Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yoldan Giderme Rehberi

Ciltte sivilce oluşumu, pek çok kişinin etkilendiği bir sorun olarak bilinmektedir. Günümüzde, sivilce ve akne oluşumu için birçok tıbbi tedavi yöntemi bulunmaktadır. Buna rağmen bireyler sivilcelerini tedavi etmek için alternatif yollar aramaktadır. Bu nedenle sivilce tedavisinde doğal yöntemler ve geleneksel tedavilere başvurmak son yıllarda popülerlik kazanmaktadır.

Çay ağacı yağı, aloe vera, sivilce karşıtı yağlar ve benzeri birçok doğal ürün; seyreltilerek, buharlaştırılarak veya başka bir ürünle karıştırılarak sivilce tedavisinde kullanılabilmektedir. Ciltte oluşan sivilcelerin nedenini anlamak, sivilce tedavisinde doğal bakım ürünü ve evde hazırlanan kürler kullanmak; bireyleri sivilce oluşumuna karşı daha korunaklı hale getirebilmektedir.

Sivilceden Kurtulma Teknikleri

Sivilce Nedir? Sivilce Oluşumuna Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Sivilce, ciltteki gözeneklerin ve kıl foliküllerinin çeşitli nedenler dolayısıyla tıkanması sonucunda ortaya çıkan ve cilt yüzeyinde siyah nokta veya beyaz nokta gibi lezyonlarla kendini gösteren bir cilt rahatsızlığı olarak tanımlanmaktadır.

Sivilceler vücutta genellikle; yüz, göğüs, omuz ve sırt bölgelerinde görülmektedir ve pek çok nedenden kaynaklı olarak oluşabilmektedir. Az su içmekten kaynaklı oluşan cilt kuruluğu, sağlıksız beslenme, cilt bakımının eksik veya yanlış uygulanması, stres ve kalitesiz kozmetik ürünler; ciltte sivilce oluşumuna yol açan dış faktörler olarak sayılabilmektedir.

Yağlı ve sivilce eğilimli cilt tipi, aşırı sebum üretimi ve hormonal değişiklikler; ciltte sivilce oluşumunda rol oynayan genetik faktörler olarak bilinmektedir.

Sivilceli Cilt İçin Bakım Önerileri

 

Sivilce Oluşumunu Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Sivilceli cilt tipinden kurtulmak için sivilceleri patlatmak, daha fazla sivilce oluşumuna yol açmaktadır. Çeşitli nedenlerle vücutta sivilce oluşumunu veya sivilcelerin artışını önlemek için tercih edilen uygulamalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 1. Bol su tüketmek: Bol su içmek, vücudu toksinlerden arındırarak, sağlıklı bir cilde kavuşmaya yardımcı olmaktadır.
 2. Sağlıklı beslenmek: Zararlı etken maddeler içeren ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak, sivilce oluşumunun önlenmesine katkı sağlamaktadır.
 3. Doğru cilt bakım ürünlerini kullanmak: Ciltteki sivilceleri yok etmek ve sivilce oluşumunu önlemek için, akne ve sivilce karşıtı krem kullanılması tavsiye edilmektedir. Dermatologlar, salisilik asit içeren kremlerin kullanımını önermektedir.
 4. Cildi temiz ve nemli tutmak: Cilt temizliğinin düzenli olarak yapılması ve cildin daima nemli olması, sivilce oluşumunu engellemeye katkı sağlar.
 5. Maruderm Azelaik Asit %5 Cilt Bakım Kremi, içeriğindeki yüksek oranda Azelaik Asit sayesinde cildi nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Parfüm, Paraben, Sles ve SLS içermemektedir.
 6. Stresten uzak durmak: Kişinin hayatındaki stresi azaltması, bağışıklık sistemini güçlendirerek sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır.
 7. Güneş kremi kullanmak: Güneş kremi içerdiği SPF sayesinde cildi zararlı güneş ışınlarından koruyarak sivilce oluşumunu engelleyebilmektedir.

Sivilceleri Yok Etme Yolları

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Akne ve sivilceli cilt tipine sahip kişiler, sivilcelerden kurtulmak için kesin bir çözüm yolu aramaktadır. Cildin, tedavi sürecinin sonunda sivilcelerden tamamen arındırılabilmesi için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Ciltte oluşan sivilceleri yok etmek için internet üzerinden okunan veya kulaktan kulağa yayılan yöntemleri uygulamak, cilt yüzeyine zarar verebilmekte ve sivilceleri olduğundan daha ciddi bir duruma getirebilmektedir.

Ciltteki sivilce ve aknelerden kesin olarak kurtulmak için öncelikli olarak bir dermatoloğa başvurulması gerekmektedir. Cilt tipi ve ciltte sivilce oluşumunun nedeni tespit edildikten sonra; antibakteriyel veya antibiyotik içerikli kremler, akne karşıtı serum ve jeller, cilt tipine uygun bakım ürünleri ve tonikler kullanılabilmektedir.

Sivilce tedavisi ve ciltte sivilce karşıtı krem kullanımı, uzun soluklu bir süreçtir. Bu sürecin sağlıklı bir yaşam şekliyle desteklenmesi; sivilcelerden neredeyse tamamen kurtulmayı mümkün kılabilmektedir.

Sivilce Karşıtı Cilt Bakım Rutini

Sivilce Tedavisinde Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Sivilcelerin tedavi sürecinde izlenecek yol, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Cilt tipleri gibi sivilceler de farklı yapılarda olabilmekte; sivilcenin durumuna göre tedavi yolları çizilebilmektedir. Tedavi sürecinin en doğru biçimde yönetilebilmesi için dermatolog görüşü alınmalıdır.

Genetik yatkınlık nedeniyle sivilceli cilt sorunu yaşayan kişilerin tedavisinde; kimyasal veya lazer peeling uygulamalarına, reçeteli-reçetesiz ilaçlara veya doğum kontrol haplarına başvurulabilmektedir.

Beslenme şekli, yaş veya psikolojik etmenler nedeniyle sivilce oluşumu görülen kişilerin tedavisinde; doğal yöntemler tercih edilmektedir. Bu gibi durumlarda; sağlıklı bir beslenme programı oluşturmak, stresi azaltmak ve cilt bakım rutinini doğru uygulamak sivilcenin tedavisi için önem taşımaktadır.

Sivilce Karşıtı Doğal Bakım Ürünleri

Sivilce Tedavisinde Kullanılan Doğal Ürünler Nelerdir?

Sivilcelerin tedavisinde; reçeteli veya reçetesiz ilaçların yanında, doğal ürünler ve yağlar da kullanılabilmektedir. Fakat büyük, durumu ciddileşmiş ve iltihaplı sivilceleri en doğru şekilde tedavi edebilmek ve ciltte iz bırakmamak için dermatoloğa başvurulması önerilmektedir.

Sivilceli cilt bakımı ve sivilcelerin tedavisi için kullanılan doğal ürünler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 1. Elma sirkesi: Ciltteki yağ üretimini azaltarak gözenekleri küçültmekte ve sivilceye neden olan bakterilere karşı savaşmaktadır. Sivilce tedavisinde kullanırken elma sirkesini su ile seyreltmek ve bir pamuk aracılığı ile cilde uygulamak gerekmektedir.

 2. Bal: Bal, antibakteriyel bir üründür ve enflamasyonu azaltmaktadır. Birçok rahatsızlıkta tedavi amaçlı kullanılmasının yanı sıra, sivilceli cilt bakımı için de oldukça etkilidir. Bal, sivilce sorunu yaşanan bölgeye doğrudan uygulanmakta ve 15 dakika bekletilmektedir.

 3. Aloe vera: Cilt üzerinde yatıştırıcı ve iyileştirici bir etki göstermektedir. Antienflamatuar yapısı sayesinde iltihaplanmayı azaltmaktadır. Aloe vera bitkisinin jeli, sivilceli bölgeye doğrudan uygulanabilmektedir.

 4. Çay ağacı yağı: Birçok doğal bakım ürünü, içeriğinde çay ağacı yağı barındırmaktadır. Bu yağ; antibakteriyel ve antienflamatuar özellikler taşıması sayesinde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmakta ve doğal bir şifa kaynağı olarak nitelendirilmektedir. Çay ağacı yağını sivilce tedavisinde kullanmak için, Hindistan cevizi yağı gibi taşıyıcı bir yağ ile seyreltmek gerekmektedir.

 5. Limon suyu: Limon suyu, hücre yenilenme döngüsüne katkı sağlayan eksfoliyan bir ürün olması nedeniyle sivilce tedavisinde kullanılabilmektedir. Limon suyu cilde, su ile seyreltilerek uygulanmaktadır.

 6. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu, içerdiği zengin bitki özleri sayesinde cilt yenilenmesini desteklemektedir. Cildin yumuşak, pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilceli Ciltler İçin Bakım Rutini

Sivilceli Cilt Bakımında Kullanılabilecek Doğal İçerikli Bakım Ürünleri

Sivilceli cilt bakımı için kullanılacak bakım ürününün seçiminde büyük hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Yanlış cilt bakım ürününü tercih etmek; ciltte daha fazla sivilce oluşumu ve cildin tahriş olması gibi sonuçlara neden olabilmektedir.

Sivilceli ciltlerin bakımında kullanılabilen doğal içerikli bakım ürünleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 1. Ginseng içeren bakım ürünleri: Ginseng, cilt bakım ürünlerinde en sık rastlanan bitki özlerinden biridir. Bu içeriğe sahip cilt bakım ürünleri; yağ oranını düzenlemekte ve cilde canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

 2. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum, içerdiği yüksek oranda ginseng özü sayesinde cildi beslemekte ve taze bir görünüme kavuşturmaktadır. Parfüm, paraben ve phenoxyethanol içermeyen cilt yenileyici serum; cilt dokularının tahriş olmadan yenilenmesine olanak tanımaktadır.

 3. Aloe vera ve çay ağaçı yağı içeren yüz temizleme jelleri ve serumlar: Bu içeriğe sahip cilt bakım ürünleri yatıştırıcı ve ferahlatıcı etkisi sayesinde sivilceli ciltlerin rahatlamasını ve nefes almasını sağlamaktadır.

 4. Probiyotik ve propolis içeren bakım ürünleri: Probiyotik ve propolis içeren ürünler; sivilce oluşumu ve cilt deformasyonu konusunda oldukça etkili bir koruma sağlamaktadır.

Sivilce Tedavisi İçin Uygulanan Buhar ve Kür Maskesi

Sivilce Tedavisinde Uygulanan Buhar ve Kür Maskeleri

Sivilceli cilt bakımı için yapılan buhar maskeleri ve evde hazırlanan kürler, gözeneklerin açılmasına ve tıkanan kıl foliküllerinin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Cildinde sıkça sivilce oluşumu görülen kişilerin, aromatik yağlar ile hazırlanan buhar maskeleri önerilmektedir. Evde kolayca hazırlanabilen buhar maskeleri ve kürler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Uçucu yağlar ile buhar maskesi: Aromatik yağlar, çok yoğun olmaları nedeniyle cilde direkt olarak uygulanmamaktadır. Nioli yağı, lavanta yağı, nane yağı, okaliptus yağı, ıtır yağı ve portakal yağı gibi sivilce karşıtı yağlar sıcak suya birkaç damla damlatılarak; bu suyun buharının yüze vurması yoluyla cilt bakımı yapılmaktadır. Aromatik yağların bulunduğu sıcak su buharının, ciltteki gözenekleri temizlemesi ile oldukça etkili bir sivilceli cilt bakımı sağlanmaktadır.

 2. Doğal ürünler ile hazırlanan kürler: Evde kolayca hazırlanabilen ve sivilce oluşumu sorununu önlemeye yardımcı olan kürler bulunmaktadır. Limon, yoğurt, karbonat, zerdeçal, salatalık, kahve telvesi, çilek ve tarçın gibi birçok doğal ürün kullanılarak hazırlanan kürler, doğrudan yüze uygulanabilmektedir.

Yağlı Ciltte Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Yağlı Ciltte Sivilce Sorunu Nasıl Çözülür?

Ciltte yağlanmanın artmasıyla birlikte, sivilce oluşumu ve artışı gözlenmektedir. Ciltteki yağ oranını azaltmadan uygulanan sivilce karşıtı krem ve serumlar, beklenen sonucu vermemektedir. Yağlı ciltte oluşan sivilcelerin tedavisi için atılacak adımlar, belirli bir sırayla uygulandığı taktirde işe yaramaktadır.

Yağlı ciltte sivilce sorunu yaşayan kişilerin ilk olarak ciltteki yağ oranını azaltması ve dengelemesi gerekmektedir. Yağlı cilt yüzeyinde kullanılacak olan sivilce karşıtı krem seçiminde maksimum özen gösterilmelidir. Bu kişilerin tedavisinde retinol içeren ve alkol içermeyen ürünler tercih edilmektedir.

Yağlı ciltte sivilce tedavisinde önemli bir yeri olan beslenme alışkanlıkları gözden geçirilmelidir. Gerekli görülen durumlarda doktor tavsiyesi ile beslenme programı oluşturulabilmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Sivilce Karşıtı Bakım

 

Sivilce Eğilimli Ciltlerde Yüz Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Sivilce ve akne eğilimli ciltlerde sivilce oluşumunu engellemek için, yüz temizliği adımlarını titizlikle uygulamak oldukça önem taşımaktadır. Bu cilt tipine sahip kişilerin en etkili yüz temizliği rutinini edinmek için dermatolog görüşü alması önerilmektedir.

Yüz, günde en az 3 kere ve doğal sabunlar kullanılarak yıkanmalıdır. Fakat sabun ile yüz yıkama ciltteki gözenekleri arındırmak ve sivilce oluşumunu önlemek için yeterli olmamaktadır.

Temizlik rutinine sivilce karşıtı yüz temizleme jeli eklemek, sivilce eğilimli ciltlerdeki gözenekleri tamamen arındırmaktadır. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli, parfüm, Phenoxyethanol, SLES ve SLS içermemektedir. Doğal formülüyle cildi derinlemesine temizleyerek gözenekleri arındırır. Ciltteki yağ dengesini sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Yüzdeki makyaj malzemelerinin ciltten tamamen temizlenememesi, yüz temizliği konusunda en sık karşılaşılan sorunlardan biri olarak sayılabilmektedir. Makyaj malzemesi seçiminde; doğal bileşenler içeren, hafif, su bazlı ve komedojenik olmayan ürünler tercih edilmelidir.

Makyaj temizleme suyu ile yüzdeki makyaj temizlendikten sonra, cildi besleyen ve yenileyen tonik benzeri sivilce karşıtı bakım ürünleri kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..