quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakımında Önemli Ürün Tavsiyeleri

Cilt Bakımında Önemli Ürün Tavsiyeleri

‘’Cilt bakımında tavsiyesi olan var mı?’’

Bu soru belki de her hanımın cevabını en fazla merak ettiği sorulardan birisidir. Ki son dönem en az hanımlar kadar erkeklerin de cilt bakımına önem verdiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Cilt bakımı konusunda aslında cildinizde herhangi bir problemin oluşmasını beklememek gerekir. Problemden ziyade cildinize gerekli duyulan bakım ve özveriyi uygularsanız eğer, olası sorunların önüne geçme sürecini de desteklemiş olursunuz. Ancak yine de birçok etmen cildin belli başlı dönemlerde sorunlar yaşamasına, probleme maruz kalmasına sebebiyet verir. Ergenlik dönemi, çeşitli rahatsızlıklar ve sonrasında alınan ilaçlar, çevre kirliliği, aşırı güneş ışınları ve stres gibi birçok etmen cildin tahrişlenmesine, nefes alamamasına sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da muhakkak cilt bakım düzenine odaklanmanızı öneriyoruz. Bu kapsamda da sizler için cilt bakımında belli başlı aşamalar ve hangi ürünleri kullanmanız gerektiğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinizin çok daha sağlıklı, çok daha verimli bir yapıda olmasını da desteklemiş olursunuz. Üstelik cilt bakımı, gerçekten de önemsenmesi gereken bir süreci ortaya çıkarmaktadır. Birçok hanım erken yaşlanmadan ve kırışıklıklardan korkar. İşte bu gibi durumların önüne geçebilmeniz açısından da belli başlı ürünlerin kullanımını muhakkak gerçekleştirmelisiniz ki, çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı da başarabilin.

İşte cilt bakımında size yardımcı olacak önemli ürünler;

Nemlendirici Kremler

Cilt daima neme ihtiyaç duyar. Ancak belli bir süreçte nem oranında azalmaların saptanması da normaldir. Çünkü insan bedeni sürekli çalışır. Bu süreçte de dış etmenler ve birçok neden de cildin kuru kalmasına sebebiyet verebilir. Kuru kalan cilt için ise sizlerin muhakkak iyi bir nemlendirici krem takviyesi almanız şarttır. Cildin daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir yapıda kalmasını destekleyebilmek adına MaruDerm en etkili nemlendirici krem takviyeleriyle hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bu süreç, daima çok daha etkili ve çok daha detaylı bir sonuç almanızı sağlar. Ki cilt bakımında önemli olan şey, nemi ve detayı belli bir denge ile sağlamayı başarmak. İyi bir nemlendirici krem, cildin gözeneklerine derinlemesine nüfus etmeyi başarabildiği için, daha sağlıklı bir yapıda olmanız da mümkün hale gelebilir. Cilt bakımında bu süreç daima çok daha sağlıklı olmanızı da destekler. Ki en etkili nemlendirici krem ürünlerine sahip MaruDerm sayesinde, cildin daha berrak ve nemli kalması da desteklenmiş olacaktır. Nemlendirici cilt kremini hayatınızın bir parçası haline getirerek kullanmak da çok önemlidir. Çünkü krem kullanımı sadece cilt sorunlarıyla ibaret bir durum olmamalı. Aksine bu kremi her zaman kullanarak cildinizi koruma konusunda muhafaza altına da almayı başarmış olabilirsiniz.

Serum Takviyeleri

Serum kullanımı, özellikle de nemlendirici krem ve diğer ürün kullanımlarında ulaşılması güç olan bölgeler açısından devreye girerek çok daha verimli sonuçlara erişimi destekleyici bir yapıya sahiptir. Ki serumlar cilde yoğun bir etki oluşturarak çok daha sağlıklı olmasını destekleyici bir türe sahiptir. Bu sebepten dolayı da serum kullanımında muhakkak önemli adımlar atmalısınız. Evet, diğer ürünlere kıyasla serumların maliyeti çok daha fazla. Ancak serumun cilde sağlayacağı etkiler de aynı derecede fazladır. Serum kullanımında cildinizi belli bir koruma altına alma şansı da elde etmiş olacaksınız. Ki cilt bakımında önemli olan şey, sağlıklı sonuçlara erişmek ve daha da etkin bir bakım düzeni kurabilmek olmalıdır. Serumları düzenli bir şekilde sabah ve akşam olmak üzere yüzünüze uyguladığınız zaman, kırışıklıkların ötesinde çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de erişim sağlamış olacaksınız.

Sivilce Giderici ve Leke Giderici Kremler

Sivilce akneler cilt için büyük problem. Bu problemin önüne geçmek birçok ürün takviyesinden yararlanmayı da gerektirir. Düzenli bir sivilce kremi kullanımıyla bu cilt problemini dindirebilirsiniz. Aynı zamanda aknelerin yok olması sonrasında skar dediğimiz derin izler ve cilt lekeleri de kendisini gösterebilir. Ki bunlar da en az akneler kadar problem arz edebilecek durumlardır. Sivile lekelerini muhakkak maruderm leke giderici krem desteğiyle defetmeyi deneyin. Bu leke karşıtı krem sayesinde, cildinizin daha berrak ve problemlerden arındırılmış bir yapıda olması da mümkün hale gelebilir.

Arındırıcı Krem Peeling

MaruDerm arındırıcı krem takviyesi de cildin ve derinin ölü taneciklerden arınmasını destekleyici bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda da gözeneklerin çok daha çabuk toparlanıp temizlenmesini de bu arındırıcı krem sayesinde sağlayabilirsiniz. Cilt bakımında bu tarz destek ve takviyeler daima işinizi görebilecek ve size destek çıkabilecek takviyelerdir. İçeriğinde avakado yağı olan bu ürün, cildin kötü hücrelerden arınmasını destekler ve cildi besleyerek detoks etkisi oluşturur. Arınmış bir cilt sayesinde yumuşak ve narin bir görünüme kavuşmakla birlikte, çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de erişim mümkün hale gelmiş olacaktır. Arındırıcı krem uygulamalarını da muhakkak cildinize dahil edin.

Yüz Temizleme Köpüğü

Yüz temizliği konusunda da özenli olmak sizi çok daha genç ve bakımlı yapacaktır. Zira cildin sağlıklı ve dengeli bir konumda olması çok önemlidir. Bu dengeyi sağlamak adına da adımlarınızı belli bir şekilde atmalı, sağlığınızı da bu doğrultuda kontrol etmelisiniz. Bu da yüzünüzün temizliğiyle de alakalı bir durum. İyi bir yüz temizleme köpüğü sayesinde cildinizin hücreleri de temizlenecektir muhakkak. ki cilt bakımı açısından bakıldığında da yüzünüzü sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak temizlemeye de özen göstermelisiniz. Cildin nefes alması demek, daima çok daha sağlıklı bir sürece erişim demektir. Bunun bilinciyle hareket ettiğiniz müddetçe daha sağlıklı bir düzene de erişimi desteklemiş olacaksınızdır.

Cilt Bakım Setleri

Son olarak maruderm cilt bakım setleri seçeneklerinden bahsetmek isteriz. Birçok farklı ve cilde doğrudan iyi gelecek ürünlere sahip olan MaruDerm, cildinizin ferah bir görünümde kalması için yoğun destekler sağlamaktadır. Zaten sadece görünümle de alakalı değil, sağlık açısından da bu markayı tercih etmeniz cildinize yapılacak en önemli yatırımlardan birisi olacaktır. Cilt bakımı açısından her zaman verim alacağınız bir süreçle ilerlemenizi öneririz. Bu sayede erken yaşlanmanın da önüne geçmiş olursunuz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..