Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

Başarılı bir ayak bakımı, gün boyu koşuşturma halinde olan ayakların en iyi şekilde dinlenmesine olanak tanımaktadır. Temizlenen ve güzel bir şekilde beslenen ayaklar, çeşitli cilt problemlerini daha az yaşamakta ve kişilerin daha konforlu bir hayat sürmesine yardımcı olmaktadırlar.

Tırnak batması, mantar ve egzama gibi problemler; ayak bakımının etkili bir şekilde yapılmaması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Yeterince temizlenmeyen ayak tırnakları, mantar oluşumuna sebebiyet vermekte ve kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Düzenli bir şekilde beslenmeyen ayaklar ise zamanla cilt kuruluğu yaşamakta ve egzama gibi ağır sonuçlara neden olmaktadır.

Çoğu kişi tarafından önemsenmeyen ayak bakımı rutinleri, daha estetik görünen ayaklara sahip olmanın altın kurallarını içermektedir. En şık topuklu ayakkabılar, estetik görünen ayaklar sayesinde kullanılabilmektedir. Ayak bakımının düzenli olarak yapılması, temiz ve sağlıklı ayaklara sahip olmanın en temel kuralı olarak nitelendirilmektedir.

Ayak Bakımı

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayak bakımı, birçok farklı uygulama içermekte ve ayak sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. Ayak bakımının tam olarak işlev kazanabilmesi için ayak tırnaklarının doğru bir şekilde kesilmesi gerekmektedir. Ayak tırnakları, düz ve simetrik bir şekilde kesilmelidir. Aksi takdirde, tırnak batması ve mantar gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Düz bir şekilde kesilen ayak tırnakları, uygun ebatlardaki törpülerle hafif hareketlerle şekillendirilmelidir. Törpüleme işlemi, ayak tırnaklarının daha estetik görünmesine olanak tanımaktadır. Temiz ve düz görünen ayak tırnakları, topuklu ayakkabı kullanımının daha işlevsel olmasını sağlamaktadır. Topuklu ayakkabı veya sandalet içerisine temiz bir şekilde konumlanan ayaklar, kişilerin daha özgüvenli hissetmesine yardımcı olmaktadır.

Topuk çatlağı, hem erkek hem de kadın bireylerin sıklıkla yaşadığı durumlar arasında yer almaktadır. Topuk çatlaklarının giderilmesi için, topuk bölgesinin düzenli olarak törpülenmesi gerekmektedir. Vücut için peeling ürünleri de topuk çatlaklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Çatlaksız ve pürüzsüz görünen topuklar, ayak bakımının en önemli koşulları arasında yer almaktadır.

Ayak Bakımı Neden Önemlidir?

Ayak bakımı, yaşam standartlarının yükseltilmesi açısından son derece önem arz etmektedir. Sağlıklı ve estetik görünen ayaklar, kişilerin günlük yaşamını kolaylaştırmaktadır. Gün boyunca yorulan ve sürekli olarak koşuşturma halinde olan ayaklar, etkili bir bakım rutini sayesinde mükemmel bir şekilde dinlendirilmektedir. Ayak bakımının önemini ortaya koyan faktörler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Ayak bakımı faydaları, iş yaşamının daha işlevsel ve konforlu olmasına olanak tanımaktadır. Ayak bakımı ile beslenen ve dinlendirilen ayaklar, iş temposuna karşı daha dirençli bir performans sergilemektedir.
 2. Kişiler, ayak bakımı sayesinde günün yorgunluğu keyifli bir şekilde atabilmektedir. Dinlendirilen, temizlenen ve nemlendirilen ayaklar, söz konusu kişinin daha huzurlu ve mutlu hissetmesine olanak tanımaktadır.
 3. Ayak bakımının kişiler üzerinde sağladığı en önemli avantaj, mantar veya enfeksiyon oluşumunun önüne geçmesidir. Tırnak batması nedeniyle oluşan mantar ve enfeksiyon, doğru ayak bakımı ile büyük ölçüde etkilenmektedir.
 4. Estetik ve temiz görünen ayaklar, hemen hemen her kadının nihai hedefleri arasında yer almaktadır. Topuklu ayakkabı kullanımının daha şık bir hale getirilmesi, ayak bakımı rutinlerinin düzenli olarak yapılması ile mümkün hale gelmektedir.

Ayak Bakımı Evde Yapılabilir Mi?

Ayak bakımı, hem ev hem de güzellik merkezi gibi alanlarda yapılabilmektedir. Çalışan veya herhangi bir sebepten dolayı güzellik merkezine gidecek vakti olmayan kişiler; evde ayak bakımı yöntemlerine rağbet göstermektedir. Evde ayak bakımı, uygun ve doğru adımlarla yapıldığı takdirde; mükemmel bir sonuç vermekte ve kişilerin daha sağlıklı ayaklara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Evde ayak bakımı, güzellik merkezlerinde uygulanan rutinlerin bir benzeri niteliğindedir. Tırnakları doğru bir şekilde kesmek, tırnakları törpülemek, topuk çatlaklarını gidermek ve ayakları bol bol nemlendirmek; evde ayak bakımı aşamaları olarak sıralanmaktadır. Bu aşamaların sistematik hale getirilmesi ile sağlıklı ve daha estetik görünen ayaklara sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Ayak Bakımının Püf Noktaları

Ayak Bakımının Püf Noktaları

Ayak bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar şunlardır;

 1. Tırnak Etlerini Dikkatli Bir Şekilde Kesmek

Ayak bakımı esnasında, tırnakların ve tırnak çevresindeki etlerin dikkatli bir şekilde kesilmesi gerekmektedir. Ayak tırnaklarının düz kesilmesi, tırnak batması probleminin oluşmaması adına önem arz etmektedir. Tırnak etlerinin temizlenmesi ise ayakların daha temiz ve estetik görünmesine olanak tanımaktadır. Ayak bakımının ilk aşaması olan tırnak kesimi, dikkatli ve tedbirli bir şekilde yapıldığı takdirde mükemmel bir şekilde sonuç vermektedir.

 1. Ayakların Dinlendirilmesi

Tırnakları kesilen ve güzel bir şekilde törpülenen ayakların, hoş kokulu bir suda dinlendirilmesi; günün tüm yorgunluğunu atılmasına olanak tanımaktadır. Aromatik yağlar, söz konusu su içerisine katılabilmektedir. Ayak üzerinde oluşan deformelerin giderilmesine olanak tanıyan bu işlem; ayak bakımı rutinlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

 1. Ayak Topuklarına Peeling Yapmak

Peeling, cilt yüzeyinde oluşan ölü derilerin hızlı bir şekilde atılmasına olanak tanımaktadır. Topuk bölgesine peeling yapmak, topuk çatlaklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, bu amaca en iyi şekilde hizmet etmekte ve ayak bakımının daha nitelikli olmasına yardımcı olmaktadır.

 1. Nemlendirici Krem Kullanımı

Nemlendirici krem, ayak bakımının en önemli aşamaları arasında yer almaktadır. Tüm ayağın iyi bir kremle nemlendirilmesi, oluşabilecek mantar veya egzama gibi durumların önüne geçebilmektedir. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Bakım Kremi, cilt dokularının en iyi şekilde beslenmesine olanak tanımakta ve ayak bakımını verimli bir şekilde noktalamaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..