Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti-Age Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? En iyi Anti-Age Ürünler Hangileridir?

Anti – Age krem çeşitleri, kişilerin ilerleyen yaş ile birlikte geliştirdiği kırışıklık problemlerini; en aza indirmeyi hedeflemekte ve sarkma gibi olumsuz sonuçların azalmasına yardımcı olmaktadır. Yaşlanma karşıtı bakım ürünü seçimi yapılırken, dikkat edilmesi gereken faktörler; ürünün içeriği, ürünün formu, ürünün kalitesi ve ürünün kullanım koşulları olarak sıralanmaktadır. Kişiler, piyasada bulunan onlarca farklı çeşit ürün arasından; kendileri için en uygun ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason; ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında yer almaktadır ve her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Ultrasonik ışınlar yardımıyla uygulanan HIFU, cilt yüzeyinin daha gergin görünmesine ve kırışıklık/ince çizgi oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. HİFU; cilt dokularının kolajen üretimini destekleyerek, cildin her zamankinden daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..