Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın oran kaş alımı; kişinin göz aralığı, burun kanadı genişliği, alın yapısı ve göz kapağı boyutunun ölçülerek ideal kaş yapısının belirlenmesini ifade etmektedir. Estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi altın oran kaş tasarımında da tüm yüz organları ve organların ölçümleri temel alınmaktadır.

Altın oran kaş tasarımı, kişinin yüz hatlarına göre belirlenen ve özel olarak yürütülen bir süreçtir. Leonardo Da Vinci’den gelen altın oran ifadesi, güzellik uygulamalarında da kendini göstermekte ve bu ifade genel yüz uyumunun güzelliği üzerinde durmaktadır.

Kaşlar, genel yüz simasının tüm güzelliğini ortaya çıkarabilecek yegâne yüz unsurudur. Bakışların etkileyicilik ve anlam kazanması, kaş yapısının niteliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Altın oran kaş alımı ile kişiler, kendi yüz tiplerine en uygun kaş alma yöntemini keşfedebilmektedir.

Altın Oran Kaş Alımı Nasıl Uygulanır?

Altın oran kaş alımı yaptıranlar, genel yüz ifadeleri üzerinde yaşanan olumlu değişimi kısa sürede fark edebilmektedirler. Altın oran niceliğinin kusursuzluğu, kaş yapısının gözlerin üzerine mükemmel bir şekilde oturmasına olanak tanımaktadır. Matematik biliminin güzellik sektörüyle buluşmasını anlamına gelen altın oran kaş alım, kişilerin kusursuz bir yüz dizaynına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Altın oran kaş alımı, bu konuda ihtisas yapmış uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Güzellik uzmanları, tüm yüzü belirli açılardan ölçerek ideal kaş yapısının bir taslağını çıkarmaktadır. Bu işlem sonrasında, ideal kaş taslağı mevcut kaş tüylerinin üzerine yerleştirilmekte ve fazlalık/eksiklik tespiti yapılmaktadır. Tespit neticesinde ise uygun alım veya doldurma işlemleri yapılmaktadır.

İdeal kaş, burun kanadının bittiği hızdan başlamalıdır. İdeal kaşın kavisi ise göz bebeği yuvarlağının en dış yüzeyi üzerinde olmalıdır. Kaşın bittiği yer ise burun kanadının bittiği yerden şakak yönüne doğru sonlanmalıdır. Uygun ölçüm araçlarıyla belirlenen bu noktalar, kişilerin altın oran kaş yapısının daha net görülmesine olanak tanımaktadır.

Altın Oran Kaş Şekillendirme Teknikleri Nelerdir?

Altın oran belirleme teknikleriyle tasarlanan ideal kaş, şekillendirme teknikleriyle en mükemmel hale getirilmektedir. Altın oran kaş taslağının dışında kalan tüyler alınmakta ve boşluk kalan yerler çeşitli yöntemlerle doldurulmaktadır. Böylece, özellikle kaş dökülmesi problemi yaşayan kişilerin; yüz tiplerine en iyi şekilde uyum sağlayan kaş yapısına sahip olması mümkün hale gelmektedir. Altın oran kaş şekillendirme teknikleri şunlardır:

  1. Kalıcı Kaş Makyajı

Altın oran ölçümü ile taslağı çıkarılan kaş, çeşitli tekniklerle somut hale getirilmektedir. Altın oran dışında kalan kaş tüylerinin alınmasından sonra boşluk kalan yerlerin çeşitli yöntemlerle doldurulması gerekmektedir. Kalıcı kaş makyajı, doğal pigmentlerin kaş bölgesindeki boşluklara enjekte edilmesi anlamına gelmektedir.

Kalıcı kaş makyajı ile elde edilen dolgun kaş görünümü, uzun bir süre yüz bünyesinde kalmakta ve kişilerin ekstra kaş boyama işlemlerine ihtiyacı kalmamaktadır. Kalıcı boya ürünleriyle yapılan kaş çizimi, kişilerin yüz tiplerine uyum sağlayacak en mükemmel kaşa kısa bir sürede sahip olmasına olanak tanımaktadır.

  1. Microblading ve Micropigment Tekniği

Microblading ve Micropigment, kaş diplerinin mikro iğneler yardımıyla doldurulması anlamına gelmektedir. Kaş diplerine açılan minik kesikler, uygulanan işlemin doğal bir görünüm sunmasına olanak tanımaktadır. Gerçek kaş tüyü gibi görünen ancak aslında birer çizik olan pigment ürünleri; kişilerin yüz tipine en uygun olan kaş yapısına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

  1. Kaş Pudralama Tekniği

Kaş pudralama tekniği, altın oran kaş alımı sürecinde en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Kaş diplerinin minik iğneler yardımıyla gölgelendirmesi, kaş pudralama tekniğinin ana çerçevesini oluşturmaktadır. Kaş pudralama ile kaş yapısına doğal bir efekt gerilmekte ve kişilerin hayal ettikleri dolgun ve gür kaşlara sahip olması sağlanmaktadır.

Altın oran kaş alımı sonrası, pudralama tekniği ile kaş boşluklarının doldurulması; kalıcı özellik göstermesi nedeniyle oldukça fazla rağbet görmektedir. Doğal içerikli boyalarla yapılan kaş pudralama, kişilerin uzun vadede gür ve dolgun bir kaş yapısına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

  1. Doldurma Tekniği

Günümüz koşullarında demode kabul edilen doldurma tekniği, kaş bölgesindeki boşlukların geçici makyaj ürünleriyle doldurulması anlamına gelmektedir. Altın oran kaş alımı yapıldıktan sonra kişi, doldurma tekniği ile kendi kendine dâhi işlem yapabilmektedir. Piyasada bulunan kaş kalemleri ve farlar, doldurma tekniğine hizmet eden ürünler olarak sıralanmaktadır.

  1. Üç Boyutlu Kıl Tekniği

Gelişmiş boya türleriyle, kaş boşluklarına gerçekçi kıl çizimi yapmak; üç boyutlu kıl tekniği olarak adlandırılmaktadır. Kalıcı boyalar ile uygulanan bu teknik, kişilerin kaş alma sonrası sıkça başvurduğu teknikler arasında yer almaktadır. Tamamen doğal bir görünüm sunan ve gerçeğinden ayırt edilemeyen üç boyutlu kıllar, kişilerin uzun vadede gür ve dolgun kaşlara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Altın Oran Kaş Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altın oran kaş tasarımı, uzman nitelikli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu alanda yetkisi olmayan ve güven duygusu vermeyen kişilerden hizmet almak, mevcut durumun çok daha kötü bir boyuta taşınmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, altın oran kaş alımı konusunda; dürüstlük ve kalite çerçevesine hizmet veren kişi ve kurumların tercih edilmesi önem arz etmektedir

Altın oran kaş şekillendirme işlemi en fazla 20 dakika içerisinde sonlanmaktadır. Uygun ölçümlerin yapılmasından sonra en mükemmel şekilde tasarlanan kaşlar, kişilerin özgüven kazanmasına yardımcı olmaktadır. Uzman bilgisi ve doğru uygulama ile tamamlanan altın oran kaş alımı, herhangi bir ek sürece ihtiyaç duymaksızın kalıcı bir şekilde kullanılmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..