maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri

Erkek bireyler, en az kadınlar bireyler kadar; cilt bakımına ve cilt sağlığı problemlerinin giderilmesi konusuna önem vermektedir. Erkekler için cilt bakım önerileri, erkek cildinin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Piyasada bulunan erkekler için cilt bakım ürünleri, erkek cilt bakımına eşlik ederek; erkek bireylerin daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.

Erkek bireyler, gözenek genişlemesi ve siyah nokta oluşumu gibi cilt problemlerine daha yatkın olmaktadır. Bu durumun nedeni, erkek cilt dokularınım tıraş losyonu ve jilet gibi zarar verici unsurlara daha fazla maruz kalmasıdır. Açılan gözenekler, zamanla siyah nokta ile dolmakta ve kişinin yüz bütünlüğünü bozmaktadır. Bu nedenle, temizleyici ve arındırıcı uygulamalara ağırlık vermek gerekmektedir.

Erkekler için cilt bakım önerileri, birçok farklı uygulamanın bütününü içermektedir. Düzenli olarak uygulanan bu adımlar, erkeklerin daha temiz ve genç bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Bakım rutinleri sayesinde erkek bireyler, daha geç yaşlanmakta ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Erkekler için cilt bakım önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

Erkek Cilt Bakım Önerileri

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkek cilt bakım, kadın cilt bakımına nazaran daha kapsamlı olmalıdır. Erkek cilt bakımının nitelik kazanması için birçok bakım uygulamasının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kadın cildine nazaran daha fazla yağ barındıran erkek cildi, uygun bakım ürünleriyle daha sağlıklı bir hale getirilebilmektedir. Söz konusu ürünlerin her biri, erkek cilt bakımının daha nitelikli olabilmesine olanak tanımaktadır.

Cilt temizliği, erkek cilt bakımının en önemli aşaması olarak nitelendirilmektedir. Erkek bireylerin de en az kadınlar kadar cilt temizliğine özen göstermesi gerekmektedir. Kir ve yağ kalıntıları, cilt temizliği uygulamaları ile bertaraf edilebilmektedir. Peeling, tonik ve temizleme jeli; erkek cilt bakımının en işlevsel ürünleri olarak sıralanmaktadır. Cilt temizliği, bu ürünlerin düzenli olarak kullanılması ile mükemmel bir şekilde korunmaktadır.

Erkek cilt bakımının en önemli hususlarından biri tıraş sonrası cilt temizliğidir. Tıraş losyonu ve tıraş köpüğü, kimyasal maddeler içermeleri nedeniyle, erkek bireylerin cilt sağlığını riske atmaktadır. Bu riskin giderilebilmesi için tıraş sonrası cilt temizliğinin iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. pH değeri düşük sabun ve yüz yıkama jeli gibi ürünler, bu amaca en iyi şekilde hizmet edebilmektedir.

Erkek Cilt Bakım Rutini Neden Önemlidir?

Dış görünüşün bu denli önem arz ettiği günümüz dünyası, hem erkek hem de kadın bireylerin cilt bakım ürünlerine rağbet göstermesine neden olmaktadır. Cilt yüzeyinin pürüzsüzlüğü ve cildin daha sıkı görünmesi; hem erkek hem de kadın bireylerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Bu hayallerin gerçekleşmesi ise uygun nitelikteki cilt bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması ile mümkün hale gelmektedir.

Erkek cilt bakımı ve erkek cilt bakım ürünleri; erkek bireylerin daha sağlıklı bir cilde sahip olması için özel olarak tasarlanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri, sivilce ve leke gibi cilt problemlerinin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Günümüzde, hemen hemen her erkek; cilt bakım ürünlerine ve cilt sağlığına önem vermektedir. Bu nedenle, erkek cilt bakım ürünlerine ciddi bir rağbet gösterilmektedir.

 1. Düzenli Tıraş Sonrası Bakımı

Tıraş sonrası bakımı, erkek cildinin tıraş nedeniyle aldığı hasarı telafi etmeyi hedeflemektedir. Tıraş losyonu ve jilet, cilt dokularına hasar vermekte ve erkeklerin cilt sağlığı problemleri yaşamalarına neden olmaktadır. Tıraş sonrası bakımı ile cilt yüzeyi en iyi şekilde temizlenmekte ve cilt dokuları beslenerek yenilenmektedir. Tıraş sonrası bakım aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cilt yüzeyinde kalan tıraş köpüğü ve tıraş losyonu iyi bir şekilde temizlenmelidir.
 2. Temizlenen cilt nemlendirici özelliği olan bakım ürünleriyle masaj işlemine tâbi tutulmalıdır.
 3. Tıraş esnasında kesik oluşması halinde, bölgenin mikrop kapmaması adına yara bandı kullanılmalıdır.
 4. Kimyasal ve parfüm içerikli tıraş ürünlerinden kaçınılmalıdır.
 5. Tıraş sonrası bakım aşamalarının aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Tıraş Sonrası Cilt Bakım Önerileri

 1. Cilt Temizliği Uygulamaları

Cilt temizliği, hem erkek hem de kadın bireyler için son derece önem arz etmektedir. Gün boyu kirlenen ve yağ kalıntılarıyla dolan gözenekler, sivilce oluşumuna daha açık hale gelmektedirler. Erkekler için yüz yıkama jeli, erkek bireylerin cilt yüzeyinde kalan kir ve yağ kalıntılarının en iyi şekilde temizlemektedir. Bu işlem, cildin dinlenmesine ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, içeriğinde bulunan doğal özler sayesinde; erkek cilt bakımının en iyi şekilde yürütülmesine olanak tanımaktadır. Cildi tahriş etmeden temizlemekte ve cildin koruyucu bariyerini güçlendirmektedir. Erkekler için cilt bakım ürünleri arasında yer alan yağ bazlı temizleyici, üstün nitelikli faydalar nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkek Cilt Bakımı İçin Kullanılabilecek Ürünler

 1. Peeling ve Tonik Rutinleri

Peeling ve tonik, erkek cilt bakımı için önem arz eden uygulamalar arasında yer almaktadır. Peeling, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin arınmasını sağlamakta; tonik ise gözeneklerin daha sıkı görünmesine yardımcı olmaktadır. Erkek cilt bakımının olmazsa olmaz uygulamaları arasında yer alan peeling ve tonik; Maruderm güvencesiyle şu formlarda piyasaya sürülmektedir:

 1. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm Glikolik Asit Aydınlatıcı Leke Karşıtı Tonik
 3. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 4. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 5. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik

Erkek Cilt Bakım Ürünleri

 1. Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün Kullanımı

Gözenek genişlemesi, erkeklerin daha kusurlu görünmesine neden olmaktadır. Genişleyen gözenekler, zamanla siyah nokta ve kapalı komedon oluşumuna sebebiyet vermektedir. Siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçebilmek adına, gözenek sıkılaştırıcı etki gösteren bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Maruderm, gözenek problemlerini tam hedef alan onlarca farklı çeşit ürün ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Erkek cilt bakımı aşamalarına katkı sağlayacak, Maruderm gözenek sıkılaştırıcı ürün çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Niancinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem
 2. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Serum
 3. Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu
 1. Güneş Koruyucu Kullanımı

Güneşin zararlı ışınları, cilt dokularının tahrip olmasına ve cildin leke oluşturmasına neden olabilmektedir. UVA ve UVB ışınlarının cilde doğrudan temas etmesi, güneş yanığı ve lekelenme gibi sorunlara zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle, hem kadın bireyler hem de erkek bireylerin dört mevsim boyunca düzenli olarak güneş kremi kullanması gerekmektedir.

Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremierkek cilt bakım aşamalarının en iyi şekilde tamamlanmasına olanak tanımaktadır. Leke karşıtı güneş kremi sayesinde erkekler, güneşin zararlı etkilerine karşı korunmakta ve daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmaktadırlar. Bununla birlikte, güneş kremi ürününün leke karşıtı olması; var olan lekelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Erkek Cilt Bakım Serum ve Kremleri

 1. Besleyici Yüz Serumu Uygulamaları

Cilt dokularını besleyen besleyici yüz serumları, erkek cilt bakımının en önemli ürünleri arasında yer almaktadır. Temizlenen, arındırılan, gözenekleri açılan ve en iyi şekilde beslenen cilt; yüz serumları ile daha parlak hale getirilmektedir. Erkekler için yüz serumları, vitamin ve mineral desteği içermeleri nedeniyle öne çıkmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Maruderm yüz serumları, erkek cildinin en iyi şekilde beslenmesine ve dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olmaktadır. Erkek cilt bakımı için mükemmel bir performans sergileyen bazı Maruderm yüz serumları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum
 2. Maruderm Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 3. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 4. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
Etiketler: erkekler-icin-cilt-bakim-onerileri
Aralık 25, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR