maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları

Gözaltı morlukları, çeşitli nedenlerle oluşmakta ve cilt tonu eşitsizliğine sebebiyet vermektedir. Kişiyi daha yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösteren gözaltı morlukları, genellikle stres ve yorgunluk nedeniyle oluşmaktadır. Yeterince uyuyamamak, stres altında olmak ve vitamin eksikliği de gözaltı morluklarına sebebiyet vermektedir.

Yüz güzelliğinin en önemli parçası olan gözler, yoğunluk ve uykusuzluk gibi nedenlerle daha çökkün görünmektedir. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar ve gözaltı torbaları, etkileyici bakışların kusurlu olmasına neden olmaktadır. Göz çevresinin daha sağlıklı kalabilmesi için birçok farklı faktörün dikkate alınması gerekmektedir.

Gözaltı morlukları, bazı durumlarda kronikleşmekte ve kişiler büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Çeşitli nedenlerle deforme olan göz çevresi dokuları, daha koyu renkli görünerek yüz güzelliğini bozmaktadır. Deforme olmuş dokular, leke oluşumuna ve güneş hassasiyetine karşı daha savunmasız bir hale gelmektedir.

Maruderm, 2021 yılından bu yana; doğal içerikli bakım ürünleriyle, güzellik sektörüne yeni bir soluk getirmektedir. Maruderm göz çevresi bakım ürünleri, gözaltı morluklarının ve kaz ayaklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Onlarca farklı çeşit bakım ürünü, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmakta ve Marudem imzasıyla piyasaya sürülmektedir.

Gözaltı Morlukları

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Gözaltı morlukları, birçok farklı nedenle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresinin aşırı düzeyde koyu renkli olması ve kişinin daha çökkün görülmesiyle karakterize ilerleyen bu cilt problemi, insanların yaşam kalitesi ve özgüven düzeyleri üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Morarmış gözaltlarını, kapatıcı ve fondöten gibi kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışmak; morlukların artmasına ve kronikleşmesine neden olmaktadır.

Gözaltı morlukları nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yorgunluk, göz çevresini en fazla etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Uzun süre dinlenememek ve iş – tatil dengesini kuramamak, göz çevresi problemlerinin hızlanmasına neden olmaktadır.
 2. Uykusuzluk, gözaltı morluklarının kronikleşmesine neden olmaktadır. Gece uykusu alamayan kişiler, göz çevresi problemlerini daha sık yaşamaktadırlar. Bu nedenle, günde en az 8 saat gece uykusu almak önem arz etmektedir.
 3. Stres, cilt sağlığı problemlerinin en yaygın nedeni olarak nitelendirilmektedir. Yoğun stres altında olan kişiler, gözaltı morlukları ve kaz ayaklarını daha sık yaşamaktadır. Stres faktörleri, dokuların doğal işleyişini bozarak; cilt sağlığına zarar vermektedir.
 4. Güneşin zararlı ışınları, göz çevresinin yaşlılık belirtileri göstermesine neden olmaktadır. Kaz ayakları ve gözaltı torbaları, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkileri nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için dört mevsim boyunca güneş kremi kullanımına özen göstermek önem arz etmektedir.
 5. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve vitamin eksikliği, gözaltı morluklarının en temel sebepleri arasında yer almaktadır. Yetersiz ve sağlıksız beslenen kişiler, cilt lekeleri ve cilt tonu eşitsizlikleri yaşamaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak ve düzenli olarak spor yapmak gerekmektedir.

Gözaltı Morluklarının Nedenleri

Gözaltı Morlukları Nasıl Engellenir?

Gözaltı morlukları, yüz bütünlüğünün bozulmasına ve kişinin daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Gözaltı morluklarının engellenmesi için yaşam standartlarının yükseltilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, düzenli uyumak ve sıvı alımına dikkat etmek de göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Stres faktörleri, cilt sağlığını doğrudan etkilemektedir. Stresörlerin optimize edilmesi ve psikolojik dayanıklılığın artırılması, gözaltı morluklarının azalmasına ve tamamen yok olmasına olanak tanımaktadır. Olumsuz yaşam olayları ve yoğun iş temposu bir yana; depresyon ve anksiyete gibi ruh sağlığı problemlerinin çözülmesi de gözaltı morluklarının giderilmesini sağlamaktadır.

Gözaltı morluklarının engellenmesi için düzenli bir şekilde uyumak ve cilt bakım rutinlerine özen göstermek gerekmektedir. Günlük en az sekiz saat geve uykusu, göz çevresindeki kolajen miktarını artırarak, göz çevresi problemlerinin azalmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte, cilt bakım rutinlerine ve organik cilt bakım ürünü kullanımına özen göstermek; gözaltı morluklarının uzun vadede yok olmasına olanak tanımaktadır.

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Estetik cerrahi doktorları ve güzellik uzmanları, gözaltı morluklarının giderilmesi için bazı tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Gözaltı ışık dolgusu, gençlik aşısı, vitamin enjektesi ve pigment terapileri; gözaltı morluklarının klinik ortamlarda iyileştirilmesine olanak tanımaktadır. Bu yöntemlerin her biri, uzman kişilerce uygulanmakta ve steril ortamlarda gerçekleşmektedir.

Göz çevresi serumları, gözaltı morluklarının giderilmesine kullanılan diğer tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Besleyici ve beyazlatıcı içerikteki göz çevresi kremleri, yorgun görünen göz kapaklarının ve torbalanan gözaltlarının tedavi edilmesini sağlamaktır. Gözaltı morlukları için krem ve serum çeşitleri, doğal içerikli özleri sayesinde yaşlanma belirtilerini de en aza indirmektedir.

Kişinin günlük hayat rutini ve beslenme alışkanlıkları, cilt problemleri üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Bazı diyet programları ve spor egzersizleri de gözaltı morluğu tedavisine katkı sağlamaktadır. Sağlıklı ve bol miktarda vitamin içeren gıdalar, göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Hareketlilik ve düzenli egzersiz ise cilt yenilenmesini hızlandırarak göz çevresinin kendi kendini onarmasına olanak tanımaktadır.

Gözaltı Morlukları İçin Bakım Ürünleri

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Maruderm, onlarca farklı çeşit cilt bakım ürünü ile kendi sektörünün öncü isimleri arasında yer almaktadır. Maruderm göz çevresi bakım ürünleri, doğal içerikli özleri sayesinde gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Maruderm imzası taşıyan ve göz çevresi problemlerini en aza indiren bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 3. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 5. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 6. Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi
Etiketler: gozalti-morluklari
Aralık 26, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR