Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir? Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemi olup; son derece güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem boyunca hiçbir şekilde ağrı hissi veya yan etki görülmemektedir. Bu durum, bölgesel zayıflama konusunun uzman yöntemlerle yapılmasına ve kişilerin hiçbir efor sarf etmeden zayıflamasına olanak tanımaktadır.

Lipoliz, birçok farklı çeşide ayrılmakta ve sıcak veya soğuk olarak uygulanabilmektedir. Soğuk lipoliz ise 0’ın altında sıcaklıklara uygulanmakta ve yağ dokularının parçalanmasına olanak tanımaktadır. Soğuk lipoliz ile parçalanan yağ dokuları, idrar ve ter gibi vücut sıvıları ile dışarı atılmakta ve böylece kişi kalıcı olarak zayıflamaktadır.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağ dondurma tedavisi olarak da adlandırılan soğuk lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir. Cilt yüzeyine hiçbir şekilde zarar vermemesi ve tek seansta dahi etkili sonuçlar vermesi, soğuk lipolizin yaygın olarak kullanılmasına olanak tanımaktadır.

Diyet veya spor gibi zayıflama yöntemlerinden sonuç alamayan ve bu yöntemleri uygulayacak vakti olmayan kişiler, soğuk lipoliz uygulamasını sıklıkla tercih etmektedir. Teknolojik gelişmeler sayesinde son derece etkili hale gelen soğuk lipoliz, hiçbir efor sarf etmeden zayıflamayı mümkün kılmaktadır.

Soğuk lipoliz, güzellik uzmanları ve dermatoloji doktorları tarafından uygulanmaktadır. Bu hizmetin güvenilir yerlerden alınması; işlem sonucunda alınan verimin maksimum düzeye ulaşmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle, bu hizmeti almak isteyen kişilerin detaylı bir araştırma yapması önem arz etmektedir.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

Bölgesel incelme, orantısız şekilde kilo alan kişilerin; herhangi bir zahmete girmeden kilo vermesine olanak tanımaktadır. Özellikle göbek ve basen bölgesinde oluşan inatçı yağ fazlalığı, bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde kısa bir sürede giderilebilmektedir.

Bu yöntemler arasında kolay uygulanabilir olması nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, en fazla tercih edilen yöntem olarak nitelendirilmektedir. İşlem esnasında, cilt dokularına hiçbir zarar verilmemekte ve kişi sorunsuz bir şekilde incelmektedir. Soğuk lipoliz sayesinde kişiler, hiçbir zahmete girmeden kilo vermektedir.

Soğuk Lipoliz Faydaları Nelerdir?

Bölgesel olarak zayıflama vaat etmesinin yanı sıra, genel vücut sağlığının da gelişmesine yardımcı olan soğuk lipoliz; 0’ın altında sıcaklıklara çalışmakta ve zararsız bir yöntem olması nedeniyle öne çıkmaktadır. Bölgesel zayıflamanın estetik kazançları, bu işlemi tercih eden kişileri büyük ölçüde tatmin etmektedir. Bununla birlikte, soğuk lipoliz faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cerrahi bir işleme gerek kalmaksızın kilo verdirmektedir.
 2. Yağ dondurma teknolojisine sahip olması nedeniyle, zahmetsiz bir şekilde incelme sunmaktadır.
 3. Kas ve sinir dokularına hiçbir şekilde hasar vermemektedir.
 4. Uzun vadeli ve kalıcı etki göstermektedir.
 5. Cilt kusurlarının azalmasına ve selülit oluşumunun giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 6. Kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltmaktadır.
 7. Soğuk etkisi nedeniyle cilt yüzeyini sıkılaştırmaktadır.
 8. En güvenilir bölgesel incelme yöntemleri arasında yer almaktadır.

Soğuk Lipoliz Bölgeleri

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Vücudun belirli bir bölgesinde biriken ve inatçı bir tavır sergileyen yağ dokularının, en pratik şekilde parçalanmasına olanak tanıyan soğuk lipoliz; son derece kolay bir şekilde ve çok kısa sürelerde uygulanmaktadır. İşlem esnasında kayganlaştırıcı jel veya herhangi bir klinik ürün kullanılmamaktadır.

Tedavi öncesinde, hizmet almak isteyen kişinin beslenme alışkanlıkları ve vücut yapısı analiz edilmektedir. Böylelikle, kişi için en uygun tedavi prosedürü oluşturulmaktadır. Kişinin, hangi vücut bölgelerinin daha yağlı olduğu ve bu yağlanmaya sebep olan faktörün ne olduğu, bu analiz yöntemleriyle keşfedilmektedir.

İşlem esnasında, bölgeye uygulanan soğuk basınç; kademeli olarak arttırılmakta ve yağ dokularının yavaş yavaş parçalanması sağlanmaktadır. Gittikçe düşen sıcaklıklar, yağ kütlelerinin deforme olmasına ve kişinin bir saat kadar kısa bir süreyle kilo vermesine olanak tanımaktadır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipoliz, hemen hemen bütün vücut bölgelerine uygulanmakta ve söz konusu bölgelerde etkili bir performans sergilemektedir. Soğuk lipoliz yaptıranlar, işlem gören bölgenin gözle görülür şekilde incelediğini ifade etmektedir. Soğuk lipoliz bölgeleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Sırt
 2. Simitler
 3. Göbek ve bel çevresi
 4. Sütyen bölgesi yağları
 5. İç ve dış bacak
 6. Kol
 7. Kalça

Soğuk Lipoliz Seans Sayısı

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

Tüm bölgesel zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi soğuk lipoliz uygulamasında da bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Soğuk lipoliz tedavisi, hiçbir şekilde yan etki göstermemekle birlikte; uygulamanın doğası gereği uyuşukluk hissi veya kızarıklık gibi belirtilere yol açabilmektedir. Bu belirtilerin tümü, doğal kabul edilmekte ve aşırı düzeylere ulaşmadığı takdirde sorun teşkil etmemektedir.

Soğuk lipoliz bölgesel incelme yönteminin kısıtlandığı ve uygulanmadığı durumlar olabilmektedir. Soğuk lipoliz hizmetinden yararlanamayacak kişiler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kalp krizi geçiren veya kalp krizi riskine sahip olan kişiler.
 2. Hamilelik döneminde olan kadınlar.
 3. Şeker hastaları.
 4. 18 yaş altı bireyler.
 5. Mide fıtığı veya ülser gibi hastalıklara sahip olan kişiler.
 6. Raynaud hastaları.
 7. Soğuğa karşı alerjik reaksiyon geliştiren kişiler.

Soğuk Lipoliz Seansları Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz bölgesel incelme, genellikle tek bir seans ile uygulanmaktadır. Söz konusu seans, 45dk ila 1 saat kadar sürmektedir. Bölgesel yağlanması fazla olan kişilerin, daha uzun süreler hizmet alması gerekmektedir. Soğuk lipoliz, üç aylık periyotlarla uygulanmakta ve etkili sonuç vermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..