Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme, orantısız bir şekilde kilo alan vücut bölgelerinin; çeşitli teknolojik cihazlarla daha estetik bir görünüme ulaştırılmasıdır. Bölgesel incelme sayesinde, diyet veya ağrı spor gibi uygulamalara gerek kalmaksızın zayıflama elde edilmektedir. Hemen hemen bütün vücut bölgelerine uygulanabilen bölgesel incelme, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz bir yaşam tarzı, kilo problemlerinin yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Kilo yapan tüm faktörler, vücut bölgelerinin her birini ayrı şekillerde etkilemektedir. Bazı vücut bölgeleri, yağlanmaya daha müsait olmaktadır. Böyle durumlarda, ağır diyet programlarından ziyade bölgesel incelme işlemlerine başvurmak; çok daha avantajlı olmaktadır.

Günümüzde, teknoloji alanında yapılan atılımlar; bölgesel incelme yöntemlerinin de gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bölgesel incelme adına yapılan uygulamalar, hızlı ve etkili sonuç vermekte ve kişilerin istedikleri vücuda kolayca ulaşmalarına olanak tanımaktadır. Ağrısız ve kolay uygulanabilen bu yöntemler, hemen hemen bütün vücut bölgelerine uygulanmakta ve son derece etkili sonuç vermektedir.

Bölgesel İncelme

Bölgesel Olarak Zayıflamak Mümkün Müdür?

Bazı kişiler, orantısız şekilde kilo almakta ve kötü görünen bir kilo dağılımına sahip olmaktadır. Vücut bölgelerinin orantısız şekilde şişmesi, genel görünümün sıkıntılı olmasına sebebiyet vermektedir. Kişiler, orantısız büyüyen bölgelerini kusur olarak görmekte ve sadece o bölgeye yönelik çalışmalara gitmektedirler. Bölgesel olarak incelmek için ise birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

Bölgesel zayıflama; kol, göbek, basen ve kalça gibi belirlenen uzuvların incelmesini hedeflemektedir. Bazı egzersiz türleri ve diyet uygulamaları, bu amaca hizmet etse de; yeteri kadar verim sunmamakta ve kişilerin istediklerini sonucu vermemektedir. Teknolojik cihazlarla yapılan bölgesel incelme yöntemleri ise profesyonel adımlardan oluşmakta ve hedef alınan bölgenin hızlı bir şekilde zayıflamasına olanak tanımaktadır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

  1. Liposuction

Ameliyatlı yağ aldırma işlemi olarak da adlandırılan liposuction, vücut bölgelerinin daha orantılı görünmesine olanak tanımaktadır. Hasta talebine göre belirlenen vücut bölgeleri, liposuction işlemi ile daha ince hale getirilmektedir. Liposuction, klinik bir işlem olması nedeniyle; uzman estetik cerrahi doktorları tarafından uygulanmaktadır.

Liposuction, ağrılı ve külfetli bir tedavi sürecidir. Zor uygulanabilen ve komplikasyon bakımından risk faktörü içeren bu uygulama, aşırı obezite problemi bulunan kişilere uygulanmaktadır. Bu nedenle, hafif seyreden bölgesel kilolarda kullanılmamaktadır.

  1. Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında öne çıkmakta ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Soğuk uygulaması, vücut yağlarının kristalize olmasına ve daha kolay erimesine olanak tanımaktadır. İşlem esnasında -3 ila -10°C arasında değişen sıcaklıklar, hedef alınan bölgenin hızlı bir şekilde küçülmesini sağlamaktadır.

Soğuk Lipoliz, cilt dokularına ve iç organlara hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Acısız ve nispeten kolay uygulanabilen bir yöntem olması, oldukça fazla rağbet görmesine neden olmaktadır. Soğuk uygulamasının yağ kütleleri üzerindeki küçültücü etkisi, birçok kişi tarafından işlevsel kabul edilmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

  1. Lazer Uygulaması

Lazer destekli incelme, yağ kütlelerinin hızlı bir şekilde yakılmasına olanak tanımaktadır. Lazer uygulaması öncesinde, istenilen bölgelere ufak çaplı kesikler atılmaktadır. Bu deliklerden içeri gönderilen lazer ışını, bölgede bulunan yağların erimesine yardımcı olmaktadır. Eriyen ve işlevsiz hale gelen yağ kütleleri, doğal yollarla vücut dışına atılmaktadır. Bu sayede kişi, bölgesel olarak zayıflama şansı elde etmektedir.

  1. Emsculpt

Emsculp, teknolojik gelişmelerin en mükemmel sonuçları arasında yer almaktadır. Hiçbir şekilde egzersiz yapmadan kas gelişimi sağlayan emsculp, vücut bölgelerine gönderdiği dalgalar ile bölgesel incelme sunmaktadır. Emsculp, çok kısa bir sürede birçok kasın aynı anda çalışmasını sağlamakta ve bölgedeki yağ oranını düşürmektedir.

Emsculpt Bölgesel Zayıflama

  1. Vanguish Me

Vanguish me, tene temas etmeden uygulanan bölgesel incelme yöntemleri arasında yer almaktadır. Selektif radyofekans dalgalarının, vücut bölgelerindeki yağ miktarını azaltması; vanguish me işleminin çalışma prensiplerini oluşturmaktadır. Vanguish me uygulaması esnasında vücut bölgelerine gönderilen radyo dalgaları, söz konusu bölgenin yağ yakım sürecini hızlandırmaktadır.

Vanguish me cihazı, cilt ve kas gibi organları ayırt edebilmektedir. Bu nedenle, yağ dışında hiçbir vücut dokusuna hasar vermemektedir. Son derece işlevsel ve pratik bir yöntem olan vanguish me; birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve tekrar tekrar yaptırılmaktadır.

  1. G5 Masajı

G5 Masajı, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer almakta ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hedeflenen bölgeye olan kan akışını, doğru ve etkili bir şekilde hızlandıran G5 Masajı; bölgesel olarak incelmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. G5 Masajı ile kişiler, çok kısa sürelerde incelebilmekte ve bölgesel kilolarından kurtulabilmektedir.

G5 Selülit Masajı

Bölgesel İncelme Etkili Midir?

Bölgesel incelme yöntemleri, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve etkili sonuç vermeleri nedeniyle öne çıkmaktadırlar. Her yöntem farklı şekillerde sonuç vermekte ve söz konusu sonuç kişinin vücut özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Güzellik merkezleri ve hastanelerde uygulanan bölgesel incelme yöntemleri, kişilerin daha hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermesine olanak tanımaktadır.

Bölgesel incelme seans sayıları, hedef alınan vücut bölgesinin yapısal özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kalça ve basen gibi bölgeler; kol ve göbek gibi bölgelere nazaran daha geç sonuç vermektedir. Bu hizmeti veren kurum ve kuruluşlar, seans sayıları açısından doğru bir planlama yapmaktadır. Böylelikle kişi, hızlı ve etkili bir şekilde incelme elde etmektedir.

 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..