quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Düzenli olarak cilt bakım rutini yapmak; hem erkek hem de kadınların en çok önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir cilt, sağlıklı bir görünüm ve özgüvenli bir hayat anlamına gelmektedir. Kişiler, piyasada bulunan güzellik ürünleri sayesinde; en etkili cilt bakım rutinini, kendi standartlarına göre kolayca oluşturabilmektedirler.

Maruderm, bünyesinde bulundurduğu onlarca farklı doğal içerikli bakım ürünü sayesinde; kişilerin cilt bakım rutinlerinden maksimum verim almasına yardımcı olmaktadır. Doğal ürünlerden elde edilen Maruderm ürünleri, uygun fiyat aralıkları ve kaliteden ödün vermeyen içerdikleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir.

Cilt Bakım Rutini Nedir?

Cilt bakım rutini, kişilerin kendi hayat standartlarına göre süreğen hale getirdiği ve çeşitli yöntemlerle ciltlerinin daha sağlıklı olmasını sağladığı tekniklerin tümüne verilen isimdir. Cilde uygun olan ve cildin kişisel sorunlarını hedef alan cilt bakım rutini, kişilerin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt bakım ürünleri ile yürütülen bu rutin, düzenli hale getirildiğinde mükemmel sonuçlara imza atabilmektedir. Cilt bakım rutinleri, kimyasal içerikli ürünlerle yürütülebileceği gibi; evde bulunan doğal malzemelerle de yapılabilmektedir. Kişiler, ciltlerinin hassasiyet yapısına göre en uygun ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Cilt bakım rutini, çoğunlukla cilt problemi yaşayan kişilerin yapması gereken bir şey olarak algılansa da; var olan cilt güzelliğinin korunması için de cilt bakım rutini yapılabilmektedir. Cildin; nem ve yağ dengesi, düzenli olarak yürütülen cilt bakım alışkanlıkları ile korunabilmektedir.

Cilt Bakım Rutini Neden Önemlidir?

Güzel bir cilt, parlak saçlar ve özgüvenli duruş; sosyal hayatta başarı getiren unsurlar arasında yer almaktadır. Dış görünüşe önem vermediğini düşünen kişiler bile, daha güzel ve genç görünmek için çabalamaktadır. Sosyal hayata başarılı olabilmenin en önemli yollarından biri, güzel ve bakımlı görünmektedir.

Romantik ilişkiler de dâhil olmak üzere tüm sosyal ilişkiler, dış görüş algısından referans alarak ilerlemektedir. İnsanların giyim tarzı ve ne kadar bakımlı oldukları; o kişilerin karakterleri hakkında fikir vermektedir. Kitabı kapağına göre yargılamak deyimi, sosyal yaşam için birebir doğru tespit yapmaktadır.

Cilt bakım rutini, herkes için son derece önem arz etmekte ve cilt hastalıklarının önüne geçilmesinde fazlaca etkin olmaktadır. Cilt temizliğine ve bakımına önem vermeyen kişilerin; daha fazla cilt problemi yaşadığı görülmektedir. Cilt bakım rutinini önemini ifade eden noktalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Sivilce ve akne oluşumunun önüne geçilmesi.
 2. Cildin daha temiz ve sağlıklı görünmesi.
 3. Gözeneklerin açılması.
 4. Egzama ve sedef gibi hastalıkların önlenmesi.
 5. Erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçilmesi.
 6. Daha özgüvenli hissedebilmek.
 7. Sosyal hayatta daha başarılı olmak.

Cilt Bakım Rutini Aşamaları

Maruderm olarak, en iyi cilt bakım rutini aşamalarını sizler için derledik. Bu aşamalar, kişilerin daha sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak cilt bakım rutini yapmak, cildin daha parlak ve genç görünmesine destek olmaktadır. Cilt bakım rutini aşamaları şunlardır:

 1. Temizleyici Jel

Cilt bakımının ilk aşaması, cildin kir ve makyajdan derinlemesine temizlenmesi olmalıdır. Gün boyu kirlenen, yağlanan ve tahriş olan cilt; uygun bir temizleyici ürün ile iyi bir şekilde temizlenmelidir. Bu sayede tıkanmaya meyil eden veya tıkanan gözenekler, yumuşamaya ve daha rahat açılmaya hazır hale gelmektedir.

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli; gün boyu kirlenen ciltlerin en iyi yardımcıları arasında yer almaktadır. Salisilik asit içeren yapısı sayesinde, cildin tüm makyaj kalıntılarından derinlemesine arınmasına yardımcı olmaktadır. Yağlı ve karma ciltler için özel olarak formüle edilen ürün, cilt yüzeyinin fazla yağdan arınmasına da destek olmaktadır.

 1. Tonik Uygulaması

Tonik uygulaması, temizleyici jelin temizleyemediği bölgelerin daha detaylı temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Pamuk yardımıyla cilt yüzeyine tonik ürün uygulamak, gözeneklerin daha rahat açılmasına ve siyah noktaların giderilmesine destek olmaktadır. Tonik uygulaması ile cilt yüzeyi sakinleştirilip dinlendirilmektedir.

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik; cilt yüzeyinin tahriş edilmeden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki AHA asitleri, cilt gözeneklerinin en derinlerine saklanan kir ve ölü deriyi; rahatlıkla çıkarabilmektedir. Cilt beyazlatıcı etkisi sayesinde, cildin renk eşitsizliği sorununu azaltmaktadır.

 1. Peeling Uygulaması

Tonik uygulamasının hemen sonrasında peeling uygulaması yapmak, yumuşayan ve hafifleyen cildin daha kolay yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Peeling uygulaması, ölü derilerin cilt yüzeyinde atılmasına olanak tanımaktadır. Peeling sonrası soyulan cilt, ölü deri ve kir kalıntılarından arınmaktadır.

Maruderm Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki AHA ve BHA asitleri sayesinde; cilt yüzeyini tahriş etmeden derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Cildin ölü derilerden arınmasına destek olurken; cilt yüzeyinin daha canlı ve aydınlık görünmesine yardımcı olmaktadır.

 1. Besleyici Serum

Temizlenen gözeneklerin ve cilt yüzeyinin, uygun git serum ile beslenmesi gerekmektedir. Yüz serumları, cilt bakım kremlerine nazaran daha yoğun bir kıvamdadır. Bu sayede cildin daha fazla beslenmesine yardımcı olmaktadırlar. Yüz serumlarının cilt yüzeyine, cilt tamamen temizken uygulanması; gözeneklerin serumu daha kolay çekmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Bakım Serumu, temizlenen cildin uygun ürünlerle beslenmesine destek olmaktadır. Ürün, besleyici yağlar ve vitamin zenginliği ile cildin doğal yollarla beslenmesine olanak tanımaktadır. Cilt dokusunun kolajen üretimini destekleyerek, daha genç ve daha aydınlık görünmesine yardımcı olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..