Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush, yüksek yoğunluklu ses dalgalarını; cilt yüzeyinden yağ dokularına ulaştırarak, bölgesel zayıflama vaat eden bir uygulamadır. Tek seansta dâhi mükemmel sonuçlar veren Magic Crush, heykeltıraş zayıflama olarak adlandırılmakta ve vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir.

Magic Crush, sarkıklık ve selülit gibi cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını arttırmakta ve kolajen üretimini desteklemektedir. Böylelikle cilt, daha sıkı ve taze görünmektedir. Hücre yenileyici özelliğiyle öne çıkan Magic Crush, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yüksek yoğunluklu ses dalgaları, yağ dokularının parçalanmasına olanak tanımaktadır. Parçalanan yağ dokuları, vücut sıvıları aracılığıyla dışarı atılmakta ve böylece zahmetsiz bir şekilde kilo verilmektedir. Magic Crush uygulamasının sağladığı avantajlar, hem kadın hem de erkek bireylerin dikkatini çekmekte ve söz konusu uygulama yoğun olarak rağbet görmektedir.

Magic Crush Ne İşe Yarar?

Bölgesel incelme yöntemleri, yoğun iş yaşamına sahip olan ve diyet listesine uyum sağlama konusunda sıkıntı yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yağ dokularının dışardan parçalayan ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri, vücudun kolay yollarla formda kalmasına olanak tanımaktadır.

Bölgesel incelme uygulamaları arasında yer alan Magic Crush, genel vücut sağlığı üzerindeki faydalarıyla da öne çıkmaktadır. Cilt dokularına olan kan akışını hızlandırarak, cildin daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte, kas sisteminin aktif çalışmasına yardımcı olmakta ve kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Magic Crush uygulamasında, yoğunlaştırılmış ses dalgalarının kullanılması; cilt yüzeyinin hiçbir şekilde hasar almamasına olanak tanımaktadır. Tene temasıyla hiçbir yan etki bırakmaktan Magic Crush, birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Magic Crush kullanım alanları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Selülit tedavisi
 2. Bölgesel zayıflama
 3. Popo ve göğüs kaldırma
 4. Kırışıklık ve sarkıklık tedavileri
 5. Jawline belirginleştirme
 6. Ödem oluşumunu önleme
 7. Yağ yakma
 8. Metabolik hareketliliği geliştirme
 9. Dolaşım sistemini düzenleme

Magic Crush Bölgesel İncelme

Magic Crush Nasıl Uygulanır?

Magic Crush, cilt yüzeyine kayganlaştırıcı bir jel sürülerek uygulanmaktadır. Kayganlaştırıcı jel, Magic Crush aletinin cilt yüzeyinde daha rahat hareket etmesini sağlamaktır. Jel üzerinde gezdirilen Magic Crush cihazı, cilt dokularına ritmik ses dalgaları göndermektedir. Bu ses dalgaları, yüksek yoğunluklu olup; tüm vücut hücrelerini aktif hale getirmektedir.

Magic Crush zayıflama, yaklaşık 30 dakikalık seans süreleriyle uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında veya uygulama esnasında, cilt yüzeyine hiçbir şekilde zarar verilmemekte; böylelikle kişinin ağrısız bir zayıflama deneyimi yaşaması mümkün hale gelmektedir. Vücut bölgelerinin her biri, farklı düzeylerdeki ses dalgalarına maruz bırakılmakta ve söz konusu bölgenin yağ yakması hedeflenmektedir.

Magic Crush Kaç Seans Uygulanır?

Magic Crush seans sayıları, işlem gören bölgenin yağ yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Kesin ve net bir seans sayısı verilememekle birlikte, ortalama olarak 8 seans sürmektedir. Seanslar 30 dakika kadar sürmekte ve ilk seanstan itibaren halıcı sonuç alınmaktadır.

Yağ dokularının doğal yollarla çözülüp açılmasına olanak tanıyan Magic Crush, uygun fiyatlı çözümler sunması nedeniyle de öne çıkmaktadır. Magic Crush fiyatları, bütçe dostu bir yapı sergilemekte ve ulaşılabilir aralıklarda yer almaktadır. Heykeltıraş zayıflama ila bölgesel incelme elde etmek isteyen kişiler, bu hizmeti en uygun fiyatlarla alabilmektedir.

Magic Crush Zayıflama

Magic Crush Kaç cm İnceltir?

Magic Crush, ilk seanstan itibaren gözle görülür bir incelme sunmaktadır. İlk seansın sonunda net bir şekilde görülen incelme, kişilerin yapılan işlemden tatmin olmasına olanak tanımaktadır. Minimum 2 cm olmak üzere 10cm’ye kadar sonuç alınabilmektedir. Tek seansla mükemmel sonuç veren Magic Crush, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Magic Crush zayıflama, ilk seanstan itibaren 2 – 3 cm kadar incelme vaat etmektedir. Bu ölçüler, uygulama yapılan vücut bölgesine göre değişkenlik göstermektedir. Göbek ve bel çevresi daha inatçı bir yapı sergilemekte; kol ve gıdı bölgesi ise daha kolay incelemektedir. Toplam uygulama süresinde ise en az 10cm kadar incelme gerçekleşmektedir.

27 – 40 kHz şiddetinde ses dalgaları, uygulama bölgesinin en hızlı şekilde incelmesini mümkün kılmaktadır. Yapılan çalışmalar, tek seansta en az 2 cm en fazla ise 7,5 cm kadar incelme görüldüğünü ifade etmektedir. Birçok kişi tarafından güvenle tercih edilen Magic Crush; etkili bir zayıflama olanağı sunması nedeniyle öne çıkmaktadır.

Magic Crush Bölgesel İncelme

Magic Crush Yan Etkiler Var Mıdır?

Bölgesel zayıflama uygulamaları arasında yer alan Magic Crush, yan etki göstermemekte ve 18 yaşını geçen tüm bireylere uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, bazı kronik hastalıklar; Magic Crush zayıflama uygulamasının verim düzeyini düşürmektedir. Kronik bir hastalığa sahip olan kişilerin, Magic Crush hizmetini doktor kontrolünde alması önem arz etmektedir.

Magic Crush uygulamasının sakıncalı olduğu durumlar; hamilelik, regl, diyabet ve hipertansiyon rahatsızlığı, kardiyovasküler hastalıklar ve kan dolaşımı bozuklukları olarak sıralanmaktadır. Bu ve benzeri durumlarda, doktor onayının alınması ve işlemin doktor kontrolünde yapılması önem arz etmektedir. Aksi takdirde, insan sağlığını riske atan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Magic Crush Ağrı Yapar Mı?

İşlem esnasında kullanılan kayganlaştırıcı jel, bölgenin soğutularak uyuşmasına olanak tanımaktadır. İşlem sürecinde hiçbir ağrı hissedilmemekle birliktelik işlem bittiğinde de yan etki görülmemektedir. Tahriş veya yara gibi oluşumlara hiçbir şekilde mahal vermeyen Magic Crush, genel vücut sağlığını geliştiren özellikleriyle de öne çıkmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..