quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Koltuk Altı Kararması Nasıl Engellenir

Koltuk Altı Kararması Nasıl Engellenir

Koltuk altında bulunan derinin renginde kimi zamanlarda bozulmalar ve değişimler gerçekleşebilir. Ki özellikle de yaz ayları ve sonrasında kendisini gösteren mevsimsel değişimler gibi durumlarda da koltuk altında sararmalar, hatta kararma gibi etkiler de kendisini göstermeye başlar. Özellikle kararmış olan koltuk altlarında estetik anlamda kötü bir görüntü söz konusudur. Ki yazlık kıyafetlere geçiş yaptığınız an itibariyle de bu görüntü daha fazla açığa çıkacağı için, belli başlı cilt bakım seti destekleriyle bu tarz kararmaların önüne geçmenizi öneririz. Koltuk altı temizliği başta olmak üzere birçok açıdan yoğunlaşıp detaylıca çözüme ulaştıracağınız bakım süreçleri sayesinde de, cildinize gereksinim duyulan işlemleri rahatlıkla aktarmayı da başarmış olursunuz aynı zamanda.

Koltuk Altlarının Kararma Sebepleri

Koltuk altı kararmasını pekiştirecek pek çok etmen söz konusu. İnsan bedeni çabuk tahrişlenip sıkıntı yaşamaya müsaittir. Ki bu durum ciltleriniz söz konusu olduğunda daha da fazla meydana gelecek bir etkileşimi ortaya çıkaracağı için, koltuk altları da haliyle benzer problemlerle uğraşabilmektedir. Zaten koltuk altınızın sürekli bir şekilde terlemesi, bir takım cilt sorunlarını ortaya çıkaracağı için, kararmaları pekiştirecek etmenlerin varlığından da bahsedebiliriz:

Yanlış Epiloasyon – Hatalar:

Koltuk altında bulunan tüyleri jilet ile tıraş etmek çeşitli hata ve sıkıntılara yol açacaktır. Bu yöntem kıl diplerini koyulaştırır ve aynı zamanda da tahriş eder. Bu da belli bir dönem sonrasında cildin üzerine de çıkacağı için koltuk altındaki kararmaların meydana gelme olasılığında artış gözlenmiş olunur. Çünkü cilt altından görünmeye başlayan kıl dipleri, daha koyu bir renge bürünmüş olacaktırlar. Jiletin yanı sıra tüy dökücülerin içerisinde bulunan maddelerin de cilt görünümüne etkisi olacağı için, koltuk altının renginin değişme olasılığı çok daha fazlalaşacaktır. Bu sebepten dolayı da epilasyon aşamalarınızda doğru ve sağlıklı olacak yöntemlere odaklanmanızı öneriyoruz. Bu sayede cildinizdeki sağlığı da daha sabit bir konumda kontrol altına almayı başarmış olacaksınız.

Hormonal Değişimler:

Hormonal değişimler cilde ve insan bedenine elbette ki çeşitli etkiler yaşatabilecek kapasiteye sahiptir. Hormonal değişimler, ciltte melanin üretimini arttırarak leke oluşumuna fazlaca sebebiyet verecektir. Bu leke oluşumlarının en yoğun göründüğü bölgeler arasında da koltuk altları bulunmaktadır. Ergenlik dönemleri başta olmak üzere pek çok süreçte hormonların sıkıntılı bir yapıda olma ihtimalini asla göz ardı etmemeniz gerekir. Gerçekleşmekte olan hormonal değişimler dahilinde de sizlerin koltuk altlarında bir takım renk değişimi sıkıntıları yaşama olasılığınız bir hayli fazla.

Sürtünme ve Yanlış Kıyafet Tercihi:

Aşırı kiloluysanız dar kıyafet giyiminden uzak durmaya özen gösterin. Ki bu normal bir kilo durumunda da aynı etkileşimi ortaya çıkarmış olacaktır. Çünkü dar kıyafetler sürtünmeye sebebiyet vermekte ve bu sürtünme etkisi ile eş zamanlı olarak da hem terleme hem de tahriş gibi sıkıntılar kendisini gösterir. Hal böyle olunca da koltuk altındaki cildin daha fazla etkilenmesi de mümkün hale gelecektir.

Terleme Önleyici Ürünler:

Terlemenin önüne geçen deodorant, losyon ve benzeri türden ürünler içerisinde kimyasal etkiler taşıdığı için cildin aşırı nem alıp tahriş olmasına da sebebiyet verebilir. Ki aşırıya kaçılma durumlarında da zaten cilt daha büyük sıkıntılara maruz kalacağı için, koltuk altındaki rengin de değişmesi, kararması ihtimali çok fazla olacaktır.

Bu gibi durumlar ve daha birçok farklı sebep koltuk altı kararmalarına doğrudan etki oluşturabilir. İşte bu gibi durumların önüne geçebilmek adına cilt bakım seti ve çeşitli doğal yöntemleri kullanmanızı da öneririz.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Öncelikle koltuk altının kararmasına neden olan faktörü tespit etmenizi öneririz. Çünkü kararma durumu genetik yatkınlık dışında başka bir faktörden dolayı oluşmuşsa, onun üzerine farklı yollardan gitmenizde de yarar görülmektedir. Bunun dışında da koltuk altı kararmalarına doğal formül ve yöntemlerle de iyi gelecek etkiler kurabilirsiniz.

İşte koltuk altı kararmalarına iyi gelecek şeyler;

Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağının birçok cilt problemine çok yoğun çare olduğu söylenmektedir. Özellikle de koltuk altının rengini Hindistan cevizi yağı kullanımı ile rahatlıkla açabilirsiniz. Hindistan cevizi içerisinde bulunan E vitamini, cildin beslenip daha ferahlamasını sağlar. Bunun için de düzenli bir şekilde bu yağı kullanıp cildinizin rengini kontrol altına alabilirsiniz. Aynı zamanda da cildin birçok tahriş ve alerjik hastalığını da bu yağ sayesinde dindirebilirsiniz.

Elma Sirkesi:

Derideki ölü hücreler ve pek çok mikrobu elma sirkesi sayesinde kapı dışarı edebilirsiniz. Elma sirkesinin asitli yapısı, cildin bakteri ve mikroplardan arınmasını destekler. Özellikle de pamuk yardımıyla günde iki kere koltuk altınızı elma sirkesi ile temizleyin. Bu sayede çok daha temiz ve bakımlı bir cilde de sahip olabilirsiniz. Ki koltuk altındaki kararmalar ve renk değişimleri gibi sorunların tamamını bu tarz bir sirke desteği ile ortadan kaldırma olasılığınız yüksek.

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt:

Yoğurt, cildin birçok problemine iyi gelecek bir gıdadır. Yoğurt ve yulaf ezmesinin karışımından ise sizler cildinizin ölü hücrelerden korunmasını destekleyici etkiler edinebilirsiniz. Özellikle de yoğurt cildi ferahlatıp daha fazla nefes almasını sağlayacak bir etkileşime sahip olduğu için bu karışımı yapıp cildinize nazik bir şekilde sürmenizi öneririz. Ki koltuk altınıza da masaj yaparak uygulayıp bir yarım saat beklettiğiniz zaman, cildin renginde düzelmelerin gerçekleşmeye başlayacağını da bir nevi fark etmiş olacaksınız. Cildinize yoğun bir bakım kompleksi uygulamak ve koltuk altı kararmalarının önüne geçmek adına yulaf ezmesi ve yoğurt karışımını da muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.

Karbonat:

Karbonat dişlere de iyi gelip beyazlatıcı bir etki sunduğu gibi koltuk altı kararmalarına karşı da olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir üründür. Karbonatı bir miktar su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Sonrasında ise koltuk altınıza uygulamaya başlayın. Bu sayede cildinizin çok daha sağlıklı bir forma kavuşmasını desteklemekle birlikte, koltuk altındaki kararmaların da bir nevi önüne geçmiş olursunuz. Ki karbonat kullanımında aşırıya kaçılmaması gerektiğini de unutmamalısınız. Yoksa koltuk altınızın renginin düzelmesinin yanı sıra çok daha beyaz bir konuma dönüşmesi gibi bir sıkıntı da meydana gelebilir. Bu sebepten karbonat kullanımına biraz dikkat etmenizi de öneririz.

Zeytinyağı:

Zeytinyağı’nın besleyici ve dinlendirici etkileri saymakla bitmez. Doğal bir zeytinyağını cildinize nüfus ettirdiğiniz an zaten çok önemli sonuçlar alabilirsiniz. Zeytinyağı cildin dinlenip nefes almasını sağlar. Ölü hücrelerden arınmasını ve çok daha sağlıklı bir forma ulaşmasını da destekler. Aynı zamanda da ciltteki problemleri de kısa süre içerisinde ortadan kaldıracağı için, koltuk altı kararmalarında önerilecek türden bir seçenek olarak sunuyoruz.

Sonuç itibariyle de iyi bir cilt bakımı sayesinde koltuk alt kararması gibi sorunlarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabileceğinizi bilmenizi isteriz. Her zaman bu özeni ve titizliği göstererek ilerlediğiniz müddetçe, çok daha verim sağlayıcı sonuçlar da elinizin altında yer edinecektir. Koltuk altındaki kararmalar ve diğer cilt problemlerini düzenli bir bakım ile rahatlıkla ortadan kaldırabilir, özellikle de yaz aylarında çok daha etkili bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..