Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir Mi?

Nemlendirici ürünler, her yaştan kişilerce kullanılmakta ve cilt sağlığını gelişmesine katkı sağlamaktadırlar. Nemlendirici krem ve serum çeşitleri, besleyici özellikleriyle öne çıkmaktadır. Vitamin ve mineral desteği içeren bu ürünler, cilt bariyerinin güçlenmesine ve cildin daha sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır. Her yaş grubuna özel olarak tasarlanan nemlendirici krem çeşitleri, üstün nitelikli özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Çocuklar için nemlendirici krem çeşitleri, parfüm ve paraben içermeyen yapıları sayesinde; bebek ve çocuk cildini yıpratmadan nemlendirmektedir. Özellikle kış aylarında, bebek ve çocukların cilt yüzeyi daha fazla kurumaktadır. Hâlihazırda hassas olan çocuk cildi, soğuk havanın etkisiyle daha fazla tahriş olmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına, çocuklar için üretilen nemlendirici bakım kremlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Çocuk ve bebek cildi, dış kuvvetlerin yıkıcı etkilerine karşı daha duyarlı olmaktadır. Tam olarak gelişmemiş olmaları ve hâlihazırda hassas olmaları nedeniyle; bebek ve çocuk cildinin en iyi şekilde korunması gerekmektedir. Çocuklar için nemlendirici krem ve güneş koruyucu ürünler, dış unsurların zararlı etkilerini en aza indirerek; çocuk ve bebek sağlığına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Çocuklar İçin Nemlendirici Krem

Nemlendirici Ürün Nedir?

Nem, cildin daha dolgun ve parlak görünmesini sağlayarak; kişilerin genç ve canlı görünmesine olanak tanımaktadır. Nem bakımından düşük performans sergileyen cilt dokuları, zamanla gevşemekte ve leke oluşumuna daha yatkın hale gelmektedir. Cilt dokularındaki nem oranını belirleyen asıl faktör, sıvı alımı ve hücre içerisindeki hyalüronik asit miktarıdır. Bu faktörlerin kontrol altına alınması, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.

Bebek ve çocuk cildi, son derece hassas ve kurumaya meyilli bir yapıya sahiptir. Güneşin zararlı ışınları ve soğuk hava gibi etkenler, bebek ve çocuk cildinin hasar almasına neden olmaktadır. Ebeveynlerin, bebeklerinin cildini en iyi şekilde koruyacak bakım ürünlerini ivedilikle edinmesi gerekmektedir. Piyasada bulunan ve bebek cildine hassas davranan bakım ürünleri, saf ve doğal özleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Bebek için nemlendirici krem, doğal özlerden oluşmakta ve bebek cildinin hassasiyet düzeyini dikkate almaktadır. Alkol ve paraben içermeyen bebeklerde nemlendirici krem; cilt bariyerini koruyarak pişik ve kaşıntı gibi olumsuz durumların önüne geçmektedir. Bebeklerin en önemli organı olan cilt dokusu, nemlendirici krem ürünleri sayesinde en iyi şekilde korunmaktadır.

Bebekler İçin Nemlendirici Krem

Nemlendirici Ürün Ne İşe Yarar?

Nemlendirici krem ve serum çeşitleri, cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını arttırmakta ve cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Nemlendirici bakım ürünlerinin en temel amacı, cildin tahriş olmasını önlemek ve cildi dış etkenlere karşı korumaktır. Düzenli olarak nemlendirici krem kullanmak, daha genç ve daha güzel görünmenin en önemli koşulları arasında yer almaktadır.

El ve yüz nemlendirici krem çeşitleri, doğal içerikli özlerden oluşarak müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Özellikle kış aylarında nemlendirici krem kullanımına ekstra özen göstermek gerekmektedir. Soğuk havalar, cildin kurumasına ve nem oranını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu etkinin en aza indirilmesi için organik cilt bakım ürünleri arasında yer alan nemlendirici krem ve serumları düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürünler

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürün Faydaları Nelerdir?

Çocuklar için nemlendirici ürünler, yetişkinler için hazırlanan ürünlere nazaran daha besleyici ve doğal içerikli olmaktadır. Çocuk cildi, dış etkenlere karşı daha hassas bir yapıda olması nedeniyle; besleyici özelliği bulunan bakım ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Çocuklar için nemlendirici krem faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Bebek ve çocuk cildinin, dış etkenlere karşı kalka oluşturmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Cilt bariyerini güçlendirerek, tahriş oluşumunu en aza indirmektedir.
 3. Pişik ve kaşıntı gibi bebek sağlığını riske atan oluşumların önüne geçebilmektedir.
 4. Güneşin zararlı etkilerini en aza indirerek çocuk sağlığını korumaktadır.
 5. Parfüm ve paraben içermeyen yapısı sayesinde, bebek sağlığına zarar vermemektedir.
 6. Bebeklerin ve çocukların kendini daha iyi ve temiz hissetmesini sağlamaktadır.

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürün Seçimi

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitleri, besleyici ve onarıcı yapılarıyla öne çıkmakta ve birçok ebeveyn tarafından tercih edilmektedirler. Bu ürünlerin nasıl kullanılacağı ise kafa karışıklığına neden olarak kişilerin meraklanmaya itmektedir. Çocuklar için nemlendirici ürünler, kolay ve pratik kullanılabilir olmalarıyla öne çıkmaktadır. Son derece pratik bir kullanım olanağı sunan bu ürünler, hemen hemen bütün ebeveynlerin en vazgeçilmez malzemeleri arasında yer almaktadır.

Nemlendirici ürün, sorunlu bölgeler üzerine hafif masaj yaparak uygulanmalıdır. Kurumuş veya tahriş olmuş bölgeler, nemlendirici krem sayesinde eski sağlığına kavuşturulmaktadır. Bununla birlikte, özellikle kış aylarında; bebek cildinin düzenli olarak nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendirici ürünlerin bir kalkan görevi gördüğü unutulmamalı ve bebek cildi dış kuvvetlerin zararlı etkilerine karşı en iyi şekilde korunmalıdır.

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 1. Nemlendirici ürünün kimyasal içerikli olmadığından emin olunması gerekmektedir.
 2. Parfüm ve paraben gibi zararlı maddelerden kaçınılmalıdır.
 3. Vitamin desteği sunan ve çocuk sağlığını destekleyen ürünler tercih edilmelidir.
 4. Nemlendirici krem ürününün organik olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 5. SLS ve sert kimyasal içermeyen, bebek sağlığını koruyan ve dış faktörlerin zararlı etkilerini en aza indiren ürünler tercih edilmelidir.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..