quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildi Besleyen Özel Ürünler Nelerdir?

Cildi Besleyen Özel Ürünler Nelerdir?

İnsan cildi, iç organları koruyan ve insan vücudunun büyük bir bölümünü oluşturan en büyük organdır. Çoğu sağlık sorununu da insanlar ciltte meydana gelen değişikliklerden fark etmektedirler. Fakat ciltte meydana gelen her değişim sağlık sorununa işaret etmez. Bazı zamanlar kişilerin cilt bakımına yeteri kadar özen göstermemesinden dolayı cilt sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunlardan başlıca olanı cilt kuruluğudur. Cilt kuruluğu cildin dışarıdan nem takviyesi almaması ile sahip olduğu doğal nem dengesini yitirmesi ile meydana gelmektedir. Nemlendirici bakımı yapılmayan cilt zaman için sararır, kurur, çatlar ve dökülür. Bu durum hem cilt sağlığı açısından, hem de görüntü açısından sıkıntılara sebep olmaktadır. Jeuvenile Nemlendirici / Detox Cilt Bakım Kiti / Seti ile cildinizin gün boyunca ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri alabilirsiniz.

Cildin Yıpranmasına Sebep Olan Faktörler
Cilt iç organları korurken, korunmasız kalan bir organdır. Bu nedenle cilt bakımı aslında düşünüldüğünden daha önemlidir. Cilt bakımı dendiğinde, sadece nemlendirici ile cildin nemlendirilmesi düşünülmemelidir. Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bakımların tamamını kapsar ve cilt nemden daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır.

Cildi en çok yıpratan faktörlerden biri güneştir. Güneş koruyucusu kullanılmadan, uzun süreli güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Güneş ışığında cildi yıpratan ve ciltte renk değişikliklerine sebep olabilecek birçok ultraviyole ışın vardır. Ve güneş lekeleri ciltte görülmeye başlandığında, bunun tedavisi oldukça uğraş gerektiren ve uzun süren bir işlemdir.

Sigara Kullanımı Ve Yanlış Kozmetik Ürünlerden Uzak Durun
Sigara kullanımı da cildin yapısının bozulmasına sebep olmaktadır. Sigara sebebi ile oksijensiz kalan hücreler cildin yıpranmasına ve morarmasına sebep olur. Bu nedenle sigara kullanımı olabildiğince azaltılmalı ve hatta sigara tamamen bırakılmalıdır.

Cilt yapısının bozulmasındaki en büyük etkenlerden biri de yanlış kozmetik ürünü kullanımıdır. Cilt tipine uygun olmayan ya da orijinal olmayan ürünlerin kullanımı cildin yapısını bozmaktadır. Bu nedenle cilt bakımı yaparken cildin daha çok yıpranmasına sebebiyet verilebilmektedir.

Doğru beslenme alışkanlığının olmaması, yağlı ve şekerli beslenme ve fast food tarzı yemeklerin fazla tüketilmesi de cilt sağlığını bozmaktadır. Cilt, vücuttaki diğer tüm organlar gibi bazı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Bu nedenle doğru beslenmek cilt sağlığı için oldukça önemlidir.

Cilt Bakımı İçin Uygun Olan Ürünler Nelerdir?
Cilt bakımı için öncelikle doğru ürün seçimi çok önemlidir. Doğru ürün seçimi yapılmadığı takdirde yapılan cilt bakımının pek bir faydası olmayacaktır. Cilt tipleri genel olarak, kuru, yağlı, normal ve karma olarak dört sınıfa ayrılır. Cilt tipini bilmeyen kişiler bir cilt uzmanından yardım almalıdır.

Yağlı cilt tipi olan kişilere genellikle kil bazlı ürünler ve doğal kil kullanımı tavsiye edilmektedir. Kil ciltteki fazla yağı engeller ve böylece sivilce ve akne oluşumunun önüne geçer. Fakat kil fazla kullanımda yağlı cildi dahi kurutabilmektedir. Bu nedenle kullanım talimatına uygun bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Kuru ciltlerin nem terapisine ihtiyacı vardır. Bu nedenle nemlendirici kremler bu ürünlerin başını çeker. Fakat her nemlendirici kuru ciltlere uygun değildir. Özellikle kuru ciltler için, cildin nemi alıp hapsedeceği ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler genelde argan yağlı, kakao yağlı ve benzeri bakım yağları ile zenginleştirilmiş ürünlerdir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..