Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Bölgesel Zayıflama Nedir?

G5 bölgesel zayıflama, hızlı titreşim dalgaları oluşturan bir cihaz ile uygulanmakta ve bölgesel olarak incelmeyi mümkün kılmaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında öne çıkan G5 Masajı, selülit oluşumunun azaltılmasına da yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyini sıkılaştırması ve cilt dokularına olan kan akışını hızlandırması, G5 Masajının çok yönlü avantajlarını ifade etmektedir.

Vücut bölgelerinin orantısız bir şekilde yağlanması, bölgesel zayıflama yöntemlerine duyulan ihtiyacın artmasına neden olmaktadır. Orantısız kilo artışı, inatçı bir tavır sergileyen yağ kütlelerinin oluşturmakta ve kişilerin özgüvensiz hissetmesine neden olmaktadır. Bölgesel incelme yöntemleri, orantısız kilo artışının diyet ve spor yapmadan giderilmesine olanak tanımaktadır.

G5 bölgesel zayıflama, birçok farklı sorunun çözümünde kullanılmaktadır. Tıbbi yöntemlerle mükemmel bir alternatif sunan G5 Masajı, ödem ve selülit oluşumunun da önüne geçebilmektedir. Ödemli veya çatlak bölgeye olan kan akışını hızlandırarak, cilt yüzeyinin daha gergin ve sıkı görünmesini sağlamaktadır. Çok yönlü faydaları sayesinde öne çıkan G5 Masajı, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

G5 Masajının Faydaları

G5 Bölgesel Zayıflama Nasıl Etki Eder?

G5 masaj aleti, cilt yüzeyine titreşim dalgaları göndermekte ve yağ dokularını hızlı bir şekilde parçalamaktadır. Bu işlem, cilt dokularındaki yağ tabakalarının azalmasına ve kişinin kilo verebilmesine olanak tanımaktadır. Masaj aletinin yüksek frekanslı titreşimleri, söz konusu bölgeye olan kan akışını da arttırmakta ve böylelikle cilt problemlerinin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

En güvenilir bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, cilt yüzeyine veya kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Masaj aletinden gönderilen titreşimler, deri altında biriken yağ dokularını incelemektedir. Bu işlem hiçbir şekilde risk içermemekle birlikte; cilt sağlığı problemlerinin de azalmasına olanak tanımaktadır.

Selülit ve çatlak oluşumu, hamilelik veya kilo artışı gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Selülit ve çatlaklar, birçok kişi için olumsuz kabul edilmekte ve günlük yaşamın kalite düzeyini düşürmektedir. G5 bölgesel zayıflama, uygulama bölgesindeki selülit ve çatlak oluşumunu da azaltmaktadır. Çok yönlü özellikleri nedeniyle öne çıkan G5 Masajı, işlevsel özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

G5 Bölgesel Zayıflama

G5 Masajı Zayıflatır Mı?

G5 bölgesel incelme, işlem gören yağ dokularının hızlı bir şekilde parçalanmasına olanak tanımaktadır. Masaj aletinden gönderilen yüksek yoğunluklu titreşimler, deri altındaki yağ tabakasının yakmakta ve söz konusu yağ miktarı idrar gibi vücut sıvılarıyla dışarı atılmaktadır. Bu işlem, herhangi bir diyet listesine tâbi olunmaksızın kilo vermeyi mümkün kılmaktadır.

Uzun yıllardır bölgesel zayıflama amacıyla kullanılan G5 Masajı, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve düzenli spor ile desteklendiğinde; kalıcı ve uzun vadeli sonuçlar sunmaktadır. Düzenli olarak spor yapan ve beslenme alışkanlıklarına dikkat eden kişiler, G5 Masajı ile daha güçlü bir kas sistemine sahip olmakta ve kilo alma – verme dengesini daha kaliteli bir şekilde koruyabilmektedir.

G5 bölgesel zayıflama, vücut dokularında bulunan laktik asit miktarının düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Yağ ve ödem, masaj aletinden gönderilen yüksek yoğunluklu titreşimler ile giderilmektedir. Böylelikle kişi, sorunlu olduğunu düşündüğü bölgelere özel olarak işlem yaptırmakta ve bölgesel olarak incelme fırsatı yakalamaktadır.

G5 Bölgesel Zayıflama Faydaları Nelerdir?

G5 bölgesel zayıflama, genel vücut sağlığı ve cilt sağlığı konusunda birçok fayda sağlamaktadır. Birçok kişi tarafından güvenle tercih edilen G5 Masajı, işlevsel ve çok yönlü çözümleri ile öne çıkmaktadır. G5 bölgesel zayıflama faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Orantısız düzeyde yağlanan vücut bölgeleri, hızlı bir şekilde inceltilebilmektedir.
 2. Kas gruplarının gelişimine ve kişinin daha dinç hissetmesine yardımcı olmaktadır.
 3. Eklem ve kemik yapılarının hareket kabiliyetini geliştirmektedir.
 4. Kan dolaşımını hızlandırarak vücut fonksiyonlarının daha aktif çalışmasını sağlamaktadır.
 5. Vücut hücrelerinde ve kan dolaşımında biriken toksinlerin atılma sürecine katkı sağlamaktadır.
 6. Damar sıkışması ve kronik kas ağrılarına iyi gelmektedir.
 7. Cilt dokularının kolajen üretimini desteklemekte ve yaşlanma belirtilerinin önlenmesine yardımcı olmaktadır.
 8. Göbek ve basen gibi bölgelerde biriken inatçı yağların, diyet ve spor yapmadan giderilmesine olanak tanımaktadır.
 9. Metabolizmayı hızlandırmakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 10. Selülit oluşumunu engellemekte ve hâlihazırda var olan selülitleri azaltmaktadır.

G5 Masajının Selülit Oluşumuna Yararları

G5 Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

G5 bölgesel zayıflama, uzman güzellik personelleri ve dermatoloji doktorları tarafından uygulanmaktadır. İncelmesi talep edilen vücut bölgesi, G5 masaj aleti ile işlem görerek hızlı titreşimlere maruz bırakılmaktadır. Bu titreşimler, yüksek yoğunluklu bir yapıya sahiptir ve söz konusu bölgeye olan kan akışını hızlandırmaktadır. G5 masajının oluşturduğu bu aktivasyon, deri altında biriken yağların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

G5 uygulaması sonrasında hiçbir yan etki veya tahriş gibi olumsuz durumlar görülmemektedir. Hem pratik hem de etkili olması nedeniyle öne çıkan G5 bölgesel zayıflama, çok yönlü faydaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem sonunda, uygulama yapılan bölgenin tahriş oluşturması durumunda; mümkün olan en kısa sürede doktora gitmek gerekmektedir.

G5 Seans Sayısı

G5 Masajı Kaç Seans Uygulanır?

G5 bölgesel zayıflama yönteminin seans sayıları, vücut bölgelerine ve kişilerin yağ dokularının yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Kalça ve göbek bölgesindeki yağlar; daha inatçı bir yapı sergilemesi nedeniyle daha uzun seans sayılarına ihtiyaç duymaktadır. Alınan sonuç yüz güldürücü olmakta ve kişiler tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

G5 bölgesel zayıflama seans sayıları, ortalama olarak 10 – 15 seans aralığında değişkenlik göstermektedir. Tüm seansların aksatılmadan yapılması, alınan sonucun daha verimli olmasını sağlamaktadır. 20 – 25 dakika süren seanslar, uygun aralıklarla tekrarlanmakta ve kişilerin bölgesel olarak zayıflamasına mümkün hale gelmektedir.

G5 Bölgesel Zayıflama Kaç cm İnceltir?

Bir G5 zayıflama seansı ortalama 15 ila 30 dakika arasında tamamlanmaktadır. Selülit gürünümünün azalmasını sağlayan G5 işleminin genellikle haftada 1 veya 2 kez uygulanması ve aylık paket olarak alınması tavsiye edilmektedir. G5 sonrası kişinin ne kadar zayıflayacağı vücut kitle indeksine göre değişiklik göstermektedir.

Ancak uzmanlar minimum 2 maksimum ise 7 cm arasında incelme yaşanacağını belirtmektedir.

G5 seansları sonrasında verimi ve etkiyi arttırmak amacıyla Maruderm selülit kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..