam standartlarına göre planladığı bir süreçtir. Günlük veya haftalık olarak uygulanabilen cilt bakımı rutini, kişilerin cilt yüzeylerinin en iyi şekilde beslenmesine yardımcı olmaktadır. Beslenen ve güçlenen cilt yapıları, dış etkenlerin olumsuz faaliyetlerine karşı direnç kazanmaktadır.

Cilt bakımı yapanlar, cilt yüzeylerinin çok daha sağlıklı ve canlı göründüğünü söylemektedir. Cildin çeşitli ürünlerle düzenli olarak temizlenmesi ve arındırılması, cilt bakım rutinlerinin bir parçası olarak gösterilmektedir. Birçok adımdan oluşan cilt bakım rutini, kişilerin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımı aşamaları, kişilerin ihtiyaç duyduğu sıklıkta düzenli olarak uygulanmaktadır. Bu aşamaları kişiler, evlerinde veya güzellik merkezlerinde kullanabilmektedir. Cilt bakım aşamalarının sırasının doğru şekilde ilerlemesi, cilt yüzeyinin bakım ürünlerinden daha az hasar almasına olanak tanımaktadır. Cilt bakım aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Temizleyici Jel Kullanımı

Gün boyu kirlenen ve gözenek yapıları dolan cilt, gün sonunda güzel bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Temizleyici jel ürünleri, cildin makyaj ve fazla yağ gibi faktörlerden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Temizleyici jel seçiminin cilt tipine uygun olarak yapılması, yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinin önüne geçilmesi adına önem arz etmektedir.

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli, gün boyu kirlenen cilt yüzeyinin en iyi şekilde temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Yağlı ve karma cilt yapısına sahip olan kişiler için özel olarak üretilen bu ürün, içerdiği besleyici asitler sayesinde cilt bariyerinin güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

  1. Tonik Uygulaması İle Derinlemesine Temizlik

Tonik uygulaması, cilt yüzeyinin derinlerinde kalan makyaj kalıntılarının arınmasına yardımcı olmaktadır. Gözenek içlerine gizlenen makyaj kalıntıları ve ölü deriler, zamanla iltihaplanma yapmakta ve sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bu durumun önlenmesi için tonik uygulamasının düzenli hale getirilmesi gerekmektedir.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik, cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesine olanak tanımaktadır. Gözenek diplerinde kalan kir ve makyaj kalıntılarının yok edilmesine yardımcı olarak, gözeneklerin daha sıkı görünmesini ve daha az kir tutunmasını mümkün hale getirmektedir.

  1. Peeling Maske İle Ölü Deri Temizliği

Peeling uygulaması, cilt yüzeyindeki ölü derilerinin soyulup gitmesine olanak tanımaktadır. Peeling uygulaması sonrası yenilenen cilt yüzeyi, çok daha temiz ve çok daha canlı görünmektedir. Besleyici özelliği bulunan peeling maskeleri, cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm AHA – BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, kullanıcılarının en iyi peeling deneyimini doğal ürünlerle yaşamasına olanak tanımaktadır. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri, cilt yüzeyinin cansız hücrelerden en iyi şekilde arınmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda, cilt dokularının taze ve canlı kalmasına olanak tanımaktadır.

  1. Cilt Bakım Serumu Kullanımı

Cilt bakım serumları, cilt bakım kremlerine nazaran çok daha yoğun bir kıvamda üretilmektedir. Yoğunluk düzeyi fazla olan cilt bakım serumları, cilt dokularının daha hızlı bir şekilde beslenmesine olanak tanımaktadır. Kişiler, onlarca farklı çeşit cilt bakım serumu arasından ciltlerinin ihtiyaçlarına en fazla uyum sağlayacak ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, içerdiği yoğun C vitamini desteği sayesinde cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Ürün içerisindeki kolajen desteği sağlayan Peptid molekülleri, cilt kırışıklarının en aza indirilmesini sağlarken; aydınlatıcı etki gösteren içeriği sayesinde cildin daha beyaz görünmesine olanak tanımaktadır.

  1. Nemlendirici Krem Uygulamak

Nemlendirici krem, cilt bakım aşamaları nedeniyle yorulan cildin dinlenmesi ve doğal olarak beslenmesi için son derece önem arz etmektedir. Cilt bakım aşamalarının sonunda, cilt yüzeyinin iyi bir nemlendiriciyle nemlendirilmesi gerekmektedir. Kişiler, cilt tiplerine uyum sağlayacak nemlendiriciyi; kendi cilt tiplerini analiz ederek seçmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..