Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Maruderm’le Cilt Tiplerine Özel Bakım Önerileri

Maruderm ürünleri, her cilt tipi için özel olarak tasarlanmaktadır. Karma, yağlı, hassas ve kuru olarak kategorize edile cilt tipleri; Maruderm ürünleri ile en iyi şekilde onarılmaktadır. Saf ve doğal içerikli yapısıyla ilgi çeken Maruderm ürünleri, şu önerilerin dikkate alınmasıyla daha verimli sonuçlar vermektedir:

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltler, soğuk hava ve ani ısı değişimi gibi nedenlere karşı çok fazla hassaslaşmaktadır. Dış etkenlerin yıkıcı etkilerine karşı savunmasız olan kuru ciltler, doğru bir şekilde bakılmadığında önemli sorunlara neden olmaktadır. Pullar halinde dökülen ve kaşıntı yapabilen kuru ciltlerin, şu önerileri dikkate alarak onarılması gerekmektedir:

  1. Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin nemlendirici özelliği bulunan cilt bakım ürünleri ile cilt dokularını düzenli olarak beslemesi gerekmektedir.
  2. Kuru ciltler, güneş yanığına karşı son derece hassas bir yapı sergilemektedir. Güneş kremi kullanımı, kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin çeşitli cilt hastalıklarına maruz kalmaması için önem arz etmektedir.
  3. Kuru cilt yapısı, hyalüronik asit ve nem dengesi bakımından yetersizdir. Kuru ciltlere sahip olan kişilerin sıvı alımına dikkat etmesi ve hyalüronik asit içeren bakım kremlerine yönelmesi gerekmektedir.
  4. Tahriş oluşumu, kuru ciltlerin yaygın olarak yaşadığı bir problemdir. Tahriş oluşumunu en aza indirmek için bariyer onarıcı özelliği olan cilt bakım ürünleri ve serum çeşitlerini düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.