Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Karma cilt, bazı kısımları yağlı ve parlak; bazı kısımlar ise kuru ve hassas olan cilt tiplerini ifade etmektedir. Karma cilt yapısına sahip olan kişilerin, düzenli bir rutin oluşturarak cilt bakımı yapmaları gerekmektedir. Karma ciltler için bakım önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Karma cilt tipine özel olarak formüle edilen cilt bakım ürünleri, cilt dokularının dengeli bir şekilde beslenmesine olanak tanımaktadır. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinin engellenmesi için cilt tipine uygun olan bakım ürünlerinin kullanılması gerekmektedir.
  2. Karma cilt tipi, stres veya yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Stres faktörlerini kontrol altına almak ve beslenme düzeni konusunda istikrarlı olmak, karma cilt tipinin neden olacağı problemlerin azalmasına yardımcı olmaktadır.
  3. Hyalüronik asit ve C vitamini desteği içeren cilt bakım ürünleri, cilt yüzeyine yayılan nem ve yağın eşit şekilde dağılmasına yardımcı olmaktadır. Karma cilt yapısına sahip olan kişiler, bu niteliklere sahip olan ürünleri kullanarak; daha güzel ve sağlıklı görünen bir cilt yapısına sahip olabilmektedir.