quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti–Age krem çeşitleri, cilt üzerinde zamanla meydana gelen yaşlılık belirtilerini azaltabilir. Birbirinden farklı kremler kişisel bakım ihtiyaçlarını çok yönlü olarak karşılar. Gözeneklerin sıkılığını artırmak ve ideal nem seviyesine ulaşmak anti aging krem seçenekleri sayesinde mümkündür. Dermatolojik testlerden geçmiş olan MaruDerm kremleri, cilt katmanlarını beslerken estetik bir görünüm kazanmanızı da sağlayabilir. Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek istiyorsanız, krem seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar şöyledir:

 • Yaşlanma Karşıtı Krem Doğal Bir İçeriğe Sahip Olmalıdır

Düzenli kullanım gerektiren yaşlanma karşıtı kremler içerik yönüyle güvenilir olmalıdır. Çok sayıda kimyasal bileşenin bir araya geldiği ürünleri kullanmanız, cildiniz açısından iyi etki göstermeyebilir. Kişisel bakım ürünlerinin içerisinde kimyasal bulunması bir noktaya kadar normaldir. Fakat yoğun kimyasalların cilt gözeneklerini yıpratacağını unutmamak gerekir. Bitki özleri ile zenginleştirilmiş olan kişisel bakım kremlerinin faydaları daha çabuk gözlemlenebilir.

 • Yaşlanma Karşıtı Kremler Cildi Besleyebilmelidir

Yaşlanma belirtilerini azaltabilen kremlerin besleyici olması gerekir. Kırışıkları ve gözenek sorunlarını kısa zamanda giderebilmek kadar, ciltte hücresel bir yenileşme sağlamak da önem taşır. Gözenekleri sıkılaştırabilen her ürünün kapsamlı bir bakım gerçekleştiremeyeceği unutulmamalıdır. “Anti aging krem nedir?” sorusunun cevabı, mevcut yaşlanma belirtilerini azaltan ve ortaya çıkabilecek belirtileri engelleyen ürünlerdir. Şimdi ve sonrası için cilde yeterli bakım sağlayabilecek kişisel bakım kremlerini devamlı kullanmanız halinde, hücresel yaşlanma çok yönlü olarak engellenir. Yeterli kaliteye sahip olmayan ürünlerin yalnızca kısa vadede yarar sağlayacağı unutulmamalıdır.

 • Tercih Edilen Anti Aging Krem ile Cilt Yapısı Uyum Göstermelidir

Anti aging krem erkek ve kadın kullanıcılara çeşitli ürün seçenekleri sunabilen bir kategoridir. Erkek ve kadınların cilt kırışıklığı oranı ve cilt yapısı birbirinden farklıdır. Kullanım ihtiyaçlarını belirleyen farkları göz önüne almak, doğru tercihler yapılmasını sağlar. Yağlı ciltler için anti aging krem seçenekleri farklı olurken, kuru ciltlere uygun kremler daha farklıdır.

 • Anti Aging Ürünler Alırken Kullanım İhtiyaçları ve Ürün Gramajları Arasında Kıyas Yapılmalıdır

En iyi anti aging krem çeşitlerini kullanacak olsanız da, göreceğiniz fayda sahip olduğunuz ihtiyaçlarla ilişkilidir. Cildinizde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin yoğunluğuna göre büyük veya küçük gramajlı ürünler tercih edebilirsiniz. Eğer kırışıklarınız derin ve fazlaysa farklı, sığ ve azsa farklı gramajdaki kremleri kullanmanız gerekir. Anti age bakımına olan ihtiyacınız çokken düşük gramaj tercih etmeniz ya da düşük ihtiyaçlar karşısında yoğun bir kullanım gerçekleştirmeniz verimi azaltır.

Yaşlanma Karşıtı Krem Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Anti aging krem kadın ve erkeklerin rahatça kullanabileceği bir üründür. Ayrıca kişisel bakım ürünlerini tercih ederken ve kullanırken bazı detayları göz önüne almak gerekir. Yaşlanmanın ciltte ortaya çıkardığı belirtileri azaltabilecek her ürünün farklı kullanımları mevcuttur. Uygulama sıklığından bakım öncesi ve sonrasına kadar birçok detaydan söz edilebilir. Çizgilenme karşıtı krem kullanırken dikkat edilebilecek durumlardan birkaçı şunlardır:

 • Kişisel bakıma başlamadan yüzünüzü ve ellerinizi yıkamanız faydalı olur. Terli, makyajlı, yağlı cilde sürülen krem, gözeneklere ulaşmayabilir. Kremi sürerken kullanacağınız ellerinizin kirli olması durumunda, kreme karışan mikroplar cilt katmanlarınıza nüfuz edebilir.
 • Krem, uygulandığı bölgenin tamamına ulaşmalıdır. En az 2 – 3 dakika boyunca cilde masaj yaparak, acele etmeden bakım gerçekleştirilmelidir. 
 • Cilde krem uygulandıktan sonraki 10 – 15 dakikayı kapalı bir alanda geçirmeniz önerilir. Açık havada, anti aging kremler içinde bulunan faydalı yağ asitleri daha çabuk kurur. Ayrıca kremle nemlendirilmiş cildinize toz tanelerinin yapışması kolaydır. Gözeneklerin, krem içinde bulunan aktif maddeleri emebilmesi için süre tanınmalıdır.
 • Çizgi karşıtı krem kullandıktan sonra yüz durulanmamalıdır. Tonikler, jeller ve maskeler durulanabilse de cilt bakım kremlerinin suya temas ettirilmesi önerilmez.
 • Eğer cildinizde kırışıklarla beraber tahriş ve deri döküntüleri mevcutsa krem kullanımını erteleyebilirsiniz. Cilt bakım kremleri faydalı ürünler olsa da, içlerinde bulunan aktif maddeler tahriş olmuş bir cilt için uygun olmayabilir.
 • Kullanılan ürün doğal içerikli anti aging krem olsa bile gereğinden çok kullanım yapmak cildi yıpratabilir.
 • Yaşlanma karşıtı ürünlerin belli bir rutine bağlı olarak kullanılması gerekir. Kullanımı aksatılan kremlerden fayda görmek zorlaşır.

Anti Age Ürünler Hangileridir?

Anti aging veya anti age, İngilizcede “yaşlanma karşıtı” demektir. Cildin kırışmasını, matlaşmasını, esneklik kaybetmesini, kurumasını ve çatlamasını engelleyen krem, serum ve toniklere anti age ürünler adı verilir. Yaşlanmayı geciktiren ürünlerindeki çeşitlilik, her kullanıma uygun seçenekler ortaya çıkarır. Bazı kullanıcılar krem, tonik ya da jel kullanmayı tercih edebilirken bazılarının krem kullanması mümkündür. Cildin çabucak nem kazanmasını sağlayan kremlerle beraber yaşlanma karşıtı serumlar da yaygındır.

Anti aging etkiye sahip ürünler, kendi aralarında pek çok çeşide ayrılabilir. Krem seçeneklerinden 25 yaş kırışıklık kremi çoğunlukla genç kullanıcılar için uygundur. Erken yaşlanma belirtilerini azaltmak isteyenler için kısa sürede etki gösterebilen kremler vardır. Orta ve ileri yaş gruplarının kullanabileceği 35 yaş üstü kırışıklık kremi ise daha derin cilt çizgileri için uygun sayılabilir. Sıvı formda bulunan serumlar, cilde birkaç damla dökülüp masajla gözeneklere ulaştırılır. Ölçülü kullanım yapılması halinde kırışıklık serumlarının kısa sürede faydasını görmek mümkündür.

Farklı kullanıcılara hitap eden ürünler arasında bulunan tonik seçenekleri, krem kadar yoğun kıvamlı değildir. Cilde uygulandıktan bir süre sonra yıkanarak durulanan tonikler cildin parlaklaşmasına katkı sağlar. Anti aging maske çeşitleri koyu kıvama ve çabuk kuruyabilen bir dokuya sahiptir. Maske ambalajlarını açık unutmamak önem taşır. Maskeyi durularken yüzde hiçbir kalıntının kalmamasına da dikkat edilmelidir. Aksi halde gözeneklerin tıkanması mümkündür. Doğru kullanım gerçekleştirilmesi durumunda anti aging ürünler kişisel bakım ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Anti Aging Ürünler Arıyorsanız Ödüllü MaruDerm Kremlerini Değerlendirebilirsiniz

Avrupa 25 Yıl İnovasyon Ödülü’ne sahip olan MaruDerm göz çevresi kremleri ve cilt bakım kremleri, ihtiyaç duyduğunuz bakımı sağlayabilir. Zengin bir içeriğe sahip olan anti age kremleri, cilt katmanlarının yenilenmesine katkıda bulunur. Yaşlanma süreci devam ederken sıklıkla görülen yüz kırışıkları, alın kırışıkları, göz altı morarmaları ve göz altı sarkmaları ödüllü ürünlerimiz sayesinde azaltılabilir. Kullanımın düzenli olmasıyla belirtilerin tamamen ortadan kalkması mümkündür.

Sabırla kullanmanız halinde kırışıklık önleyici krem seçeneklerimiz cilt gözeneklerinizi sıkılaştırır. Çizgi derinliğini azaltan ve deri katmanlarını besleyen kremlerimiz 5 farklı peptit ile zenginleştirilmiştir. Kolajen üretimini destekleyerek deriyi yumuşatan peptit, cilde sonradan dahil olan bir madde değildir. Cilt katmanlarında doğal olarak bulunan peptitlerin desteklenmesi, kimyasallara ihtiyaç kalmadan yaşlanma belirtilerini azaltır. Anti age peptit krem kullanarak cildinizin parlaklığını ve esnekliğini korumanız mümkündür.   

Göz çevresinde oluşan halkalı görüntüyü azaltmak için mikro yosun özlü kremlerimiz kullanılabilir. Yaşın ilerlemesinden dolayı rengi koyulaşabilen göz altlarının rengini açmak ve çizgilenmeye engel olmak için anti aging göz altı kremi kullanmak hızlı etki sağlar. Gliserin, B 3 vitamini, Allantoin, Panthenol ve Sodyum PCA içeriğine sahip kremler kırışıklığı önler. Sitrik asit sayesinde göz altındaki kahverengileşme azaltılabilir. MaruDerm güvencesiyle satın alabileceğiniz anti age ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, ürün tanıtımlarımıza göz atabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..