quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kuru Ciltlere Nemlendirici Önerisi

Kuru Ciltlere Nemlendirici Önerisi

Kuru ciltler için birtakım nemlendirici önerileri bulunmaktadır. Özellikle, mevsim geçişlerinde ciltlerde görülen kuruluklar, göze çarpan vakalar arasındadır. Mevsim geçişlerinde olduğu gibi çok soğuk havalarda da cildin kuruması ve canlılığını kaybetmesi söz konusu olur. Soğuktan kuruma ve çatlamalar, cildin tahriş olmasına neden olacaktır. Bu durumda cildin nem dengesini koruyacak kremler, önem taşır. Jeuvenile Nemlendirici Cilt Bakım Kiti / Seti ile cildinizin gün boyunca ihtiyacı olan vitaminleri alabilirsiniz.

Kış Aylarında Cildin Kurumasına Karşı Alınacak Önlemler

Cilt kuruluğu en çok, kış aylarında kendini gösterecektir. Soğuk havaların neden olduğu etkiler, ciltte gerilmelere ve kurumalara neden olacaktır. Bunu yok etmek için, özellikle dışarı çıkarken yüzü koruyacak şekilde atkı ve bere takılması önerilir. Cilt kurumalarından en çok etkilenecek olan, gözler ve ellerdir. Göz çevresinde oluşacak kırışıklıkları önlemek için, koruyucu gözlük takılması önerilir. Eller için de eldiven kullanımı önerilecektir. Ayrıca, mevsime uygun krem kullanımı da önem taşır.

Kuru Ciltler İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Kuru ciltler için dikkat edilecek hususların başında, cildin PH seviyesine uygun bir bakım kremi kullanmak gerekecektir. Mevsim geçişleri ve kış aylarında, cilde uygun bakımların yapılması önerilir. Cildi beslemenin en etkili yolu, bol su içmektir. Bu sayede cildin pullanması ve matlaşması önlenecektir. Daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Düzenli beslenmek, Omega3 zengini gıdaları tüketmek önem taşır. Güzel bir cildin en önemli şartı da yeterli sürede alınan kaliteli bir uykudur. Uykunun, cilt yenilemesi üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

Cilt Sağlığı İçin Olumsuz Etki Gösteren Faktörler

Cilt üzerinde olumsuz etkileri bulunan bazı faktörlerden kaçınmak gerekir. Bunların başında, düzensiz beslenme ve kötü alışkanlıklar gelir. Aşırı sigara ve kafeinli gıdaların tüketimi, cilt üzerinde olumsuz etki gösterecektir. Aşırı stres, endişeli bir ruh hali, cilt üzerinde olumsuz etki yaratacaktır. Yeterli sürede alınamayan uyku da cildi tahrip eden faktörler arasındadır. Yaşanılan ortamdaki hava kirliliği, oksijen yetersizliği de cilt üzerinde olumsuz etki yaratacaktır.

Kuru Ciltler İçin Evde Yapılacak Bakımlar

Kuru ciltler için önerilecek birçok nem içeren krem bulunmaktadır. Burada önemli olan nokta, cildi yağlandırmadan nemlendirmesidir. Cildi sağlıklı hale getirecek en etkili yöntem, bol su tüketmektir. Cildin yatmadan önce mutlaka temizlenmesi de önerilmektedir. Cildi ılık su ile yıkamak önem taşır. Maden suyu ve gül suyu ile temizlemek de cilt temizliği için en kolay yöntemler arasındadır. Evlerde yapılacak en kolay cilt bakım türü de aloe vera bitkisi ile yapılacaktır. Aleo vera bitkisinin kırılan gövdesinden akan özsu ile cilt temizlenir. Her hafta yapılması, kuru ciltlerin bakımı için yararlı olacaktır. Akşamları temizlenmiş bir cilde yapılacak süt banyosu da önerilecek bir diğer yöntemdir. Yağlı süt ile dolu bir kaba, temiz bir tülbent batırılır. Bu tülbent ile cilde hafif masaj yapılır. Bu sayede cildin nemlenmesi ve rahatlaması sağlanır. On dakikalık bir bakım, cilt için yeterli olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..