maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Cilt serumu

Cilt serumu kullanmak; cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmakta ve ince çizgi, cilt lekesi gibi yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaktadır. Cilt bakımı için serum kullanmak; cildin canlı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır.

Genellikle 30’lu yaşlardan sonra, cilt bakımı için; temizleyici ürünler ve nemlendirici kremler yetersiz kalmaktadır. Bu yaşlarda, kullanılan cilt bakım ürünleri arasına cilt serumlarının da eklenmesi tavsiye edilmektedir. Cilt serumları; yumuşak ve sıvı yapılarıyla cilt tarafından kolayca emilebilmektedir.

Cilt serumlarının; beyazlatma, nemlendirme, yatıştırma ve cilt yenileme özellikleri bulunmaktadır. Cilt bakım rutinine, cilt serumlarının eklenmesiyle; yaşlılıktan ve güneşten dolayı ortaya çıkan cilt lekelerinin oluşması önlenmektedir.

Cilt bakım serumlarından, hızlı ve etkili sonuçlar almak için; cildin ihtiyacına göre serumların kullanılması ve güvenilir markaların tercih edilmesi gerekmektedir. En iyi cilt serumu tavsiyeleri arasında, Maruderm markasının cilt bakım serumları yer almaktadır. Bireyler; ihtiyaç duydukları özelliklere sahip cilt serumlarını, Maruderm markasının geniş ürün yelpazesinde bulabilmektedirler.

Cilt Bakımında Serumların Önemi

Cilt Serumları Ne İşe Yarar?

Cilt serumu; kırışıklık, leke ve kuruluk gibi cilt problemlerini ortadan kaldırmayı ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmayı hedeflemektedir. Cilt serumlarının, cildin ihtiyaçlarına göre çeşitleri bulunmaktadır.

Cildi nemlendiren serumlar; içerdikleri hyaluronik asit sayesinde cilt kuruluğunu ortadan kaldırmakta, cildi onarmakta ve cilt bariyerini güçlendirmektedir. Cilt serumlarının; yoğun yapısı ve cildin alt katmanlarına hızlı biçimde inebilmesi, nemlendirme için işlemi için yaygın olarak tercih edilmelerini sağlamaktadır.

Gözenekleri sıkılaştıran cilt serumları; akne, siyah ve beyaz nokta gibi cilt problemlerinin önüne geçmektedir. Cilt serumlarının düzenli kullanımıyla; gözenekler daha küçük hale gelmekte, cilt daha pürüzsüz ve canlı görünmektedir.

Kırışıklık açan, yaşlanma karşıtı yüz serumları; içerdikleri kolojen ve vitaminler sayesinde, yaşlanma sürecini geciktirmekte ve yaşlılık belirtilerini azaltmaktadır. Bu serumların; cildi beslenme ve nemlendirme özellikleri de bulunmaktadır.

Cilt Serumlarının Cilt Bakımındaki Önemi

Cilt Serumlarının Faydaları

Cilt bakım uygulamalarında, cilt ihtiyaçlarına göre serumlar kullanmak; istenilen sonuçların daha hızlı ve kalıcı olarak elde edilmesini sağlamaktadır. Cilt serumlarının faydaları, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 1. Cildin yoğun ve hızlı biçimde nemlendirilmesini sağlamak
 2. Cilt kuruluğunu ve solgunluğunu engellemek
 3. Güneş ve yaşlılık lekelerinin koyuluğunu açmak ve yoğunluğunu azaltmak
 4. İnce kırışıklıkları gidermek
 5. Gözenekleri sıkılaştırmak
 6. Akne ve siyah nokta oluşumunu engellemek
 7. Cildi onarmak ve cilt bariyerini güçlendirmek
 8. Sebum üretimini dengelemek
 9. Cildin kendini temizleme özelliğini desteklemek
 10. Cildi aydınlatmak ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak

Cilt Serumu Çeşitleri

Cilt serumu çeşitleri, cildin ihtiyaçlarına ve içerdikleri maddelere göre oluşturulmaktadır. Cilt serumu içeriklerini incelemek; kullanılacak cilt serumlarını doğru seçmeyi ve istenilen etkiye kısa sürede ulaşmayı sağlamaktadır. Cilt serumu çeşitleri, içerikleri ve cilde faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Hyaluronik asit serumu: Hyaluronik asit serumu; içeriğindeki hyaluronik asit ve kolajen sayesinde cildi yoğun olarak nemlendirmekte ve cildi sıkılaştırmaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu nemin kazandırılması; kuruluk ve solgunluk problemlerini ortadan kaldırılmaktadır.
 2. C vitamini serumu: C vitamini serumu; antioksidan özellik göstermekte, cildin yenilenmesini ve parlamasını sağlamaktadır. C vitamini serumu; ciltteki renk eşitsizliklerini dengelemek, cildin temizlenmesini sağlamak ve hafif kırışıklıkları gidermek için kullanılabilmektedir.
 3. Retinol serum: A vitaminin bir versiyonu olan retinol; cilt üzerinde kurutma ve mikro soyma özellikleri göstermektedir. Retinol serum, ciltte kuruluğa yol açmaması için yağ bazlı olarak üretilmektedir. Retinol serum; cilt lekelerini ve yaşlılık izlerini gidermek, akne oluşumunu önlemek ve cildi yenilemek için kullanılmaktadır.
 4. Niacinamide serum: Niacinemide bir vitamin versiyonu olup; cilt lekelerinin tonlarını açmakta ve yoğunluklarını azaltmaktadır. Niacinamide serum; cildin renk tonunu eşitlemek, melanin üretimini dengelemek ve cildi güneş, yaşlanma gibi leke oluşturan etkenlerden korumak için kullanılmaktadır.
 5. Kolojen serum: Bir protein olan kolojen; cilde esneklik ve parlaklık sağlamaktadır. Kolojen serumu; cildi gençleştirmek, sıkılaştırmak ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak için kullanılmaktadır.

Maruderm Cilt Serumları

Cilt serumu önerileri arasında, Maruderm markasının cilt serumları bulunmaktadır. Maruderm markası kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Leke giderici, yaşlanma karşıtı, onarıcı, nemlendirici, aydınlatıcı ve gözenek sıkılaştırıcı özelliklere sahip serumlar; Maruderm markası bünyesinde kullanıma sunulmaktadır. En iyi cilt serumu önerileri arasında yer alan Maruderm markasının serum ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
 2. Maruderm Glutatyon Beyazlatıcı & Leke Karşıtı Milk Serum
 3. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum
 4. Maruderm Caffeine %5 + Peptides + Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 5. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 6. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Cilt Bakım Serumu
 7. Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu
 8. Maruderm Azelaik Asit Solüsyon %10 Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 9. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti-Age Cilt Bakım Serumu
 10. Maruderm AHA %10 + BHA %2 Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
 11. Maruderm Leke Karşıtı ve Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu
 12. Maruderm Niacinamide %10 + Hyalüronik Asit + Panthenol Cilt Bakım Serumu
 13. Maruderm Retinol 0.5% Cilt Yenileyici Bakım Serumu

Cilt Serumları Kullanmanın Püf Noktaları

Cilt Serumları Nasıl Kullanılmalı?

Cilt serumlarının; hızlı ve etkili sonuçlar verebilmesi için temiz cilt üzerine uygulanması gerekmektedir. Cilt serumu çeşitleri; farklı yaşlara ve uygulamalara yönelik olarak üretilebilmektedir. Cilt serumları kullanım yaşı ve zamanına göre şu şekilde sıralanabilir:

 1. Olgun yaşlarda kullanılması uygun olan serumlar: Kolojen serum, Anti-Age serum
 2. Gece uygulanması gereken serumlar: C vitamini serumu, Niacinamide serum, Retinol serum
 3. Gece ve gündüz kullanılabilen serumler: Hyaluronik asit serumu

Kimler Cilt Serumu Kullanmalı?

Cilt serumları; cildin yenilenmesine, kırışıklık ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cildinde; kuruluk, akne, siyah nokta ve leke problemleri olan bireylerin; cilt bakım rutinlerinde yüz serumları kullanması gerekmektedir.

İleri derecede cilt problemlerine sahip bireylerin; cilt serumlarını kullanmadan önce dermatoloğa danışması ve ürün içeriklerini dikkatlice incelemeleri tavsiye edilmektedir.


 
Etiketler: cilt-serumu
Aralık 25, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR