quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

İnsan cildi, yağlanmaya oldukça müsaittir. Özellikle de mevsimin sonbahara yaklaştığı ve geçtiği şu dönemlerde birçok etmen cildin çabuk yağlanıp formunun bozulmasına doğrudan sebebiyet vermektedir. Bunu biraz da genişletip anlatacak olduğumuzda, cildin üzerinde doğal krem niteliği taşıyan bir örtü bulunur. Ter ve yağ bezlerinin salgılarıyla oluşan bu tabaka, sizi alerjik risklerden korumak amacıyla üretilmiştir bir nevi. Bu kapsamda da cildinizdeki tabakayı iyi korumalı ve sistemli bir şekilde de cildinize gerekli olan bakım kompleksini uygulama konusunda özen göstermelisiniz. Keza bazı hormonal değişimler, stres, kaygı, kirler, baharatlı yiyecekler gibi bir çok dış etmen ciltteki bu yağ salgılarının tetiklenmesine sebebiyet verebilir. Çünkü yağın cilt düzeyindeki açıldığı yer gözeneklerdir. Bu gözeneklerin mevcut dış etkilerle kirlerden dolayı tıkanması demek de, yağ salgısının çıkamayacağı bir konum oluşturması demektir. Bu da sivilce ve aknelerle birlikte cildin de günden güne yavaş salgılayan bir konuma erişmesi anlamına geldiği için, cildiniz yağlı ve sağlıksız bir forma dönüşmüş olur. Her ne kadar kimi insanlar yağlı cildin geç yaşlandırma özelliği gibi bir varsayımda bulunsalar da, bu durum tamamen yanlış bir bilgiden ibarettir. Aksine cildinizin çok daha bozuk ve sağlıksız bir yapıda kalması yağlanmış ciltlerin kalıcı olmasıyla alakalı bir durumdur. Bu sebepten dolayı da akne karşıtı cilt bakım seti desteğinde yağlanmış olan ciltlere düzenli bakımlar gerçekleştirilmesi taraftarıyız.

Yağlı ciltlerde sürekli kendisini gösteren bir parlaklık da söz konusudur. Gözenekleri geniştir bu ciltlerin ve siyah noktaları da çok fazla belirgindir. Ancak her yağlı cildin de aynı sorunla karşılaştığını söylemek yanlış olur. Yağlı ciltlerin farklı farklı sıkıntıları ve çözülmesi şart olan detayları bulunmaktadır. Özellikle de akneli yağlı ciltler, yağlı ve hassaslaşmış ciltler ve sorunsuz ama yağlı ciltler şeklinde bir kategorilendirme düzeni de gerçekleştirebiliriz. Her cildin de kendisine has bir bakım ihtiyacı duymakta olduğunu göz önünde bulundurduğumuz vakit, cildin ne olursa olsun yüksek ve seviyeli bir şekilde kontrol altında alınması gerektiği taraftarıyız. Çünkü yağlı ve akneli ciltler özenli bir bakım düzenine çok fazla ihtiyaç duymaktadır.

Bu düzene geçiş yaparken de dikkat etmeniz gereken şey, yağlı gözenekleri kapatmak yerine fazla yağ salgılanmasını durdurmak olmalıdır. Yağlı miktarların su miktarı daima azdır ve bu miktarın belli bir dengeye ulaşmasına yönelik çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz gerçekten de büyük önem taşımaktadır. Çünkü su miktarı az olan bir cilt, yüzeyindeki koruma faktörünün oluşmasının önüne geçecek ölçüde sıkıntılara gebe olacaktır. Bu nedenle de cildin dış etkenlere karşı korunmasızlığının önüne geçebilecek adımlar atılması gerektiğini savunanlardanız. Çünkü yağlı ciltlerin de gittikçe hassaslaşması bu tarz bir nedenden kaynaklı bir durumdur. Yağlı ve hassas bir konumda olan cilt, çok çabuk alerjik reaksiyonlar gösterimine, sivilce ve akne problemleriyle yoğun bir şekilde uğraşmaya müsait olan bir cilttir. Bu sebepten dolayı da cilde ihtiyacı olan nem oranını aktarma konusunda adımlar atılması düşüncemiz var. Aksi durumu her zaman cildin daha da yoğun sıkıntılarla ilerleyiş göstermesine sebebiyet vereceği için, nemlendirici krem kompleksi uygulamaları sayesinde cildin ihtiyaç duyacağı nem düzenine ulaşımı çok daha çabuk bir yapıda kendisini göstermiş olacaktır. Ki bu süreçte ciltte çok fazla yer edinen sivilceler ve aknelere karşı da önlemlerin alınması şarttır. Bu süreçte hem sivilceli ciltlerle savaş, hem de akneli ciltlerin bakım onarım süreçlerini belli bir noktada kontrol altına alarak faaliyetlerinizi ilerletin.

Cildi Nemlendirmenin Önemi – Nemlendirici Krem Kullanımı

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cildin en yoğun ihtiyaç duyduğu şey nem ve sudur. Nem oranı düşük bir cildin daima daha çabuk yağlanıp problemlerin de ortaya çıkış sürecini çok daha hızlı bir konuma taşıdığı da gözlenebilir. Bu sebepten dolayı da düzenli bir nemlendirici krem kullanımı takviyesinden asla uzak kalmayın. En etkili nemlendirici krem seti kullanımı sayesinde, cildinizin çok daha berrak ve çok daha temiz bir yapıda kalabilme olasılığı kendisini göstermiş olacaktır. Bu kapsamda bakıldığı zaman gerçekten de belli bir sistemi göz önüne alarak sizlerin cildinize gerekli olan nem düzeyini aktarmanız gerçekten de önemli bir sağlık yatırımına da dönüşmüş olacaktır.

maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti bu aşamalarda en fazla yardım alabileceğiniz ürün seçeneklerinden birisi. Kozmetik anlamında alacağınız en güvenilir destekleri sunan en etkili nemlendirici krem sayesinde, sizler cildinizdeki sıkıntıları bir nevi bastırmaya başlamış olacaksınız. Yağlı cilt sıkıntısından kurtulma aşamalarında dikkat etmeniz gereken şey, cildinizi belli bir düzeyde kontrol altına almak. Yani nemlendirici etkili kremleri gelişigüzel bir düzende cildinize kesinlikle uygulamamanız gerekiyor. Aksine biraz sistemli ve belli bir düzen üzerinden ilerleyerek cildinize ihtiyaç duyulacak aşamalarla destek çıkmak işinizi çok daha kolaylaştırıcı bir konuma taşımış olacaktır. Nemlendirici krem kullanımını sabah ve akşam olmak üzere belli bir düzen formunda uygulamalısınız cildinize. Bu kapsamda bakıldığı zaman da cilde gerekli olan düzeni, aktarımı ve en önemlisi de sağlıklı bir nefes alıp verme olanağını her daim aktaracaksınız. Bu sizin yağlanmış olan ciltlerin uzağında kalmanızı da desteklemiş olacaktır bir nevi. Bu etkileşimi düzenli bir seviyede sağlamalı, cildinize gerekli duyulan bakımı da çekincesiz bir şekilde aktarmaya özen göstermelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak atacağınız her adım sayesinde de, cildin bütün alanına hakimiyet kurmuş olan yağlanmış ciltlerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız. Bu sebepten cilt bakımında hijyen ve cildi nemli tutmaya özen göstermeniz çok fazla önemli sonuç edinmenizi de desteklemiş olacak bir nevi.

Cilt Temizliğine Neden Dikkat Etmelisiniz?

Yağlı ciltlerin oluşmasındaki en önemli etmenler, cildinizi yeteri miktarda temiz tutamamanız. Hijyenden uzak kalamayan bir cilt daima problem yaşamaya da müsait olan bir cilttir. Bu sebepten dolayı da cilt bakımını belli bir düzene aktarıp gerçekleştirmeli, cildinize olan ihtiyacı da bu düzen üzerinden sağlamaya özen göstermelisiniz. Bu süreci takip altına alarak ilerlediğiniz müddetçe de zaten daha bakımlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bu da düzenli olarak duş alma ( aşırıya kaçmayacak şekilde), nemlendirici krem bakımı, gece ve gündüz krem uygulaması, cilde gerektiği takdirde serum uygulamaları ve leke giderici krem takviyeleri gibi birçok etkileşimle cildinizin çok daha sağlıklı ve çok daha doğal bir forma kavuşması desteklenmiş olabilir.

Sonuç itibariyle de yağlı ciltlerin oluşmasına sebebiyet verecek birçok etkenden bahsetmek mümkün. Önemli olan şey de bu ciltleri koruma altına alıp, çok daha hızlı bir şekilde bakımını gerçekleştirmek olmalı. Bunu gerçekleştirdiğiniz an itibariyle, sağlıklı ve pratik bir cilt düzenine de yoğun bir şekilde ulaşma olanağını yakalamış olacaksınız. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, insan cildi kendisini yenilemeye en müsait olan cilttir. Bu yenileme sürecinin içerisine dahil olarak sizler de cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olmasını desteklemiş olacaksınız. Bu sizi yağlı ciltlerin bir tık uzağına taşımış olacaktır muhakkak.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..