quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti–Age krem çeşitleri, cilt üzerinde zamanla meydana gelen yaşlılık belirtilerini azaltabilir. Birbirinden farklı kremler kişisel bakım ihtiyaçlarını çok yönlü olarak karşılar. Gözeneklerin sıkılığını artırmak ve ideal nem seviyesine ulaşmak anti aging krem seçenekleri sayesinde mümkündür. Dermatolojik testlerden geçmiş olan MaruDerm kremleri, cilt katmanlarını beslerken estetik bir görünüm kazanmanızı da sağlayabilir. Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar şöyledir:

 • Yaşlanma Karşıtı Krem Doğal Bir İçeriğe Sahip Olmalıdır

Düzenli kullanım gerektiren yaşlanma karşıtı kremler içerik yönüyle güvenilir olmalıdır. Çok sayıda kimyasal bileşenin bir araya geldiği ürünleri kullanmanız, cildiniz açısından iyi etki göstermeyebilir. Kişisel bakım ürünlerinin içerisinde kimyasal bulunması bir noktaya kadar normaldir. Fakat yoğun kimyasalların cilt gözeneklerini yıpratacağını unutmamak gerekir. Bitki özleri ile zenginleştirilmiş olan kişisel bakım kremlerinin faydaları daha çabuk gözlemlenebilir.

 • Yaşlanma Karşıtı Kremler Cildi Besleyebilmelidir

Yaşlanma belirtilerini azaltabilen kremlerin besleyici olması gerekir. Kırışıkları ve gözenek sorunlarını kısa zamanda giderebilmek kadar, ciltte hücresel bir yenileşme sağlamak da önem taşır. Gözenekleri sıkılaştırabilen her ürünün kapsamlı bir bakım gerçekleştiremeyeceği unutulmamalıdır. “Anti aging krem nedir?” sorusunun cevabı, mevcut yaşlanma belirtilerini azaltan ve ortaya çıkabilecek belirtileri engelleyen ürünlerdir. Şimdi ve sonrası için cilde yeterli bakım sağlayabilecek kişisel bakım kremlerini devamlı kullanmanız halinde, hücresel yaşlanma çok yönlü olarak engellenir. Yeterli kaliteye sahip olmayan ürünlerin yalnızca kısa vadede yarar sağlayacağı unutulmamalıdır.

 • Tercih Edilen Anti Aging Krem ile Cilt Yapısı Uyum Göstermelidir

Anti aging krem erkek ve kadın kullanıcılara çeşitli ürün seçenekleri sunabilen bir kategoridir. Erkek ve kadınların cilt kırışıklığı oranı ve cilt yapısı birbirinden farklıdır. Kullanım ihtiyaçlarını belirleyen farkları göz önüne almak, doğru tercihler yapılmasını sağlar. Yağlı ciltler için anti aging krem seçenekleri farklı olurken, kuru ciltlere uygun kremler daha farklıdır.

 • Anti Aging Ürünler Alırken Kullanım İhtiyaçları ve Ürün Gramajları Arasında Kıyas Yapılmalıdır

En iyi anti aging krem çeşitlerini kullanacak olsanız da, göreceğiniz fayda sahip olduğunuz ihtiyaçlarla ilişkilidir. Cildinizde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin yoğunluğuna göre büyük veya küçük gramajlı ürünler tercih edebilirsiniz. Eğer kırışıklarınız derin ve fazlaysa farklı, sığ ve azsa farklı gramajdaki kremleri kullanmanız gerekir. Anti age bakımına olan ihtiyacınız çokken düşük gramaj tercih etmeniz ya da düşük ihtiyaçlar karşısında yoğun bir kullanım gerçekleştirmeniz verimi azaltır.

Yaşlanma Karşıtı Krem Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Anti aging krem kadın ve erkeklerin rahatça kullanabileceği bir üründür. Ayrıca kişisel bakım ürünlerini tercih ederken ve kullanırken bazı detayları göz önüne almak gerekir. Yaşlanmanın ciltte ortaya çıkardığı belirtileri azaltabilecek her ürünün farklı kullanımları mevcuttur. Uygulama sıklığından bakım öncesi ve sonrasına kadar birçok detaydan söz edilebilir. Çizgilenme karşıtı krem kullanırken dikkat edilebilecek durumlardan birkaçı şunlardır:

 • Kişisel bakıma başlamadan yüzünüzü ve ellerinizi yıkamanız faydalı olur. Terli, makyajlı, yağlı cilde sürülen krem, gözeneklere ulaşmayabilir. Kremi sürerken kullanacağınız ellerinizin kirli olması durumunda, kreme karışan mikroplar cilt katmanlarınıza nüfuz edebilir.
 • Krem, uygulandığı bölgenin tamamına ulaşmalıdır. En az 2 – 3 dakika boyunca cilde masaj yaparak, acele etmeden bakım gerçekleştirilmelidir. 
 • Cilde krem uygulandıktan sonraki 10 – 15 dakikayı kapalı bir alanda geçirmeniz önerilir. Açık havada, anti aging kremler içinde bulunan faydalı yağ asitleri daha çabuk kurur. Ayrıca kremle nemlendirilmiş cildinize toz tanelerinin yapışması kolaydır. Gözeneklerin, krem içinde bulunan aktif maddeleri emebilmesi için süre tanınmalıdır.
 • Çizgi karşıtı krem kullandıktan sonra yüz durulanmamalıdır. Tonikler, jeller ve maskeler durulanabilse de cilt bakım kremlerinin suya temas ettirilmesi önerilmez.
 • Eğer cildinizde kırışıklarla beraber tahriş ve deri döküntüleri mevcutsa krem kullanımını erteleyebilirsiniz. Cilt bakım kremleri faydalı ürünler olsa da, içlerinde bulunan aktif maddeler tahriş olmuş bir cilt için uygun olmayabilir.
 • Kullanılan ürün doğal içerikli anti aging krem olsa bile gereğinden çok kullanım yapmak cildi yıpratabilir.
 • Yaşlanma karşıtı ürünlerin belli bir rutine bağlı olarak kullanılması gerekir. Kullanımı aksatılan kremlerden fayda görmek zorlaşır.

Anti Age Ürünler Hangileridir?

Anti aging veya anti age, İngilizcede “yaşlanma karşıtı” demektir. Cildin kırışmasını, matlaşmasını, esneklik kaybetmesini, kurumasını ve çatlamasını engelleyen krem, serum ve toniklere anti age ürünler adı verilir. Yaşlanmayı geciktiren ürünlerindeki çeşitlilik, her kullanıma uygun seçenekler ortaya çıkarır. Bazı kullanıcılar krem, tonik ya da jel kullanmayı tercih edebilirken bazılarının krem kullanması mümkündür. Cildin çabucak nem kazanmasını sağlayan kremlerle beraber yaşlanma karşıtı serumlar da yaygındır.

Anti aging etkiye sahip ürünler, kendi aralarında pek çok çeşide ayrılabilir. Krem seçeneklerinden 25 yaş kırışıklık kremi çoğunlukla genç kullanıcılar için uygundur. Erken yaşlanma belirtilerini azaltmak isteyenler için kısa sürede etki gösterebilen kremler vardır. Orta ve ileri yaş gruplarının kullanabileceği 35 yaş üstü kırışıklık kremi ise daha derin cilt çizgileri için uygun sayılabilir. Sıvı formda bulunan serumlar, cilde birkaç damla dökülüp masajla gözeneklere ulaştırılır. Ölçülü kullanım yapılması halinde kırışıklık serumlarının kısa sürede faydasını görmek mümkündür.

Farklı kullanıcılara hitap eden ürünler arasında bulunan tonik seçenekleri, krem kadar yoğun kıvamlı değildir. Cilde uygulandıktan bir süre sonra yıkanarak durulanan tonikler cildin parlaklaşmasına katkı sağlar. Anti aging maske çeşitleri koyu kıvama ve çabuk kuruyabilen bir dokuya sahiptir. Maske ambalajlarını açık unutmamak önem taşır. Maskeyi durularken yüzde hiçbir kalıntının kalmamasına da dikkat edilmelidir. Aksi halde gözeneklerin tıkanması mümkündür. Doğru kullanım gerçekleştirilmesi durumunda anti aging ürünler kişisel bakım ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Anti Aging Ürünler Arıyorsanız Ödüllü MaruDerm Kremlerini Değerlendirebilirsiniz

Avrupa 25 Yıl İnovasyon Ödülü’ne sahip olan MaruDerm göz çevresi kremleri ve cilt bakım kremleri, ihtiyaç duyduğunuz bakımı sağlayabilir. Zengin bir içeriğe sahip olan anti age kremleri, cilt katmanlarının yenilenmesine katkıda bulunur. Yaşlanma süreci devam ederken sıklıkla görülen yüz kırışıkları, alın kırışıkları, göz altı morarmaları ve göz altı sarkmaları ödüllü ürünlerimiz sayesinde azaltılabilir. Kullanımın düzenli olmasıyla belirtilerin tamamen ortadan kalkması mümkündür.

Sabırla kullanmanız halinde kırışıklık önleyici krem seçeneklerimiz cilt gözeneklerinizi sıkılaştırır. Çizgi derinliğini azaltan ve deri katmanlarını besleyen kremlerimiz 5 farklı peptit ile zenginleştirilmiştir. Kolajen üretimini destekleyerek deriyi yumuşatan peptit, cilde sonradan dahil olan bir madde değildir. Cilt katmanlarında doğal olarak bulunan peptitlerin desteklenmesi, kimyasallara ihtiyaç kalmadan yaşlanma belirtilerini azaltır. Anti age peptit krem kullanarak cildinizin parlaklığını ve esnekliğini korumanız mümkündür.   

Göz çevresinde oluşan halkalı görüntüyü azaltmak için mikro yosun özlü kremlerimiz kullanılabilir. Yaşın ilerlemesinden dolayı rengi koyulaşabilen göz altlarının rengini açmak ve çizgilenmeye engel olmak için anti aging göz altı kremi kullanmak hızlı etki sağlar. Gliserin, B 3 vitamini, Allantoin, Panthenol ve Sodyum PCA içeriğine sahip kremler kırışıklığı önler. Sitrik asit sayesinde göz altındaki kahverengileşme azaltılabilir. MaruDerm güvencesiyle satın alabileceğiniz anti age ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, ürün tanıtımlarımıza göz atabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..