Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne Protokolü Nedir?

Akne Protokolü Nedir?

Akne Protokolü Nedir?

Akne protokolü, güzellik merkezleri tarafından uygulanmakta ve akne probleminin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Birçok farklı yöntemin, eş zamanlı olarak uygulanması; akne protokolünün çalışma prensiplerini oluşturmaktadır. Paket halinde sunulan akne protokolü, uzun vadeli çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Sivilce ve akne, birçok farklı nedenden dolayı oluşmakta ve kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hormon bozukluğu, yağlı cilt yapısı, kronik hastalıklar ve stres; akne probleminin süreğen hale gelmesine neden olmaktadır. Kronik sivilce problemi yaşayan kişilerin, dermatoloji uzmanlarından destek alması; yanlış tedavilerin oluşturabileceği komplikasyonların önüne geçebilmek adına önem arz etmektedir.

Akne bakım protokolü, cilt yüzeyinde süreğen olarak oluşan ve kişiyi büyük ölçüde rahatsız eden sivilcelerin; kozmetik yöntemlerle giderilmesine olanak tanımaktadır. Protokol sonunda, sivilceler azalmakta ve cilt yüzeyi rahat bir nefes almaktadır. Gözenek sıkılaştırıcı etki gösteren akne protokolü, yeni sivilcelerin oluşmasına da engel olmaktadır.

Akne Tedavisi

Akne Protokolü Nasıl Uygulanır?

Akne bakım protokolü, güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Cilt yüzeyine yapılan sıralı işlemler, sivilce ve akne oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Akne protokolü esnasında, birçok farklı bakım ürünü kullanılmakta ve cildin ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimler karşılanmaktadır. Böylelikle kişi, daha genç bir görünüm elde etmektedir.

Akne protokolü içerisinde yer alan uygulamalar, kişiden kişiye değişmekle birlikte; farklı prensiplerde çalışarak, farklı amaçlara hizmet etmektedir. Her bir uygulamanın farklı birer işlevi bulunmakta ve sivilce probleminin azalması için uygulanmaktadır. Cilt temizliği başta olmak üzere birçok aşamayı içeren akne protokolü, profesyonel ortamlarda güzellik uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Akne Protokolünün Aşamaları Nelerdir?

  1. Cilt Temizliği

Cilt temizliği, akne protokolünün ilk aşaması olup; var olan sivilce ve siyah noktaların temizlenmesini sağlamaktadır. Cilt temizliği esnasında, çeşitli bakım ürünleri ve sivilce sıkma aparatları kullanılmaktadır. Cilt yüzeyinde bulunan bütün siyah nokta ve sivilceler, mümkün olan en iyi şekilde temizlenmektedir. Böylelikle gözenekler rahatlamakta ve yüz bölgesindeki iltihap alınmaktadır.

Akne Protokolü Aşamaları

  1. Kimyasal Peeling Uygulaması

Kimyasal peeling, birçok kişi tarafından tercih edilen güvenilir bir bakım yöntemidir. Cilt dokularını canlandırmak, kolajen miktarını arttırmak ve cildi daha genç bir görünüme kavuşturmak; kimyasal peeling uygulamasının en temel amaçları olarak sıralanmaktadır. AHA, BHA ve salisilik asit; kimyasal peeling uygulamalarının temel hammaddeleridir. Bu asitler, cilt yüzeyinin ölü derilerden arınmasına ve taze bir görünüm sunmasına olanak tanımaktadır.

Akne Protokolü Peeling

  1. IPL ve Lazer Tedavisi

IPL ve lazer, cilt dokularına olan kan akışını hızlandırmakta ve böylelikle akne protokolünün kalıcı sonuç vermesine olanak tanımaktadır. Yüz bölgesine uygulanan IPL ve lazer tedavisi, bölgede bulunan yara izlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Bölgedeki kolajen miktarını arttırmakta ve hyalüronik asit üretimini desteklemektedir. Böylelikle, sivilce izleri ve güneş yanıkları azalmakta; kişi daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktadır.

  1. Kriyoterapi

Kriyoterapi, soğuk nitrojen oksit gazı ile uygulanmakta ve sivilce karşıtı etki göstermektedir. Akne protokolünün en kritik aşaması olan kriyoterapi, kırışıklık ve ince çizgi oluşumunun da azalmasına yardımcı olmaktadır. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle hiçbir risk içermemekte ve beş ila 10 saniye kadar kısa sürelerde tamamlanmaktadır.

Akne Tedavisi

  1. Dermaroller

Dermaroller, milimetrik iğnelere sahip olan kozmetik bir araç yardımıyla uygulanmaktadır. Dermaroller, cilt dokularına ufak çaplı hasar vererek; cildin kendi kendini yenilemesine olanak tanımaktadır. Milimetrik iğnelerle verilen bu hasar, cilt dokularının kolajen üretimini desteklemekte ve cilt yüzeyindeki komplikasyonları azalmaktadır. Dermaroller sonrası hızlı bir şekilde iyileşen cilt, sivilce oluşumuna karşı daha dirençli olmaktadır.

Akne Protokolü Ne Kadar Sürer?

Akne ve sivilce problemleri, özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde görülmekte ve birçok konuda sorun teşkil etmektedir. İlaç tedavisi, akne sağaltımının en yaygın çözümü olsa da; bazı estetik uygulamalar sayesinde akne oluşumu azaltılmaktadır. Akne protokolü, akneli cilt yapısının ihtiyaç duyduğu tüm uygulamaları içermektedir. Akne protokolü yaptıranlar, kısa süreli bir işlem neticesinde sağlıklı bir cilde sahip olmaktadır.

Akne bakım protokolü, en fazla bir saat kadar sürmektedir. Bu süre, kullanılan işlemlerin niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Her hasta, farklı bir prosedüre tâbi tutulmaktadır ve her hastanın tedavi planı özel olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle, akne protokolünün süresi; kişinin beklentileri, yapılan uygulamaların uzunluğu, sivilcelerin yapısı ve yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

Akne protokolü, genellikle kalıcı sonuç göstermektedir. Akne protokolü sonrası cilt, uzun bir süre sağlıklı kalmakta ve sivilce oluşumuna karşı direnç kazanmaktadır. İşlem sonrasında, cilt bakım rutinlerine aksatılmadan sürdürülmesi; akne protokolünün kalıcılık düzeyini arttırmaktadır. Organik cilt bakım ürünleri, sivilce ve siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Akne Protokolü Süresi

Akne Protokolü Yan Etki Gösterir Mi?

Akne protokolünün bilinen bir yan etkisi bulunmamakla birlikte; uygulama esnasında kullanılan cihazların sterilizasyon düzeyi, yan etki oluşumunda rol oynamaktadır. İşlem esnasında kullanılan malzemelerin hijyenik olmaması, uygulayıcı tarafının niteliksiz olması ve kullanılan bakım ürünlerinin kalitesiz olması; bazı sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir.

Akne protokolü sonrası yan etki yaşamamak için bu konuda uzman olan profesyonel kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Deneyimli ve profesyonel güzellik uzmanları, akne protokolünü en iyi şekilde uygulanmaktadır. Doğru işlemler ve doğru adımlarla yürütüldüğü takdirde mükemmel bir sonuç veren akne bakım, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..