quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Teknoloji alanında yapılan atılımlar, güzellik ve sağlık sektörünün de hızla gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bölgesel kilo verme uygulamalarında sıklıkla kullanılan G5 Masaj Aleti, gelişen teknolojiyle beraber gittikçe daha fazla kullanılmaktadır. Yıllarca erimeyen inatçı yaş kütleleri, G5 Masajı prosedürleri sayesinde hızlı bir şekilde yok olmaktadır.

G5 Masajı aleti, herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen ve bölgesel olarak kilo verme amaçlı üretilen elektronik bir cihazdır. Bu aletin hücre ve dokuların yaydığı nazik titreşimler, fazla yağın çok kısa sürede erimesine olanak tanımaktadır. Özellikle bölgesel yağlanma durumu yaşayan kişiler, G5 Masajını büyük ölçüde merak etmektedir.

G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı, uzman kişiler tarafından uygulanan ve bölgesel olarak yağ yakmayı sağlayan tıbbi bir yöntem olarak tanımlanmaktadır. G5 Masajı, prosedüre ismini veren G5 cihazı ile yapılmaktadır. Sorunlu olduğu düşünülen bölge, G5 Masajı sayesinde hızlı bir şekilde onarılmaktadır.

Gelişen teknoloji, elektronik aletlerin her geçen gün daha da fazla kullanılmasına yol açmaktadır. Sağlık ve güzellik sektörü de dâhil olmak üzere tüm endüstriyel alanlar; elektronik cihazların kolaylaştırıcı etkilerinden faydalanmaktadır. Elektronik aletlerin en yararlı türlerinden biri olan G5 cihazı, bölgesel kilo verme amacıyla kullanılmaktadır.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

G5 Masajı, güzellik merkezlerinde çalışan uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Vücudun tüm bölgelerine gönül rahatlığıyla uygulanabilen bir işlemdir. Bel, göbek ve kalça; G5 Masajının en çok uygulandığı bölgeler olarak sıralanmaktadır. Kişiler, sorunlu gördükleri bölgeye dilediği sıklıkta G5 Masajı uygulatabilmektedir.

Masaj yapılacak olan bölge temizlendikten sonra, kayganlaştırıcı ve hoş kokulu bir yağ ile nemlendirilmektedir. G5 cihazı, yağ sürülen bölge üzerinde titreşimler yaratarak; o bölgedeki kan akışını hızlandırmaktadır. Seanslar halinde ilerleyen G5 Masajı, göbek ve selülit problemlerinin çözülmesi amacıyla kullanılmaktadır.

G5 Masajı Kimlere Uygulanır?

G5 Masajı, yetişkin kişilere uygulanabilen tedaviler arasında yer almaktadır. 18 yaşını doldurmayan kişilere G5 Masajı uygulanmamaktadır. Bu durumun nedeni, küçük yaştaki kişilerin cilt yüzeylerinin yeterince güçlü olmamasıdır. Bu kişilerin cilt dokuları, cihazın yarattığı titreşim nedeniyle hasar alabilmektedir.

Masaj, hamilelik ve regl gibi hormonsal dengesizlik dönemlerinde de uygulanmamaktadır. Hamilelik ve regl dönemleri, cilt dokularının aşırı düzeyde hassaslaşmasına ve çok daha fazla acı hissetmesine neden olmaktadır. G5 Masajının ufak darbeleri, hamilelik veya regl döneminde olan kişiler için can acıtıcı olabilmektedir.

G5 Masajı, kronik bir hastalığa sahip olan kişilere de uygulanmamaktadır. Hastalık nedeniyle ilaç kullanan kişiler, masaj etkisi nedeniyle yan etki göstermektedirler. Bu nedenle, bu kişilerin başka bölgesel zayıflama hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı, uygulandığı bölgeye çok fazla fayda sağlamaktadır. Sadece zayıflamak amaçlı uygulanmayan bu masaj, kişilerin kan dolaşımı hızını arttırarak yara izlerinin geçmesine de yardımcı olmaktadır. Sorunlu olarak görülen bölgeye düzenli olarak G5 Masajı yaptırmak; o bölgedeki iç ve dış tüm sorunların çözülmesine olanak tanımaktadır.

G5 Masajının faydaları şunlardır:

 1. Kemik ve eklem ağrılarını azaltmaktadır.
 2. Kaslar üzerindeki küçük yırtılmaları tedavi etmektedir.
 3. Yapıldığı bölge üzerindeki ödem miktarını azaltmaktadır.
 4. Selülit problemi ve çatlak oluşumunu en aza indirmektedir.
 5. Kan dolaşımını hızlandırmakta ve böylece yara izlerini iyileştirmektedir.
 6. Cildin daha esnek ve daha parlak görünmesine olanak tanımaktadır.
 7. Metabolizma faaliyetlerini hızlandırmaktadır.
 8. Tüm vücudu rahatlatarak, kişilerin dinlenmiş hissetmesine yardımcı olmaktadır.

G5 Masajının Yan Etkileri Var Mıdır?

G5 Masajı; cerrahi işlem gerektirmemesi nedeniyle, son derece zararsız bir işlemdir. Vücut üzerinde minik darbeler oluşturmak suretiyle yapılan işlem, özel bir durumu olmayan kişiler için oldukça güvenlidir. G5 Masajı hizmeti, uzman kişilerden alındığı sürece son derece etkili ve faydalı olmaktadır.

Profesyonel hizmet veren ve uzman kişilerle çalışan kuruluşlar, G5 Masajı prosedürlerini en doğru şekilde uygulanmaktadır. Masajın herhangi bir yan etki oluşturmaması için bu uzmanı kişi ve kuruluşlardan yardım almak önem arz etmektedir.

Bazı kişilerin cilt yapıları hassas olduğu için masaj sonrası kızarma ve morarma durumları oluşabilmektedir. Ancak bu durum hızlı bir şekilde geçmekte ve cilt yüzeyi eski pürüzsüz görüntüsünü yeniden kazanmaktadır. Süreğen bir şekilde morarma geliştiren kişilerin, acil bir şekilde doktora gitmesi gerekmektedir.

G5 Masajı Ne Kadar Sürer?

G5 Masajı, 15 – 20 dakika kadar süren ağrısız bir işlemdir. Bu işlemin en etkili şekilde gerçekleşmesi için tüm uygulama prosedürlerinin dikkatli bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. İşlemin sorunsuz ilerlemesi, profesyonel hizmet veren kişiler sayesinde gerçekleşmektedir.

G5 cihazının cilt yüzeyine iki haftada bir olacak şekilde temas etmesi gerekmektedir. Daha sık aralıklarla işlem yaptırmak, cilt dokularının tahriş olmasına neden olabilmektedir. 3 – 4 seans kadar sonra bölgesel yağlanma tamamen yok olmaktadır.

G5 Masajı Sonrası Yapılması Gerekenler

G5 Masajının tam olarak etki etmesi için beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekmektedir. Özellikle selülit problemlerini için masaj yaptırmak isteyen kişiler, uygun diyet ve egzersizlerle daha hızlı bir şekilde sonuç almaktadır. Haftada iki üç kez yürüyüş yapmak ve bol bol su içmek, G5 Masajı sonrası yapılması gereken işlemler olarak sıralanmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..