quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Gündelik yaşamın stresi, çevresel koşullar ve daha pek çok nedenden cilt yapısında tahribatlar görülmektedir. Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı oldukça önemlidir. Bu amaçla piyasada yer alan çok sayıda cilt bakım ürünü yer almaktadır. Cilt bakım ürünleri doğru cilt tiplerine uygun şekilde uygulanmalıdır. Cilt bakımı yapmak için sadece bakım ürünleri yerine evde kolaylıkla yapılabilecek kürler, maskeler de yapılabilmektedir. Cilt sağlığı söz konusu olduğunda dikkatli seçimler yapmak önemlidir. Güvenilir, kaliteli cilt bakım ürünleri kullanmak cildin bozulmasına neden olabilecek zararlı etkileri de en aza indirebilmektedir. Cilt yapısına uygun seçimler yapmanın yanı sıra cildi korumak, cildi yenileyici bakımlar yapmak gerekmektedir. Cildin ihtiyaçlarını gidermek sağlıklı bir cilde kavuşmanın ilk adımıdır. Cilt bakımı konusunda doğru bilinen çok sayıda yanlış vardır. Bunlardan bazıları maddeler halinde belirtilmiştir.

• Güneş kremleri sadece yazın kullanılır.
• Yüz ne kadar çok yıkanırsa o kadar iyidir.
• Yağlı cilt tipleri için nemlendirme kullanmak gerekmez.
• Sabun kullanmak cildi kurutur.

Bu tarz bilgilerin doğrusunu öğrenmek cilt sağlığı açısından son derece önemlidir.

Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Cildimizin maruz kaldığı en önemli tehlike güneşin zararlı ışınlarıdır. Bu ışınlar cilt lekelerine, cilt kırışıklıklarına ve daha birçok olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle sadece yaz aylarında değil kış aylarında da güneş kremlerini kullanmak gerekmektedir. Cildi korumak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli güneş kremi kullanılmalıdır. Cildin fazla güneşe maruz kalması birçok cilt problemini de beraberinde getirir. Bu nedenle cilt problemleri yaşamamak için düzenli bir şekilde güneş kremi kullanmak gerekmektedir.


Sürekli Yüz Yıkamanın Zararları

Cilt bakımında cilt temizliğine önem verilmelidir. Fakat her şeyin fazlasının zararlı olabileceği de unutulmamalıdır. Her cildin belirli bir yağ dengesi vardır. Fazla yıkanan bir cilt, yağ dengesini kaybedip tahriş olmaya elverişli hale gelir. Sorunlu bir cilde sahip olmamak için yüzü gereğinden fazla yıkamamak gerekmektedir. Sürekli yüzünü yıkayan insanlarda cilt kuruluğu sorunu ile karşılaşmak mümkündür. Gerektiği ölçüde yıkamak, cildin yapısını bozmadan temizlenmesini sağlar.

Doğru Bilinen Yanlış: Yağlı Ciltler İçin Nemlendirme Gerekmez

Her cildin kendine göre bir nem dengesi bulunuyor. Sağlıklı bir cilt için bu dengeyi korumak önemlidir. Her cilt tipi nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Yağlı cilt tipine sahip olan insanlar su bazlı, yağsız nemlendirici ürünleri tercih etmelidirler. Nemlendirici kullanmak cilt hücrelerini koruma noktasında oldukça etkilidir. Bu yüzden nemlendirici kullanmak her cilt tipi için gereklidir. Doğru yapılmış seçimler sayesinde cildin doğal nem dengesi korunarak sağlıklı hale gelir. Jeuvenile Yağlı Ciltler İçin Akne Karşıtı Cilt Bakım Kiti / Setini kullanarak, mevcut olan yada olmaya elverişli aknelerinizden kurtulabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..