maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Yüz temizleme

Yüz temizleme rutini oluşturmak, pürüzsüz bir cilde kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde, hava koşulları ve sebum üretimi gibi etkenler; gözeneklerin yağ ve kir tabakasıyla dolmasına yol açmaktadır. Temizlenmeyen gözenekler akne, siyah nokta ve komedon gibi cilt problemlerine sebep olmaktadır.

Cilt problemlerinin önüne geçmek için; yüzün ölü derilerden, kir ve yağ tabakasından arındırılması gerekmektedir. Cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılarak; cildin temizlenirken, iyileştirilmesi de sağlanabilmektedir. Yüz temizleme ürünlerinin; akne oluşumunu engelleme, cilt leke tonunu açma, siyah noktaları giderme ve gözenek sıkılaştırma özellikleri bulunmaktadır.

Yüz temizleme ürünleri; sabun, jel, yağ, tonik, peeling ve maske formlarında kullanıma sunulmaktadır. Bu ürünlerden kalıcı sonuçlar elde etmek için; cilt tipine ve ihtiyacına uygun olan ürünleri, düzenli biçimde kullanmak gerekmektedir. Günlük yüz yıkama rutini oluşturmak için sabun, jel, tonik ve yağ formunda temizleyiciler kullanılabilmektedir. Haftalık yüz yıkama rutinindeyse; peeling ve maske formundaki ürünler kullanılmaktadır.

Sabunlar; genellikle yüzü kuruttukları ve cildin nem dengesini bozdukları için tavsiye edilmemektedir. Sabun yerine yumuşak yapılı, cildi kurutmayan ve daha kolay uygulanan yüz yıkama jeli veya yağı önerilmektedir. Gözenekleri derinlemesine temizlemek için peeling ve maske yapmak gerekmektedir.

Derinlemesine Cilt Temizliği

Yüz Nasıl Temizlenmeli?

Yüz yıkama işleminin her gün yapılması gerekmektedir. Yüz temizliğinin, detaylı ve düzenli yapılması; pürüzsüz, canlı ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Yüz temizliğini detaylandırmak için peeling ve maske yapılabilmektedir. Bu işlemlerin haftada bir veya iki kez yapılması yeterli olmaktadır.

Yüz temizleme işlemlerinin; aşamalı ve cilt tipine uygun ürünlerle yapılması gerekmektedir. İleri seviye cilt problemleri bulunan bireylerin, temizleyici ürünler kullanmadan önce dermatoloğa danışmaları önerilmektedir.

Yüz temizleme işlemi; kullanılacak temizleyicilere göre şu şekilde yapılmalıdır:

 1. Temizleyici olarak sabun kullanılacaksa; yüzün suyla ıslatılması, ardından sabunun köpürtülerek yüze uygulanması gerekmektedir. Sabunla temizlenen cildin, nem ihtiyacını karşılanmak için nemlendirici ürünler kullanılmalıdır.
 2. Temizleyici olarak yüz yıkama jeli kullanılacaksa; yüzün suyla ıslatılması, ardından jelin nazik hareketlerle yüze uygulanması gerekmektedir. Yüz yıkama jeli faydaları arasında; cildi kir ve yağ tabakasından arındırmak ve cilde canlılık kazandırmak bulunmaktadır.
 3. Yüz temizliğinde temizleme yağı kullanılacaksa; cilt üzerine direkt olarak uygulanması, ardından bol suyla durulanması gerekmektedir.
 4. Tonik formundaki temizleyiciler; kir ve yağ tabakasından arındırılmış cilde uygulanmaktadır.  Tonik kullanımı; gözeneklerin detaylı olarak temizlenmesini, cildin nemlenmesini ve gözeneklerin küçülmesini sağlamaktadır.
 5. Peeling uygulamak; cildin derinlemesine temizlenmesini, ölü derilerin giderilmesini ve yüzdeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Yüz temizliği için haftada 1-2 kez peeling uygulamak yeterli olmaktadır.
 6. Maske yapmak; cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamakta, gözenekleri temizlemekte, siyah noktaları gidermekte ve cilde parlaklık kazandırmaktadır. Yüz temizliği için haftada bir kez maske yapmak yeterli olmaktadır.

Cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanıldıktan sonra; cildin tek kullanımlık kağıt havluyla kurulanması ve nemlendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Doğru Ürünlerle Cilt Bakımının Faydaları

Etkili Yüz Temizlemenin Faydaları

Yüz temizleme işlemlerinin; hijyen ve cilt bakımı için düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yüz temizliğini, etkili biçimde gerçekleştirmek için cilt tipine uygun temizleyici ürünler kullanılmalıdır. Yüz temizliğinin rutin haline dönüştürülmesi; yüzün pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Etkili yüz temizlemenin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Akne oluşumunu önlemektedir.
 2. Siyah ve beyaz noktaların giderilmesini sağlamaktadır.
 3. Ölü derileri temizlemekte ve cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.
 4. Yüzdeki kan dolaşımını hızlandırmakta, cilde canlı ve parlak bir görünüm kazandırmaktadır.
 5. Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 6. Gözenekleri küçülterek, yüzün pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Evde Yüz Temizleme Yöntemleri

Yüz temizleme işlemi; sabun, jel, yağ, tonik, peeling ve maske gibi yüz temizleme ürünleri kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Yüzün her gün makyaj, kir ve yağ tabakasından arındırılması gerekmektedir. Evde gerçekleştirilen yüz temizleme rutiniyle; cildin nefes alması ve cilt problemlerine karşı korunması sağlanmaktadır.

Günlük yüz temizliği, yüz temizleme yağıyla yapılabilmektedir. Yüz temizleme yağı; makyaj ve kir tabakasını hızlı ve nazik biçimde temizlemektedir. Ayrıca cildin nemlendirilmesine ve onarılmasına katkı sağlamaktadır. En iyi yüz temizleme yağı tavsiyeleri içerisinde Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici bulunmaktadır. Ürün; makyajı ve güneş kremini kolaylıkla çıkarmaktadır. Temizlenecek cilde doğrudan, masaj hareketleriyle uygulanması; ardından bol suyla durulanması gerekmektedir.

Evde Derinlemesine Cilt Temizliği

Tonik Uygulamak

Evde yüz temizleme yöntemleri arasında tonik uygulamak da bulunmaktadır. Yüz temizleme tonikleri; sıvı yapılarıyla kolayca uygulanmakta ve cildin alt katmanlarına hızlı bir şekilde inebilmektedir. Yüz temizleme tonikleri; yağ ve kir tabakasından arındırılmış cilt üzerine uygulanmalıdır. Bu tonikler; gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olarak; siyah nokta ve cilt lekesi gibi problemlerin giderilmesini sağlamaktadır.

Peeling Uygulamak

Haftada bir veya iki kez peeling uygulamak; evde yapılan yüz temizleme işlemlerini daha etkili hale getirmektedir. Peeling uygulamasıyla; yüzdeki ölü deriler, gözenek içlerindeki kirler ve yağlar ciltten atılmaktadır. Peeling uygulaması; cildin yenilenmesini, nefes almasını, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Maske Yapmak

Haftada bir kez maske yapmak; gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Maske yapmak; ciltteki ölü derileri, siyah noktaları ve sivilceleri gidermektedir. Evde temizleyici maske yapmak için; yumurta, süt, bal ve limon gibi doğal ürünler kullanılabilmektedir.


 
Etiketler: yuz-temizleme
Aralık 19, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR