Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti – Age Krem Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir? En İyi Anti – Age Ürünler Hangileridir?

Anti – Age krem, kişilerin cilt yüzeylerinde oluşan kırışıklık ve ince çizgileri en aza indirmeyi hedeflemektedir. İdeal bir Anti – Age krem, kullanıcısının çok daha genç ve sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır. Genellikle sıvı bazlı olan Anti – Age krem çeşitleri, hızlı bir şekilde etki göstermeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Yaşlanma belirtileri; kırışıklık oluşumu, sarkık cilt yapısı ve solgun gözaltları olarak sıralanmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan bu belirtiler, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermektedir. İlerleyen yaş nedeniyle ortaya çıkan bu belirtilerin, yaşlanma karşıtı bakım ürünleri ile giderilmesi mümkündür.

Kırışıklık ve ince çizgi oluşumu, cilt yüzeyindeki kolajen miktarının azalması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Azalan kolajen miktarı, cilt dokularının hızlı bir şekilde deforme olmasına ve cildin eski elastikiyet özelliğini yitirmesine neden olmaktadır.

Maruderm Anti – Age bakım ürünleri, cilt dokularının kolajen üretimini desteklemekte ve ileri yaş nedeniyle ortaya çıkan kırışıklık görünümünü azaltmayı hedeflemektedir. Doğal bileşenlerin mucizevi etkileri ile formüle edilen Maruderm ürünleri, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmakta ve mükemmel etkileri nedeniyle müşteri memnuniyeti kazanmaktadırlar.

Anti – Age Krem Nedir?

Anti – Age krem çeşitleri; cilt dokularının, yaşlanma nedeniyle azalan elastik özelliğini, yeniden kazanmasına yardımcı olmaktadır. İlerleyen yaş nedeniyle, cilt dokularının olması gerekenden daha az çalıştığı görülmektedir. Cilt dokularının en iyi şekilde beslenmesine olanak tanıyan Anti – Age krem ürünleri, yaşlılık nedeniyle oluşan tahribatı en aza indirmeyi hedeflemektedir.

Anti – Age bakım ürünü çeşitleri; krem, serum, maske, tonik ve peeling formunda olabilmektedir. Her biri farklı yapılara sahip olan bu ürünlerin, yaşlanma belirtilerini en aza indirmeyi hedeflediği görülmektedir. Kişiler, kendi cilt tiplerine en uygun ürünü kolaylıkla seçebilmekte ve yaşlanma belirtilerinin azalması adına güvenle kullanabilmektedir.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı

Anti – Age Krem Ne İşe Yarar?

İlerleyen yaşla beraber, kırışıklık problemi yaşayan kişiler;  Anti- Age krem çeşitlerinin ne işe yarayacağı konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Anti – Age özelliği bulunan bakım ürünleri, cilt yüzeyindeki kolajen üretimini desteklemektedir. Anti – Age krem, kişilerin daha genç görünmesine yardımcı olmakta ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini en aza indirmeyi hedeflemektedir.

İlerleyen yaş ile birlikte azalan kolajen miktarı, cilt yüzeyinde oluşan ince çizgilerle karakterize ilerlemektedir. Kolajen eksikliğinin neden olduğu, ince çizgiler ve sarkık görünüm; kişilerin yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkilemekte ve yaşlanma psikolojisine hızlı bir şekilde gitmelerine neden olmaktadır.

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularının daha fazla kolajen ve hyalüronik asit üretmesine destek olmaktadır. Bu sayede, hâlihazırda tahrip olan cilt dokularının; eski işlevine yeniden döndürülmesi ve kırışıklık görünümünün en aza indirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Anti – Age Krem Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin, cilt tipine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Her bakım ürününde olduğu gibi Anti – Age özelliği bulunan ürünlerde de; cilt tiplerine uygun olarak hazırlanan formlar bulunmaktadır. Kişiler, kendi cilt tiplerini en iyi şekilde analiz ettikten sonra; yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini kolay bir şekilde seçebilmektedir. Anti – Age krem seçiminde dikkat edilmesi gerekenler diğer faktörler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Ürünün İçeriği

Yaşlanma karşıtı bakım ürünü tavsiyesi aldıktan sonra, söz konusu ürünün içeriğinde neler olduğuna dikkatli bir şekilde bakılması gerekmektedir. Paraben ve parfüm gibi kimyasal maddeler, cilt yüzeyinin aşınmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda doğal içerikli bakım ürünlerinin tercih edilmesi önem arz etmektedir.

 1. Ürünün Formu

Anti – Age özelliği bulunan ürünün, hangi formda olduğu; kişilerin kullanım kolaylığı yaşayabilmesi adına önem arz etmektedir. Serum ve krem bazlı ürünler, kolay bir şekilde kullanılabilmeleri nedeniyle daha fazla rağbet görmektedir. Kişiler, piyasada bulunan onlarca farklı ürün arasından, kendileri için en uygun ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

 1. Ürünün Kullanım Koşulları

Anti – Age krem tavsiyesi alan kişilerin, ürünü nasıl kullanacağı konusunda kafa karışıklığı yaşadığı görülmektedir. Günlük kullanıma uygun olan bakım ürünleri, daha hızlı etki göstermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte, tonik veya peeling formunda olan ürünler; yaşlanma karşıtı etki göstermesinin yanı sıra, temizleyici etki göstermesi nedeniyle öne çıkmaktadır.

 1. Ürünün Kalitesi

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, içerdikleri doğal bileşenler sayesinde kişilerin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, kalitesiz ve güven vermeyen ürünlerin tercih edilmesi; yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek cilt sağlığı problemlerine zemin hazırlamaktadır. Kişilerin, kaliteli ve klinik olarak test edilmiş ürünlere yönelmesi gerekmektedir.

En İyi Anti – Age Ürünler Nelerdir?

Maruderm yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, kişilerin doğal yollarla güzelleşmesine ve kalıcı olarak genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Doğal bileşenlerden aldığı ilhamla yola çıkan Maruderm; bünyesinde bulunan Anti – Age krem çeşitleri ile de müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Maruderm Anti – Age krem çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi
 2. Maruderm Caffeine Peptides Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 3. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
 5. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi
 6. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..