quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir?

Peptid, birden fazla aminoasitin bir araya gelerek oluşturduğu zincire verilen addır. Peptidler, cilt sağlığı açısından faydalı pek çok farklı maddenin oluşumunu desteklemektedir. Bu maddelerden en çok bilinenleri kolajen ve elastinlerdir.

Peptid, vücut içerisinde üretilebildiği gibi dışarıdan takviye olarak da alınabilmektedir. Takviyeler besin yolu ile ya da cilt bakım ürünleri ile yapılabilmektedir.

Peptid Hangi Besinlerde Bulunur?

Peptid faydaları oldukça fazla olan bir protein zinciri olarak bilinmektedir. Vücutta üretimi yapılan peptidler besinler aracılığı ile de vücuda alınabilmektedir. Cilt için son derece yararlı olan bu maddenin çeşitli besinlerde var olması, yaşlılık dönemi dahil olmak üzere hayatın pek çok farklı döneminde vücuda yeterli miktarda alınabilmesine olanak tanımaktadır.

Peptid içeren besinlerin başında yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, havuç, sarımsak ve muz gelmektedir. Buna ek olarak kırmızı meyvelerin de peptid açısından son derece zengin olduğu bilinmektedir. Ahududu, yaban mersini, böğürtlen gibi peptid içerikli meyvelerin tüketilmesi, vücuttaki kolajen üretimini desteklenmektedir.

Cilt Bakımında Peptidlerin Önemi Nedir?

Cilt bakımında peptid içerikli ürünlerin kullanılması dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Peptidler, protein zinciri oldukları için vücudumuzun her bölgesinde bulunmaktadır. Bu nedenle peptidlerin cilt bakım rutinine eklenmesi önerilmektedir.

Vücudumuzda kolajen üretimi yıllar boyunca devam etmektedir. Fakat yaşlandıkça kolajen üretimi azalmaktadır. Bu azalmayla birlikte cilt canlılığını kaybedebilmekte ve yaşlanma belirtileri artabilmektedir. Buna ek olarak kolajen üretimi azaldıkça saç dökülmeleri artabilmekte ve tırnak kırılmasıyla karşı karşıya kalınabilmektedir.

Peptid faydaları açısından incelendiğinde ciltte yaşlanma karşıtı ve kırışıklık önleyici etkisi ile öne çıkmaktadır. Kolajen üretimini arttıran peptidler, cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olmaktadır. Cilt elastikiyetinin korunması; cildin uzun yıllar boyunca genç ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle cilt bakımında peptid kullanımı, ileriki yaşlar için yapılan bir yatırım olarak değerlendirilmektedir.

Peptidler sayesinde ciltte oluşan renk eşitsizlikleri giderilmektedir. Düzenli olarak kullanılan peptid içerikli ürünler, ciltteki renk tonu eşitsizliklerinin tedavi edilmesinde önemli ölçüde rol oynamaktadır.

Cildin daha dolgun ve sağlıklı görünmesi için peptidlerden faydalanılmaktadır. Cilt yaşlılık ile birlikte elastikiyetini kaybettikçe sarkmaya başlamaktadır. Peptid içeren serum ve diğer peptid içerikli ürünler kullanılarak sarkan bölgelerdeki kolajen üretiminin desteklenmesi önerilmektedir. Maruderm ürünleri, yoğun peptid içeriği sayesinde cilde bakım yaparken aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin de ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Peptid İçeren Ürünler Nasıl Kullanılmalıdır?

Peptid içeren serum ve nemlendiriciler, kolajen üretimini artırdığından dolayı cildin ihtiyacı olan bakımı en iyi şekilde uygulamaktadır. Bunun için cildi yormamak adına peptid içerikli ürünlerin her gün kullanılmaması tavsiye edilmektedir. 

Peptid içeren ürünlerin kullanım sıklığı şu şekilde olmalıdır:

  1. 20 – 30 yaş aralığında peptidler ciltte fazlaca üretildiği için peptid içerikli ürünler bu yaş aralığında haftada 1 kez kullanılabilir.
  2. 30 – 35 yaş aralığında kullanım sıklığının haftada 2’ye çıkarılması önerilmektedir.
  3. 35 yaş ve üzerinde ise kolajen üretimini hızlandırmak ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla peptid içeren serum ve nemlendiriciler daha sık kullanılmalıdır.

Peptid özellikle kolajen üretimine katkısı ile bilinmektedir. Peptidin kolajen üretimine katkısının azalmaması için yoğun içeriğe sahip farklı ürünlerle aynı anda kullanılmaması gerekmektedir. Peptid içerikli ürünlerin gündüz; diğer bakım ürünlerinin ise gece kullanılması iyi bir bakım rutini oluşturulmasını sağlayacaktır. Peptid ile birlikte peptidin etkinliğine zarar vermeyecek BHA, kafein, C vitamini gibi ürünlerin kullanılmasında bir sakınca görülmemektedir.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Cilt Bakım Serumu

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki BHA ve salisilik asit ile birlikte ciltte yer alan gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bu maddelerin ciltte yer alan sivilce ve lekelerin giderilmesi için de oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Ürün Niacinamide içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan B vitaminin de alınmasına katkı sağlamaktadır. Buna ek olarak, peptid içeriği sayesinde cilde ışıltılı ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

İçeriğinde parfüm ve paraben bulunmayan gözenek sıkılaştırıcı bakım serumu, hassas ciltler için de uygundur. Pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi için günde iki kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Ürünün güneş ışığına çıkmadan yarım saat önce kullanılması, ciltte herhangi bir tahriş oluşmaması adına önemlidir.

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, peptid içeriği sayesinde ciltte kırışıklık oluşumunu engellemektedir. Yaşlanma belirtilerine karşı güçlü bir kalkan oluşturan C vitamini ve peptid serumu, cildi besleyerek ışıltılı ve aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

İçerisinde bulunan C vitaminiyle leke giderici etki göstermekte ve yaşlılığa bağlı oluşan lekelerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Güneş ile etkileşime girebileceği için gece kullanılması tavsiye edilmektedir. 

İçeriğinde parfüm ve paraben olmayan cilt bakım serumu, zararlı bileşenler içermediğinden dolayı yaşlanma karşıtı bakım için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Maruderm Caffeine %5+ Peptides+ Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu

Maruderm Caffeine %5 + Peptides + Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumugöz çevresindeki koyu renkli halkaların giderilmesinde etkilidir. Var olan koyu halkaların giderilmesini engellediği gibi bu halkaların oluşmasına da engel olmaktadır. Kafein içeriği sayesinde cildi toparlamakta ve sıkılaştırmaktadır. Bu nedenle göz altındaki halkaların toparlanmasını ve daha canlı ve genç bir cilt görünümü oluşmasını sağlamaktadır.

Peptid içeriği ile birlikte göz çevresindeki kırışıklıkların oluşmasına engel olmaktadır. Hyalüronik asit sayesinde ise hassas göz altı bölgesinin ihtiyacı olan nemi cilde kazandırmaktadır.

Parfüm ve paraben içermeyen ürünün sabah akşam temiz cilde uygulanması tavsiye edilmektedir. 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..