Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkek bireyler, en az kadınlar bireyler kadar; cilt bakımına ve cilt sağlığı problemlerinin giderilmesi konusuna önem vermektedir. Erkekler için cilt bakım önerileri, erkek cildinin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Piyasada bulunan erkekler için cilt bakım ürünleri, erkek cilt bakımına eşlik ederek; erkek bireylerin daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.

Erkek bireyler, gözenek genişlemesi ve siyah nokta oluşumu gibi cilt problemlerine daha yatkın olmaktadır. Bu durumun nedeni, erkek cilt dokularınım tıraş losyonu ve jilet gibi zarar verici unsurlara daha fazla maruz kalmasıdır. Açılan gözenekler, zamanla siyah nokta ile dolmakta ve kişinin yüz bütünlüğünü bozmaktadır. Bu nedenle, temizleyici ve arındırıcı uygulamalara ağırlık vermek gerekmektedir.

Erkekler için cilt bakım önerileri, birçok farklı uygulamanın bütününü içermektedir. Düzenli olarak uygulanan bu adımlar, erkeklerin daha temiz ve genç bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Bakım rutinleri sayesinde erkek bireyler, daha geç yaşlanmakta ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Erkekler için cilt bakım önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

Erkek Cilt Bakım Önerileri

 1. Düzenli Tıraş Sonrası Bakımı

Tıraş sonrası bakımı, erkek cildinin tıraş nedeniyle aldığı hasarı telafi etmeyi hedeflemektedir. Tıraş losyonu ve jilet, cilt dokularına hasar vermekte ve erkeklerin cilt sağlığı problemleri yaşamalarına neden olmaktadır. Tıraş sonrası bakımı ile cilt yüzeyi en iyi şekilde temizlenmekte ve cilt dokuları beslenerek yenilenmektedir. Tıraş sonrası bakım aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cilt yüzeyinde kalan tıraş köpüğü ve tıraş losyonu iyi bir şekilde temizlenmelidir.
 2. Temizlenen cilt nemlendirici özelliği olan bakım ürünleriyle masaj işlemine tâbi tutulmalıdır.
 3. Tıraş esnasında kesik oluşması halinde, bölgenin mikrop kapmaması adına yara bandı kullanılmalıdır.
 4. Kimyasal ve parfüm içerikli tıraş ürünlerinden kaçınılmalıdır.
 5. Tıraş sonrası bakım aşamalarının aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Tıraş Sonrası Cilt Bakım Önerileri

 1. Cilt Temizliği Uygulamaları

Cilt temizliği, hem erkek hem de kadın bireyler için son derece önem arz etmektedir. Gün boyu kirlenen ve yağ kalıntılarıyla dolan gözenekler, sivilce oluşumuna daha açık hale gelmektedirler. Erkekler için yüz yıkama jeli, erkek bireylerin cilt yüzeyinde kalan kir ve yağ kalıntılarının en iyi şekilde temizlemektedir. Bu işlem, cildin dinlenmesine ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, içeriğinde bulunan doğal özler sayesinde; erkek cilt bakımının en iyi şekilde yürütülmesine olanak tanımaktadır. Cildi tahriş etmeden temizlemekte ve cildin koruyucu bariyerini güçlendirmektedir. Erkekler için cilt bakım ürünleri arasında yer alan yağ bazlı temizleyici, üstün nitelikli faydalar nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkek Cilt Bakımı İçin Kullanılabilecek Ürünler

 1. Peeling ve Tonik Rutinleri

Peeling ve tonik, erkek cilt bakımı için önem arz eden uygulamalar arasında yer almaktadır. Peeling, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin arınmasını sağlamakta; tonik ise gözeneklerin daha sıkı görünmesine yardımcı olmaktadır. Erkek cilt bakımının olmazsa olmaz uygulamaları arasında yer alan peeling ve tonik; Maruderm güvencesiyle şu formlarda piyasaya sürülmektedir:

 1. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm Glikolik Asit Aydınlatıcı Leke Karşıtı Tonik
 3. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 4. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 5. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik

Erkek Cilt Bakım Ürünleri

 1. Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün Kullanımı

Gözenek genişlemesi, erkeklerin daha kusurlu görünmesine neden olmaktadır. Genişleyen gözenekler, zamanla siyah nokta ve kapalı komedon oluşumuna sebebiyet vermektedir. Siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçebilmek adına, gözenek sıkılaştırıcı etki gösteren bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Maruderm, gözenek problemlerini tam hedef alan onlarca farklı çeşit ürün ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Erkek cilt bakımı aşamalarına katkı sağlayacak, Maruderm gözenek sıkılaştırıcı ürün çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Niancinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem
 2. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Serum
 3. Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu
 1. Güneş Koruyucu Kullanımı

Güneşin zararlı ışınları, cilt dokularının tahrip olmasına ve cildin leke oluşturmasına neden olabilmektedir. UVA ve UVB ışınlarının cilde doğrudan temas etmesi, güneş yanığı ve lekelenme gibi sorunlara zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle, hem kadın bireyler hem de erkek bireylerin dört mevsim boyunca düzenli olarak güneş kremi kullanması gerekmektedir.

Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi, erkek cilt bakım aşamalarının en iyi şekilde tamamlanmasına olanak tanımaktadır. Leke karşıtı güneş kremi sayesinde erkekler, güneşin zararlı etkilerine karşı korunmakta ve daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmaktadırlar. Bununla birlikte, güneş kremi ürününün leke karşıtı olması; var olan lekelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Erkek Cilt Bakım Serum ve Kremleri

 1. Besleyici Yüz Serumu Uygulamaları

Cilt dokularını besleyen besleyici yüz serumları, erkek cilt bakımının en önemli ürünleri arasında yer almaktadır. Temizlenen, arındırılan, gözenekleri açılan ve en iyi şekilde beslenen cilt; yüz serumları ile daha parlak hale getirilmektedir. Erkekler için yüz serumları, vitamin ve mineral desteği içermeleri nedeniyle öne çıkmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Maruderm yüz serumları, erkek cildinin en iyi şekilde beslenmesine ve dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olmaktadır. Erkek cilt bakımı için mükemmel bir performans sergileyen bazı Maruderm yüz serumları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum
 2. Maruderm Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 3. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 4. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..