quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı; cildin ölü deriden arındırılmasını ve derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Hydrafacial cilt bakımının etkisi, tek seans sonucunda görülebilmektedir. Tedavi amacıyla uygulanan ciltlerde ortalama 4 ila 6 seans sonucunda gözle görülür değişimler elde edilmektedir. Her yaş grubundan kadın ve erkeğe uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı herhangi bir acıya neden olmamaktadır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilmekte ve istediği taktirde makyaj dahi yapabilmektedir.

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Beyazlatıcı Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cilt beyazlatıcı krem; ciltte oluşan mineral düzensizliğini dengelemekte, cildi onarmakta ve yenilenmesini sağlayarak cilt lekelerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatıcı kremler koltuk altına, genital bölgeye, yüze ve dirseğe kullanılabilmektedir. Düzenli kullanımda renk tonu eşitliği sağlamakta ve leke görünümünü yok etmektedirler.

E Vitamininin Cilde Faydaları

E Vitamininin Cilde Faydaları

Güzellik ve cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmez bileşenlerinden biri olan E vitamini, pek çok faydaya sahiptir. Saç ve cilde uygulanabilen e vitamini, saçların hızlı uzamasını sağlamakta ve saç dökülmesine engel olmaktadır. Ayrıca aydınlık ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmakta ince çizgi ve kırışıklık görünümünü yok etmekte ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı Cilt Görünümü İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı Cilt Görünümü İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildin sağlıklı bir görünüme kavuşması için cilt sağlığını içten ve dıştan desteklemek ve birtakım yaşam tarzı değişiklikleri yapmak gerekmektedir. Yaşlanma belirtilerinin azalması, cilt lekelerinin giderilmesi, renk tonu eşitliği sağlanması ve canlı bir cilt görünüme kavuşulması için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyolarını sizler için hazırladık!

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..