quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

Yüzdeki Tüyler Neden Çıkar? Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

İstenmeyen tüyler her kadın için rahatsız edici bir durumdur. Özellikle de bu tüylerin yüz bölgesinde çıkıyor olması, iki katı daha can sıkıntısı anlamına gelir kadınlar açısından. Bunun dışında zaten sadece estetik bir kaygı değil, bu tüylerin yüzde çıkıyor olması sağlık açısından da ciddi bir sıkıntı olduğu için istenmeyen tüylerden kurtulabilmek adına önemli adımlar atmanız gerekmektedir. Bu yazımızda da birçok kadının bazı dönemlerde kabusuna dönüşmekte olan istenmeyen tüylerin neden çıktığına ve bu tüylerden ne tarz yöntemlerle kurtulunabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinize karşı uygulayacağınız bakım türlerine dair de fikirler edinmiş olacaksınız.

Yüz bölgesinde çıkan tüyler estetik açıdan oldukça rahatsız edicidirler. Genellikle de bu tüylerin çıkmasındaki ana nedenlerden birisi de hormonal sorunlardır. Bir takım hormonların gereğinden fazlaca salgılanması, bu tarz yüz tüylerinin daha hızlı uzamasına ve istemediğiniz bölgelerde çıkmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra da kullanılan ilaçların da hormonlara etki edeceğini belirtmek isteriz. Bu sebepten dolayı da yüzlerde istenmeyen tüylerin çıkma olasılığı ilaç kullanımına göre de şekil alır. Ancak bu tarz durumlarda da yüzde çıkan tüylerde kısa süre içerisinde kurtulma imkanınızın olduğunu da bilmenizi isteriz. Cilt bakımında düzenli ve titiz adımlar attığınız takdirde istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Üstelik evde uygulayacağınız birkaç pratik yöntemle bu aşamaları gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Yüzde istenmeyen tüylerin çıkma nedenleri nelerdir?

  • Biraz önce de belirttiğimiz üzere istenmeyen tüylerin baş etkenlerinden birisi hormonal sıkıntılardır. Hormonal değişimler hem ergenlik hem de farklı dönemlerde kadınları doğrudan etkileyeceği için, yüz bölgesinde bu tarz tüylerin çıkma olasılıkları da çok fazla olmaktadır.
  • Bunun dışında aşırı stresin cilde zaten doğrudan zarar verme durumunu görmezden gelmemek gerekir. Aşırı strese maruz kalan kadınların hormonsal değişimleri olur. Bu da haliyle bu tarz sıkıntıları da ciltte ve yüzde ortaya çıkarabilir. Ki hormonal olarak ortaya çıkan en büyük sorunların başında da istenmeyen tüylerin artışı gelmektedir.
  • Alınan ilaçların da tüylerin ortaya çıkmasında desteği olduğu bilinir. Kortizollu ilaçlar vücuttaki dengeyi tamamen bozabilecek kapasitededir. Ki vücudun uzun süreli kortizol salgılaması yüz bölgelerinde istenmeyen tüylerin çıkmasına da sebebiyet verebilecek bir etkidir. Cildinize gerekli bakımı ve uygulamaları bu doğrultuda gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz ki, bu tarz tüylerin çıkma aşamalarının da önüne geçmeyi başarmış olun.
  • Kadınların menapoz esnasında da kandaki androjen hormonunda artışlar gözlenmektedir. Bu hormon erkeklik hormonu olarak da bilindiği için bu tarz dönemlerde yüzde istenmeyen tüylerin çıkma olasılığı çok yüksek. Ki tüylerin çıkma durumu genetikle de alakalı bir durum olduğu için farklı dönemlerde cildinizin bu tarz sıkıntılara maruz kalma olasılığı muhakkak olabilir.

Yüzdeki Tüyleri Nasıl Yok Etmeliyiz?

Öncelikle düzenli bir cilt bakımı gerçekleştirmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Cilt bakımı daima birinci kuraldır. Ancak bunu da mümkün mertebe yüzünüze en az hasarı oluşturacak şekilde gerçekleştirmelisiniz. Ciltler her zaman hassas bir yapıdadır ve ilgiye muhtaçtır. Bu da olabildiğince hijyenik bir bakım süreci ile mümkün hale geleceği için, cildi düzenli bir yapıda kontrol altına almalı ve bakım işlemlerinizi de o şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu süreçte bakıldığında da sizlerin doğal yöntemler ve formüllerle de yüzdeki istenmeyen tüyleri yok etme olasılığınız çok fazladır.

İşte o formüllerden bazıları şu şekilde;

Bal Maskesi:

Bal maskesinin hazırlanışı gayet kolaydır. Bunun için iki çay kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı suyu karıştırıp sonrasında da ocakta kahverengi baloncuklar çıkana kadar ısıtın. Sonrasında ise biraz soğutup yüzünüze uygulayıp ağda formülüyle bekletmelisiniz. Bununla birlikte de ağdayı yüzünüzden çekerek mevcut tüylerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız.

Zerdeçal Kürü:

Zerdeçalın gerçekten de cilde ve istenmeyen tüylere karşı etkisi çok fazla. Bunun için de iki yemek kaşığı zerdeçala süt ekleyerek yavaş yavaş karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı macun kıvamına getirdikten sonra yüz bölgenize sürebilirsiniz. Ki özellikle de yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden uzun soluklu kurtulabilmeniz açısından bu tarz bir kür kullanmanızı kesinlikle öneririz.

Nane Çayı:

Nane’nin etkisi bir hayli fazla olur cilt için ve nane çayı maskesi hazırlayarak da istenmeyen tüylerden kurtulma konusunda iyi bir formül oluşturabilirsiniz. Bunun için kurutulmuş naneleri içi kaynar su olan kupaların içerisine dökün. Bu çayın 10 dakika beklemesine izin verin ve sonrasında da bu sayı hafif yudumlarla için. Bu çayın günde en az iki kere tüketilmesi, istenmeyen tüylerin çıkmasının önüne geçmiş olacaktır. Nane çayı nefes darlığı çeken insanlar açısından da yararlı bir çay olacağı için, her gün iki kere tüketmeniz gayet sağlıklı sonuçlara erişiminizi de desteklemiş olacaktır.

Tüm bu detayların tamamı göz önüne alındığında da, istenmeyen tüylere karşı daima bakımlı bir düzen kurabileceğinizi de bilmenizi isteriz. İstenmeyen tüyler elbette ki canınızı sıkabilir. Pek çok kadın güzellik konusunda bu tarz can sıkıcı tüylere maruz kalma konusunda çeşitli endişelere sürüklenebilir. Ancak, mevcut endişeleri bir kenara bırakıp kendiniz için gerekli olan bakımı gerçekleştirmeye başladığınız zaman, cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlamış olacaksınız. Cilt bakımı daima önemli ve etkili bir süreci gerekli kılar. Bu süreçte de karşınıza çıkacak olan istenmeyen tüylerden de bahsettiğimiz şekillerde kurtulabilme şansı bulabilirsiniz.

Hepinize şimdiden sağlık dolu günler dileriz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..