maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik cilt bakımı

Buhar altında dinlendirilen cildin; siyah nokta ve ölü derilerden arındırılma işlemine, klasik cilt bakımı adı verilmektedir. Cilt, buhara maruz bırakıldığında; gözenekler açılmakta ve temizleme işlemi daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Uygun temizleme jelleri ile tamamlanan süreç, kişilerin cilt yapısının mükemmel görünmesine olanak tanımaktadır.

Gözenek temizleme işlemi, kişilerin cilt yapısının kusursuz bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Yağ, kir, makyaj artıkları ve ölü deriler; klasik cilt bakımı ile cilt üzerinden uzaklaştırılmaktadır. Bu yöntem sayesinde, cildin doğal nem dengesinin korunması ve cilt yapısının dış etkenlere karşı hazır hale getirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt yüzeyi, doğası gereği kirlenebilen ve gözenek oluşturabilen bir yapıya sahiptir. Çeşitli nedenlerle oluşan gözenek yapısı, kişilerin özgüveni üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Piyasada, gözenek görünümünün en aza indirilmesi için üretilen pek çok gözenek sıkılaştırıcı krem çeşidi bulunmaktadır.

Bu kremlerin düzenli bir şekilde kullanılması ve klasik cilt bakımı uygulamalarından yararlanılması; cildin uzun vadede sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Oluşan siyah noktaların ve dolu gözeneklerin yok edilmesi için, uygun adımlarla ilerleyen klasik cilt bakımı sürecinin belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir.

Klasik Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Klasik cilt bakımı sayesinde, gözeneklerin oluşturduğu kötü görüntü kısa bir sürede yok edilmektedir. Buhar ile dinlendirilen ve gözenekleri açılan cildin, tüm yağ ve ölü derilerden arındırılması, klasik cilt bakımı ile hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Klasik cilt bakımının diğer faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cildin esnek yapısının korunmasını sağlamaktadır.
 2. Cildin yağ ve kirlerden arındırılması sayesinde pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.
 3. Kırışıklık oluşumunun engellenmesine katkı sağlamaktadır.
 4. Tıkanmış gözeneklerin hızlı bir şekilde açılmasına olanak tanımaktadır.
 5. Masaj ve nemlendirme aşamaları sayesinde cildin dinlenmesine yardımcı olmaktadır.

Açılan ve temizlenen gözenekler, zamanla yeniden dolmakta ve o kötü görüntü tekrar oluşmaktadır. Cildin düzenli bir şekilde temizlenmesi için bu bakım rutininin belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir. Tekrarlanan bakım rutini, cildin temiz görünümünü kaybetmemesine olanak tanımaktadır.

Cilt bakım ürünleri arasında yer alan temizleyici jeller ve nemlendirici kremler, klasik bakımın bir parçası olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin her cilt tipine uygun özellikte seçilmesi gerekmektedir. Arınan cildin nemlendirilmesi ve dinlendirilmesi, doğru ürünlerin kullanımı ile mümkün hale gelmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Klasik bakım süreci, güzellik salonlarında çalışan uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. Her cilt yapısının farklı özelliklere sahip olması nedeniyle, uygun adımların atılması için uzman kişilerle çalışılması gerekmektedir. Klasik cilt bakımını oluşturan bileşenler şunlardır:

 1. Temizleme
 2. Peeling
 3. Tonik
 4. Buhar
 5. Maske
 6. Nemlendirici
 7. Masaj

Uygun ürünlerin cilt üzerine titizlikle uygulanması, kişilerin cilt yapısının sağlıklı hale gelmesine olanak tanımaktadır. Uygun ürünlerle yürütülen bu süreç, kişilerin yoğun iş yaşamından sıyrılmasına ve yorgunluğunu atmasına yardımcı olmaktadır.

Klasik cilt bakımı, ayda bir veya iki kez tekrarlanabilmektedir. Her bakım aşamasının uzman kişiler tarafından yürütülmesi, yanlış tedavi uygulamalarının oluşturacağı olumsuz sonuçların önüne geçilmesi açısından önem arz etmektedir. Süreç sonunda temizlenen ve arındırılan cilt, rahat nefes almakta ve pürüzsüz görünmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Aşamaları

Gözeneklerin ve ölü derilerin hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlayan klasik cilt bakımı, farklı aşamaları içeren bir uygulama prosedürüne sahiptir. Klasik cilt bakımı aşamalarının doğru bir şekilde uygulanması için alanında uzman olan kişilerle çalışılması gerekmektedir. Klasik cilt bakımı aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. İşlemden önce, cildin temizlenmesi için duş alınır.
 2. Cilt yüzeyine buhar uygulaması yapılarak gözeneklerin açılması sağlanır.
 3. Açılan gözenekler temizleyici jel ve tonik yardımıyla derinlemesine temizlenir.
 4. Peeling maskesi sayesinde cilt yüzeyindeki ölü deriler uzaklaştırılır.
 5. Derinlemesine temizlik sağlayacak uygun bakım ürünü cilde uygulanır.
 6. Cilt, tüm ürünlerden ve kirlerden yıkanarak arındırılır.
 7. Süreç sonunda cilde, nem desteği sağlayacak maskeler uygulanır.

Klasik Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Klasik cilt bakımı aşamaları, doğru sırayla uygulanmadığı takdirde gereken etkiyi sağlamamaktadır. Süreç sonunda istenilen sonucun elde edilebilmesi için tüm aşamaların doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Süreç sonunda yorulan cilde nem desteği yapılması elzemdir.

Cildin doğal esneklik yapısının korunması için, temizleme aşamalarının uygun ürünlerle yapılması gerekmektedir. Doğru temizleyici tonik ve jellerin kullanılması, cildin siyah nokta ve gözenek görüntüsünden kurtulmasını sağlamaktadır.

Doğru ürünlerle ve doğru sıralamayla yürütülen süreç, kişilerin son derece dinlenmiş hissetmesine olanak tanımaktadır. Terapi niteliğine sahip olan klasik cilt bakımı, uzman kişilerle yürütüldüğü takdirde son derece etkili sonuçlara imza atmaktadır.

Klasik Cilt Bakımı Sonrası Yapılması Gerekenler

Doğal cilt bariyerinin temizlenmesini ve güçlenmesini sağlayan bu süreç, cilt yüzeyinin bolca nemlendirilmesi ile sonlanmaktadır. Klasik cilt bakımı sonrası ferahlayan cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Süreç sonunda kişilerin özel bir ürün kullanmasına veya başka prosedürler uygulamasına gerek olmamaktadır.

Güneş kremi kullanımı her işlemde olduğu gibi bu işlemde de oldukça önemlidir. Temizlenen ve yorulan cildin, UV ışınlarından korunması için güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Ek olarak, cildin bol bol nemlendirilmesi de klasik cilt bakımı sonrası yapılması gerekenler arasına girmektedir.


 
Etiketler: klasik-cilt-bakimi
Ocak 27, 2024
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR