Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas cilt yapısı, en ufak bir temas veya alerjik reaksiyon gibi durumlarda; kızaran, moraran, tahriş olan ve leke oluşturan cilt yapılarını tanımaktadır. Hassas ciltler, düzenli ve titiz yürütülen bir cilt bakım rutinine ihtiyaç duymaktadır. Doğru bir şekilde bakılmadığında egzama ve roza hastalığı gibi durumlara neden olan hassas ciltlerin, şu önerileri kullanarak bakılması gerekmektedir:

  1. Bariyer onarıcı cilt bakım ürünleri, hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin en önemli yardımcıları arasında yer almaktadır. Bariyer desteği sunan ve kimyasal içermeyen cilt bakım ürünleri sayesinde, cilt hassasiyetinin neden olduğu problemler en aza indirmektedir.
  2. Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler, güneş kremi ve şapka kullanımına özen göstermesi gerekmektedir. Güneşten gelen zararlı ışınlar, hassas cilt yapısına sahip olan kişileri daha fazla etkilemektedir.
  3. Hassas ciltlerin, günlük olarak yeteri miktarda nemlendirilmesi gerekmektedir. Nem, cildi dış etkenlere karşı koruyarak hassasiyet düzeyini düşürmektedir. Nemlendirici cilt bakım ürünleri, hassas ciltlere sahip olan kişilerin en vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır.