quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Birçoğumuz yüz bakımı yaparken sadece bir nemlendirici ve temizleyici ile kendimizi sınırlandırıyoruz; ancak nemlendirici ve temizleyici ile yapmış olduğumuz bakımlar ne kadar yeterli geliyor hiç düşündünüz mü? Cildinizle alakalı şikayetleriniz varsa, sıklıkla makyaj yapıyorsanız, cilt bakımınıza ciddi şekilde özen göstermeniz gerekiyor. Yüze bakım yaparken belli ürünlerin sıra içerisinde kullanılması gerekmektedir. Ancak bu sayede başarılı sonuçların elde edilmesi mümkün olmaktadır. En iyi yüz bakım ürünleri için Maruderm cilt bakım ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

·Yüzünüzü Temizleyin
Yüz bakım ürünlerinden etkin bir sonuç almak için mutlaka ilk önce yüzünüzü temizlemeniz gerekmektedir. Fazla yağdan, kirden ve yüzde bulunan ölü derilerden cilt arındırıldığı zaman uygulayacağınız yüz bakım ürünleri ile çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yüz temizliğini yapmak için miceral sular ve temizleme jellerinden faydalanabilirsiniz.

Yüz temizleme işlemiiçin jelleri tercih ederseniz bu işlemi yüzünüzü yıkayarak yapabilirsiniz. Miceral suları tercih ederseniz işlemi bir pamuk yardımı ile tüm yüzünüzü silerek yapabilirsiniz.

·Tonik Uygulamayı Kesinlikle Atlama
Yüzümüz micerel sular ve temizleme jelleri ile temizledikten sonra pek çoğumuz tonik kullanma işlemini atlarız. Anca temizleme işlemini yaptıktan sonra tonik uygulamamız halinde hem kullanmış olduğumuz ürünlerin desteklenmesi sağlanacak hem de yüzünüz nefes alacaktır. Fazla yağlı bir yüzünüz varsa da cildinizin temizlenmesi ve daha güzel bir görünüme kavuşması tonik ile mümkün olacaktır. Gözeneklerin sıkışması için etkin bir yöntem olarak bulunan tonik işlemi gözenekleri tamamen arındırabilir ve cildin rahatlamasını sağlayabilir.

·Sorunlu Olan Bölgeye Lokal İşlemi
Tonik işlemini yaptıktan sonra yüzünüzde sorunlu olan bölgeler varsa bunlara lokal işlemi yapabilirsiniz. Örneğin yüzünüzde sivilceli olan bölge varsa buraya sivilce giderici ürünler uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde lekeler varsa leke önleyici kremler sizin için oldukça ideal ürünler olacaktır. Sonraki ürüne geçmeden önce bu ürünlerin kullanımından sonra en az 5 dakika beklemeniz gerekecektir.

· Cilt Bakım Serumları
Yüz bakımı yapılırken en çok tereddütte kalınan konu serumların nemlendiriciden önce mi sonra mı uygulanması gerektiği oluyor. Serumlar cilt tarafından oldukça kolay bir şekilde emilen yüksek konsantrasyona sahip ürünler olmaktadır. Bundan dolayı nemlendiriciden önce kullanılması gerekmektedir. Bu sayede nemlendiricin etkisi çok daha fazla olacaktır. Serum seçimi yapılırken cilt tipine en uygun olanın seçilmesi gerekmektedir. İnce kırışıklıkları ve çizgi görünümlerinin etkisini azaltacak serumların tercih edilmesi gerekmektedir.

·Cilt Yağları ve Nemlendirici Kullanımı
Yüz bakım rutininin en önemli adımlarından olan nemlendirici ve cilt bakım yağları doğru seçildiği takdirde oldukça başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Serum işleminden sonra uygulanacak olan nemlendiriciler gün boyu yüzün nemli kalmasını sağlayacaktır. Serumun cilt tarafından tamamıyla emilmesinden sonra kullanılması gerektiğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüz ve boyun bölgesine nazik bir şekilde uygulanacak olan nemlendirici ve cilt bakım yağları oldukça ışıltılı ve akımlı bir görünümün kazanılmasını sağlayacaktır. Cilt bakım yağları ve nemlendiricilerin düzenli bir şekilde kullanılması ile yüzde günden güne oldukça ışıltılı bir görününüm göze çarpacaktır.

·Göz Çevresini Kesinlikle Atlamayın
Göz çevresi yüzdeki en hassa bölge olarak bulunmaktadır. Bundan dolayı çok daha özenli bir bakımın yapılmasını hak etmektedir. Göz çevresinde zamanla oluşan ince kırışıklıklar ve nem kaybını giderebilmek için göz kreminin oldukça dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Göz kremi uygulanırken direk göz altlarına değil elmacık kemiklerine uygulanması gerekmektedir. Göz çevresine giden damarlar elmacık kemiklerinde bulunduğu için kullanılan krem çok daha fazla işe yarayacak ve kremin emilmesi çok daha kısa bir sürede sağlanacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..