Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir? Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemi olup; son derece güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem boyunca hiçbir şekilde ağrı hissi veya yan etki görülmemektedir. Bu durum, bölgesel zayıflama konusunun uzman yöntemlerle yapılmasına ve kişilerin hiçbir efor sarf etmeden zayıflamasına olanak tanımaktadır.

Lipoliz, birçok farklı çeşide ayrılmakta ve sıcak veya soğuk olarak uygulanabilmektedir. Soğuk lipoliz ise 0’ın altında sıcaklıklara uygulanmakta ve yağ dokularının parçalanmasına olanak tanımaktadır. Soğuk lipoliz ile parçalanan yağ dokuları, idrar ve ter gibi vücut sıvıları ile dışarı atılmakta ve böylece kişi kalıcı olarak zayıflamaktadır.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağ dondurma tedavisi olarak da adlandırılan soğuk lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir. Cilt yüzeyine hiçbir şekilde zarar vermemesi ve tek seansta dahi etkili sonuçlar vermesi, soğuk lipolizin yaygın olarak kullanılmasına olanak tanımaktadır.

Diyet veya spor gibi zayıflama yöntemlerinden sonuç alamayan ve bu yöntemleri uygulayacak vakti olmayan kişiler, soğuk lipoliz uygulamasını sıklıkla tercih etmektedir. Teknolojik gelişmeler sayesinde son derece etkili hale gelen soğuk lipoliz, hiçbir efor sarf etmeden zayıflamayı mümkün kılmaktadır.

Soğuk lipoliz, güzellik uzmanları ve dermatoloji doktorları tarafından uygulanmaktadır. Bu hizmetin güvenilir yerlerden alınması; işlem sonucunda alınan verimin maksimum düzeye ulaşmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle, bu hizmeti almak isteyen kişilerin detaylı bir araştırma yapması önem arz etmektedir.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

Bölgesel incelme, orantısız şekilde kilo alan kişilerin; herhangi bir zahmete girmeden kilo vermesine olanak tanımaktadır. Özellikle göbek ve basen bölgesinde oluşan inatçı yağ fazlalığı, bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde kısa bir sürede giderilebilmektedir.

Bu yöntemler arasında kolay uygulanabilir olması nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, en fazla tercih edilen yöntem olarak nitelendirilmektedir. İşlem esnasında, cilt dokularına hiçbir zarar verilmemekte ve kişi sorunsuz bir şekilde incelmektedir. Soğuk lipoliz sayesinde kişiler, hiçbir zahmete girmeden kilo vermektedir.

Soğuk Lipoliz Faydaları Nelerdir?

Bölgesel olarak zayıflama vaat etmesinin yanı sıra, genel vücut sağlığının da gelişmesine yardımcı olan soğuk lipoliz; 0’ın altında sıcaklıklara çalışmakta ve zararsız bir yöntem olması nedeniyle öne çıkmaktadır. Bölgesel zayıflamanın estetik kazançları, bu işlemi tercih eden kişileri büyük ölçüde tatmin etmektedir. Bununla birlikte, soğuk lipoliz faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cerrahi bir işleme gerek kalmaksızın kilo verdirmektedir.
 2. Yağ dondurma teknolojisine sahip olması nedeniyle, zahmetsiz bir şekilde incelme sunmaktadır.
 3. Kas ve sinir dokularına hiçbir şekilde hasar vermemektedir.
 4. Uzun vadeli ve kalıcı etki göstermektedir.
 5. Cilt kusurlarının azalmasına ve selülit oluşumunun giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 6. Kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltmaktadır.
 7. Soğuk etkisi nedeniyle cilt yüzeyini sıkılaştırmaktadır.
 8. En güvenilir bölgesel incelme yöntemleri arasında yer almaktadır.

Soğuk Lipoliz Bölgeleri

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Vücudun belirli bir bölgesinde biriken ve inatçı bir tavır sergileyen yağ dokularının, en pratik şekilde parçalanmasına olanak tanıyan soğuk lipoliz; son derece kolay bir şekilde ve çok kısa sürelerde uygulanmaktadır. İşlem esnasında kayganlaştırıcı jel veya herhangi bir klinik ürün kullanılmamaktadır.

Tedavi öncesinde, hizmet almak isteyen kişinin beslenme alışkanlıkları ve vücut yapısı analiz edilmektedir. Böylelikle, kişi için en uygun tedavi prosedürü oluşturulmaktadır. Kişinin, hangi vücut bölgelerinin daha yağlı olduğu ve bu yağlanmaya sebep olan faktörün ne olduğu, bu analiz yöntemleriyle keşfedilmektedir.

İşlem esnasında, bölgeye uygulanan soğuk basınç; kademeli olarak arttırılmakta ve yağ dokularının yavaş yavaş parçalanması sağlanmaktadır. Gittikçe düşen sıcaklıklar, yağ kütlelerinin deforme olmasına ve kişinin bir saat kadar kısa bir süreyle kilo vermesine olanak tanımaktadır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipoliz, hemen hemen bütün vücut bölgelerine uygulanmakta ve söz konusu bölgelerde etkili bir performans sergilemektedir. Soğuk lipoliz yaptıranlar, işlem gören bölgenin gözle görülür şekilde incelediğini ifade etmektedir. Soğuk lipoliz bölgeleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Sırt
 2. Simitler
 3. Göbek ve bel çevresi
 4. Sütyen bölgesi yağları
 5. İç ve dış bacak
 6. Kol
 7. Kalça

Soğuk Lipoliz Seans Sayısı

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

Tüm bölgesel zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi soğuk lipoliz uygulamasında da bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Soğuk lipoliz tedavisi, hiçbir şekilde yan etki göstermemekle birlikte; uygulamanın doğası gereği uyuşukluk hissi veya kızarıklık gibi belirtilere yol açabilmektedir. Bu belirtilerin tümü, doğal kabul edilmekte ve aşırı düzeylere ulaşmadığı takdirde sorun teşkil etmemektedir.

Soğuk lipoliz bölgesel incelme yönteminin kısıtlandığı ve uygulanmadığı durumlar olabilmektedir. Soğuk lipoliz hizmetinden yararlanamayacak kişiler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kalp krizi geçiren veya kalp krizi riskine sahip olan kişiler.
 2. Hamilelik döneminde olan kadınlar.
 3. Şeker hastaları.
 4. 18 yaş altı bireyler.
 5. Mide fıtığı veya ülser gibi hastalıklara sahip olan kişiler.
 6. Raynaud hastaları.
 7. Soğuğa karşı alerjik reaksiyon geliştiren kişiler.

Soğuk Lipoliz Seansları Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz bölgesel incelme, genellikle tek bir seans ile uygulanmaktadır. Söz konusu seans, 45dk ila 1 saat kadar sürmektedir. Bölgesel yağlanması fazla olan kişilerin, daha uzun süreler hizmet alması gerekmektedir. Soğuk lipoliz, üç aylık periyotlarla uygulanmakta ve etkili sonuç vermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..