Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakımında Önemli Ürün Tavsiyeleri

Cilt Bakımında Önemli Ürün Tavsiyeleri

‘’Cilt bakımında tavsiyesi olan var mı?’’

Bu soru belki de her hanımın cevabını en fazla merak ettiği sorulardan birisidir. Ki son dönem en az hanımlar kadar erkeklerin de cilt bakımına önem verdiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Cilt bakımı konusunda aslında cildinizde herhangi bir problemin oluşmasını beklememek gerekir. Problemden ziyade cildinize gerekli duyulan bakım ve özveriyi uygularsanız eğer, olası sorunların önüne geçme sürecini de desteklemiş olursunuz. Ancak yine de birçok etmen cildin belli başlı dönemlerde sorunlar yaşamasına, probleme maruz kalmasına sebebiyet verir. Ergenlik dönemi, çeşitli rahatsızlıklar ve sonrasında alınan ilaçlar, çevre kirliliği, aşırı güneş ışınları ve stres gibi birçok etmen cildin tahrişlenmesine, nefes alamamasına sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da muhakkak cilt bakım düzenine odaklanmanızı öneriyoruz. Bu kapsamda da sizler için cilt bakımında belli başlı aşamalar ve hangi ürünleri kullanmanız gerektiğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinizin çok daha sağlıklı, çok daha verimli bir yapıda olmasını da desteklemiş olursunuz. Üstelik cilt bakımı, gerçekten de önemsenmesi gereken bir süreci ortaya çıkarmaktadır. Birçok hanım erken yaşlanmadan ve kırışıklıklardan korkar. İşte bu gibi durumların önüne geçebilmeniz açısından da belli başlı ürünlerin kullanımını muhakkak gerçekleştirmelisiniz ki, çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı da başarabilin.

İşte cilt bakımında size yardımcı olacak önemli ürünler;

Nemlendirici Kremler

Cilt daima neme ihtiyaç duyar. Ancak belli bir süreçte nem oranında azalmaların saptanması da normaldir. Çünkü insan bedeni sürekli çalışır. Bu süreçte de dış etmenler ve birçok neden de cildin kuru kalmasına sebebiyet verebilir. Kuru kalan cilt için ise sizlerin muhakkak iyi bir nemlendirici krem takviyesi almanız şarttır. Cildin daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir yapıda kalmasını destekleyebilmek adına MaruDerm en etkili nemlendirici krem takviyeleriyle hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bu süreç, daima çok daha etkili ve çok daha detaylı bir sonuç almanızı sağlar. Ki cilt bakımında önemli olan şey, nemi ve detayı belli bir denge ile sağlamayı başarmak. İyi bir nemlendirici krem, cildin gözeneklerine derinlemesine nüfus etmeyi başarabildiği için, daha sağlıklı bir yapıda olmanız da mümkün hale gelebilir. Cilt bakımında bu süreç daima çok daha sağlıklı olmanızı da destekler. Ki en etkili nemlendirici krem ürünlerine sahip MaruDerm sayesinde, cildin daha berrak ve nemli kalması da desteklenmiş olacaktır. Nemlendirici cilt kremini hayatınızın bir parçası haline getirerek kullanmak da çok önemlidir. Çünkü krem kullanımı sadece cilt sorunlarıyla ibaret bir durum olmamalı. Aksine bu kremi her zaman kullanarak cildinizi koruma konusunda muhafaza altına da almayı başarmış olabilirsiniz.

Serum Takviyeleri

Serum kullanımı, özellikle de nemlendirici krem ve diğer ürün kullanımlarında ulaşılması güç olan bölgeler açısından devreye girerek çok daha verimli sonuçlara erişimi destekleyici bir yapıya sahiptir. Ki serumlar cilde yoğun bir etki oluşturarak çok daha sağlıklı olmasını destekleyici bir türe sahiptir. Bu sebepten dolayı da serum kullanımında muhakkak önemli adımlar atmalısınız. Evet, diğer ürünlere kıyasla serumların maliyeti çok daha fazla. Ancak serumun cilde sağlayacağı etkiler de aynı derecede fazladır. Serum kullanımında cildinizi belli bir koruma altına alma şansı da elde etmiş olacaksınız. Ki cilt bakımında önemli olan şey, sağlıklı sonuçlara erişmek ve daha da etkin bir bakım düzeni kurabilmek olmalıdır. Serumları düzenli bir şekilde sabah ve akşam olmak üzere yüzünüze uyguladığınız zaman, kırışıklıkların ötesinde çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de erişim sağlamış olacaksınız.

Sivilce Giderici ve Leke Giderici Kremler

Sivilce akneler cilt için büyük problem. Bu problemin önüne geçmek birçok ürün takviyesinden yararlanmayı da gerektirir. Düzenli bir sivilce kremi kullanımıyla bu cilt problemini dindirebilirsiniz. Aynı zamanda aknelerin yok olması sonrasında skar dediğimiz derin izler ve cilt lekeleri de kendisini gösterebilir. Ki bunlar da en az akneler kadar problem arz edebilecek durumlardır. Sivile lekelerini muhakkak maruderm leke giderici krem desteğiyle defetmeyi deneyin. Bu leke karşıtı krem sayesinde, cildinizin daha berrak ve problemlerden arındırılmış bir yapıda olması da mümkün hale gelebilir.

Arındırıcı Krem Peeling

MaruDerm arındırıcı krem takviyesi de cildin ve derinin ölü taneciklerden arınmasını destekleyici bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda da gözeneklerin çok daha çabuk toparlanıp temizlenmesini de bu arındırıcı krem sayesinde sağlayabilirsiniz. Cilt bakımında bu tarz destek ve takviyeler daima işinizi görebilecek ve size destek çıkabilecek takviyelerdir. İçeriğinde avakado yağı olan bu ürün, cildin kötü hücrelerden arınmasını destekler ve cildi besleyerek detoks etkisi oluşturur. Arınmış bir cilt sayesinde yumuşak ve narin bir görünüme kavuşmakla birlikte, çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de erişim mümkün hale gelmiş olacaktır. Arındırıcı krem uygulamalarını da muhakkak cildinize dahil edin.

Yüz Temizleme Köpüğü

Yüz temizliği konusunda da özenli olmak sizi çok daha genç ve bakımlı yapacaktır. Zira cildin sağlıklı ve dengeli bir konumda olması çok önemlidir. Bu dengeyi sağlamak adına da adımlarınızı belli bir şekilde atmalı, sağlığınızı da bu doğrultuda kontrol etmelisiniz. Bu da yüzünüzün temizliğiyle de alakalı bir durum. İyi bir yüz temizleme köpüğü sayesinde cildinizin hücreleri de temizlenecektir muhakkak. ki cilt bakımı açısından bakıldığında da yüzünüzü sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak temizlemeye de özen göstermelisiniz. Cildin nefes alması demek, daima çok daha sağlıklı bir sürece erişim demektir. Bunun bilinciyle hareket ettiğiniz müddetçe daha sağlıklı bir düzene de erişimi desteklemiş olacaksınızdır.

Cilt Bakım Setleri

Son olarak maruderm cilt bakım setleri seçeneklerinden bahsetmek isteriz. Birçok farklı ve cilde doğrudan iyi gelecek ürünlere sahip olan MaruDerm, cildinizin ferah bir görünümde kalması için yoğun destekler sağlamaktadır. Zaten sadece görünümle de alakalı değil, sağlık açısından da bu markayı tercih etmeniz cildinize yapılacak en önemli yatırımlardan birisi olacaktır. Cilt bakımı açısından her zaman verim alacağınız bir süreçle ilerlemenizi öneririz. Bu sayede erken yaşlanmanın da önüne geçmiş olursunuz.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..