quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Şu zamana dek kadınların güzelliği ve cilt bakımları üzerine sayısız yazı ve makale yayımlanmıştır. Ancak gerçek şu ki, en az kadınlar kadar erkeklerin de cilt bakımında dikkat etmesi gereken belli başlı unsurlar söz konusu. Erkekler de, günlük hayatında hem işi hem de özel yaşantısında kendisine bakım yapmaya özenli olmaktadır. Bu dış görünüm de şöyle dursun, sağlıklı bir yaşantı açısından zaten başlı başına dikkat edilecek unsurlardan birisidir. Keza erkekler ile kadınların cilt yapısı daima birbirinden farklı olmuştur. Fakat, yine de erkeklerin kadınlar kadar ciltlerine çok fazla önem göstermediğini de söylemek gerek. Kadın ya da erkek fark etmez güzel bir görünüm için ilk adım rutin cilt bakımıdır. Bu yazımızda ise, erkeklere cilt bakımında nelere dikkat etmesi gerektiğine dair tavsiyeler ve önerilerde bulunmak istedik.

Erkekler Cildine Nasıl Bakım Uygulamalı?

Erkeklerin cildine düzenli bir şekilde bakım uygulaması aslında çok basit. Bunun için belli başlı rutinleri göz önüne alarak hareket etmek her zaman önemlidir.

Cilt Temizliği

Erkek ya da kadın hiç fark etmez. Cilt temizliği düzenli bakım konusunda atılacak ilk adımdır daima. Bu ilk aşamada da cildinizin temizliği için belli bir periyot oluşturmalı, bu periyot üzerinden bakımınızı yapmalısınız. Cildiniz gün içerisinde sürekli kir, toz ve çeşitli çevresel faktörlere maruz kalma durumuyla karşı karşıyadır. Bu sebepten dolayı da cilt temizliğine önem vermek sizin için iyi bir adım olur. Burada unutmamalısınız ki, temiz bir cilt ferahlığı da beraberinde getirir. Ferah bir cildin gözenekleri ise çok daha rahat nefes alabileceği için olası bakterilerin önüne geçmeniz de mümkün hale gelmiş olacaktır. Cildinizi ne kadar fazla ferah tutarsanız, görünüm ve sağlık açısından o denli iyi hissetmiş olacaksınız kendinizi.

Cildinizi Sürekli Nemlendirin

Ne olursa olsun her cildin bir nem dengesi bulunmaktadır. Her cilt de neme ihtiyaç duymaktadır. Gün içerisinde de ciltte nem miktarının azalmasına sebebiyet verecek birçok etmen gün yüzüne çıkabilir. Nemsiz ciltler kötü görüntülere yol açacaktır. Aynı zamanda da sivilce ve akne gibi birçok farklı cilt hastalığına da sebebiyet verecektir. Bu sebepten dolayı da hem su tüketiminizi, hem de nemlendirici krem kullanımını belli bir düzen içerisinde gerçekleştirmeniz şarttır. Vücudun her zaman suya ihtiyaç duyacağını unutmayın. Günde en az 2 ya da 3 litre alacağınız su miktarı sayesinde de, cildin çok daha rahat bir nem dengesine kavuşabileceğini de unutmamalısınız. Maruderm nemlendirici krem ise, vücudun nem ihtiyacını gidermesine yönelik içeriklere sahip. Cildin ideal nem seviyesine ulaşmasında yardımcı olmaktadır. Özellikle de düzenli sakal tıraşı gerçekleştirmeyen erkeklerin neme daha fazla ihtiyacı olacağı için, yüzünüze bu nemlendirici krem bakımını muhakkak uygulamalısınız.

Sakal ve Bıyıklarınız İçin Özel İlgi

Erkeklerin makyajı sakal ve bıyıkları olmaktadır her zaman. Keza bir erkekte sakal ve bıyıklar birçok cilt kusurunu da gizleme özelliği taşır. Bu noktada da sakal ve bıyıklarınıza özel yağlar ile bakım uygulayabilirsiniz. Özel bakım serumları hem sakallarınız ile bıyıklarınızın çok daha sağlıklı olması, hem de cildinizin de bu sağlık sürecinden yararlanmasını sağlamış olacaktır. Bu sebepten de erkeklerin cilt bakımında sakal ile bıyık bakımını birinci sıraya yerleştirmeleri gerektiği düşüncesindeyiz. Bu kapsamda bakıldığında da zaten sakal ve bıyık bakımı her zaman serum, losyon ve temizleyici sabunlarla gerçekleşmelidir ki, bu sayede cildinizin de her daim nefes alıp vermesini desteklemiş olun.

Sivilcelere Karşı Koruyucu Bakım Kremleri

Erkeklerin de en az kadınlar kadar sivilcelenme riski fazladır. Hatta erkeklerin teninin sivilce ve aknelere karşı çok daha eğilimli olduğu bile söylenebilir. Bu konuda da cildin sivilcelere karşı daha korunaklı bir şekilde olmasını destekleyici cilt bakım kremleri bulunmaktadır. Maruderm cilt bakım seti ve nemlendirici destekli takviyeler sayesinde, cildinize ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri aşılama olanağı bulabilirsiniz. Bu sizin sağlıklı bir bakım düzenini, belli bir temizlik düzeni ile birleştirmeniz sayesinde oluşabilecek bir düzendir aynı zamanda. Yüzünüzü her fırsatta arındırıcı takviyelerle temiz tutmalı, aynı zamanda da gerekli krem kullanımlarından da kesinlikle kaçınmamalısınız. Erkeklerin cilt temizliği açısından bakıldığı zaman önemsiz gibi gözükse de, belli başlı detay ve işleyişleri göz önüne alarak cildin daha sağlıklı ve çok daha şık bir forma kavuşması da mümkün hale getirilebilir.

Bu noktada da Maruderm akne ve sivilceye eğilimli ciltler için cilt bakım setinden bahsetmek istiyoruz. Akneye eğilimli ciltler için özel olarak tasarlanan bu etkili krem, cildin ihtiyaç duyduğu nemi almasında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda da içerisindeki peribiyotikler ile probiyotikler de cilt dengesinin sağlamasını destekler. Cilt birçok dış stresten dolayı da akne ve sivilcelere müsait bir konumdadır. İşte bu içerikler sayesinde de bu tarz sıkıntıların önüne set kurma olanağı da yakalamış olacaksınız.

Cildin üzerinde yağlı bir his bırakmayan bu krem, kolay emilimi sağladığı için de genel olarak cilt bakımında erkekler ve kadınlar için tercih edilmesi halinde olumlu sonuçlar aktaracaktır. Bu sebepten de cildinize ihtiyacı olan nemi ve bakımı uygulayarak sizler çok daha bakımlı bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Erkeklerin de cilt bakımı için bu tarz önemleri göz önüne alıp çeşitli bakım kürlerinden, nemlendirici kremlerden destek alması, ciltlerinin yaşlanma düzeylerini yavaşlatıp, daha sağlıklı bir görünüme erişmesini desteklemiş olacaktır. Bu konuda bahsetmiş olduğumuz adımları atıp, uygulamalara odaklanırsanız, amaçladığınız bir cilt görünümüne de rahatlıkla erişmiş olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..