Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Cilt bakımı, hemen hemen her yaştan kişinin önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Piyasada bulunan cilt bakım ürünleri, kişilerin cilt problemlerini özel olarak ele almakta ve bu cilt problemlerinin kademeli olarak azalmasına yarımcı olmaktadır.

Maruderm, doğal ürünleri güzellik sektörüyle buluşturma hedefiyle çıktığı bu yolda; her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak pazar hacmini sürekli genişletmektedir. Doğanın mucizelerinin bakım ürünlerine eklenmesi, çeşitli cilt problemlerine çözüm bulma sürecine yardımcı olmaktadır.

Maruderm cilt bakım ürünleri, en kaliteli içeriklerle üretilmekte ve en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Her cilt tipine ayrı olarak tasarlanan Maruderm ürünleri, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacıyla piyasaya sürülmektedir.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, yüz bölgesinin ve tüm vücudun çeşitli bakım ürünleriyle düzenli olarak beslenmesi anlamına gelmektedir. İnsan organizmasını, dış etkenlere karşı koruyan cilt yüzeyi; hassas yapısı nedeniyle rüzgâr ve güneş gibi faktörlerden olumsuz anlamda etkilenmektedir. Cilt bakım ürünleri, düzenli olarak kullanıldığında cilt dokularının dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt bakımı ürünü kullanımının cilt hastalıklarını azaltma etkisi olsa da; kronikleşen ve kişilere büyük ölçüde sıkıntı veren cilt hastalıklarının dermatoloji uzmanları tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir. Cilt hastalıklarına bireysel olarak çözüm bulmaya çalışmak, hastalığın daha da ciddi bir boyuta geçmesine neden olabilmektedir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt bakımı, kişilerin kendi yaşam standartlarına göre planladığı bir süreçtir. Günlük veya haftalık olarak uygulanabilen cilt bakımı rutini, kişilerin cilt yüzeylerinin en iyi şekilde beslenmesine yardımcı olmaktadır. Beslenen ve güçlenen cilt yapıları, dış etkenlerin olumsuz faaliyetlerine karşı direnç kazanmaktadır.

Cilt bakımı yapanlar, cilt yüzeylerinin çok daha sağlıklı ve canlı göründüğünü söylemektedir. Cildin çeşitli ürünlerle düzenli olarak temizlenmesi ve arındırılması, cilt bakım rutinlerinin bir parçası olarak gösterilmektedir. Birçok adımdan oluşan cilt bakım rutini, kişilerin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımı aşamaları, kişilerin ihtiyaç duyduğu sıklıkta düzenli olarak uygulanmaktadır. Bu aşamaları kişiler, evlerinde veya güzellik merkezlerinde kullanabilmektedir. Cilt bakım aşamalarının sırasının doğru şekilde ilerlemesi, cilt yüzeyinin bakım ürünlerinden daha az hasar almasına olanak tanımaktadır. Cilt bakım aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Temizleyici Jel Kullanımı

Gün boyu kirlenen ve gözenek yapıları dolan cilt, gün sonunda güzel bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Temizleyici jel ürünleri, cildin makyaj ve fazla yağ gibi faktörlerden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Temizleyici jel seçiminin cilt tipine uygun olarak yapılması, yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinin önüne geçilmesi adına önem arz etmektedir.

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli, gün boyu kirlenen cilt yüzeyinin en iyi şekilde temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Yağlı ve karma cilt yapısına sahip olan kişiler için özel olarak üretilen bu ürün, içerdiği besleyici asitler sayesinde cilt bariyerinin güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

  1. Tonik Uygulaması İle Derinlemesine Temizlik

Tonik uygulaması, cilt yüzeyinin derinlerinde kalan makyaj kalıntılarının arınmasına yardımcı olmaktadır. Gözenek içlerine gizlenen makyaj kalıntıları ve ölü deriler, zamanla iltihaplanma yapmakta ve sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bu durumun önlenmesi için tonik uygulamasının düzenli hale getirilmesi gerekmektedir.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik, cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesine olanak tanımaktadır. Gözenek diplerinde kalan kir ve makyaj kalıntılarının yok edilmesine yardımcı olarak, gözeneklerin daha sıkı görünmesini ve daha az kir tutunmasını mümkün hale getirmektedir.

  1. Peeling Maske İle Ölü Deri Temizliği

Peeling uygulaması, cilt yüzeyindeki ölü derilerinin soyulup gitmesine olanak tanımaktadır. Peeling uygulaması sonrası yenilenen cilt yüzeyi, çok daha temiz ve çok daha canlı görünmektedir. Besleyici özelliği bulunan peeling maskeleri, cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm AHA – BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, kullanıcılarının en iyi peeling deneyimini doğal ürünlerle yaşamasına olanak tanımaktadır. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri, cilt yüzeyinin cansız hücrelerden en iyi şekilde arınmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması durumunda, cilt dokularının taze ve canlı kalmasına olanak tanımaktadır.

  1. Cilt Bakım Serumu Kullanımı

Cilt bakım serumları, cilt bakım kremlerine nazaran çok daha yoğun bir kıvamda üretilmektedir. Yoğunluk düzeyi fazla olan cilt bakım serumları, cilt dokularının daha hızlı bir şekilde beslenmesine olanak tanımaktadır. Kişiler, onlarca farklı çeşit cilt bakım serumu arasından ciltlerinin ihtiyaçlarına en fazla uyum sağlayacak ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, içerdiği yoğun C vitamini desteği sayesinde cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Ürün içerisindeki kolajen desteği sağlayan Peptid molekülleri, cilt kırışıklarının en aza indirilmesini sağlarken; aydınlatıcı etki gösteren içeriği sayesinde cildin daha beyaz görünmesine olanak tanımaktadır.

  1. Nemlendirici Krem Uygulamak

Nemlendirici krem, cilt bakım aşamaları nedeniyle yorulan cildin dinlenmesi ve doğal olarak beslenmesi için son derece önem arz etmektedir. Cilt bakım aşamalarının sonunda, cilt yüzeyinin iyi bir nemlendiriciyle nemlendirilmesi gerekmektedir. Kişiler, cilt tiplerine uyum sağlayacak nemlendiriciyi; kendi cilt tiplerini analiz ederek seçmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..