quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

İnsan cildi, yağlanmaya oldukça müsaittir. Özellikle de mevsimin sonbahara yaklaştığı ve geçtiği şu dönemlerde birçok etmen cildin çabuk yağlanıp formunun bozulmasına doğrudan sebebiyet vermektedir. Bunu biraz da genişletip anlatacak olduğumuzda, cildin üzerinde doğal krem niteliği taşıyan bir örtü bulunur. Ter ve yağ bezlerinin salgılarıyla oluşan bu tabaka, sizi alerjik risklerden korumak amacıyla üretilmiştir bir nevi. Bu kapsamda da cildinizdeki tabakayı iyi korumalı ve sistemli bir şekilde de cildinize gerekli olan bakım kompleksini uygulama konusunda özen göstermelisiniz. Keza bazı hormonal değişimler, stres, kaygı, kirler, baharatlı yiyecekler gibi bir çok dış etmen ciltteki bu yağ salgılarının tetiklenmesine sebebiyet verebilir. Çünkü yağın cilt düzeyindeki açıldığı yer gözeneklerdir. Bu gözeneklerin mevcut dış etkilerle kirlerden dolayı tıkanması demek de, yağ salgısının çıkamayacağı bir konum oluşturması demektir. Bu da sivilce ve aknelerle birlikte cildin de günden güne yavaş salgılayan bir konuma erişmesi anlamına geldiği için, cildiniz yağlı ve sağlıksız bir forma dönüşmüş olur. Her ne kadar kimi insanlar yağlı cildin geç yaşlandırma özelliği gibi bir varsayımda bulunsalar da, bu durum tamamen yanlış bir bilgiden ibarettir. Aksine cildinizin çok daha bozuk ve sağlıksız bir yapıda kalması yağlanmış ciltlerin kalıcı olmasıyla alakalı bir durumdur. Bu sebepten dolayı da akne karşıtı cilt bakım seti desteğinde yağlanmış olan ciltlere düzenli bakımlar gerçekleştirilmesi taraftarıyız.

Yağlı ciltlerde sürekli kendisini gösteren bir parlaklık da söz konusudur. Gözenekleri geniştir bu ciltlerin ve siyah noktaları da çok fazla belirgindir. Ancak her yağlı cildin de aynı sorunla karşılaştığını söylemek yanlış olur. Yağlı ciltlerin farklı farklı sıkıntıları ve çözülmesi şart olan detayları bulunmaktadır. Özellikle de akneli yağlı ciltler, yağlı ve hassaslaşmış ciltler ve sorunsuz ama yağlı ciltler şeklinde bir kategorilendirme düzeni de gerçekleştirebiliriz. Her cildin de kendisine has bir bakım ihtiyacı duymakta olduğunu göz önünde bulundurduğumuz vakit, cildin ne olursa olsun yüksek ve seviyeli bir şekilde kontrol altında alınması gerektiği taraftarıyız. Çünkü yağlı ve akneli ciltler özenli bir bakım düzenine çok fazla ihtiyaç duymaktadır.

Bu düzene geçiş yaparken de dikkat etmeniz gereken şey, yağlı gözenekleri kapatmak yerine fazla yağ salgılanmasını durdurmak olmalıdır. Yağlı miktarların su miktarı daima azdır ve bu miktarın belli bir dengeye ulaşmasına yönelik çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz gerçekten de büyük önem taşımaktadır. Çünkü su miktarı az olan bir cilt, yüzeyindeki koruma faktörünün oluşmasının önüne geçecek ölçüde sıkıntılara gebe olacaktır. Bu nedenle de cildin dış etkenlere karşı korunmasızlığının önüne geçebilecek adımlar atılması gerektiğini savunanlardanız. Çünkü yağlı ciltlerin de gittikçe hassaslaşması bu tarz bir nedenden kaynaklı bir durumdur. Yağlı ve hassas bir konumda olan cilt, çok çabuk alerjik reaksiyonlar gösterimine, sivilce ve akne problemleriyle yoğun bir şekilde uğraşmaya müsait olan bir cilttir. Bu sebepten dolayı da cilde ihtiyacı olan nem oranını aktarma konusunda adımlar atılması düşüncemiz var. Aksi durumu her zaman cildin daha da yoğun sıkıntılarla ilerleyiş göstermesine sebebiyet vereceği için, nemlendirici krem kompleksi uygulamaları sayesinde cildin ihtiyaç duyacağı nem düzenine ulaşımı çok daha çabuk bir yapıda kendisini göstermiş olacaktır. Ki bu süreçte ciltte çok fazla yer edinen sivilceler ve aknelere karşı da önlemlerin alınması şarttır. Bu süreçte hem sivilceli ciltlerle savaş, hem de akneli ciltlerin bakım onarım süreçlerini belli bir noktada kontrol altına alarak faaliyetlerinizi ilerletin.

Cildi Nemlendirmenin Önemi – Nemlendirici Krem Kullanımı

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cildin en yoğun ihtiyaç duyduğu şey nem ve sudur. Nem oranı düşük bir cildin daima daha çabuk yağlanıp problemlerin de ortaya çıkış sürecini çok daha hızlı bir konuma taşıdığı da gözlenebilir. Bu sebepten dolayı da düzenli bir nemlendirici krem kullanımı takviyesinden asla uzak kalmayın. En etkili nemlendirici krem seti kullanımı sayesinde, cildinizin çok daha berrak ve çok daha temiz bir yapıda kalabilme olasılığı kendisini göstermiş olacaktır. Bu kapsamda bakıldığı zaman gerçekten de belli bir sistemi göz önüne alarak sizlerin cildinize gerekli olan nem düzeyini aktarmanız gerçekten de önemli bir sağlık yatırımına da dönüşmüş olacaktır.

Maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti bu aşamalarda en fazla yardım alabileceğiniz ürün seçeneklerinden birisi. Kozmetik anlamında alacağınız en güvenilir destekleri sunan en etkili nemlendirici krem sayesinde, sizler cildinizdeki sıkıntıları bir nevi bastırmaya başlamış olacaksınız. Yağlı cilt sıkıntısından kurtulma aşamalarında dikkat etmeniz gereken şey, cildinizi belli bir düzeyde kontrol altına almak. Yani nemlendirici etkili kremleri gelişigüzel bir düzende cildinize kesinlikle uygulamamanız gerekiyor. Aksine biraz sistemli ve belli bir düzen üzerinden ilerleyerek cildinize ihtiyaç duyulacak aşamalarla destek çıkmak işinizi çok daha kolaylaştırıcı bir konuma taşımış olacaktır. Nemlendirici krem kullanımını sabah ve akşam olmak üzere belli bir düzen formunda uygulamalısınız cildinize. Bu kapsamda bakıldığı zaman da cilde gerekli olan düzeni, aktarımı ve en önemlisi de sağlıklı bir nefes alıp verme olanağını her daim aktaracaksınız. Bu sizin yağlanmış olan ciltlerin uzağında kalmanızı da desteklemiş olacaktır bir nevi. Bu etkileşimi düzenli bir seviyede sağlamalı, cildinize gerekli duyulan bakımı da çekincesiz bir şekilde aktarmaya özen göstermelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak atacağınız her adım sayesinde de, cildin bütün alanına hakimiyet kurmuş olan yağlanmış ciltlerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız. Bu sebepten cilt bakımında hijyen ve cildi nemli tutmaya özen göstermeniz çok fazla önemli sonuç edinmenizi de desteklemiş olacak bir nevi.

Cilt Temizliğine Neden Dikkat Etmelisiniz?

Yağlı ciltlerin oluşmasındaki en önemli etmenler, cildinizi yeteri miktarda temiz tutamamanız. Hijyenden uzak kalamayan bir cilt daima problem yaşamaya da müsait olan bir cilttir. Bu sebepten dolayı da cilt bakımını belli bir düzene aktarıp gerçekleştirmeli, cildinize olan ihtiyacı da bu düzen üzerinden sağlamaya özen göstermelisiniz. Bu süreci takip altına alarak ilerlediğiniz müddetçe de zaten daha bakımlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bu da düzenli olarak duş alma ( aşırıya kaçmayacak şekilde), nemlendirici krem bakımı, gece ve gündüz krem uygulaması, cilde gerektiği takdirde serum uygulamaları ve leke giderici krem takviyeleri gibi birçok etkileşimle cildinizin çok daha sağlıklı ve çok daha doğal bir forma kavuşması desteklenmiş olabilir.

Sonuç itibariyle de yağlı ciltlerin oluşmasına sebebiyet verecek birçok etkenden bahsetmek mümkün. Önemli olan şey de bu ciltleri koruma altına alıp, çok daha hızlı bir şekilde bakımını gerçekleştirmek olmalı. Bunu gerçekleştirdiğiniz an itibariyle, sağlıklı ve pratik bir cilt düzenine de yoğun bir şekilde ulaşma olanağını yakalamış olacaksınız. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, insan cildi kendisini yenilemeye en müsait olan cilttir. Bu yenileme sürecinin içerisine dahil olarak sizler de cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olmasını desteklemiş olacaksınız. Bu sizi yağlı ciltlerin bir tık uzağına taşımış olacaktır muhakkak.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..