quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

Hangi mevsim olursa olsun vücudumuzun en fazla yıpranmaya müsait organı ayaklardır. Özellikle de yaz ayları geldiğinde ayakların görünümü daha önemli olsa da, yılın her anında düzenli bir ayak bakımı yapılmak zorundadır. Bu kapsamda da ayak bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken birçok unsurun varlığından da bahsedebiliriz. Ayaklar, gerçekten de önem verilmesi gereken organların başındadır. İnsan bedenini kontrol eden ve sağlıklı bir forma kavuşmasını destekleyen organların başında gelir ayaklarımız. Bu sebepten dolayı da sizler için ayak bakımı için ne tarz adımlar atmanız gerektiğine, aynı zamanda nelere dikkat edilmesine dair önemli bir yazı hazırladık.

İlk Adım: Ayakkabıları Havalandırmak
Ayaklarınızın daha sağlıklı olması için öncelikle her fırsatta ayaklarınızın nefes almasını sağlamalısınız. Özellikle de ayakkabılarınızı havalandırmanız bu aşamalarda önemlidir. Çünkü tüm gün ayakkabı içerisinde duran ayaklar, gün boyu hava almaz ve ortaya da istenmeyen kokuların çıkma olasılığı yüksek olur. Bu yüzden iki gün üst üste giymek zorunda kalacağınız ayakkabılarınızı muhakkak havalandırmaya çalışın. Aynı zamanda çorap kullanımında da her gün çorap değişimine dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu gibi durumlara özen gösterdiğiniz takdirde de ayaklarınızın sağlıklı olma ihtimali artış göstermiş olacaktır. Aynı zamanda da ayakkabınızın kullanma ömrü de aynı şekilde artışa geçeceği için, bu tarz unsurları muhakkak göz önüne alarak adımlarınızı ilerletmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Ayak Banyosu
Ayak banyoları, kendinizi de şımartmanız açısından çok önemlidir. Derin ve geniş bir kabın içerisine ılık suyu yerleştirin. Marketlerde ve kozmetik mağazalarında da uygun fiyatlara satılan ayak bakım tuzu, ya da evdeki malzemeleri katıp hazırlayabileceğiniz bu kap, sizlerin ayak bakımında çok rahatlamanızı sağlamış olacaktır. Özellikle bu kabın içerisine badem yağı, şeker ve sirke gibi faktörleri de katmanızı öneririz. Böylece ayağınızdaki nasırların yumuşaması, ölü derinin yok olması gibi etkiler de daha hızlı bir şekilde kendisini göstermiş olabilir. Ayak banyosu, kendinizi özel hissetmenizi de destekleyecek önemli bir formüldür aynı zamanda. Bu sebepten dolayı sağlıklı ayaklar açısından muhakkak denenmelidir.

Ayak Peelingi
Ayak peelingi ismini ilk defa duyanlarınız vardır muhakkak. Bu ürün yumuşayan derinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacak önemli bir üründür. Birçok kozmetik ürünü mağazasında satılana ayak peelingini sizler de kendiniz oluşturup ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Üstelik evde ayak peelingi hazırlamak gerçekten de çok kolay. Bunun için toz şeker ve badem yağını karıştırmayı denemelisiniz. Bu karışımı da ayaklarınızın tüm bölgesine uygulamalısınız. Bu sayede ayağınızdaki nasırların yumuşaması, ölü hücrelerin de kaybolması desteklenmiş olacaktır. Aynı zamanda da daha nefes alınabilir bir cilde de erişme olasılığınız artacağı için, ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakım düzenine rahatlıkla erişmenin keyfini yaşamış olacaksınız.

Ponza Taşı
Ponza taşları, ayak topuklarındaki sertleşmeler için kullanılmaktadır Zaten büyük bir kesim de bu taşı topuk taşı olarak bilmektedir. Ponza taşı, ayak banyosuyla yumuşayan deriyi temizlemeniz açısından oldukça kullanılışlı bir seçenektir. Özellikle de topukların sertleşmesi ve nasırlaşması fazlaca mümkün. Ponza taşını kullanırken cildin tahrişlenmesinin de önüne geçmek gerekir. Bu sebepten dolayı da kullanırken dikkatli ve özenli ilerleme konusuna da önem vermelisiniz.

Ayaklarınızı Nemlendirin
En iyi nemlendirici krem kullanımı sayesinde ayaklarınızın daha sağlıklı bir forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda da sizlere Maruderm markasının nemlendirici kremseçeneklerini öneriyoruz. Bu markanın sahip olduğu cilt bakım seti seçenekleri sayesinde, ayaklarınıza ihtiyacı olan bakımı fazlasıyla vermiş olacaksınız. Nemli cilt her zaman önemlidir. Ayağınızın E vitaminine her zaman ihtiyacı var. Bu sebepten dolayı da ayak kremiyle masaj yapmaya özen göstermelisiniz. Bu kremin parmak aralarına girmemesine de özen gösterin. Çünkü ayak parmaklarının arası bakteri üretmeye en müsait alandır. Bunun dışında da nemlendirici krem kullanımı sonrasında ayağınıza yünlü pamuklu bir çorap giyip yatarsanız, sabaha yumuşacık bir ayağa sahip olabilirsiniz.

Tırnak Çevresi Bakımına Özen Gösterin
Ayak bakımında tırnak çevresi bakımı önemlidir. Çünkü tırnak mantarı gerçekten de oluşmaya en müsait cilt hastalıklarından birisidir. Bu sebepten dolayı da tırnak etini ve çevresini muhakkak temizlemeye özen göstermelisiniz. Bunun için de her tırnağa zeytinyağı ya da badem yağı sürün. Bir iki dakikada da ayak banyosuyla tırnaklarınızı bekletin. Tırnaklarınızı bu şekilde bir bakıma dahil ettiğinizde çok daha çabuk sonuçlara ulaşabilirsiniz ayak bakımı konusunda. Aynı zamanda da unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta da, ayak tırnaklarınızı düzenli kesmek… Ayak tırnaklarınızı tırnağın uzama biçimine göre paralel bir şekilde kesmelisiniz. Keza ayak tırnaklarınızı içe doğru kesmek, tırnak batmalarına yol açabilir. Bu sebepten dolayı da tırnak kesimi mümkün oldukça düz ve tırnağın şekline göre yapılmalıdır.

Bu tarz detayları ve uygulamaları göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman, ayak bakımında amaçlayacağınız sonuca erişim de her zaman daha çabuk kendisini göstermiş olacaktır.

Ayak Bakımı İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı
Ayağınızın bakımlı olması için ayak banyosu ve diğer detayları uygulamaktan asla kaçınmayın. Ancak bunun yanında da sizlerin profesyonel ürün destekleriyle de yak bakımına önem göstermeniz gerekiyor. Ayaklarınızı verimli cilt bakım seti kremleri ile besleyin. Çatlakların önüne geçin ve nemli kalmasına her zaman özen gösterin. Bu tarz bir sürece dahil ettiğiniz takdirde daha verimli sonuçlara erişmeniz de mümkün hale gelebilir.

Özellikle Maruderm markasının sahip olduğu nemlendirici krem çeşitleri, ayak bakımının çok daha verimli sonuçlara erişmesini destekleyecektir. Ki ayak bakımında önemli olan şey, belli bir düzen kurmayı başarmak. Bu düzene odaklanmak ve bu doğrultuda her gün aksatmayacak şekilde ayaklarınıza bu süreci uygulamak. Bunu başardığınız zaman elde edilecek sonuçlar daha fazla olacaktır daima. Ayağınıza ihtiyaç duyduğu bakım düzenini muhakkak aktarmalısınız. Bu sayede daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. Nasırların yumuşatılması, kuru cildin nemlendirilmesi ve çatlakların giderilmesi adına özenli bir şekilde adımlarınızı atmalısınız ki, gerçek hayatta da atacağınız adımlar esnasında ayaklarınız size sıkıntı yaşatmasın. Bununla birlikte de ayak bakımında Maruderm markası sizin için ideal bir seçenek olacak. Çünkü bu marka, piyasadaki diğer ürünlerle kıyaslanamayacak derecede kaliteli ve sağlıklı. Düzenli bir nemlendirici krem takviyesi gerçekleştirmeniz, aynı zamanda da ayağınızın her zaman nefes alıp vermesini desteklemeniz sizin için çok iyi sonuçları ortaya çıkarmış olacaktır.

Ayak Bakımına Önem Gösterin
Tüm bu detayları sonlandıracak bir paragraf açmak gerekirse de, ayaklarınızın sağlığı için gerekli duyulan önemi daima göstermenizi öneriyoruz. Özellikle son dönemlerde ayak sağlığının ne denli önemli olduğunu vurgulayan akademik makalelerin artışını da görmezden gelmemek gerekir. Maruderm cilt bakım ürünleri ve nemlendirici krem destekleyicileri sayesinde sizler cildinizi daha sağlıklı bir konuma ulaştırabilir, bu sayede de ayak sağlığında amaçladığınız noktaya da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki, ayaklarınız sizin cilt sağlığında her zaman ayaklarınızı da ön planda tutmalı, bu sayede de sağlıklı bir cilde rahatlıkla erişebilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..