quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler yaşadığı dönemlerde cildin derinine nüfus eden bakteriler ve ölü hücrelerin artışından kaynaklı olarak sivilcelerin daha fazla meydana geldiği bilinir. Sivilce, önüne geçilmediği zaman yoğun bir cilt hastalığına da dönüşebilir. Sivilcelerin biraz daha iltihaplı ve kalıcı durumlarına da akne denir. Her iki cilt sıkıntısı da bir an önce kurtulmanız gereken, üzerine gidilmediği takdirde de sorunlar oluşturan problemler olmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilcelerden doğal yollarla ne şekilde kurtulacağınıza dair bir takım bilgiler sunmak istiyoruz. Elbette ki sivilceler için muhakkak doktorunuzla da iletişime geçmenizi öneriyoruz. Ancak bununla birlikte, sivilce tedavisi için bir takım adımlar atarak cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma eriştirme olanağı da yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir nemlendirici krem, cilt bakım seti gibi takviyeleri de deneyebilir, cildinizi daha sağlıklı bir konuma eriştirebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki, sivilce bakım aşamaları her zaman titizlikle ilerletildiği takdirde sağlam sonuçlar oluşturabilir. Bu işleyişi muhakkak göz önüne almalı, adımlarınızı da o doğrultuda şekillendirmelisiniz Bunu başardığınız çok daha nitelikli ve çok daha sağlıklı sonuçlar edinebilirsiniz.

İşte Sivilcelerden Kurtulmak Adına İzlemeniz Gereken Yollar:

Öncelikle temizlik bir sivilce bakımında en fazla önemsenmesi gereken detayların başında gelmektedir. Yüzünüzü mümkün oldukça yıkmaya özen gösterin. Ancak suyun ılık olması da çok önemli. Ilık su takviyesi sayesinde daha nefes alabileceğiniz bir cilt bakımı elde edebilirsiniz. Ki cildinizin nefes alabilmesi açısından bu durum çok ama çok önemlidir. Sağlıklı bir cilt temizlikle mümkün hale gelebilir anca. Bu sebepten dolayı da hem duş düzeniniz, hem de cildinizi temiz tutma aşamaları her zaman önemlidir. Bu konuda cildinizi doğal yollardan sivilcelere karşı da korumaya başlamış olacaksınız. Bu sebepten dolayı da temizlik konusunda hem kıyafet değişimi, hem de diğer düzenli duş alımı gibi birçok etkiyi göz önüne alarak sivilce tedavisine başlamalısınız. Çünkü gözeneklerin hava almaması, cildin tıkanması gibi durumlar sivilce ve aknelerin meydana gelmesine sebebiyet verir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına sağlam adımlar attığınız takdirde, de ilerleyişiniz çok daha nitelikli bir konuma doğru yol almasını da başaracaktır.

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Doğal Maskeleri Sizin İçin Sıraladık:

1) Doğal Sivilce Maskeleri

Sivilcelerden kurtulmak adına birçok doğal yüz maskesi de bulunmaktadır. Bu maskeleri belli başlı dönemlerde düzenli olarak uyguladığınız zaman, gerçekten de çok daha sağlıklı bir cilde kavuşma olasılığı da yakalamış olacaksınız. Sivilcelerinizden kurtulmak adına sizlere birkaç önemli maskenin de tarifini vererek ilerlemek istiyoruz. Bu sayede cildinizin çok daha fazla nefes alıp verebildiğini de fark etmiş olursunuz diye düşünmekteyiz.

2) Limon Suyu ve Tarçın Maskesi

Tarçın ve limondan oluşan bir maske takviyesi, yüzünüzde oluşan sivilcelerin kısa süre içerisinde yok olmasını destekleyici etkiler oluşturabilir. Özellikle de 2 yemek kaşığı sıkılmış limon suyu ile 1 çorba kaşığı toz tarçını karıştırın. Daha sonrasında da bu karışımı sivilcelerinize uygulayın. Ortalama 20 ile 25 dakika boyunca bekledikten sonra da zaten cildinizin beklenilen berraklığa kavuşması için ilk adımı atmış olacaksınız. Yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkamanızla birlikte de, sağlıklı bir görünüme ulaşma konusunda önemli adımlar atmaya da devam etmiş olacaksınız. Bu sebepten limon ile tarçın mucizesini muhakkak denemenizi öneriyoruz.

3) Limon ve Zerdeçal Maskesi

Limonun etkileri zerdeçalla buluştuğunda da çok önemli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Zerdeçalın ağrı ve iltihaplanmaları azaltan güçlü bir etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda da anti bakteriyel bir özelliğe de sahip olduğu için, sivilcelerdeki bakterilerin ölmesini sağlar. Bu da çok daha sağlıklı bir sivilce bakım onarım aşamasını ortaya çıkarmış olacaktır. Zerdeçalda bulunan antioksidanlar, cildin daha hızlı iyileşmesini destekler. Bu durum limon suyuyla birleştiğinde ise iki katı daha verim alacağınız türden sonuçlar edinme imkânı da yakalamış olacaksınız. Bu karışım için bir çorba kaşığı zerdeçal, 1 limon suyunu iyice karıştırıp sivilceli bölgelere maske olarak uygulayın. Bu maskeyi en fazla 15 dakika yüzünüzde tutun ve ılık suyla yıkayın. Zerdeçal, yüzünüzün hafif sarı kalmasına sebebiyet verebilir, ancak etkisi kısa sürede kendisini göstermeye de başlamış olacaktır.

4) Limon ve Karbonat Yüz Maskesi

Yine limon ve yine etkili bir yüz maskesi. Bu sefer işin içinde karbonat da var. Hem karbonat hem de limonun gazlı kombinasyonu sayesinde yüzünüzdeki sivilce ve bakterilerin kaybolma olasılıkları çok fazla artış göstermiş olacaktır. Bu iki karışımı hazırladıktan sonra yüzünüze uygulayıp bir yarım saat bekleyin. Tüm gözeneklerinize ve ölü hücrelere hücum etmeye başladığını da hissetmiş olacaksınız gerçekten. Bu sebepten dolayı da bu tarz bir yüz maskesi takviyesinden de yararlanmanız sizler için ideal bir katkıya dönüşüm sağlayabilir. Aynı zamanda da daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

5) Limon, Bal ve Süt Maskesi

Cilt bakımı açısından en sağlıklı üçlü karışım; limon, bal ve süt. Bu üçlüyü karıştırıp yüzünüze maske niyetine uyguladığınız zaman gerçekten de çok önemli etkiler edineceğinizi de söylemiş olabiliriz. Çünkü sütün, balın ve limonun her zaman antiseptik özellikleri çok yüksek. Bu özellikleri düzenli bir şekilde uygulayarak cildinize çok daha yenilikçi bir yapı kazandırmayı da başarabilirsiniz. Cilt bakımı açısından en doğal kombinasyonların başında gelmektedir limon, bal ve süt karışımı. Hafif nemlendirici özelliği sayesinde cildinizi çok daha hoş bir görünüme sahip olmasını da desteklemiş olacaktır. Bu etkileşim sayesinde önemli sonuçlara erişiminiz de mümkün hale gelebilir.

6) Salatalık Yüz Maskesi

Salatalıkla yüz maskesi yapan birçok hanım var. Bu hanımlar yapmış oldukları maskelerin faydasını çoğu zaman görebilmektedir. Ayrıca salatalık püresini limon suyuyla karıştırmalı, bu sayede de ortaya çok daha sağlıklı olacak bir yüz maskesi çıkarmalısınız. Bu etkileşimi göz önüne alındığı zaman zaten saymış olduğumuz diğer yüz maskeleri ile eş zamanlı olarak bu maskenin de uygulama esnasında sağlam sonuçlar çıkarabileceğini bilmenizi isteriz. Etkin, sağlıklı ve daha iyi bir sivilce tedavisi açısından bahsetmiş olduğumuz tüm bu maske yöntemlerini muhakkak denemenizi öneriyoruz. Bu sayede ortaya çıkacak olan sonuçlar çok daha memnun edici bir yapı da oluşturabilir.

Tüm bunların yanı sıra sizler için Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Setini de öneririz. Bu sayede sivilcelerin kısa süre içerisinde tedavisi de sağlanabilir, çok daha verimli sonuçlara erişimi de mümkün hale gelebilir. Sivilce tedavisinde erişim sağlayacağınız iyi bir takviye olarak sizler bu ürünü muhakkak göz önüne alarak faaliyetlerinizi gösterin ve bu sayede de vücudunuzu esir altına alan sivilce etkileşimini de kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atmaya başlayın. Bunu başardığınız zaman sivilcelerden hem doğal hem de etkili bir şekilde kurtulma olanağı bulacaksınız. Cildin yağlanmasını önlemek ve çok daha parlak bir görünüme bürünmek açısından, bahsetmiş olduğumuz bu aşamalar ve maskeler sizi bir hayli rahatlatmayı başarmış olacaktır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..