quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Tırnakların bakımlı olması, elleri güzel gösterir. Ellerinizin sağlıklı olması da mutlu olmanızı sağlar. Sağlıklı eller için bakım yapılması gerekir. Bakım zamanlarınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bakımlı eli olan kişiler, sosyal hayatta daha dikkat çekici kişiler olmaktadır. Kadın ya da erkek cinsiyeti fark etmeden herkesin ellerine bakım yapması gerekir. Ellerin gün içinde kuruması ile kötü bir görüntü oluşabilir. Tırnakların nemli olması için el kremleri kullanılabilir. Ellerinizin sağlıklı bir görüntü verebilmesi için vitamin içeren el kremlerini kullanmanız tavsiye edilir. Verdiği özelliklere göre birçok çeşit el kremi ürünleri vardır. Bu ürünlerden edinerek ellerinize bakım yapabilirsiniz.

Kırılgan Tırnak Sorununa Çözüm

Tırnakların sağlıklı olması için öncelikli yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı yiyecekleri yiyerek tırnak kırılmalarının önüne geçebilirsiniz. Tırnaklar genel olarak vitamin eksikliğinden dolayı kırılır. Bu nedenden dolayı kan testi yaptırarak hangi değerlerin düşük olduğu tanımlanmalıdır. Ardından doktorunuzun yazacağı ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. Tırnakların kırılma sorunu kişinin tırnak yapısına da bağlıdır. Kimi tırnak yapıları uzatmaya gelmez. Kısa kullanılması gerekir. Uzun tırnakların sağlam olabilmesi için tırnak yağlarını kullanabilirsiniz. Bu yağları kullanarak haftada 1 kez peeling yapabilirsiniz. Peeling yapmak istediğiniz günü kendiniz belirleyebilirsiniz. Rahat bir zamanınızda tırnaklarınızın güçlü olması için yağlar ile bakım yapabilirsiniz. Tırnak eti ve tırnakların bakımı için önerilen yağlardan biriside Hindistan cevizi yağıdır.

Parlayan Tırnaklar İçin Ne Yapılabilir?

Parlayan beyaz tırnaklar için limon kullanabilirsiniz. Özellikle sürekli olarak tırnaklara oje sürülmesi halinde bir zaman sonra sararmalar olabilir. Bu durumda sar lekelerin giderilmesi için limon sürebilirsiniz. Tırnaklarınızın sararan alanlarına masaj yapar gibi limonları sürebilirsiniz. Limon içerisinde bulunan asit sayesinde sarı lekelerin kötü görüntüsünü açmaktadır. Bu sayede beyaz tırnaklara sahip olabilirsiniz. Sürekli koyu renk oje sürmekte tırnakların sararmasına neden olabilir. Bu nedenden dolayı belirli günlerde sadece açık renk oje sürebilirsiniz. Ojelerin tırnaklarda uzun süre kalması tırnakların kırılmasına da neden olur. Ojelerin içerisinde bulunan kimyasallar, tırnağın yapısına zarar verir. Tırnaklarınızı bu kırılmalardan korumak için şeffaf oje kullanabilirsiniz.

Bebe Yağı Ve Şeker Peelingi

Bebek yağı ve şeker kullanarak tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Bu bakım şekli ile nemli bir tırnak görüntüsü elde edebilirsiniz. Tırnaklarınızın daha canlı olabilmesi için bu bakımı sürekli yapmanız gerekir. Ancak bakımlar kimi zaman ellerinizi kurtaramayabilir. Bu durumda su ile temasını azaltmanız tavsiye edilir. Su ile teması sonrasında elleriniz ve tırnaklarınız kurur. Sıcak ya da soğuk su kullanılması sonucu değiştirmez. Sağlıklı eller için su ile daha az temas etmeniz önerilir. Tırnaklarınızın bakımını yaptıktan sonra belirli bir süre su ile yıkamamanız gerekir. Ayrıca tırnakların sağlıklı uzaması için düzgün kesim ve törpüleme yapmalısınız. Kare tırnaklar, kırılmaya daha çok meyillidir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..