quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Tatile Gideceğiniz Zaman Cilt Bakım Ürünlerinizi Yanınıza Alın

Tatile Gideceğiniz Zaman Cilt Bakım Ürünlerinizi Yanınıza Alın

Birey günlük yaşamlarının kendilerine verdiği yüklerden kurtulmak için zaman zaman tatil yapmak isterler. Tatil zamanlarının seçimi bireyler arasında farklılık gösterse de yaz aylarında yapılan tatil rezervasyonlarının kış aylarında yapılmış olan tatil rezervasyonlarından daha fazla olduğu bilinen bir gerçekliktir. Bu nedenle yaz aylarında yapılan cilt bakım ürünlerine dair alışverişler daha fazladır.

Yaz Aylarında Neden Cilt Bakım Ürünleri Kullanılmalıdır?

Güneş ışınlarına en çok maruz kalınan aylar yaz aylarıdır. Özellikle öğlen saatlerinde güneş ışınlarına direk maruz kalınması belirli hastalıkların başlamasına yol açmakta ve cildin tahriş olmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle uzman doktorlar öğle saatlerinde dışarı çıkmamayı tavsiye etmektedir. Ancak bireyler günlük hayatlarında bu öneriye çok bağlı kalamaz. Bu nedenle de güneş ışınlarının zararlı yan etkilerinden korunmak için cilt bakım ürünlerini kullanmaya yönelirler. Özellikle güneş kremleri en çok tercih edilen ve edilmesi de insan sağlığı açısından zorunlu olan cilt bakım ürünleridir.

Cilt Bakım Ürünlerinin Kullanılmaması İnsan Sağlığını Nasıl Etkiler?

Cilt bakım ürünlerini kullanmak yaz aylarının zararlı güneş ışınlarından korunmak için bireyler için zorunlu hale gelmiştir. Ancak bazı bireylerin güneş kremi gibi cilt bakım ürünlerine olan olumsuz düşüncelerinin de olduğu bilinmekte ve bu bireyler cilt bakım ürünlerini kullanmayı reddetmektedir. Ancak daha sonrasında aynı bireylerin güneş ışınlarının verdiği zararların meydana getirdiği sonuçları görerek cilt bakım ürünlerine olan olumsuz düşüncelerini değiştirdikleri de gözlemlenmiştir. Bu bireylerde cilt bakım ürünlerinin kullanılmaması sonucu ortaya çıkan sorunları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • Yüz de çil oluşumunun meydana gelmesi veya var olan çilin artması
  • Siyah nokta oluşumunun meydana gelmesi
  • Cilt de kırışıklık
  • Yanma
  • Kabarma
  • Bunların yanında kaşıntı, pul pul dökülme, soyulma gibi sorunlar ile de karşılaşılabilmektedir.

Tatile Gitmeden Cilt Bakım Ürünü Bulundurmamanın Sonuçları

Cilt bakım ürünlerinin satış fiyatlarının yüksekliği herkes tarafından kabul edilmiş bir gerçekliktir. Bireylere olan maliyetinin yüksek olması nedeniyle cilt bakım ürünlerine olan talep birey bazında çoğunlukla sıklıkla olmamaktadır. Bunun nedeni bireylerin giderlerini arttırmama çabasıdır. Tatile giderken önceki cilt bakım ürünlerini yanlarında bulundurmayan tatilciler tatil beldelerin de ihtiyaç duyacakları cilt bakım ürünlerini normal satış fiyatının üzerinde satılan bir fiyattan almak durumunda kalabilirler. Bu durumda bireylerin giderleri artmaktadır. Ayrıca tatilcilerin tatile giderken yanlarında önceden sahip oldukları cilt bakım ürünlerini götürmemelerinin olası bir sonucu daha oluşabilmektedir. Bu da kendi kullandıkları cilt bakım ürünlerinin markasını ve modelini gittikleri tatil yerlerinde bulamama riskidir. Bu risk her tatil yerinde olmasa merkeze uzak olarak inşa edilmiş ve huzur vaat eden tatil beldelerinde karşılaşılabilinecek bir risktir. Bu nedenle tatilciler tatile çıkmadan önce sıkı bir kontrol yapmalı ve kendi cilt bakım ürünlerini yanlarına almayı unutmamalıdır. Aksi takdirde istemedikleri sonuçlarla karşı karşıya kalabilirler.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..