Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cilt beyazlatıcı krem; ciltte oluşan mineral düzensizliğini dengelemekte, cildi onarmakta ve yenilenmesini sağlayarak cilt lekelerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatıcı krem alınırken oldukça dikkatli davranmak ve ürün içeriğini detaylıca okumak gerekmektedir.

Cilt beyazlatıcı kremler; yüz, koltuk altı, dirsek ve genital bölge kararmalarının herhangi bir işlem uygulanmadan giderilmesini sağlamaktadır. Ancak bu noktada ürün seçimi yaparken; krem, genital bölge gibi hassas alanlara da uygulanacağı için ürün içeriği dikkatlice okunmalı ve hassas cilt yapısına uygun temiz içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

Maruderm küresel pazarın benimsediği güzelliğe doğal yaklaşım vizyonunda kurulmuş ve kurulduğu ilk günden beri doğanın mucizelerini müşterilerine ulaştırmayı vizyon edinmiştir. Maruderm bünyesinde satışa sunulan tüm ürünlerin hammaddesi Fransa’dan getirilmekte ve doğal özler usta ellerde işlenerek yüz ve vücut bakım ürünleri halini almaktadır.

Yüz Beyazlatıcı Krem

Yüz beyazlatıcı krem güneş lekelerinin, akne ve sivilce lekelerinin ve yaşlılığa bağlı ortaya çıkan renk tonu eşitsizliklerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Pek çok kadın, renk tonu eşitliği sağlanmış, pürüzsüz bir cilt hayal etmektedir. Yüz beyazlatıcı kremler ciltteki renk farklılıklarının giderilmesini sağlayarak tek tonda pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Maruderm Leke Karşıtı ve Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu, doğal bileşenlerin gücünü bir araya getirerek cilt lekelerinin ve renk tonu eşitsizliklerinin giderilmesini sağlamaktadır. İçerisinde bulunan peptid, arbutin, meyan kökü ekstraktı ve niacinamide sayesinde düzenli kullanımda cildi beyazlatmakta ve tek ton cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Maruderm leke karşıtı beyazlatıcı serum; sabah ve akşam birkaç damla olarak cilt yüzeyine masaj yaparak uygulanmalıdır. Tahriş olmuş cilde uygulanmaması ve göze temas etmemesi gerekmektedir.

En İyi Beyazlatıcı Krem

Yüz, genital bölge, koltuk altı ve dirsek kararmalarına çözüm arayan pek çok kişi, en iyi beyazlatıcı krem arayışına girmektedir. Tüm cilt bakım ve kozmetik ürünlerinde olduğu gibi en iyi kavramı, kişiden kişiye değişiklik gösterebilse de kişinin ihtiyaçlarına ve cilt tipine uygun, düzenli kullanımda gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlayacak tüm ürünler; en iyi kategorisinde ele alınabilmektedir.

Maruderm kozmetik doğanın mucizelerini cilt bakım ve güzellik sektörüyle buluşturma vizyonuyla çıktığı ticaret yolculuğunda her geçen gün daha fazla kadına ulaşarak farklı kadınların hayatlarına dokunma fırsatı yakalamaktadır.

Maruderm kozmetik bünyesinde ciltteki kararmaları ve yüz bölgesindeki renk tonu eşitsizliklerini giderecek beyazlatıcı serum ve beyazlatıcı kremler satışa sunulmaktadır.

Renk tonu eşitsizliklerini giderecek ve aydınlık bir cilt görünümü yakalamayı sağlayacak beyazlatıcı ürünler şunlardır:

 1. Maruderm Leke Karşıtı Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik
 3. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Koltukaltı Beyazlatıcı Krem

Koltukaltı kararması kadınların en sık şikâyetçi olduğu konulardan biridir. Özellikle yaz aylarında askılı bluzlar ve bikiniler raflardan çıkıp günlük kombinlerdeki yerini aldıklarında kadınlar koltukaltı kararması nedeniyle diledikleri gibi giyinememekte ve özgürce hareket edememektedir.

Koltukaltı kararması nedenleri şunlardır:

 1. Aşırı terleme
 2. Havasızlık
 3. Sıcak ağda uygulanması
 4. Jilet kullanımı
 5. Deodorant kullanımı
 6. Hamilelik dönemindeki hormon değişimleri

Koltukaltı beyazlatıcı krem seçimi yaparken ürünün hassas bir bölgeye uygulanacağı unutulmamalı ve buna uygun olacak seçimler yapılmalıdır. Maruderm doğanın mucizelerini güzellik ve bakım sektörüyle buluşturma vizyonuyla çıktığı ticaret yolculuğunda piyasaya sunduğu tüm ürünlerin saf ve temiz içerikli olmasına oldukça özen göstermektedir.

Maruderm leke karşıtı cilt beyazlatıcı krem; peptit ve alpha arbutinle zenginleştirilmiş formülüyle düzenli kullanımda koyu leke görünümünün azalmasını sağlamaktadır. Sabah ve akşam temizlenmiş cilde nazikçe masaj yaparak uygulanması tavsiye edilmektedir. Tahriş olmuş ciltte kullanılmaması ve gözle direkt temasından kaçınılması önerilmektedir.

Beyazlatıcı Krem Kullanmanın Zararı Var mıdır?

Beyazlatıcı krem kullanmanın kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak beyazlatıcı krem kullanıp güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde leke oluşabilmekte ve cilt tonu eşitsizlikleri ortaya çıkabilmektedir.

Bundan dolayı cilt beyazlatıcı kremlerin geceleri kullanılması tavsiye edilmektedir. Bazı durumlarda nadiren ciltte tahrişe, kızarıklığa ve kaşıntıya neden olabilmektedir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalındığında kremin kullanımının durdurulması ve en kısa süre içerisinde doktora başvurulması gerekmektedir.

Beyazlatıcı Krem Kullananlar

Beyazlatıcı krem kullananlar; kremin ne kadar sürede etki ettiğine, nasıl kullanıldığına ve ne sıklıkla kullanıldığına dair krem kullanmaya hazırlanan kişilere fikir sunmak amacıyla deneyimlerini paylaşmaktadırlar.

Beyazlatıcı krem kullanan kadınların çoğu düzenli kullanımda kremin etkisini gördüklerinden ve renk tonu eşitsizliklerinden kurtulduklarını ifade etmektedirler. Beyazlatıcı krem ve serumlar genellikle 6 ila 12 ay arasında gözle görülür bir etki göstermekle birlikte bu süre koyuluğun durumuna göre değişiklik de gösterebilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..