Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Güneş Lekelerinden Hangi Kremlerle Korunmalıyız?

Güneş lekeleri, UVA ve UVB ışınları nedeniyle oluşmakta ve cilt hastalıklarının hızlanmasına neden olmaktadır. Cilt kanseri ve tümör gibi hastalıklar, çoğunlukla güneş maruziyeti nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, güneş lekelerinin ve diğer cilt problemlerinin önlenmesi açısından önem arz etmektedir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için dört mevsim güneş kremi kullanımına özen göstermek gerekmektedir.

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

Cilt lekeleri; güneşin zararlı ışınları, stres faktörleri, yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve sıvı kaybı gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Cildin olduğundan daha solgun görünmesine neden olan cilt lekeleri, birçok kişinin yaşam kalitesini düşürmektedir. Leke giderici bakım ürünleri ve bazı bitkisel tedaviler, cilt lekelerinin açılmasına ve cildin eski görünümüne yeniden kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Sağlanmalı?

Cilt bakım rutini, cilt sağlığının gelişmesine katkı sağlayan ve cildin daha güzel görünmesine olanak tanıyan birçok farklı uygulamayı ifade etmektedir. Etkili bir cilt bakım rutini oluşturmanın koşulları; cilt tipinin analiz edilmesi, cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi, uygun yapılı bakım ürünlerinin kullanılması ve istikrarlı olunması olarak sıralanmaktadır. Söz konusu koşulların sağlanması durumunda, cilt sağlığı problemleri azalmakta ve kişi daha genç bir görünüm elde etmektedir.

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigarayı Bırakmanın Güzelliğinize Faydaları

Sigara kullanımı, cilt dokularının doğal işleyişini bozarak; cilt hastalıklarının baş göstermesine sebebiyet vermektedir. Sigara kullanımının bırakılması halinde; cilt yüzeyi beyazlamakta, cilt kırışıklıkları azalmakta, sivilce oluşumu engellenmekte ve cilt lekeleri açılmaktadır. Sigaranın cilde zararları, diğer vücut sistemlerini de etkileyerek; kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Sigara kullanımından kurtulmak için ilgili sağlık hizmetlerinden destek almak gerekmektedir.

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigaranın cilde zararları; gözenek genişlemesi, sivilce oluşumu, cilt lekesi problemleri, kırışıklık ve ince çizgi oluşumu olarak sıralanmaktadır. Bu zararların tümü, sigaranın içerisinde bulunan zehirleyici maddeler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. İnsan hayatını riske atan ve cilt hastalıklarının hızlanmasına neden olan sigara kullanımının; uzman sağlık personellerinden destek alınarak bırakılması, sürecin tekrar etmemesi adına önem arz etmektedir.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..