quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar için seçilecek ürünler, farklı türde olacaktır. Çocukların cildi de dış etkenlerden zarar görüp, bazı zamanlar kuruyacaktır. Yetişkin kremlerinin çocuklarda kullanılması, bazı zararlara sebep olabilecektir. Bu nedenle, çocuklarda özel kremlerin kullanılması tavsiye edilir. Özellikle, çocuklar ve yaşlılar için seçilecek güneş koruma ürünleri de farklı yapıda olmak zorundadır. Bu yaş grubunda olan kişilerin ciltleri, oldukça ince ve hassastır. Hassas olması sebebiyle, yüksek koruma krem ve losyonları önerilmektedir.

Çocuklar İçin Seçilecek Nemlendirici Ürünlerin Özellikleri

Çocuklar için, seçilecek nemlendirici ürünler, bazı özellikler içermelidir. Yetişkinlerin kullandığı ürünler, çocuklar için ciltte zararlı etkiler oluşturacaktır. Çocuklar için seçilecek nemlendirici ürünlerin özellikleri şu şekilde olmalıdır:

· Paraben içermemelidir.
· Çocuklar ve bebekler için uygun yaş aralığında olmalıdır.
· Boya ve parfüm içermemelidir.
· Zararlı kimyasal bileşenler bulunmamalıdır.

Özellikle bebeklerin ciltleri, oldukça hassastır. Nem miktarı oldukça fazladır. Yaş arttıkça, ciltteki nem miktarı da ters orantılı olarak azalacaktır. Bu yüzden seçilecek ürünler de yaş aralığına uygun ürünler olmak zorundadır.

Bebekler İçin Seçilecek Cilt Bakım Ürünleri

Bebeklerdeki yağ doku miktarı, ciltlerinde oldukça azdır. Bebek ciltleri, su miktarı bakımından yüksek tutuluma sahip olsa bile, çabuk kaybetme özelliğine sahiptir. Bunun en önemli nedeni de yağ doku miktarındaki azlıktır. Bu nedenle, bebek ciltleri sık sık nemlendirilmeye ihtiyaç duyacaktır. Hava değişimleri de bebek ciltlerinin kurumasına sebep olabilecektir. Bu nedenle, kuvvetli bir koruyucuya gereksinim duyacaklardır. Bebek ciltlerinde oluşan kurumalar için, doktor tavsiyesine göre uygun losyon kullanımı söz konusu olabilir. Losyon kullanımında doz aşımına gidilmemesi önem taşır. Tavsiye edilen, günde iki seferden fazla sürülmemesidir.

Bebek ve Çocuk Ciltlerinde Kullanılmaması Gereken Ürünler

Bebek ve çocuk ciltlerinde, yetişkin ürünleri kullanılmamalıdır. Bebek ciltlerinde sıklıkla kullanılan zeytin yağ ise, düşünüldüğünün aksine oldukça zararlıdır. Çünkü zeytin yağ, içeriği itibari ile bol asitlidir. Asitli olan bu yapısı, bebeklerin cildini tahriş edecek durumlara sebep olabilir. Çocuklar için de seçilecek kremler, boya ve paraben içermemelidir. Kimyasal içerikleri oldukça az olmalıdır. Özellikle, bağışıklık sistemi yeni gelişen bebek ve çocuklarda, zararlı kimyasal içerikli kremler zararlı olacaktır. Bu da bağışıklık sistemini etkileyecek ve alerjiye sebep yan etkiler gösterecektir.

Çocuklar İçin Güneş Bakım Ürünlerinin Seçimi

Çocuklar için seçilecek güneş bakım ürünleri, hassas ciltlere özel yapıda olacaktır. Yüksek koruma faktörü içermesi, cildin zararlı ışınlara karşı korunmasını sağlayacaktır. Toksik madde içermeyecek güneş bakım kremlerinin seçilmesi, önerilir. Pedaitrik ürün seçimi, çocukların cilt sağlığı için önem taşıyan konular arasındadır. PABA diye adlandırılan ve alerjiye sebep olacak ürün bileşenlerinin kremlerde bulunmaması gerekir. Özellikle, çocukların yüzlerinin güneşe karşı bu ürünlerle korunması önemlidir. Güneş kremlerinin içeriğinin bozulmaması için, çok sıcakta bırakılmaması dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..