quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Koltuk Altı Kararması Nasıl Engellenir

Koltuk Altı Kararması Nasıl Engellenir

Koltuk altında bulunan derinin renginde kimi zamanlarda bozulmalar ve değişimler gerçekleşebilir. Ki özellikle de yaz ayları ve sonrasında kendisini gösteren mevsimsel değişimler gibi durumlarda da koltuk altında sararmalar, hatta kararma gibi etkiler de kendisini göstermeye başlar. Özellikle kararmış olan koltuk altlarında estetik anlamda kötü bir görüntü söz konusudur. Ki yazlık kıyafetlere geçiş yaptığınız an itibariyle de bu görüntü daha fazla açığa çıkacağı için, belli başlı cilt bakım seti destekleriyle bu tarz kararmaların önüne geçmenizi öneririz. Koltuk altı temizliği başta olmak üzere birçok açıdan yoğunlaşıp detaylıca çözüme ulaştıracağınız bakım süreçleri sayesinde de, cildinize gereksinim duyulan işlemleri rahatlıkla aktarmayı da başarmış olursunuz aynı zamanda.

Koltuk Altlarının Kararma Sebepleri

Koltuk altı kararmasını pekiştirecek pek çok etmen söz konusu. İnsan bedeni çabuk tahrişlenip sıkıntı yaşamaya müsaittir. Ki bu durum ciltleriniz söz konusu olduğunda daha da fazla meydana gelecek bir etkileşimi ortaya çıkaracağı için, koltuk altları da haliyle benzer problemlerle uğraşabilmektedir. Zaten koltuk altınızın sürekli bir şekilde terlemesi, bir takım cilt sorunlarını ortaya çıkaracağı için, kararmaları pekiştirecek etmenlerin varlığından da bahsedebiliriz:

Yanlış Epiloasyon – Hatalar:

Koltuk altında bulunan tüyleri jilet ile tıraş etmek çeşitli hata ve sıkıntılara yol açacaktır. Bu yöntem kıl diplerini koyulaştırır ve aynı zamanda da tahriş eder. Bu da belli bir dönem sonrasında cildin üzerine de çıkacağı için koltuk altındaki kararmaların meydana gelme olasılığında artış gözlenmiş olunur. Çünkü cilt altından görünmeye başlayan kıl dipleri, daha koyu bir renge bürünmüş olacaktırlar. Jiletin yanı sıra tüy dökücülerin içerisinde bulunan maddelerin de cilt görünümüne etkisi olacağı için, koltuk altının renginin değişme olasılığı çok daha fazlalaşacaktır. Bu sebepten dolayı da epilasyon aşamalarınızda doğru ve sağlıklı olacak yöntemlere odaklanmanızı öneriyoruz. Bu sayede cildinizdeki sağlığı da daha sabit bir konumda kontrol altına almayı başarmış olacaksınız.

Hormonal Değişimler:

Hormonal değişimler cilde ve insan bedenine elbette ki çeşitli etkiler yaşatabilecek kapasiteye sahiptir. Hormonal değişimler, ciltte melanin üretimini arttırarak leke oluşumuna fazlaca sebebiyet verecektir. Bu leke oluşumlarının en yoğun göründüğü bölgeler arasında da koltuk altları bulunmaktadır. Ergenlik dönemleri başta olmak üzere pek çok süreçte hormonların sıkıntılı bir yapıda olma ihtimalini asla göz ardı etmemeniz gerekir. Gerçekleşmekte olan hormonal değişimler dahilinde de sizlerin koltuk altlarında bir takım renk değişimi sıkıntıları yaşama olasılığınız bir hayli fazla.

Sürtünme ve Yanlış Kıyafet Tercihi:

Aşırı kiloluysanız dar kıyafet giyiminden uzak durmaya özen gösterin. Ki bu normal bir kilo durumunda da aynı etkileşimi ortaya çıkarmış olacaktır. Çünkü dar kıyafetler sürtünmeye sebebiyet vermekte ve bu sürtünme etkisi ile eş zamanlı olarak da hem terleme hem de tahriş gibi sıkıntılar kendisini gösterir. Hal böyle olunca da koltuk altındaki cildin daha fazla etkilenmesi de mümkün hale gelecektir.

Terleme Önleyici Ürünler:

Terlemenin önüne geçen deodorant, losyon ve benzeri türden ürünler içerisinde kimyasal etkiler taşıdığı için cildin aşırı nem alıp tahriş olmasına da sebebiyet verebilir. Ki aşırıya kaçılma durumlarında da zaten cilt daha büyük sıkıntılara maruz kalacağı için, koltuk altındaki rengin de değişmesi, kararması ihtimali çok fazla olacaktır.

Bu gibi durumlar ve daha birçok farklı sebep koltuk altı kararmalarına doğrudan etki oluşturabilir. İşte bu gibi durumların önüne geçebilmek adına cilt bakım seti ve çeşitli doğal yöntemleri kullanmanızı da öneririz.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Öncelikle koltuk altının kararmasına neden olan faktörü tespit etmenizi öneririz. Çünkü kararma durumu genetik yatkınlık dışında başka bir faktörden dolayı oluşmuşsa, onun üzerine farklı yollardan gitmenizde de yarar görülmektedir. Bunun dışında da koltuk altı kararmalarına doğal formül ve yöntemlerle de iyi gelecek etkiler kurabilirsiniz.

İşte koltuk altı kararmalarına iyi gelecek şeyler;

Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağının birçok cilt problemine çok yoğun çare olduğu söylenmektedir. Özellikle de koltuk altının rengini Hindistan cevizi yağı kullanımı ile rahatlıkla açabilirsiniz. Hindistan cevizi içerisinde bulunan E vitamini, cildin beslenip daha ferahlamasını sağlar. Bunun için de düzenli bir şekilde bu yağı kullanıp cildinizin rengini kontrol altına alabilirsiniz. Aynı zamanda da cildin birçok tahriş ve alerjik hastalığını da bu yağ sayesinde dindirebilirsiniz.

Elma Sirkesi:

Derideki ölü hücreler ve pek çok mikrobu elma sirkesi sayesinde kapı dışarı edebilirsiniz. Elma sirkesinin asitli yapısı, cildin bakteri ve mikroplardan arınmasını destekler. Özellikle de pamuk yardımıyla günde iki kere koltuk altınızı elma sirkesi ile temizleyin. Bu sayede çok daha temiz ve bakımlı bir cilde de sahip olabilirsiniz. Ki koltuk altındaki kararmalar ve renk değişimleri gibi sorunların tamamını bu tarz bir sirke desteği ile ortadan kaldırma olasılığınız yüksek.

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt:

Yoğurt, cildin birçok problemine iyi gelecek bir gıdadır. Yoğurt ve yulaf ezmesinin karışımından ise sizler cildinizin ölü hücrelerden korunmasını destekleyici etkiler edinebilirsiniz. Özellikle de yoğurt cildi ferahlatıp daha fazla nefes almasını sağlayacak bir etkileşime sahip olduğu için bu karışımı yapıp cildinize nazik bir şekilde sürmenizi öneririz. Ki koltuk altınıza da masaj yaparak uygulayıp bir yarım saat beklettiğiniz zaman, cildin renginde düzelmelerin gerçekleşmeye başlayacağını da bir nevi fark etmiş olacaksınız. Cildinize yoğun bir bakım kompleksi uygulamak ve koltuk altı kararmalarının önüne geçmek adına yulaf ezmesi ve yoğurt karışımını da muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.

Karbonat:

Karbonat dişlere de iyi gelip beyazlatıcı bir etki sunduğu gibi koltuk altı kararmalarına karşı da olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir üründür. Karbonatı bir miktar su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Sonrasında ise koltuk altınıza uygulamaya başlayın. Bu sayede cildinizin çok daha sağlıklı bir forma kavuşmasını desteklemekle birlikte, koltuk altındaki kararmaların da bir nevi önüne geçmiş olursunuz. Ki karbonat kullanımında aşırıya kaçılmaması gerektiğini de unutmamalısınız. Yoksa koltuk altınızın renginin düzelmesinin yanı sıra çok daha beyaz bir konuma dönüşmesi gibi bir sıkıntı da meydana gelebilir. Bu sebepten karbonat kullanımına biraz dikkat etmenizi de öneririz.

Zeytinyağı:

Zeytinyağı’nın besleyici ve dinlendirici etkileri saymakla bitmez. Doğal bir zeytinyağını cildinize nüfus ettirdiğiniz an zaten çok önemli sonuçlar alabilirsiniz. Zeytinyağı cildin dinlenip nefes almasını sağlar. Ölü hücrelerden arınmasını ve çok daha sağlıklı bir forma ulaşmasını da destekler. Aynı zamanda da ciltteki problemleri de kısa süre içerisinde ortadan kaldıracağı için, koltuk altı kararmalarında önerilecek türden bir seçenek olarak sunuyoruz.

Sonuç itibariyle de iyi bir cilt bakımı sayesinde koltuk alt kararması gibi sorunlarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabileceğinizi bilmenizi isteriz. Her zaman bu özeni ve titizliği göstererek ilerlediğiniz müddetçe, çok daha verim sağlayıcı sonuçlar da elinizin altında yer edinecektir. Koltuk altındaki kararmalar ve diğer cilt problemlerini düzenli bir bakım ile rahatlıkla ortadan kaldırabilir, özellikle de yaz aylarında çok daha etkili bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..