Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kuru Ciltlere Nemlendirici Önerisi

Kuru Ciltlere Nemlendirici Önerisi

Kuru ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı vardır ve iyi bir nemlendirici seçerken içeriklerine, cilt tipine uygun olup olmadığına ve koruyucu özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca cildi temizlemek ve tonik uygulamak gibi adımlar, nemlendirici kullanımıyla birlikte daha iyi sonuçlar vermektedir. Kuru ciltlerin nem kaybının önlenmesi için bol bol su içilmesi ve beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir..

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir? Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi

Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir? Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi

Kuru cilt yapısı bazı durumlarda, dermatolog yardımıyla tedavi edilmeyi gerektiren rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Özellikle kış aylarında daha fazla kuruyan cilt yapıları, özel bakım prosedürlerine ihtiyaç duymaktadır. Kuru ciltlerin bol bol nemlendirilmesi, sıvı ağırlıklı besinlerin tüketilmesi ve cilt bakım rutinlerinin düzenli hale getirilmesi; cilt kuruluğu problemlerinin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır.

Kuru Ciltler İçin  Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltler için cilt bakım rutini hazırlanırken cilt hassasiyeti göz ardı edilmemeli ve cilt yapısına uygun, hassasiyet sorunu oluşturmayacak bir bakım rutini izlenmelidir. Cilt, nem kaybına neden olmayan temizleyicilerle düzenli olarak temizlenmeli, her gün nemlendirilmeli ve haftada 2 kez ölü derilerden arınması ve nefes alması için cilde peeling uygulanmalıdır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..