Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Dermapen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dermapen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dermapen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Günümüz cilt yenileme tedavileri arasında yer alan dermapen, mikro iğne uygulaması ile cilt yüzeyindeki problemli görünümü en aza indirmeyi hedeflemektedir. Dermapen uygulaması, ince yapılı mikro iğnelerle yapılmakta ve cilt yüzeyindeki kolajen miktarını arttırmaktadır. Bu sayede, cilt lekeleri ve kırışıklık gibi sorunlar; herhangi bir yan etki yaşanmaksızın çözülmektedir.

Dermapen, yaşlanma nedeniyle azalan kolajen üretimini arttırmayı hedeflemektedir. Kolajen, cilt dokularının birbirine tutunmasını sağlamakta ve cildi daha sıkı göstermektedir. İleri yaş nedeniyle azalan kolajen miktarı, cilt dokularının sarkmasına ve kırışıklık gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Dermapen uygulaması ise bu sorunları en aza indirerek cilt yüzeyinin daha genç görünmesini sağlamaktadır.

Dermapen Kaç Seans

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulaması, medikal işlemler arasında yer almakta ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Cilt lekesi ve sivilce izi gibi problemler, dermapen uygulamasının yararlı etkileri sayesinde çözülebilmektedir. Yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan kolajen ve hyalüronik asit azalması, dermapen uygulamasının cilt yüzeyindeki darbeleri ile giderilmektedir.

İlerleyen yaş, stres, cilt kuruluğu problemleri, güneş ışınlarına maruz kalmak ve hassas bir cilt yapısına sahip olmak; leke ve kırışıklık oluşumunu tetiklemektedir. Bu faktörler nedeniyle ortaya çıkan derin lekeler ve kırışıklık görünümü, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Dermapen tedavisi ile bu belirtilerin her biri en güvenli şekilde giderilmektedir.

Dermapen Uygulaması

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Uzman güzellik personelleri ve dermatoloji doktorları tarafından uygulanan dermapen tedavisi, küçük ebatlı mikro iğnelerden yararlanarak yapılmaktadır. Söz konusu mikro iğneler, cilt yüzeyine sistematik darbeler vererek; kolajen ve hyalüronik asit üretimini arttırmayı hedeflemektedir. İğne yapıları milimetrik boyutlarda olduğu için herhangi bir kanama veya tahriş olma gibi bir durum söz konusu değildir.

Yüz bölgesi, dermapen uygulaması öncesinde uyuşturulmaktadır. Anestezi kremleri, bu amaca en iyi şekilde hizmet edebilmektedir. Uyuşan ve rahatlayan cilt, dermapen uygulamasına hazır hale gelmektedir. Daha sonra, işlemi uygulayacak olan doktor; dermapen iğnesini yüz bölgesinde hafifçe gezdirmektedir. Böylelikle, cilt dokuları üzerinde iyileştirici bir tahribat oluşturulmaktadır.

Dermapen yaptıranlar, uzun vadede bebeksi bir cilt yapısına sahip olmaktadır. Dermapen uygulamasının en mükemmel yanı, hiçbir şekilde dolgu malzemesi içermemesidir. Kırışıklık ve ince çizgi oluşumunu doğal yollarla giderebilen dermapen, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ağrısız ve zararsız bir işlem olması nedeniyle öne çıkmakta ve kişiler tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

Dermapen Uygulaması

Dermapen Ne İşe Yarar?

Medikal estetik uygulamaları arasında yer alan dermapen, cilt yüzeyinin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. İğne darbeleri ile çalışmakta ve cilt dokularında hafif bir tahribat oluşturmaktadır. Bu tahribat, cilt dokularındaki kolajen ve hyalüronik asit üretimini desteklemektedir. Böylelikle, cilt yüzeyi eskisinden daha genç ve canlı görünmektedir.

Birçok klinik cilt problemi, dermapen uygulaması ile bertaraf edilebilmektedir. Dermapen uygulamasının kullanıldığı cilt sağlığı problemleri; sivilce ve siyah nokta tedavisi, skar ve leke oluşumu, güneş yanığı tedavisi, selülit ve çatlak oluşumu, ince çizgi ve kırışıklıklar, sarkma ve göz çevresi problemleri olarak sıralanmaktadır.

Dermapen Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Mikro iğneleme yani dermapen uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cilt yüzeyindeki elastikiyet kaybını gidermektedir.
 2. Cilt dokularında açtığı kuşluk delikler, cildin rahat bir nefes almasına olanak tanımaktadır.
 3. Sivilce izi ve güneş lekesi gibi problemleri azaltmaktadır.
 4. Cilt tonu eşitsizliği gibi sorunlar azalmasına yardımcı olmaktadır.
 5. Son derece pratik bir uygulama olup, bu işlemi yaptıran kişilerin ağrısız bir şekilde tedavi olmasına olanak tanımaktadır.
 6. Kilo değişikliği nedeniyle oluşan çatlak ve selülit görünümünü azaltmaktadır.
 7. Göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 8. Siyah nokta ve sivilce gibi gözenek problemlerini azaltmaktadır.
 9. Gözenek ve leke serumu gibi ürünlerin daha etkili olmasını sağlamaktadır.
 10. Hem erkek hem de kadın bireylere gönül rahatlığıyla uygulanabilmektedir.
 11. Saç dökülmesi ve saç kıran gibi sorunların azalmasına yardımcı olmaktadır.

Dermapen Uygulaması Seans Sayıları

Dermapen Kaç Seans Uygulanır?

Dermapen uygulaması seans sayıları, kişilerin cilt tipine ve ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. İlk seanstan itibaren mükemmel bir sonuç veren dermapen, uzman kişiler tarafından uygulanan seanslarca tekrar etmektedir. Bu sayede, cilt dokuları sürekli olarak uyarılmakta ve cilt hastalıkları doğal yollarla azaltılmaktadır.

Derin yara izleri ve yoğun kırışıklıklar, daha fazla dermapen seansına ihtiyaç duymaktadır. Yoğun bir şekilde seyreden bu belirtilerin, tamamen yok olabilmesi adına; dermapen işleminin belirli aralıklarla tekrar etmesi gerekebilmektedir. Bununla birlikte, çoğu hasta 3 ila 8 seans arasında etki görmektedir. Çok kısa sürelerde güzel bir cilt görünümü sunan bu işlem, avantajlı yönleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dermapen uygulaması sonrası, cilt bakım rutinlerine daha fazla özen göstermek gerekmektedir. Piyasada bulunan serum ve kremler, dermapen uygulamasının daha etkili olmasına olanak tanımaktadır. Dermapen sonrası anormal bir durumla karşılaşıldığı takdirde, en kısa sürede uzman bir doktordan yardım almak gerekmektedir. Bununla birlikte, güneş koruyucu krem kullanımına da ekstra özen göstermek önem arz etmektedir.

Dermapen sonrası, C vitamini yüz serumu kullanmak; cilt dokularının hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak tanımaktadır. Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, leke ve kırışıklık gibi sorunların azalmasına ve dermapen uygulamasının daha verimli olmasına olanak tanımaktadır. Doğal içerikli yapısıyla öne çıkan saf C vitamini serumu, cilt sağlığını geliştirmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..