quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

İstenmeyen tüyler her kadın için rahatsız edici bir durumdur. Özellikle de bu tüylerin yüz bölgesinde çıkıyor olması, iki katı daha can sıkıntısı anlamına gelir kadınlar açısından. Bunun dışında zaten sadece estetik bir kaygı değil, bu tüylerin yüzde çıkıyor olması sağlık açısından da ciddi bir sıkıntı olduğu için istenmeyen tüylerden kurtulabilmek adına önemli adımlar atmanız gerekmektedir. Bu yazımızda da birçok kadının bazı dönemlerde kabusuna dönüşmekte olan istenmeyen tüylerin neden çıktığına ve bu tüylerden ne tarz yöntemlerle kurtulunabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinize karşı uygulayacağınız bakım türlerine dair de fikirler edinmiş olacaksınız.

Yüz bölgesinde çıkan tüyler estetik açıdan oldukça rahatsız edicidirler. Genellikle de bu tüylerin çıkmasındaki ana nedenlerden birisi de hormonal sorunlardır. Bir takım hormonların gereğinden fazlaca salgılanması, bu tarz yüz tüylerinin daha hızlı uzamasına ve istemediğiniz bölgelerde çıkmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra da kullanılan ilaçların da hormonlara etki edeceğini belirtmek isteriz. Bu sebepten dolayı da yüzlerde istenmeyen tüylerin çıkma olasılığı ilaç kullanımına göre de şekil alır. Ancak bu tarz durumlarda da yüzde çıkan tüylerde kısa süre içerisinde kurtulma imkanınızın olduğunu da bilmenizi isteriz. Cilt bakımında düzenli ve titiz adımlar attığınız takdirde istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Üstelik evde uygulayacağınız birkaç pratik yöntemle bu aşamaları gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Yüzde istenmeyen tüylerin çıkma nedenleri nelerdir?

  • Biraz önce de belirttiğimiz üzere istenmeyen tüylerin baş etkenlerinden birisi hormonal sıkıntılardır. Hormonal değişimler hem ergenlik hem de farklı dönemlerde kadınları doğrudan etkileyeceği için, yüz bölgesinde bu tarz tüylerin çıkma olasılıkları da çok fazla olmaktadır.
  • Bunun dışında aşırı stresin cilde zaten doğrudan zarar verme durumunu görmezden gelmemek gerekir. Aşırı strese maruz kalan kadınların hormonsal değişimleri olur. Bu da haliyle bu tarz sıkıntıları da ciltte ve yüzde ortaya çıkarabilir. Ki hormonal olarak ortaya çıkan en büyük sorunların başında da istenmeyen tüylerin artışı gelmektedir.
  • Alınan ilaçların da tüylerin ortaya çıkmasında desteği olduğu bilinir. Kortizollu ilaçlar vücuttaki dengeyi tamamen bozabilecek kapasitededir. Ki vücudun uzun süreli kortizol salgılaması yüz bölgelerinde istenmeyen tüylerin çıkmasına da sebebiyet verebilecek bir etkidir. Cildinize gerekli bakımı ve uygulamaları bu doğrultuda gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz ki, bu tarz tüylerin çıkma aşamalarının da önüne geçmeyi başarmış olun.
  • Kadınların menapoz esnasında da kandaki androjen hormonunda artışlar gözlenmektedir. Bu hormon erkeklik hormonu olarak da bilindiği için bu tarz dönemlerde yüzde istenmeyen tüylerin çıkma olasılığı çok yüksek. Ki tüylerin çıkma durumu genetikle de alakalı bir durum olduğu için farklı dönemlerde cildinizin bu tarz sıkıntılara maruz kalma olasılığı muhakkak olabilir.

Yüzdeki Tüyleri Nasıl Yok Etmeliyiz?

Öncelikle düzenli bir cilt bakımı gerçekleştirmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Cilt bakımı daima birinci kuraldır. Ancak bunu da mümkün mertebe yüzünüze en az hasarı oluşturacak şekilde gerçekleştirmelisiniz. Ciltler her zaman hassas bir yapıdadır ve ilgiye muhtaçtır. Bu da olabildiğince hijyenik bir bakım süreci ile mümkün hale geleceği için, cildi düzenli bir yapıda kontrol altına almalı ve bakım işlemlerinizi de o şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu süreçte bakıldığında da sizlerin doğal yöntemler ve formüllerle de yüzdeki istenmeyen tüyleri yok etme olasılığınız çok fazladır.

İşte o formüllerden bazıları şu şekilde;

Bal Maskesi:

Bal maskesinin hazırlanışı gayet kolaydır. Bunun için iki çay kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı suyu karıştırıp sonrasında da ocakta kahverengi baloncuklar çıkana kadar ısıtın. Sonrasında ise biraz soğutup yüzünüze uygulayıp ağda formülüyle bekletmelisiniz. Bununla birlikte de ağdayı yüzünüzden çekerek mevcut tüylerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız.

Zerdeçal Kürü:

Zerdeçalın gerçekten de cilde ve istenmeyen tüylere karşı etkisi çok fazla. Bunun için de iki yemek kaşığı zerdeçala süt ekleyerek yavaş yavaş karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı macun kıvamına getirdikten sonra yüz bölgenize sürebilirsiniz. Ki özellikle de yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden uzun soluklu kurtulabilmeniz açısından bu tarz bir kür kullanmanızı kesinlikle öneririz.

Nane Çayı:

Nane’nin etkisi bir hayli fazla olur cilt için ve nane çayı maskesi hazırlayarak da istenmeyen tüylerden kurtulma konusunda iyi bir formül oluşturabilirsiniz. Bunun için kurutulmuş naneleri içi kaynar su olan kupaların içerisine dökün. Bu çayın 10 dakika beklemesine izin verin ve sonrasında da bu sayı hafif yudumlarla için. Bu çayın günde en az iki kere tüketilmesi, istenmeyen tüylerin çıkmasının önüne geçmiş olacaktır. Nane çayı nefes darlığı çeken insanlar açısından da yararlı bir çay olacağı için, her gün iki kere tüketmeniz gayet sağlıklı sonuçlara erişiminizi de desteklemiş olacaktır.

Tüm bu detayların tamamı göz önüne alındığında da, istenmeyen tüylere karşı daima bakımlı bir düzen kurabileceğinizi de bilmenizi isteriz. İstenmeyen tüyler elbette ki canınızı sıkabilir. Pek çok kadın güzellik konusunda bu tarz can sıkıcı tüylere maruz kalma konusunda çeşitli endişelere sürüklenebilir. Ancak, mevcut endişeleri bir kenara bırakıp kendiniz için gerekli olan bakımı gerçekleştirmeye başladığınız zaman, cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlamış olacaksınız. Cilt bakımı daima önemli ve etkili bir süreci gerekli kılar. Bu süreçte de karşınıza çıkacak olan istenmeyen tüylerden de bahsettiğimiz şekillerde kurtulabilme şansı bulabilirsiniz.

Hepinize şimdiden sağlık dolu günler dileriz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..