Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Güneş lekeleri, UVA ve UVB ışınları nedeniyle oluşmakta ve cilt hastalıklarının hızlanmasına neden olmaktadır. Cilt kanseri ve tümör gibi hastalıklar, çoğunlukla güneş maruziyeti nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, güneş lekelerinin ve diğer cilt problemlerinin önlenmesi açısından önem arz etmektedir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için dört mevsim güneş kremi kullanımına özen göstermek gerekmektedir.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt bakım rutini, cilt sağlığının gelişmesine katkı sağlayan ve cildin daha güzel görünmesine olanak tanıyan birçok farklı uygulamayı ifade etmektedir. Etkili bir cilt bakım rutini oluşturmanın koşulları; cilt tipinin analiz edilmesi, cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi, uygun yapılı bakım ürünlerinin kullanılması ve istikrarlı olunması olarak sıralanmaktadır. Söz konusu koşulların sağlanması durumunda, cilt sağlığı problemleri azalmakta ve kişi daha genç bir görünüm elde etmektedir.

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

Cilt lekeleri; güneşin zararlı ışınları, stres faktörleri, yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve sıvı kaybı gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Cildin olduğundan daha solgun görünmesine neden olan cilt lekeleri, birçok kişinin yaşam kalitesini düşürmektedir. Leke giderici bakım ürünleri ve bazı bitkisel tedaviler, cilt lekelerinin açılmasına ve cildin eski görünümüne yeniden kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigara kullanımı, cilt dokularının doğal işleyişini bozarak; cilt hastalıklarının baş göstermesine sebebiyet vermektedir. Sigara kullanımının bırakılması halinde; cilt yüzeyi beyazlamakta, cilt kırışıklıkları azalmakta, sivilce oluşumu engellenmekte ve cilt lekeleri açılmaktadır. Sigaranın cilde zararları, diğer vücut sistemlerini de etkileyerek; kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Sigara kullanımından kurtulmak için ilgili sağlık hizmetlerinden destek almak gerekmektedir.

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigaranın cilde zararları; gözenek genişlemesi, sivilce oluşumu, cilt lekesi problemleri, kırışıklık ve ince çizgi oluşumu olarak sıralanmaktadır. Bu zararların tümü, sigaranın içerisinde bulunan zehirleyici maddeler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. İnsan hayatını riske atan ve cilt hastalıklarının hızlanmasına neden olan sigara kullanımının; uzman sağlık personellerinden destek alınarak bırakılması, sürecin tekrar etmemesi adına önem arz etmektedir.

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..