quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Serumu Nedir?

Cilt Bakım Serumu Nedir?

Serumun cildin nem ihtiyacını karşılamak, sıkılığının sağlanması için yardımcı, ciltteki kırışıklıkları azaltmada önemli bir etkisi vardır. Serum kullanılması ile birlikte ciltte gözle görülür bakımlılık dikkat çeker. Cilt bakım serumlarında yüksek oranlarda cildi etkileyici maddeler içermektedir. Ve bu da ciltte kullanımla birlikte olumlu sonuçlara imza atılmasında yardımcılık demektir. Özellikle tercih edilen serumlar içerisinde nemlendiricili, kırışık giderici ve leke problemlerini azaltıcı olanlarıdır. Cilt serumlarında nemlendirici özelliği yüksek olduğundan cildin nemli kalması sağlanır. Serum bakımı sonrası nemlendirici ya da leke kremi ile bakım desteklenirse etki artış gösterecektir, cilt çok daha sağlıklı bir hal alacaktır.

Cilt Serumu Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Serumlar cildin ihtiyaçlarına göre kullanılır. Bu ihtiyaçlar arasında cilt lekeleri, kırışıklıkları, sivilceler, akneler gibi problemlerdir. Serum seçimi yapılırken bu ihtiyaçlara göre şekillenmelidir. Tüm cilt tiplerine uygun serumlar genel olarak cilt elastikiyetini ve ferahlık sağlar. İçeriğinde vitamin, mineral bulunduğundan ciltte bir ışıldama oluşur. Eğer kırışıklık karşıtı serum tercih edilirse; ciltteki kırışıklıklar azalır ve yeni oluşumlara da izin vermez. Kadınlarda büyük problem kazayağı kırışıklıkları ile mücadelesi yüksek oranlardadır.

Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?
Cilt bakım serumları her şeyden önce cildin nemini koruma gerekliliği taşıdığından cildin su tutma özelliğini arttırır. Serumdan gerekli faydayı alabilmek için kullanımın düzenli olması gereklidir. Serum uygulamalarında önerilen güne başlarken sabah saatleri ve akşam yatmadan temizlenmiş cilde uygulanmasıdır. Böylelikle günlük bakımda yapılmış olacaktır.

Yüz Serumu Ne İşe Yarar?
Stres, yorgunluk, güneş, yaşlanma gibi sebepler nazarında cilt deyim yerindeyse hırpalandığından uygulanan serum sayesinde sağlıklı görünüm açısından yardımcıdır. Cilt eski haline nazaran çok daha dinç bir hal alır.

· Cilt bakım serumları kullanımı için yaş sınırı yoktur. İhtiyaca göre kullanım yapılmalıdır.
· Serumlar sayesinde ciltte sağlıklı bir görünüm kazanılır.
· Cilt bakım serumları düzenli olarak uygulanmalıdır.
· Cilt tipine ve sorunlarına uygun serumlar mevcuttur.

Gibi özellikleri sayesinde serumlar cildin daha ferah ve taze görünmesine yardımcı olur.

Cilt Serumu Etkileri Ne zaman Başlar?
Cilt bakım serumları düzenli olarak kullanıldığı takdirde 2 ay içerisinde olumlu sonuçlar gözle görülür hal alır. Çünkü artık hücrelerde serum takviyesi alındığı ve bir yenilenme sürecine girildiği belli olur hale gelmiştir. Bu da ciltte bakımın fark edilmesi demektir.

Cilt bakım serumları için şu yaşlarda kullanılmalıdır ifadesi yanlıştır. 20'li yaşlarda da bazen cilt bakıma ihtiyaç duyar. Eğer lekelenmeler, yaşlanmalar ya da kırışıklıklara meyilli bir cilt ise serum takviyesine ihtiyaç var demektir. Bunun dışında 25 yaş sonrasında serum kullanımı genelde önerilendir. Serum kullanımı yaşla birlikte içeriklerine göre seçim yapılması gereken cilt ürünlerindendir. Özellikle 40 yaş sonrasında hormonal dengelerde de farklılıklar başladığından ve yaşlanma belirtileri de hızlandığından çok daha yoğun içerikli serumlar kullanılmalıdır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..