Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri, özellikleri ve kullanım amaçları bakımından birçok farklı çeşide ayrılmaktadır. Hemen hemen herkesin beğenerek kullandığı yüz bakım ürünleri, cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaları nedeniyle öne çıkmaktadır. Yüz bölgesinin en iyi şekilde beslenmesine ve onarılmasına olanak sağlayan bu ürünler, cilt sağlığının korunmasına yardımcı olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt bakım ürünleri; yüz temizleme jeli, tonik, peeling, yüz serumu ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Bu ürünlerin her biri, ayrı bir cilt problemini hedef almakta ve kişilerin daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmasına olanak tanımaktadır. Farklı özelliklerle donatılan bu ürünler, kırışıklık ve leke azaltıcı etkileri nedeniyle; kişilerin daha genç ve dinamik görünmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm, yüz bakım ürünü konusunda; kendi sektörünün önde gelen isimleri arasında yer almaktadır. Doğanın mucizelerinden aldığı ilhamla yola çıkan Maruderm, kaliteli ve etkili yüz bakım ürünleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Maruderm imzası taşıyan onlarca farklı çeşit ürün, cilt problemlerini doğrudan hedef almakta ve her cilt tipi için özel olarak üretilmektedir.

Erkek Yüz Bakımı

Yüz Bakım Ürünü Nedir?

Yüz bakım ürünü, güzellik sektörü tarafından formüle edilmekte ve kullanıcı kitlesinin cilt problemleri için piyasaya sürülmektedir. Cilt yüzeyinin doğal yollarla beslenmesine olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, hem kadın hem de erkek bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu ürünlerin birden fazla etkisi bulunmakla birlikte, her biri ayrı bir cilt tipi için özel olarak formüle edilmektedir.

Hassas, karma ve yağlı olarak sıralanan cilt tipleri, ayrı niteliklerdeki yüz bakım ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Kişilerin, kendi cilt tiplerine göre uygun bir cilt bakımı ürünü seçmesi; yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinin önlenebilmesi açısından önem arz etmektedir. Yüz bakım ürünü çeşitleri ile kişiler, daha genç ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmaktadır.

Cilt Bakımı Kadın

Yüz Bakım Ürünü Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada bulunan cilt bakım ürünleri; yüz temizleme jeli, tonik, peeling, yüz serumu ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Bu ürünler, cilt yüzeyine belirli sıralarla uygulanarak; cilt problemlerinin azalmasına ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Yüz bakım ürünü çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yüz Temizleme Jeli

Yüz temizleme jeli, cilt yüzeyinin fazla yağ ve makyaj kalıntılarından arınmasına olanak tanımaktadır. Yüz yıkama jeli, düzenli olarak kullanıldığında; cilt problemlerinin azalmasına da katkı sağlamaktadır. Kuru ve yağlı ciltler için yüz yıkama jeli çeşitleri, her cilt tipinin özel olarak işlem görmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede, hemen hemen herkes; kendi cilt tipine uyum sağlayacak ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Yüz yıkama jeli, sabun gibi pH değeri bakımından işlevsiz olan ürünlerin; daha az kullanılmasına olanak tanımaktadır. Yüz bölgesinin en iyi şekilde temizlenmesine ve hiçbir şekilde hasar almadan arındırılmasına olanak tanıyan yüz yıkama jeli çeşitleri; işlevsel özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Maruderm yüz yıkama jeli çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici
 2. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli
 3. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli

Erkekler İçin Yüz Bakım Rutini

 1. Tonik

Tonik uygulaması, çeşitli nedenlerle büyüyen gözeneklerin sıkılaştırmasına ve siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Temizleme jelinden sonra tonik kullanmak, cilt yüzeyinde kalan makyaj kalıntılarının arınmasına da olanak tanımaktadır. Cilt sıkılaştırıcı etki göstermesi nedeniyle öne çıkan tonik ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Tonik ürünleri, gözenek tıkanması gibi olumsuz durumların da önüne geçebilmektedir. Kir ve yağ gibi maddelerle dolan gözenekler, sivilce ve siyah nokta oluşumuna daha açık hale gelmektedir. Sivilce ve siyah nokta oluşumunun önlenmesi için tonik kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Maruderm tonik ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Centelle Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 2. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 3. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik
 1. Peeling Maske

Peeling maske, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin; hızlı bir şekilde atılmasına ve cildin rahat bir nefes almasına olanak tanımaktadır. Peeling ürünleri, doğal içerikli özlerden elde edilmekte ve birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, uygun fiyatlı çözümler sunması ve son derece etkili performans sergilemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Yüz Bakımı

 1. Yüz Serumu

Yüz serumları, yoğun yapıları nedeniyle cilt problemlerinin en hızlı şekilde azalmasına yardımcı olmaktadır. Birçok farklı vitaminle zenginleştirilen yüz serumları, cilt bakımının en gözde ürünleri arasında yer almakta ve birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır. Maruderm’in öne çıkan ve müşterilerinin memnuniyetini kazanan bazı serum çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm Caffeine Peptid ve Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 3. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 4. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
 5. Maruderm Nigh Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..