quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigaranın Cilt Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Sigaranın Cilt Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Bir insanın kendisine yapacağı en kötü şey sigara kullanımıdır. Sigara içilmesi durumunda hem kendine, hem çevresine zarar vererek kötü bir alışkanlığa imza atmış olur. Sigara içen kişilerde tüm organlar sigara nikotininden ve dumanından etkilenirler, özellikle akciğerler zarar görür. Tüm vücut sigaranın içinde bulunan zararlı maddelerden doğrudan bir etkilenme sürecine girer. Özellikle de bu zararlardan etkilenme kadınlarda çok daha yüksek oranlardadır.

Sigaranın Cilde Verdiği Zararlar

Sigara her şeyden önce kronik hastalıklarının tetikleyicisidir. Nikotin, katran gibi maddeler damarlar üzerindeki olumsuz etkisi, cildin kuruması, iyi beslenememesi, kırışması ve renk bozulmalarına neden olur. Ve beraberinde erken yaşlanma süreci de başlar. Sigara içenlerde cilt renginde grimsi ve mat tonlar oluşur. Giderek sarılaşma başlar. Kan dolaşımındaki azalmalarla birlikte hücre yenilenmesi de durduğundan cilt kurudukça kurur. Ve deri yaşlanması başlar.

Sigara Bırakıldığında Ciltteki Yenilenmeler

Sigara bırakıldığından ciltte otomatikman bir yenilenme süreci başlar. Özellikle ciltte en hassas yer olan gözaltları sigara içmemenin etkisini ilk gösteren bölge olacaktır. Kaz ayakları en çok yaygın olan kırışıklık türüdür. Sigara içenlerde bu bölge en çok etkilenen bölgedir. Bırakılması ile birlikte gözler çok daha parlayacak ve canlı bir görünüm kazanılacaktır. Deride oluşmuş mat renkte de düzelmeler başlayacaktır.

Sigara Bırakma Sonrası Oluşabilecek Lekeler

Sigara bırakma sonrasında ciltte oluşabilecek lekeler özellikle kadınlar için sıkıntı verici durumdur. Bu lekeler her insanda farklı farklı oluşumlar şeklindedir. Leke oluşumu vücuttaki kan oranı, temiz kan seviyesi ve damarların tıkanıklığı ile orantılı olarak şekillenir. Ancak bu lekeler basit tedavi yöntemleri ile aşılabilecek durumlardır.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Bakımı

Sigarayı bıraktıktan sonra cilt bakımının yapılması da etkili olacaktır. Sigara içtiği dönem içerisinde cildinin nem düzeyi kaybolmuştur, cildin düzgünlüğü yok olmuştur. Bunların düzeltilmesi için nemlendirici kremler, maskeler uygulamaları ve özellikle de bol su içerek cildin eski haline kavuşması için yardımcı olunmalıdır.

· Sigara cildi %100 olumsuz etkileyen bir alışkanlıktır.
· Sigara cildin elastikiyetini yok eder, canlılık ve parlaklık biter.
· Sigara içindeki nikotin ve katran maddeleri cildin kurumasına etkendir.
· Sigara sonrası cilde uygulanacak bakımlarla eski hale dönmek olası bir durumdur.

Sigara İçmek cilt sarkmasına da etkili bir durumdur. Özellikle göğüslerde ve kolların üst kısmında ciltte elastikiyet kayıpları yaşanmaya başlar. Sedef hastalığı bir cilt hastalığıdır ve sigara içenler de sık görülür. Nikotin sedef hastalığını tetikleyen bir maddedir. Sigara cilt tonunda eşitsizliklerin oluşumuna nedendir. Cilt matlaşır. Cildin nemini de azaltır. Sigaranın zararlarını bilmeyen yok gibidir. Zarar yine bilindiği üzere içindeki maddelerdir. Sigara vücutta tam anlamı ile hücresel anlamda bir yıkıma neden olur. Ve beraberinde de cildin bütün yapısı ve hücre dengesi de bozularak zarar oranı arttıkça artar. En doğrusu sigarayı bırakmak ve sigaralı ortamlardan uzak durmaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..