Nemlendirici Bakım Kreminde Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi nemlendirici krem markaları

Nemlendirici krem kullanmak; cilde ihtiyaç duyulan nem desteğini sağlamakta ve cildi dış etkenlere karşı korumaktadır. Nemlendirici kremler cilt bakımında her geçen gün daha çok rağbet görmektedir. Bu sebeple ürün çeşidi artmakta, kullanıcıların en uygun nemlendirici kremi seçmesi güçleşmektedir. Nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Kremin cilt tipine uygun olması gerekmektedir.
 2. Alerjik bir reaksiyon oluşmaması için ürün içeriği kontrol edilmelidir.
 3. Krem içeriğinde ağır kimyasallar bulunmamalıdır.
 4. Yaşa uygun kremler kullanılmalıdır.
 5. Aşırı yoğun olmayan, ciltte hızlı emilen kremler tercih edilmelidir.
 6. Kremin cilt üzerinde ağır bir koku bırakmamasına dikkat edilmelidir.
 7. Kullanım aşamasında cildin temiz, gözeneklerin açık olması sağlanmalıdır.

Akne, egzama ve sedef gibi cilt problemleri bulunan bireylerin; nemlendirici krem seçimlerinde öncelikle dermatoloğa danışmaları gerekmektedir. Cilt problemleri bulunmayan bireyler nemlendirici krem seçimlerinde güvenilir markaları tercih etmelidir.

En iyi nemlendirici krem markaları arasında yer alan Maruderm’in Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi yaygın olarak tercih edilmektedir. İçeriğinde bulunan Hyalüronik Asit; cilde ihtiyaç duyulan nem takviyesini sağlamakta ve cildi pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaştırmaktadır.

Bakım Kremi Önerileri

Nemlendirici Bakım Kremi Nedir?

Nemlendirici bakım kremi; cilde gereken nem takviyesini sağlayan ve cilt bariyerini güçlendiren bir bakım ürünüdür. Hava koşulları, stres, sağlıksız beslenme, yeterli sıvı tüketmeme gibi pek çok faktör ciltteki nem oranını düşürmektedir. Bu tür durumlarda cildin nem oranını dengelemek, canlı ve doğal bir görünüm elde etmek için nemlendirici krem kullanılmaktadır.

Cilt ve yüz bakımında doğru nemlendiriciler kullanılması, istenilen görünüme en kısa sürede ulaşmayı sağlamaktadır. Maruderm’in Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi en yaygın nemlendirici krem önerileri arasında yer almaktadır. Ürün içeriğindeki Hyalüronik Asit nem dengesini sağlarken, yumuşak dokusu ciltte hassas ve canlandırıcı bir etki uyandırmaktadır.

Nemlendirici Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Nemlendirici bakım kremleri; cildin gereksinimi olan nemin emilimini arttırmakta ve cilt bariyerini güçlendirerek nem kaybının önüne geçmektedir. Bu kremler nem dengesini sağlayarak canlı, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Cildin nem dengesine ulaşması pek çok cilt problemini ortadan kaldırmaktadır. Neme doymuş ciltlerde yaşlanmanın yavaşladığı, renk eşitsizliklerinin ortadan kalktığı ve cilt tahrişinin azaldığı görülmektedir. Yüz nemlendirici krem kullanımında göz çevresinde oluşan kırışıklıklar önemli oranda azalmaktadır.

Nemlendirici bakım kremleri; cilt bakım rutinin vazgeçilmez bir parçasını oluşturmaktadır. Cilt tipine uygun nemlendirici bakım kremleri kullanıldığında, istenilen sonuçlar daha hızlı alınmaktadır. Aşırı cilt kuruluğundan şikâyetçi olan bireyler dahi yoğun nemlendirici krem kullanarak istedikleri görünüme ulaşabilmektedirler.

Nemlendirici krem önerileri arasında yer alan Maruderm’in Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi kullanıcılarına daha pürüzsüz, canlı ve doğal bir görünüm sunmaktadır. Hem yüz hem de vücut bakımında kullanılabilen bu ürün; mevcut yaşlanma etkilerini azaltırken, cildin yaşlanma sürecini de azaltmaktadır.

Nemlendirici Bakım Kremi

Nemlendirici Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Nem, cildin parlak, pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan en önemli etkenler arasında bulunmaktadır. Dış etkenlere bağlı olarak oluşan nem kaybını telafi etmek için nemlendirici krem kullanmak gerekmektedir. Cilt problemlerine sahip bireylerin herhangi bir nemlendirici ürün kullanmadan önce dermatoloğa danışması önerilmektedir.

Nemlendirici bakım kremlerini kullanırken cilt üzerinde hızlı emilmesi sağlanmalıdır. Emilimi hızlandıran faktörler arasında cildin temiz ve gözeneklerin açık olması bulunmaktadır. Bu nedenle duş sonrasında, ince bir tabaka halinde nemlendirici bakım kremi uygulanması tavsiye edilmektedir.

Nemlendirici kremler günlük bakım rutinin bir parçasını oluşturmakta, cilt sağlığını korumak için her gün uygulanmaktadır. Temiz cilde, dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanması kan dolaşımını arttırarak yaşlanma etkilerini azaltmaktadır. Yaşlanma etkilerini daha hızlı azaltmak için, nemlendirici kremlere ek olarak, cilt bakımında nemlendirici serum ve tonikler kullanılabilmektedir.

Nemlendirici Bakım Kremi Faydaları Nelerdir?

Cilt nem dengesini sağlamak kişisel bakımın vazgeçilmez aşamalarındandır. Cildi sağlıklı, canlı ve parlak görünüme ulaştırmak; vücut ve yüz için nemlendirici krem kullanarak mümkün hale getirilebilmektedir.

Nemlendirici bakım kremleri, doğru ve düzenli olarak kullanıldığında görülecek faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Yaşlanma etkilerini azaltmaktadır.
 2. Cilt bariyerini güçlendirmekte, tahriş oranını azaltmaktadır.
 3. Ciltte bulunan renk eşitsizliklerini dengelemektedir.
 4. Kuruluğa bağlı oluşan çatlak ve deri dökülmelerini ortadan kaldırmaktadır.
 5. Cilde canlılık ve yumuşaklık kazandırmaktadır.

En iyi nemlendirici krem markaları arasında yer alan Maruderm’in Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi kullanıcılarına bu faydaları sağlamakta, sağlıklı bir cilt vaat etmektedir. Parfüm, Paraben, Sles ve SLS içermeyen bu ürün; yoğun nemlendirici krem arayışında olan kullanıcılara tavsiye edilmektedir. Cilt problemlerine sahip bireylerin ürünü kullanmadan önce dermatoloğa danışmaları tavsiye edilmektedir.

En İyi Nemlendirici Krem Markaları

Nemlendirici Bakım Kremi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ciltte bulunan nem oranı; yaş, dış etkenler, kullanılan temizleyici ürünler gibi faktörlere bağlı olarak azalmaktadır. Bu durumda kuruyan cilt, tahriş olmaya daha yatkın hale gelmektedir. Daha sağlıklı bir görünüm elde etmek için cilt bariyerini güçlendirmek ve nem oranını dengelemek gerekmektedir.

Nemlendirici bakım kremi seçerken; cilt tipine uygun ürün tercih edilmesi gerekmektedir. Aşırı kuruluktan şikâyet eden bireylerin yoğun nemlendirici krem kullanması tavsiye edilmektedir.

Akne, egzama, sedef gibi cilt problemlerinde nemlendirici krem önerileri dermatologlardan alınmalıdır; cilt bakımının bilinçli şekilde yapılması gerekmektedir. Nemlendirici krem seçimlerinde ürün içeriğine dikkat edilmeli, zararlı maddeleri barındıran ürünler tercih edilmemelidir. Maruderm’in  Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi parfüm, Paraben, Sles ve SLS içermemekte ve yoğun nemlendirici olarak tavsiye edilmektedir.


 
Etiketler: en-iyi-nemlendirici-krem-markalari
Aralık 29, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR