Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Düzenli olarak cilt bakım rutini yapmak; hem erkek hem de kadınların en çok önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir cilt, sağlıklı bir görünüm ve özgüvenli bir hayat anlamına gelmektedir. Kişiler, piyasada bulunan güzellik ürünleri sayesinde; en etkili cilt bakım rutinini, kendi standartlarına göre kolayca oluşturabilmektedirler.

Maruderm, bünyesinde bulundurduğu onlarca farklı doğal içerikli bakım ürünü sayesinde; kişilerin cilt bakım rutinlerinden maksimum verim almasına yardımcı olmaktadır. Doğal ürünlerden elde edilen Maruderm ürünleri, uygun fiyat aralıkları ve kaliteden ödün vermeyen içerdikleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir.

Cilt Bakım Rutini Nedir?

Cilt bakım rutini, kişilerin kendi hayat standartlarına göre süreğen hale getirdiği ve çeşitli yöntemlerle ciltlerinin daha sağlıklı olmasını sağladığı tekniklerin tümüne verilen isimdir. Cilde uygun olan ve cildin kişisel sorunlarını hedef alan cilt bakım rutini, kişilerin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt bakım ürünleri ile yürütülen bu rutin, düzenli hale getirildiğinde mükemmel sonuçlara imza atabilmektedir. Cilt bakım rutinleri, kimyasal içerikli ürünlerle yürütülebileceği gibi; evde bulunan doğal malzemelerle de yapılabilmektedir. Kişiler, ciltlerinin hassasiyet yapısına göre en uygun ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Cilt bakım rutini, çoğunlukla cilt problemi yaşayan kişilerin yapması gereken bir şey olarak algılansa da; var olan cilt güzelliğinin korunması için de cilt bakım rutini yapılabilmektedir. Cildin; nem ve yağ dengesi, düzenli olarak yürütülen cilt bakım alışkanlıkları ile korunabilmektedir.

Cilt Bakım Rutini Neden Önemlidir?

Güzel bir cilt, parlak saçlar ve özgüvenli duruş; sosyal hayatta başarı getiren unsurlar arasında yer almaktadır. Dış görünüşe önem vermediğini düşünen kişiler bile, daha güzel ve genç görünmek için çabalamaktadır. Sosyal hayata başarılı olabilmenin en önemli yollarından biri, güzel ve bakımlı görünmektedir.

Romantik ilişkiler de dâhil olmak üzere tüm sosyal ilişkiler, dış görüş algısından referans alarak ilerlemektedir. İnsanların giyim tarzı ve ne kadar bakımlı oldukları; o kişilerin karakterleri hakkında fikir vermektedir. Kitabı kapağına göre yargılamak deyimi, sosyal yaşam için birebir doğru tespit yapmaktadır.

Cilt bakım rutini, herkes için son derece önem arz etmekte ve cilt hastalıklarının önüne geçilmesinde fazlaca etkin olmaktadır. Cilt temizliğine ve bakımına önem vermeyen kişilerin; daha fazla cilt problemi yaşadığı görülmektedir. Cilt bakım rutinini önemini ifade eden noktalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Sivilce ve akne oluşumunun önüne geçilmesi.
 2. Cildin daha temiz ve sağlıklı görünmesi.
 3. Gözeneklerin açılması.
 4. Egzama ve sedef gibi hastalıkların önlenmesi.
 5. Erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçilmesi.
 6. Daha özgüvenli hissedebilmek.
 7. Sosyal hayatta daha başarılı olmak.

Cilt Bakım Rutini Aşamaları

Maruderm olarak, en iyi cilt bakım rutini aşamalarını sizler için derledik. Bu aşamalar, kişilerin daha sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak cilt bakım rutini yapmak, cildin daha parlak ve genç görünmesine destek olmaktadır. Cilt bakım rutini aşamaları şunlardır:

 1. Temizleyici Jel

Cilt bakımının ilk aşaması, cildin kir ve makyajdan derinlemesine temizlenmesi olmalıdır. Gün boyu kirlenen, yağlanan ve tahriş olan cilt; uygun bir temizleyici ürün ile iyi bir şekilde temizlenmelidir. Bu sayede tıkanmaya meyil eden veya tıkanan gözenekler, yumuşamaya ve daha rahat açılmaya hazır hale gelmektedir.

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli; gün boyu kirlenen ciltlerin en iyi yardımcıları arasında yer almaktadır. Salisilik asit içeren yapısı sayesinde, cildin tüm makyaj kalıntılarından derinlemesine arınmasına yardımcı olmaktadır. Yağlı ve karma ciltler için özel olarak formüle edilen ürün, cilt yüzeyinin fazla yağdan arınmasına da destek olmaktadır.

 1. Tonik Uygulaması

Tonik uygulaması, temizleyici jelin temizleyemediği bölgelerin daha detaylı temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Pamuk yardımıyla cilt yüzeyine tonik ürün uygulamak, gözeneklerin daha rahat açılmasına ve siyah noktaların giderilmesine destek olmaktadır. Tonik uygulaması ile cilt yüzeyi sakinleştirilip dinlendirilmektedir.

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik; cilt yüzeyinin tahriş edilmeden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki AHA asitleri, cilt gözeneklerinin en derinlerine saklanan kir ve ölü deriyi; rahatlıkla çıkarabilmektedir. Cilt beyazlatıcı etkisi sayesinde, cildin renk eşitsizliği sorununu azaltmaktadır.

 1. Peeling Uygulaması

Tonik uygulamasının hemen sonrasında peeling uygulaması yapmak, yumuşayan ve hafifleyen cildin daha kolay yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Peeling uygulaması, ölü derilerin cilt yüzeyinde atılmasına olanak tanımaktadır. Peeling sonrası soyulan cilt, ölü deri ve kir kalıntılarından arınmaktadır.

Maruderm Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki AHA ve BHA asitleri sayesinde; cilt yüzeyini tahriş etmeden derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Cildin ölü derilerden arınmasına destek olurken; cilt yüzeyinin daha canlı ve aydınlık görünmesine yardımcı olmaktadır.

 1. Besleyici Serum

Temizlenen gözeneklerin ve cilt yüzeyinin, uygun git serum ile beslenmesi gerekmektedir. Yüz serumları, cilt bakım kremlerine nazaran daha yoğun bir kıvamdadır. Bu sayede cildin daha fazla beslenmesine yardımcı olmaktadırlar. Yüz serumlarının cilt yüzeyine, cilt tamamen temizken uygulanması; gözeneklerin serumu daha kolay çekmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Bakım Serumu, temizlenen cildin uygun ürünlerle beslenmesine destek olmaktadır. Ürün, besleyici yağlar ve vitamin zenginliği ile cildin doğal yollarla beslenmesine olanak tanımaktadır. Cilt dokusunun kolajen üretimini destekleyerek, daha genç ve daha aydınlık görünmesine yardımcı olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..