quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın oran kaş alımı; kişinin göz aralığı, burun kanadı genişliği, alın yapısı ve göz kapağı boyutunun ölçülerek ideal kaş yapısının belirlenmesini ifade etmektedir. Estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi altın oran kaş tasarımında da tüm yüz organları ve organların ölçümleri temel alınmaktadır.

Altın oran kaş tasarımı, kişinin yüz hatlarına göre belirlenen ve özel olarak yürütülen bir süreçtir. Leonardo Da Vinci’den gelen altın oran ifadesi, güzellik uygulamalarında da kendini göstermekte ve bu ifade genel yüz uyumunun güzelliği üzerinde durmaktadır.

Kaşlar, genel yüz simasının tüm güzelliğini ortaya çıkarabilecek yegâne yüz unsurudur. Bakışların etkileyicilik ve anlam kazanması, kaş yapısının niteliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Altın oran kaş alımı ile kişiler, kendi yüz tiplerine en uygun kaş alma yöntemini keşfedebilmektedir.

Altın Oran Kaş Alımı Nasıl Uygulanır?

Altın oran kaş alımı yaptıranlar, genel yüz ifadeleri üzerinde yaşanan olumlu değişimi kısa sürede fark edebilmektedirler. Altın oran niceliğinin kusursuzluğu, kaş yapısının gözlerin üzerine mükemmel bir şekilde oturmasına olanak tanımaktadır. Matematik biliminin güzellik sektörüyle buluşmasını anlamına gelen altın oran kaş alım, kişilerin kusursuz bir yüz dizaynına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Altın oran kaş alımı, bu konuda ihtisas yapmış uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Güzellik uzmanları, tüm yüzü belirli açılardan ölçerek ideal kaş yapısının bir taslağını çıkarmaktadır. Bu işlem sonrasında, ideal kaş taslağı mevcut kaş tüylerinin üzerine yerleştirilmekte ve fazlalık/eksiklik tespiti yapılmaktadır. Tespit neticesinde ise uygun alım veya doldurma işlemleri yapılmaktadır.

İdeal kaş, burun kanadının bittiği hızdan başlamalıdır. İdeal kaşın kavisi ise göz bebeği yuvarlağının en dış yüzeyi üzerinde olmalıdır. Kaşın bittiği yer ise burun kanadının bittiği yerden şakak yönüne doğru sonlanmalıdır. Uygun ölçüm araçlarıyla belirlenen bu noktalar, kişilerin altın oran kaş yapısının daha net görülmesine olanak tanımaktadır.

Altın Oran Kaş Şekillendirme Teknikleri Nelerdir?

Altın oran belirleme teknikleriyle tasarlanan ideal kaş, şekillendirme teknikleriyle en mükemmel hale getirilmektedir. Altın oran kaş taslağının dışında kalan tüyler alınmakta ve boşluk kalan yerler çeşitli yöntemlerle doldurulmaktadır. Böylece, özellikle kaş dökülmesi problemi yaşayan kişilerin; yüz tiplerine en iyi şekilde uyum sağlayan kaş yapısına sahip olması mümkün hale gelmektedir. Altın oran kaş şekillendirme teknikleri şunlardır:

  1. Kalıcı Kaş Makyajı

Altın oran ölçümü ile taslağı çıkarılan kaş, çeşitli tekniklerle somut hale getirilmektedir. Altın oran dışında kalan kaş tüylerinin alınmasından sonra boşluk kalan yerlerin çeşitli yöntemlerle doldurulması gerekmektedir. Kalıcı kaş makyajı, doğal pigmentlerin kaş bölgesindeki boşluklara enjekte edilmesi anlamına gelmektedir.

Kalıcı kaş makyajı ile elde edilen dolgun kaş görünümü, uzun bir süre yüz bünyesinde kalmakta ve kişilerin ekstra kaş boyama işlemlerine ihtiyacı kalmamaktadır. Kalıcı boya ürünleriyle yapılan kaş çizimi, kişilerin yüz tiplerine uyum sağlayacak en mükemmel kaşa kısa bir sürede sahip olmasına olanak tanımaktadır.

  1. Microblading ve Micropigment Tekniği

Microblading ve Micropigment, kaş diplerinin mikro iğneler yardımıyla doldurulması anlamına gelmektedir. Kaş diplerine açılan minik kesikler, uygulanan işlemin doğal bir görünüm sunmasına olanak tanımaktadır. Gerçek kaş tüyü gibi görünen ancak aslında birer çizik olan pigment ürünleri; kişilerin yüz tipine en uygun olan kaş yapısına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

  1. Kaş Pudralama Tekniği

Kaş pudralama tekniği, altın oran kaş alımı sürecinde en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Kaş diplerinin minik iğneler yardımıyla gölgelendirmesi, kaş pudralama tekniğinin ana çerçevesini oluşturmaktadır. Kaş pudralama ile kaş yapısına doğal bir efekt gerilmekte ve kişilerin hayal ettikleri dolgun ve gür kaşlara sahip olması sağlanmaktadır.

Altın oran kaş alımı sonrası, pudralama tekniği ile kaş boşluklarının doldurulması; kalıcı özellik göstermesi nedeniyle oldukça fazla rağbet görmektedir. Doğal içerikli boyalarla yapılan kaş pudralama, kişilerin uzun vadede gür ve dolgun bir kaş yapısına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

  1. Doldurma Tekniği

Günümüz koşullarında demode kabul edilen doldurma tekniği, kaş bölgesindeki boşlukların geçici makyaj ürünleriyle doldurulması anlamına gelmektedir. Altın oran kaş alımı yapıldıktan sonra kişi, doldurma tekniği ile kendi kendine dâhi işlem yapabilmektedir. Piyasada bulunan kaş kalemleri ve farlar, doldurma tekniğine hizmet eden ürünler olarak sıralanmaktadır.

  1. Üç Boyutlu Kıl Tekniği

Gelişmiş boya türleriyle, kaş boşluklarına gerçekçi kıl çizimi yapmak; üç boyutlu kıl tekniği olarak adlandırılmaktadır. Kalıcı boyalar ile uygulanan bu teknik, kişilerin kaş alma sonrası sıkça başvurduğu teknikler arasında yer almaktadır. Tamamen doğal bir görünüm sunan ve gerçeğinden ayırt edilemeyen üç boyutlu kıllar, kişilerin uzun vadede gür ve dolgun kaşlara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Altın Oran Kaş Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altın oran kaş tasarımı, uzman nitelikli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu alanda yetkisi olmayan ve güven duygusu vermeyen kişilerden hizmet almak, mevcut durumun çok daha kötü bir boyuta taşınmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, altın oran kaş alımı konusunda; dürüstlük ve kalite çerçevesine hizmet veren kişi ve kurumların tercih edilmesi önem arz etmektedir

Altın oran kaş şekillendirme işlemi en fazla 20 dakika içerisinde sonlanmaktadır. Uygun ölçümlerin yapılmasından sonra en mükemmel şekilde tasarlanan kaşlar, kişilerin özgüven kazanmasına yardımcı olmaktadır. Uzman bilgisi ve doğru uygulama ile tamamlanan altın oran kaş alımı, herhangi bir ek sürece ihtiyaç duymaksızın kalıcı bir şekilde kullanılmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..