quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı derisinin renginde bazen koyulaşmalar oluşabilmektedir. Ve bu durum özellikle kadınlarda çok sık görülmekte bu da estetik olarak kötü bir görüntüye sahne olmaktadır. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalanlar ev yöntemleri ile çözüm bulabilme yollarına başvursalar da burada önemli olan bu kararmanın sebebinin bulunmasıdır. En etkili kararma tedavisi: MaruDerm Beyazlatıcı Leke Kremi

Koltuk Altı Kararma Nedenleri

Koltuk altında oluşan tüylerin alımı için çeşitli yöntemler vardır. Bunların başında jiletle alım, sonra ağda ile alım, tüy dökücü kremler ve şimdilerde sık tercih edilen epilasyonla alım gelmektedir. Bütün bu seçeneklerde kıl diplerine doğru ilerlemeler olması cilde zarar vermesi ve beraberinde renk değişimine neden olmaktadır.

Gebelik, menopoz gibi dönemlerde koltuk altı kararmaları sık yaşanır. Dar kıyafetler tercih edenler için sürtünme sebebi ile kararmalar oluşur. Tahriş olan cildin tepkisi koltuk altı kararması olacaktır. Obezite, kalıtsal yakınlık, sigara kullanımı, diyabet, doğum kontrol hapları, aşırı terleme koltuk altı kararmalarında diğer nedenlerdir.

Koltuk Alma Kararmalarında Ev Tedavileri

Limon doğal bir temizleyici özelliği olduğundan anti bakteriyel bir maddedir. Bu nedenle koltuk altına uyguladığında bire bir çözüm olanağı sağlayacaktır. Birkaç dakika bölgeye limonu sürüp sonra yıkamak ve nemlendirici uygulamak yeterlidir. Aynı şekilde karbonatta ölü cilt hücrelerinin temizlenmesinde yardımcıdır. Aynı etki karbonatla da sağlanır.

Koltuk Altı Kararma Tedavileri

Limonla ya da karbonatla yapılan ev ilaçlarından alınan yardımların yanı sıra etkili tedavi denildiğinde olması gereken yaşam tarzı değişiklikleridir. Özellikle obezite durumları önemli nedenlerden olduğundan kilo vermek sıkıntının giderilmesinde çözümdür. Kilo kaybı ile birlikte diyabet sorunu da çözüleceğinden iki neden birden atlatılacaktır. Dermatolog yardımı ile ilaç kullanımı ile de koltuk altındaki kararmalar hafifletilebilir. Koltuk kararmaları hakkında merak edilenler ise;

· Koltuk altı kararmaları önlenebilir bir cilt sorunudur.
· Yaşama dair ufak değişikliklerle koltuk altı kararmaları geçirilebilir.
· Obezite, diyabet gibi sorunların başlangıcı bu kararmalarla kişiyi uyarıcı niteliktedir.
· Kararmalar doğal ev tedavileri ile de aşılabilir özelliktedir.
· Koltuk altı kararmaları mutlaka bir dermatologa gösterilmelidir.

Gibi konular koltuk kararması hakkında en çok merak edilen konulardır.

Koltuk Altı Kararması İçin Doktora Görünme Zamanı

Kararmış koltuk altları ciddi bir sağlık sorunu olmaması ile birlikte bir dermatologa kontrol ettirilmesi de önemli bir detaydır. Zira belirlenmemiş bir şeker hastalığı ya da tiroid hastalığı oluşmuştur ve bunun tedavisi için geç kalınmış olunabilir. Tedavinin başlaması ile birlikte ciltteki koyu renk hali de düzelecektir. Karanlık lekeler varsa bu da doktora başvurulma sebebidir. Zira kansere işarettir.

Koltuk altı kararmaları nedenleri araştırılması gereken bir estetik sorundur. Sadece görüntü rahatsızlığı yaşanırken aslında oluşmuş bir hastalığın kişiyi tetikleyici, uyarıcı bir yönü olduğu da atlanılmaması gereken bir durumdur.Diğer taraftan genetik faktörler de ağır bastığından cilt renginde oynamalar oluşacaktır. Bu koyulaşmalar tamamen pigment hücreleri tarafından oluşturulur. Ve beraberinde epilasyon ya da kıl alma tekniklerinde yanlış uygulamalarla bu durum gittikçe artışa sebep olacaktır. Yaşama dair sağlıklı değişiklikler ve kişisel bakımda dikkatle aşılmayacak bir sorun değildir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..