Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yaşlanma Karşıtı & Kırışıklık & İnce Çizgiler

Kırışıklık ve ince çizgi oluşumu, yaş faktörüyle azalan bazı vücut fonksiyonları nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Kolajen üretimindeki düşüş, hyalüronik asit sentezindeki azalma ve cilt yüzeyinin su tutma kabiliyetinin kaybetmesi; yaşlanma sürecinin nedenleri olarak sıralanmaktadır.

Yaş faktörüne eklenen olumsuz yaşam koşulları, düzensiz uyku, yanlış beslenme alışkanlıkları, hava kirliliği ve stres gibi dış faktörler; yaşlanma sürecinin hızlanmasına ve cilt kırışıklığı oluşumunun artmasına neden olmaktadır. Özellikle cildin doğal nem dengesinin bozulması, ince çizgi oluşumunun temel nedenidir.

Maruderm yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri, cilt dokularının kolajen ve hyalüronik asit üretmesine katkı sağlayarak; kırışıklık ve ince çizgi görünümünü en aza indirmektedir. Maruderm imzalı ürünler, içeriğindeki zengin vitamin deposu sayesinde; cilt dokularını beslemekte ve cilt bariyerini güçlendirmektedir.

Bitki özlerinin mucizesine inanan ve bu özleri güzellik sektörüyle buluşturan Maruderm, yaşlanma karşıtı bakım ürünleri ile de sektörde öncü olmaktadır. Kurulduğu günden bu yana, doğa dostu ve dönüştürülebilir ürünlerle hizmet veren Maruderm, en kaliteli ürünlerini en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Kırışıklık ve İnce Çizgiler Neden Oluşur?

Kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi cilt problemleri; ilerleyen yaşla beraber oluşmakta ve kalıcı etki göstermektedir. Yaşlanma, insan doğasının engellenemeyen bir sürecidir. İlerleyen yaşlarla beraber hızlanan hücre yıkımı, yaşlanma sürecinin ana nedeni olarak gösterilmektedir.

Yaş ilerledikçe, hücrelerin kolajen üretme konusunda zayıfladığı görülmektedir. Kolajen, hücrelerin canlı ve esnek olmasını sağlayan bir bileşendir. Bu bileşenin azalması ve takviye edilmemesi, cilt yüzeyinin kırışmasına ve cilt yüzeyinde koyu renkli lekeler oluşmasına neden olmaktadır.

Çocukluk ve gençlik dönemlerinde yetersiz beslenmek, yaşlanma belirtisi oluşma sürecini hızlandırmaktadır. Bununla beraber çok fazla travmatik olaya ve stres faktörüne maruz kalmak, hücre yıkımı sürecinin erken yaşlarda başlamasına neden olmaktadır. Stres faktörlerinden uzak yaşayan kişilerin daha geç yaşlandığı kanıtlanmıştır.

İlerleyen yaşam dönemlerinde, doğru ve kaliteli beslenmemek de kırışıklık oluşumunu tetiklemektedir. Özellikle protein ve vitamin eksikliği yaşayan kişiler, daha çabuk kırışmakta ve erken yaşlarda leke oluşumu geliştirmektedir. Bu durumların engellenmesi için, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak önem arz etmektedir.

Güneşin zararlı ışınlarına çok fazla maruz kalmak, kırışık ve yaşlı bir görünüm kazanmaya neden olmaktadır. Güneş kremi kullanımının dört mevsime entegre edilmesi, erken yaşlanma ve erken kırışma durumlarının önüne geçebilmektedir. Şapka kullanımının yaygınlaşması, güneş kremi kullanımına destek vererek daha geç yaşlanmaya yardımcı olmaktadır.

Kırışıklık ve İnce Çizgilerden Kurtulma Yolları

Kırışıklık ve ince çizgi oluşumu, hiçbir uygulamayla engellenememekte fakat doğru beslenme ve doğru cilt bakım ürünleriyle daha geç yaşlara ertelenebilmektedir. Kolajen içeren besinlerin daha sık tüketilmesi ve gereken durumlarda kolajen takviyesi alınması; kırışıklık giderici etki göstererek yaşlanma durumunu geciktirebilmektedir. Kırışıklık ve ince çizgi oluşumunun önlenmesini sağlayan bazı yöntemler şunlardır:

 • C vitamini ve E vitamini ağırlıklı beslenmek.
 • Kan değerlerini belirli aralıklarla kontrol ettirerek takviye besin kullanmak.
 • Kolajen içeren besin ürünlerini beslenme alışkanlıklarına dâhil etmek.
 • Hyalüronik asit sentezini destekleyecek besinleri daha sık tüketmek.
 • Protein ağırlıklı beslenmek.
 • Düzenli olarak spor yapmak ve kilo düzeyini korumak.
 • Hareketli ve aktif yaşamak.
 • Stres faktörlerinden uzak durmak.
 • Sevilen aktivitelere yönelmek.
 • Negatif etki bırakan insanlardan ve olaylardan kaçınmak.
 • Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini daha sık kullanmak.
 • Dört mevsim güneş kremi kullanmaya özen göstermek.
 • Günlük en az iki litre kadar su içmek.
 • Hormonsal dengesizliklere neden olan işlenmiş gıdalardan kaçınmak.

Yaşlanma sürecini yavaşlatacak ve yaşlanma karşıtı etki gösterecek tüm bu maddeler, düzenli bir şekilde uygulandığı ve yaşam standartlarına dâhil edildiği sürece son derece etkili olmaktadır. Kendisine bakan ve kendisini seven kişilerin, daha geç kırışıklık geliştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle, yaşlanma sürecini geciktirmek isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey; yaşam kalitesini ve standartlarını yükseltmek olmalıdır.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, kişilerin var olan kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azalmakta ve yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemek amacıyla formüle edilmektedir. Piyasada bulunan yaşlanma karşıtı krem ve serum ürünleri, yaşlanma sürecinin engellenemez hızını yavaşlatmakta ve daha geç yaşlanmaya yardımcı olmaktadır.

Maruderm yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde kişilerin kimyasal ürünlere maruz kalmadan daha genç görünmesini sağlamaktadır. Cildin doğal nem dengesini korumayı ve cilt dokularının kolajen üretimini desteklemeyi hedefleyen Maruderm ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi
 • Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
 • Maruderm Caffeine Peptides Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 • Maruderm Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi
 • Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Maruderm yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri, son derece kolay bir şekilde kullanılmaktadır. İçerdikleri mineral ve vitamin desteği sayesinde; günlük ve haftalık kullanıma uygun olan ürünler arasında yer almaktadır. Maruderm kırışıklık karşıtı bakım ürünlerini; cilt yüzeyinin hızlı bir şekilde kırıştığını düşünen kişiler, gönül rahatlığıyla kullanmaktadır.

Kırışıklık karşıtı bakım ürünlerinin, uygun beslenme alışkanlıklarıyla karakterize bir şekilde düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bu ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması, kademeli olarak iyileşmeyi mümkün kılmaktadır. Düzensiz kullanılan ürünlerin, işe yaramadığı ve etki etmediği görülmektedir.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünü Fiyatları

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı ürünleri, marka ve içerik gibi nedenlerle değişen fiyat aralıklarına sahiptir. Yaşlanma karşıtı fiyatları üzerinde, ürünün gramajı ve ürün içeriğinin yüzdelik oranları da etkili olmaktadır. Krem ve serumların içerisine eklenen takviye besinler, fiyat aralıklarını arttırmaktadır.

Maruderm, doğal ürünlerin ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunulmasını hedeflemektedir. Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri konusunda öncü olan Maruderm, birbirinden etkili ve kaliteli ürünlerini en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. En kaliteli ve uygun fiyatlı yaşlanma karşıtı çeşitleri, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Devamını Oku..