Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Tatile Gideceğiniz Zaman Cilt Bakım Ürünlerinizi Yanınıza Alın

Tatile Gideceğiniz Zaman Cilt Bakım Ürünlerinizi Yanınıza Alın

Tatile Gideceğiniz Zaman Cilt Bakım Ürünlerinizi Yanınıza Alın!

Çoğunlukla ihmal edilen tatilde cilt bakımı, kış aylarında yapılan bakım rutinlerinden daha fazla önem arz etmektedir. Bazı kişiler, yaz tatilinin tadını çıkarırken; sıklıkla cilt bakım rutinlerini aksatmakta veya tamamen ihmal etmektedir. Bu durum, hem kısa vadede hem de uzun vadede sorun teşkil edebilmekte ve cilt hastalıklarının temel sebebi olabilmektedir.

Yaz tatilinin en önemli temaları olan güneş ve deniz, çoğu kişi için zararsız unsurlar olarak görülse de; tatilde cilt bakımı yapılmadığı takdirde cilt sağlığını riske atabilmektedir. UVA ve UVB gibi zararlı ışınlar, güneşlenme aktivitesinden alınan verimin düşmesine neden olmaktadır. Deniz içerisindeki, yoğun sodyum ve klor mineralleri ise cilt kuruluğu problemlerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Tatilde kullanılan bakım ürünleri, güneş ve denizin zararlı etkilerini en aza indirmektedir. Tatile gidilerken muhakkak alınması gereken bu ürünler sayesinde, kişilerin güneşlenme ve yüzme gibi aktivitelerden verim alması sağlanmaktadır. Tatilde kullanılacak krem ve serumlar, kişilerin daha sağlıklı bir tatil sezonu geçirmesine olanak tanımaktadır.

Tatilde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz tatilinin en can alıcı noktası olan cilt bakımı, kişilerin daha verimli bir dinlenme dönemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Tatilde yapılması gereken cilt bakımı ile kişiler, güneşin zararlı etkilerinden en mükemmel şekilde korunmaktadır.

Söz konusu bakım rutini, normal zamanlarda yapılan cilt bakımına nazaran daha kapsamlı olmalı ve hiçbir şekilde ihmal edilmemelidir. Aksi takdirde, güneş ve denizin zararlı etkilerinden kurtulmak zorlaşmakta ve kişinin cilt sağlığı problemleri yaşaması kaçınılmaz hale gelmektedir.

Tatilde cilt bakımı, besleyici ve onarıcı özelliği bulunan bakım ürünleri ile yapılmalıdır. UV ışınlarının, cilt bariyeri üzerindeki tahribat etkisi; besleyici ve onarıcı bakım ürünleri ile en aza indirilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken, söz konusu ürünlerin düzenli bir şekilde uygulanması olmalıdır.

Tatilde cilt bakımının en önemli unsurları arasında, peeling ve tonik gibi arındırıcı uygulamalar yer almaktadır. Cilt yüzeyinde, terleme nedeniyle oluşan kalın yağ tabakası; peeling ve tonik uygulamaları sayesinde giderilmektedir. Yaz tatilinden alınan verimin artması için bu uygulamaların ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Tatilde Yapılan Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

Tatil için cilt bakımı, günlük hayatta uygulanan bakım rutinlerinden çok daha önemlidir. Tatil esnasında, güneş ışınları ve deniz tuzu nedeniyle tahriş olan cilt; sakinleştirici ve onarıcı bakım uygulamalarına ihtiyaç duymaktadır. Bu uygulamaların söz konusu olmadığı durumlarda kişilerin, olumsuz bir tatil deneyimi yaşadığı görülmektedir.

Güneşin zararlı ışınları, çil veya güneş lekesi gibi anormal belirtilerin baş göstermesine neden olmaktadır. Zararlı UV ışınları nedeniyle, renk eşitsizliği yaşamaya başlayan cilt; kademeli olarak hasar almaktadır. Oluşan bu hasar, kalıcı özellik gösteren sağlık problemlerine yol açmaktadır. Özellikle güneş kremi kullanımının ihmal edilmesi, cilt kanseri gibi ciddi hastalıklara dahi neden olabilmektedir.

Tatil dönüşü, eşit bir şekilde bronzlaşmak ve soyulma gibi olumsuz durumlar yaşamamak adına; tatilde cilt bakımı rutinlerine ekstra özen göstermek önem arz etmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri, tam da bu noktada devreye girerek; güneş lekesi oluşumunun en aza indirilmesine olanak tanımaktadır. Leke karşıtı etki gösteren bakım ürünleri sayesinde, yaz tatilinden alınan verim artmaktadır.

Tatil Bavuluna Hangi Cilt Bakım Ürünleri Koyulmalı?

Tatil giderken alınması gerekenler arasında, cilt bakım ürünlerinin de bulunması gerekmektedir. Cilt bakım ürünleri, yaz tatilinin en az cilt problemiyle sonlanmasına olanak tanımaktadır. Tatilde yapılan cilt bakımı rutinlerinin, düzenli ve işlevsel hale gelebilmesi için; şu ürünlerin muhakkak alınması gerekmektedir:

  1. Güneş Kremi

Tatilde kullanılacak bakım ürünü çeşitleri arasında yer alan güneş kremi, hem yüzü hem de tüm vücudu adeta bir kalkan gibi korumaktadır. Güneşin tüm zararlı ışınları, güneş koruyucu kremler sayesinde; hızlı bir şekilde bertaraf edilebilmektedir. Güneş kreminin olmadığı bir tatil, çeşitli cilt problemlerine davetiye çıkarmak anlamına gelmektedir.

  1. Yüz Temizleme Jeli

Çoğunlukla alakasız görülen yüz temizleme jeli, tatilde kullanılacak ürünler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli, denizden alınan tüm bakterilerin; cilt yüzeyinden temizlenmesine olanak tanımaktadır. Yaz tatilinin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan yüz temizleme jeli, güneş ve denizin zararlı etkilerini en aza indirmektedir.

  1. Tonik

Tonik uygulaması, cilt dokularına nüfuz eden kir ve yağ kalıntılarının; en hızlı şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik; deniz ve güneş nedeniyle tahriş olan cilt yüzeyinin, nazik bir şekilde temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

  1. Peeling Maske

Tatilde kullanılan krem ve serum çeşitleri arasında yer alan peeling maske; güneş ışınları nedeniyle soyulan cilt dokularının yenilenmesine olanak tanımaktadır. Maruderm AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içerdiği besleyici asitler sayesinde; yaz tatilinden alınan verimin maksimum düzeye ulaşmasını sağlamaktadır.

  1. Nemlendirici Bakım Kremi

Tatilde kullanılacak nemlendirici ürün, hâlihazırda hassas olan cildin en iyi şekilde dinlendirilmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi, güneş ışınları nedeniyle tahriş olan cildin; beslenmesine ve yenilenmesine olanak tanımaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.



Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..