Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Lekesi Problemleri

Çeşitli dış faktörler nedeniyle ortaya çıkan cilt lekesi problemleri, kişilerin özgüveni ve yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Özelikle koyu renkli ve kalıcı özellik gösteren cilt lekeleri; cildin doğal görünümünü deforme etmekte ve cilt tonu eşitsizliğine sebebiyet vermektedir.

Cilt lekesi problemlerinin giderilmesi ve cildin daha sağlıklı görünmesi için dermatoloji uzmanlarından destek alınması gerekmektedir. Piyasada bulunan leke karşıtı bakım ürünleri, cilt lekesi problemlerinin giderilmesinde anahtar rol oynamaktadır.

Cilt yüzeyindeki leke oluşumunu, doğrudan hedef alan Maruderm leke karşıtı bakım ürünleri; lekelerin doğal olarak tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm imzalı leke karşıtı bakım ürünlerinin düzenli bir şekilde kullanımı, yeni leke oluşumunun engellenmesine destek olmaktadır.

Cilt Lekelerinin Oluşma Nedenleri

Cilt lekelerinin oluşma nedenleri, çoğunlukla dış faktörlerden kaynak almaktadır. Genetik faktörler ve beraberinde gelen dış etkenler, cilt lekelerinin derinleşmesine ve daha fazla sorun teşkil etmesine neden olmaktadır. Yaygın cilt lekesi nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

Güneşin zararlı ışınları:

Güneşin dünyamızı sıcacık tutan ışınları, insan teninin hassas dokuları üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Güneşten gelen UV ışınlarına sürekli olarak maruz kalmak, cilt lekesi oluşumunu hızlandırmaktadır. Çoğu kişi, kış aylarında güneş kremi kullanımına önem vermese de; günümüzde yaşayan her bireyin dört mevsim güneş kremi kullanması gerekmektedir. Yaz aylarında şapka kullanımı ile güneş kremine destek vermek; güneş lekesi oluşumunu büyük ölçüde engellemektedir.

Sivilce ve yara izleri:

Cilt yüzeyinde oluşan sivilcelerin, agresif yöntemlerle sıkılması veya soyulması; cilt lekesi problemlerine zemin hazırlamaktadır. Sivilce nedeniyle oluşan cilt lekeleri, uzun yıllar boyunca geçmemekte ve kişilerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Oluşan sivilcenin doğal yöntemler kullanılarak tedavi edilmesi, cilt yüzeyinin hasar almaması ve cilt lekesi oluşmaması için önem arz etmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı oluşan yara izleri de; sivilce lekesi oluşumu ile benzer semptomlar göstermektedir.

Vitilligo ve sedef hastalıkları:

Bazı cilt hastalıkları, cilt lekesi problemleriyle birlikte ilerlemektedir. Beyaz veya koyu renkli lekeler ile karakterize ilerleyen cilt hastalıkları, dermatoloji uzmanlarının yönlendirmeleriyle tedavi edilmelidir. Dermatoloji doktorları, bu hastalıkların oluşturduğu cilt lekelerinin hafiflemesine ve zamanla giderilmesine yardımcı olacak ilaç ve kremler reçete etmektedir. Bu ilaç ve kremlerin düzenli olarak kullanılması, cilt lekesi problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Lekelerinden Kurtulma Yolları

Cilt lekelerinden kurtulmak için yapılması gereken en önemli uygulama, bu lekelerin oluşmasına neden olacak faktörlerden kaçınmak olmalıdır. Dört mevsim güneş kremi kullanmak, yeterli düzeyde su içmek ve katkı maddesi içeren besinlerden kaçınmak; cilt lekesi oluşumunu büyük ölçüde engellemektedir.

Cilt lekelerinin giderilmesi ve yeniden oluşmasının engellenmesi için cilt bakım rutinlerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kir veya makyaj kalıntısı barındıran ciltlerin, leke oluşumuna daha fazla yatkın olduğu görülmektedir. Uygun temizleyici jel ve tonik ürünleriyle düzenli olarak bakım yapmak, leke oluşumunun önüne geçebilmektedir.

Sigara ve alkol kullanımı, cilt problemlerinin artmasına neden olmaktadır. Sigara ve alkol, kan dolaşımının hızını yavaşlatmakta ve oluşan yaraların iyileşme sürecini geciktirmektedir. Sivilce tahribatı veya güneş nedeniyle oluşan cilt lekelerinin, hızlı bir şekilde geçmesi için; kan dolaşımı hızının artması gerekmektedir.

Piyasada bulunan leke karşıtı cilt bakım ürünleri, cilt lekesi problemlerinin tedavi edilmesinde anahtar rol oynamaktadır. Kaliteli ve doğal içerikli ürünleri düzenli olarak kullanmak, var olan lekelerin azalmasına ve yeni leke oluşumunun engellenmesine yardımcı olmaktadır.

Leke Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri

Leke karşıtı bakım ürünleri; cilt yüzeyinin doğal pigment yapısını koruyarak, dış etkenlerin neden olduğu lekelerin önüne geçebilmektedir. Tedavi edici ve onarıcı etkileri sayesinde, var olan lekelerin azalmasına ve kademeli olarak yok olmasına yardımcı olmaktadırlar. Maruderm’in leke karşıtı cilt bakım ürünleri şunlardır:

  • Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
  • Maruderm Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi
  • Maruderm Cica Cantella Cilt Bakım Kremi
  • Maruderm Night Repait Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
  • Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
  • Maruderm Niacinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem
  • Maruderm Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
  • Maruderm Leke Karşıtı ve Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu
  • Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik

Leke Karşıtı Cilt Bakım Ürünü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Leke karşıtı cilt bakım serumu seçiminde dikkat edilmesi gereken en temel husus, cildin doğal yapısına uyum sağlayacak ürünlerin seçilmesi olmalıdır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin, yağ üretimini tetikleyecek ürünleri seçmemesi gerekmektedir. Benzer şekilde hassas ve atopik eğilimli ciltlerin ise tahriş oluşumuna neden olacak ürünlerden kaçınması gerekmektedir.

Leke Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Fiyat Aralığı

Leke karşıtı fiyatları, ürünlerin etken maddesine ve etken maddelerin yoğunluk düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Ürün içerisine eklenen alternatif aromalar ve kokular da; leke karşıtı bakım ürünlerinin fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Maruderm, doğanın mucizelerine inanarak çıktığı bu yolda; müşterilerinin bütçelerini de düşünmektedir. Kaliteyi, uygun fiyatlarla ulaşılabilir kılma vizyonu sayesinde; kurulduğu günden bu yana müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Devamını Oku..