Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri, özellikleri ve kullanım amaçları bakımından birçok farklı çeşide ayrılmaktadır. Hemen hemen herkesin beğenerek kullandığı yüz bakım ürünleri, cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaları nedeniyle öne çıkmaktadır. Yüz bölgesinin en iyi şekilde beslenmesine ve onarılmasına olanak sağlayan bu ürünler, cilt sağlığının korunmasına yardımcı olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt bakım ürünleri; yüz temizleme jeli, tonik, peeling, yüz serumu ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Bu ürünlerin her biri, ayrı bir cilt problemini hedef almakta ve kişilerin daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmasına olanak tanımaktadır. Farklı özelliklerle donatılan bu ürünler, kırışıklık ve leke azaltıcı etkileri nedeniyle; kişilerin daha genç ve dinamik görünmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm, yüz bakım ürünü konusunda; kendi sektörünün önde gelen isimleri arasında yer almaktadır. Doğanın mucizelerinden aldığı ilhamla yola çıkan Maruderm, kaliteli ve etkili yüz bakım ürünleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Maruderm imzası taşıyan onlarca farklı çeşit ürün, cilt problemlerini doğrudan hedef almakta ve her cilt tipi için özel olarak üretilmektedir.

Erkek Yüz Bakımı

Yüz Bakım Ürünü Nedir?

Yüz bakım ürünü, güzellik sektörü tarafından formüle edilmekte ve kullanıcı kitlesinin cilt problemleri için piyasaya sürülmektedir. Cilt yüzeyinin doğal yollarla beslenmesine olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, hem kadın hem de erkek bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu ürünlerin birden fazla etkisi bulunmakla birlikte, her biri ayrı bir cilt tipi için özel olarak formüle edilmektedir.

Hassas, karma ve yağlı olarak sıralanan cilt tipleri, ayrı niteliklerdeki yüz bakım ürünlerine ihtiyaç duymaktadır. Kişilerin, kendi cilt tiplerine göre uygun bir cilt bakımı ürünü seçmesi; yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinin önlenebilmesi açısından önem arz etmektedir. Yüz bakım ürünü çeşitleri ile kişiler, daha genç ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmaktadır.

Cilt Bakımı Kadın

Yüz Bakım Ürünü Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada bulunan cilt bakım ürünleri; yüz temizleme jeli, tonik, peeling, yüz serumu ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Bu ürünler, cilt yüzeyine belirli sıralarla uygulanarak; cilt problemlerinin azalmasına ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Yüz bakım ürünü çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yüz Temizleme Jeli

Yüz temizleme jeli, cilt yüzeyinin fazla yağ ve makyaj kalıntılarından arınmasına olanak tanımaktadır. Yüz yıkama jeli, düzenli olarak kullanıldığında; cilt problemlerinin azalmasına da katkı sağlamaktadır. Kuru ve yağlı ciltler için yüz yıkama jeli çeşitleri, her cilt tipinin özel olarak işlem görmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede, hemen hemen herkes; kendi cilt tipine uyum sağlayacak ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Yüz yıkama jeli, sabun gibi pH değeri bakımından işlevsiz olan ürünlerin; daha az kullanılmasına olanak tanımaktadır. Yüz bölgesinin en iyi şekilde temizlenmesine ve hiçbir şekilde hasar almadan arındırılmasına olanak tanıyan yüz yıkama jeli çeşitleri; işlevsel özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Maruderm yüz yıkama jeli çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici
 2. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli
 3. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli

Erkekler İçin Yüz Bakım Rutini

 1. Tonik

Tonik uygulaması, çeşitli nedenlerle büyüyen gözeneklerin sıkılaştırmasına ve siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Temizleme jelinden sonra tonik kullanmak, cilt yüzeyinde kalan makyaj kalıntılarının arınmasına da olanak tanımaktadır. Cilt sıkılaştırıcı etki göstermesi nedeniyle öne çıkan tonik ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Tonik ürünleri, gözenek tıkanması gibi olumsuz durumların da önüne geçebilmektedir. Kir ve yağ gibi maddelerle dolan gözenekler, sivilce ve siyah nokta oluşumuna daha açık hale gelmektedir. Sivilce ve siyah nokta oluşumunun önlenmesi için tonik kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Maruderm tonik ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Centelle Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 2. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 3. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik
 1. Peeling Maske

Peeling maske, cilt yüzeyinde biriken ölü derilerin; hızlı bir şekilde atılmasına ve cildin rahat bir nefes almasına olanak tanımaktadır. Peeling ürünleri, doğal içerikli özlerden elde edilmekte ve birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, uygun fiyatlı çözümler sunması ve son derece etkili performans sergilemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Yüz Bakımı

 1. Yüz Serumu

Yüz serumları, yoğun yapıları nedeniyle cilt problemlerinin en hızlı şekilde azalmasına yardımcı olmaktadır. Birçok farklı vitaminle zenginleştirilen yüz serumları, cilt bakımının en gözde ürünleri arasında yer almakta ve birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır. Maruderm’in öne çıkan ve müşterilerinin memnuniyetini kazanan bazı serum çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm Caffeine Peptid ve Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 3. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 4. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
 5. Maruderm Nigh Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..