Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir Mi?

Nemlendirici ürünler, her yaştan kişilerce kullanılmakta ve cilt sağlığını gelişmesine katkı sağlamaktadırlar. Nemlendirici krem ve serum çeşitleri, besleyici özellikleriyle öne çıkmaktadır. Vitamin ve mineral desteği içeren bu ürünler, cilt bariyerinin güçlenmesine ve cildin daha sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır. Her yaş grubuna özel olarak tasarlanan nemlendirici krem çeşitleri, üstün nitelikli özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Çocuklar için nemlendirici krem çeşitleri, parfüm ve paraben içermeyen yapıları sayesinde; bebek ve çocuk cildini yıpratmadan nemlendirmektedir. Özellikle kış aylarında, bebek ve çocukların cilt yüzeyi daha fazla kurumaktadır. Hâlihazırda hassas olan çocuk cildi, soğuk havanın etkisiyle daha fazla tahriş olmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına, çocuklar için üretilen nemlendirici bakım kremlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Çocuk ve bebek cildi, dış kuvvetlerin yıkıcı etkilerine karşı daha duyarlı olmaktadır. Tam olarak gelişmemiş olmaları ve hâlihazırda hassas olmaları nedeniyle; bebek ve çocuk cildinin en iyi şekilde korunması gerekmektedir. Çocuklar için nemlendirici krem ve güneş koruyucu ürünler, dış unsurların zararlı etkilerini en aza indirerek; çocuk ve bebek sağlığına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Çocuklar İçin Nemlendirici Krem

Nemlendirici Ürün Nedir?

Nem, cildin daha dolgun ve parlak görünmesini sağlayarak; kişilerin genç ve canlı görünmesine olanak tanımaktadır. Nem bakımından düşük performans sergileyen cilt dokuları, zamanla gevşemekte ve leke oluşumuna daha yatkın hale gelmektedir. Cilt dokularındaki nem oranını belirleyen asıl faktör, sıvı alımı ve hücre içerisindeki hyalüronik asit miktarıdır. Bu faktörlerin kontrol altına alınması, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.

Bebek ve çocuk cildi, son derece hassas ve kurumaya meyilli bir yapıya sahiptir. Güneşin zararlı ışınları ve soğuk hava gibi etkenler, bebek ve çocuk cildinin hasar almasına neden olmaktadır. Ebeveynlerin, bebeklerinin cildini en iyi şekilde koruyacak bakım ürünlerini ivedilikle edinmesi gerekmektedir. Piyasada bulunan ve bebek cildine hassas davranan bakım ürünleri, saf ve doğal özleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Bebek için nemlendirici krem, doğal özlerden oluşmakta ve bebek cildinin hassasiyet düzeyini dikkate almaktadır. Alkol ve paraben içermeyen bebeklerde nemlendirici krem; cilt bariyerini koruyarak pişik ve kaşıntı gibi olumsuz durumların önüne geçmektedir. Bebeklerin en önemli organı olan cilt dokusu, nemlendirici krem ürünleri sayesinde en iyi şekilde korunmaktadır.

Bebekler İçin Nemlendirici Krem

Nemlendirici Ürün Ne İşe Yarar?

Nemlendirici krem ve serum çeşitleri, cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını arttırmakta ve cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Nemlendirici bakım ürünlerinin en temel amacı, cildin tahriş olmasını önlemek ve cildi dış etkenlere karşı korumaktır. Düzenli olarak nemlendirici krem kullanmak, daha genç ve daha güzel görünmenin en önemli koşulları arasında yer almaktadır.

El ve yüz nemlendirici krem çeşitleri, doğal içerikli özlerden oluşarak müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Özellikle kış aylarında nemlendirici krem kullanımına ekstra özen göstermek gerekmektedir. Soğuk havalar, cildin kurumasına ve nem oranını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu etkinin en aza indirilmesi için organik cilt bakım ürünleri arasında yer alan nemlendirici krem ve serumları düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürünler

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürün Faydaları Nelerdir?

Çocuklar için nemlendirici ürünler, yetişkinler için hazırlanan ürünlere nazaran daha besleyici ve doğal içerikli olmaktadır. Çocuk cildi, dış etkenlere karşı daha hassas bir yapıda olması nedeniyle; besleyici özelliği bulunan bakım ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Çocuklar için nemlendirici krem faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Bebek ve çocuk cildinin, dış etkenlere karşı kalka oluşturmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Cilt bariyerini güçlendirerek, tahriş oluşumunu en aza indirmektedir.
 3. Pişik ve kaşıntı gibi bebek sağlığını riske atan oluşumların önüne geçebilmektedir.
 4. Güneşin zararlı etkilerini en aza indirerek çocuk sağlığını korumaktadır.
 5. Parfüm ve paraben içermeyen yapısı sayesinde, bebek sağlığına zarar vermemektedir.
 6. Bebeklerin ve çocukların kendini daha iyi ve temiz hissetmesini sağlamaktadır.

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürün Seçimi

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitleri, besleyici ve onarıcı yapılarıyla öne çıkmakta ve birçok ebeveyn tarafından tercih edilmektedirler. Bu ürünlerin nasıl kullanılacağı ise kafa karışıklığına neden olarak kişilerin meraklanmaya itmektedir. Çocuklar için nemlendirici ürünler, kolay ve pratik kullanılabilir olmalarıyla öne çıkmaktadır. Son derece pratik bir kullanım olanağı sunan bu ürünler, hemen hemen bütün ebeveynlerin en vazgeçilmez malzemeleri arasında yer almaktadır.

Nemlendirici ürün, sorunlu bölgeler üzerine hafif masaj yaparak uygulanmalıdır. Kurumuş veya tahriş olmuş bölgeler, nemlendirici krem sayesinde eski sağlığına kavuşturulmaktadır. Bununla birlikte, özellikle kış aylarında; bebek cildinin düzenli olarak nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendirici ürünlerin bir kalkan görevi gördüğü unutulmamalı ve bebek cildi dış kuvvetlerin zararlı etkilerine karşı en iyi şekilde korunmalıdır.

Çocuklar İçin Nemlendirici Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 1. Nemlendirici ürünün kimyasal içerikli olmadığından emin olunması gerekmektedir.
 2. Parfüm ve paraben gibi zararlı maddelerden kaçınılmalıdır.
 3. Vitamin desteği sunan ve çocuk sağlığını destekleyen ürünler tercih edilmelidir.
 4. Nemlendirici krem ürününün organik olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 5. SLS ve sert kimyasal içermeyen, bebek sağlığını koruyan ve dış faktörlerin zararlı etkilerini en aza indiren ürünler tercih edilmelidir.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..