quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cilt beyazlatıcı krem; ciltte oluşan mineral düzensizliğini dengelemekte, cildi onarmakta ve yenilenmesini sağlayarak cilt lekelerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatıcı krem alınırken oldukça dikkatli davranmak ve ürün içeriğini detaylıca okumak gerekmektedir.

Cilt beyazlatıcı kremler; yüz, koltuk altı, dirsek ve genital bölge kararmalarının herhangi bir işlem uygulanmadan giderilmesini sağlamaktadır. Ancak bu noktada ürün seçimi yaparken; krem, genital bölge gibi hassas alanlara da uygulanacağı için ürün içeriği dikkatlice okunmalı ve hassas cilt yapısına uygun temiz içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

Maruderm küresel pazarın benimsediği güzelliğe doğal yaklaşım vizyonunda kurulmuş ve kurulduğu ilk günden beri doğanın mucizelerini müşterilerine ulaştırmayı vizyon edinmiştir. Maruderm bünyesinde satışa sunulan tüm ürünlerin hammaddesi Fransa’dan getirilmekte ve doğal özler usta ellerde işlenerek yüz ve vücut bakım ürünleri halini almaktadır.

Yüz Beyazlatıcı Krem

Yüz beyazlatıcı krem güneş lekelerinin, akne ve sivilce lekelerinin ve yaşlılığa bağlı ortaya çıkan renk tonu eşitsizliklerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Pek çok kadın, renk tonu eşitliği sağlanmış, pürüzsüz bir cilt hayal etmektedir. Yüz beyazlatıcı kremler ciltteki renk farklılıklarının giderilmesini sağlayarak tek tonda pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Maruderm Leke Karşıtı ve Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu, doğal bileşenlerin gücünü bir araya getirerek cilt lekelerinin ve renk tonu eşitsizliklerinin giderilmesini sağlamaktadır. İçerisinde bulunan peptid, arbutin, meyan kökü ekstraktı ve niacinamide sayesinde düzenli kullanımda cildi beyazlatmakta ve tek ton cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Maruderm leke karşıtı beyazlatıcı serum; sabah ve akşam birkaç damla olarak cilt yüzeyine masaj yaparak uygulanmalıdır. Tahriş olmuş cilde uygulanmaması ve göze temas etmemesi gerekmektedir.

En İyi Beyazlatıcı Krem

Yüz, genital bölge, koltuk altı ve dirsek kararmalarına çözüm arayan pek çok kişi, en iyi beyazlatıcı krem arayışına girmektedir. Tüm cilt bakım ve kozmetik ürünlerinde olduğu gibi en iyi kavramı, kişiden kişiye değişiklik gösterebilse de kişinin ihtiyaçlarına ve cilt tipine uygun, düzenli kullanımda gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlayacak tüm ürünler; en iyi kategorisinde ele alınabilmektedir.

Maruderm kozmetik doğanın mucizelerini cilt bakım ve güzellik sektörüyle buluşturma vizyonuyla çıktığı ticaret yolculuğunda her geçen gün daha fazla kadına ulaşarak farklı kadınların hayatlarına dokunma fırsatı yakalamaktadır.

Maruderm kozmetik bünyesinde ciltteki kararmaları ve yüz bölgesindeki renk tonu eşitsizliklerini giderecek beyazlatıcı serum ve beyazlatıcı kremler satışa sunulmaktadır.

Renk tonu eşitsizliklerini giderecek ve aydınlık bir cilt görünümü yakalamayı sağlayacak beyazlatıcı ürünler şunlardır:

 1. Maruderm Leke Karşıtı Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik
 3. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Koltukaltı Beyazlatıcı Krem

Koltukaltı kararması kadınların en sık şikâyetçi olduğu konulardan biridir. Özellikle yaz aylarında askılı bluzlar ve bikiniler raflardan çıkıp günlük kombinlerdeki yerini aldıklarında kadınlar koltukaltı kararması nedeniyle diledikleri gibi giyinememekte ve özgürce hareket edememektedir.

Koltukaltı kararması nedenleri şunlardır:

 1. Aşırı terleme
 2. Havasızlık
 3. Sıcak ağda uygulanması
 4. Jilet kullanımı
 5. Deodorant kullanımı
 6. Hamilelik dönemindeki hormon değişimleri

Koltukaltı beyazlatıcı krem seçimi yaparken ürünün hassas bir bölgeye uygulanacağı unutulmamalı ve buna uygun olacak seçimler yapılmalıdır. Maruderm doğanın mucizelerini güzellik ve bakım sektörüyle buluşturma vizyonuyla çıktığı ticaret yolculuğunda piyasaya sunduğu tüm ürünlerin saf ve temiz içerikli olmasına oldukça özen göstermektedir.

Maruderm leke karşıtı cilt beyazlatıcı krem; peptit ve alpha arbutinle zenginleştirilmiş formülüyle düzenli kullanımda koyu leke görünümünün azalmasını sağlamaktadır. Sabah ve akşam temizlenmiş cilde nazikçe masaj yaparak uygulanması tavsiye edilmektedir. Tahriş olmuş ciltte kullanılmaması ve gözle direkt temasından kaçınılması önerilmektedir.

Beyazlatıcı Krem Kullanmanın Zararı Var mıdır?

Beyazlatıcı krem kullanmanın kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak beyazlatıcı krem kullanıp güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde leke oluşabilmekte ve cilt tonu eşitsizlikleri ortaya çıkabilmektedir.

Bundan dolayı cilt beyazlatıcı kremlerin geceleri kullanılması tavsiye edilmektedir. Bazı durumlarda nadiren ciltte tahrişe, kızarıklığa ve kaşıntıya neden olabilmektedir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalındığında kremin kullanımının durdurulması ve en kısa süre içerisinde doktora başvurulması gerekmektedir.

Beyazlatıcı Krem Kullananlar

Beyazlatıcı krem kullananlar; kremin ne kadar sürede etki ettiğine, nasıl kullanıldığına ve ne sıklıkla kullanıldığına dair krem kullanmaya hazırlanan kişilere fikir sunmak amacıyla deneyimlerini paylaşmaktadırlar.

Beyazlatıcı krem kullanan kadınların çoğu düzenli kullanımda kremin etkisini gördüklerinden ve renk tonu eşitsizliklerinden kurtulduklarını ifade etmektedirler. Beyazlatıcı krem ve serumlar genellikle 6 ila 12 ay arasında gözle görülür bir etki göstermekle birlikte bu süre koyuluğun durumuna göre değişiklik de gösterebilmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..