Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

El ve ayak bakımı, kişisel bakım rutinin önemli bir parçasıdır. El ve ayak bakımı, çeşitli adımlardan oluşan bir süreçtir. El ve ayaklar sürekli olarak açıkta olmaları ve dış faktörlere maruz kalmaları nedeniyle, hasar alabilmektedir. Bu hasar nedeniyle, el ve ayak bölgesinde çatlaklar oluşabilmektedir. Çatlayan ve kuruyan cilt dokuları için nemlendirici krem kullanımına özen göstermek gerekmektedir. El ve ayakların temizlenmesi, tırnakların kesilmesi, ciltlerin nemlendirilmesi de el ve ayak sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır

Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Tırnak bakımının püf noktaları; doğru tırnak kesimi, manikür işleminin dikkatli yapılması, uygun törpü kullanımı ve besleyici tırnak kremleri olarak sıralanmaktadır. Söz konusu püf noktaların dikkate alınması ile tırnak bakımından alınan verim arttırılmaktadır. Tırnak bakımı, kişilerin daha çekici ve sağlıklı tırnaklara sahip olmasına olanak tanımaktadır. Uzun ve güçlü tırnaklar, tırnak bakımı aşamaları ile elde edilmektedir.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Sağlıklı tırnaklar; lekesiz, parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmaktadır. Sağlıksız ve güçsüz tırnaklar; mat görünmekte ve darbeler karşısında kolaylıkla kırılabilmektedirler. Sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmak için, uygun ürünlerle düzenli bir şekilde tırnak bakımı yapılması gerekmektedir. Uzatılan tırnakların daha geç kırılması için, gerekli görülen vitamin ve mineral desteğinin takviye yoluyla alınması gerekmektedir. Düzenli uyku, yeterli düzeyde su içmek ve stres faktörlerinin azaltılması da tırnak kırılması problemini büyük ölçüde azaltmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..