Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin Taze Ve Nemli Olması İçin İzlemeniz Gereken 5 Yol Haritası

Cildinizin taze ve nemli olması için izlemeniz gereken yollar her cilt için birbirinden farklıdır. Cildin daha sağlıklı gözükmesini sağlayan bazı önemli etkenler vardır. Bunların arasında cildin belirli bir nem dengesine sahip olması ve ihtiyaç duyduğu ürünler ile bakım rutini yapılıyor olması gelir. Diğer önemli noktaları ise sizler için sıraladık:

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir?

AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir?

AHA ve BHA asitleri; cilt problemlerinin giderilmesi, cildin yenilenmesi ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için kullanılmaktadır. AHA asitleri, cilt yenileme özelliğiyle öne çıkarken; BHA asitleri onarıcı özellikleriyle dikkat çekmektedir. AHA ve BHA asitleri; doğal yağ ve besinlerde bulunmaktadır. AHA ve BHA asitleri; cilt bakım ürünlerinde serum, jel ve tonik formlarında kullanıma sunulmaktadır.

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç Neden Kabarır? Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç kabarması sorunu, kuru saçlarda yaygın olarak görülmektedir. Saçların kuruma sebepleri arasında; yanlış yıkama ürünleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Saç üzerinde sülfat ve alkol içerikli ürünler kullanmak; nem kaybına ve saç kabarmasına sebep olmaktadır. Saçın çok sıcak suyla, sık sık yıkanması da saç kabarıklığını tetiklemektedir. Saç kabarıkları, saç bakım ürünleri ve doğal yağlarla engellenebilmektedir.

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Cilt serumları; yaşlanma izlerinin ve cilt lekelerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Cilt serumları; içerikleri, yumuşak ve sıvı formları sayesinde; cildin alt katmanlarına hızlıca inebilmekte, cilt sorunlarına hızlı ve etkili çözümler getirebilmektedir. Cilt serumlarını, cilt bakım rutininin bir parçası haline getirmek; pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakımında Önemli Ürün Tavsiyeleri

Cilt Bakımında Önemli Ürün Tavsiyeleri

Günümüzde, farklı amaçlarla üretilen ve kullanılan birçok cilt bakım ürünü bulunmaktadır. Cilt temizleyiciler, tonikler, serumlar ve kremler; bakım sürecinde birlikte kullanıldıkları takdirde cilt üzerindeki etkileri artmaktadır. Cilt tipine uygun bakım ürünlerini belirlemek, bu ürünleri doğru sırayla ve düzenli olarak uygulamak; cilt bakım rutininden beklenen verimin alınmasını sağlamaktadır.

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..