quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler yaşadığı dönemlerde cildin derinine nüfus eden bakteriler ve ölü hücrelerin artışından kaynaklı olarak sivilcelerin daha fazla meydana geldiği bilinir. Sivilce, önüne geçilmediği zaman yoğun bir cilt hastalığına da dönüşebilir. Sivilcelerin biraz daha iltihaplı ve kalıcı durumlarına da akne denir. Her iki cilt sıkıntısı da bir an önce kurtulmanız gereken, üzerine gidilmediği takdirde de sorunlar oluşturan problemler olmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilcelerden doğal yollarla ne şekilde kurtulacağınıza dair bir takım bilgiler sunmak istiyoruz. Elbette ki sivilceler için muhakkak doktorunuzla da iletişime geçmenizi öneriyoruz. Ancak bununla birlikte, sivilce tedavisi için bir takım adımlar atarak cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma eriştirme olanağı da yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir nemlendirici krem, cilt bakım seti gibi takviyeleri de deneyebilir, cildinizi daha sağlıklı bir konuma eriştirebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki, sivilce bakım aşamaları her zaman titizlikle ilerletildiği takdirde sağlam sonuçlar oluşturabilir. Bu işleyişi muhakkak göz önüne almalı, adımlarınızı da o doğrultuda şekillendirmelisiniz Bunu başardığınız çok daha nitelikli ve çok daha sağlıklı sonuçlar edinebilirsiniz.

İşte Sivilcelerden Kurtulmak Adına İzlemeniz Gereken Yollar:

Öncelikle temizlik bir sivilce bakımında en fazla önemsenmesi gereken detayların başında gelmektedir. Yüzünüzü mümkün oldukça yıkmaya özen gösterin. Ancak suyun ılık olması da çok önemli. Ilık su takviyesi sayesinde daha nefes alabileceğiniz bir cilt bakımı elde edebilirsiniz. Ki cildinizin nefes alabilmesi açısından bu durum çok ama çok önemlidir. Sağlıklı bir cilt temizlikle mümkün hale gelebilir anca. Bu sebepten dolayı da hem duş düzeniniz, hem de cildinizi temiz tutma aşamaları her zaman önemlidir. Bu konuda cildinizi doğal yollardan sivilcelere karşı da korumaya başlamış olacaksınız. Bu sebepten dolayı da temizlik konusunda hem kıyafet değişimi, hem de diğer düzenli duş alımı gibi birçok etkiyi göz önüne alarak sivilce tedavisine başlamalısınız. Çünkü gözeneklerin hava almaması, cildin tıkanması gibi durumlar sivilce ve aknelerin meydana gelmesine sebebiyet verir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına sağlam adımlar attığınız takdirde, de ilerleyişiniz çok daha nitelikli bir konuma doğru yol almasını da başaracaktır.

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Doğal Maskeleri Sizin İçin Sıraladık:

1) Doğal Sivilce Maskeleri

Sivilcelerden kurtulmak adına birçok doğal yüz maskesi de bulunmaktadır. Bu maskeleri belli başlı dönemlerde düzenli olarak uyguladığınız zaman, gerçekten de çok daha sağlıklı bir cilde kavuşma olasılığı da yakalamış olacaksınız. Sivilcelerinizden kurtulmak adına sizlere birkaç önemli maskenin de tarifini vererek ilerlemek istiyoruz. Bu sayede cildinizin çok daha fazla nefes alıp verebildiğini de fark etmiş olursunuz diye düşünmekteyiz.

2) Limon Suyu ve Tarçın Maskesi

Tarçın ve limondan oluşan bir maske takviyesi, yüzünüzde oluşan sivilcelerin kısa süre içerisinde yok olmasını destekleyici etkiler oluşturabilir. Özellikle de 2 yemek kaşığı sıkılmış limon suyu ile 1 çorba kaşığı toz tarçını karıştırın. Daha sonrasında da bu karışımı sivilcelerinize uygulayın. Ortalama 20 ile 25 dakika boyunca bekledikten sonra da zaten cildinizin beklenilen berraklığa kavuşması için ilk adımı atmış olacaksınız. Yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkamanızla birlikte de, sağlıklı bir görünüme ulaşma konusunda önemli adımlar atmaya da devam etmiş olacaksınız. Bu sebepten limon ile tarçın mucizesini muhakkak denemenizi öneriyoruz.

3) Limon ve Zerdeçal Maskesi

Limonun etkileri zerdeçalla buluştuğunda da çok önemli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Zerdeçalın ağrı ve iltihaplanmaları azaltan güçlü bir etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda da anti bakteriyel bir özelliğe de sahip olduğu için, sivilcelerdeki bakterilerin ölmesini sağlar. Bu da çok daha sağlıklı bir sivilce bakım onarım aşamasını ortaya çıkarmış olacaktır. Zerdeçalda bulunan antioksidanlar, cildin daha hızlı iyileşmesini destekler. Bu durum limon suyuyla birleştiğinde ise iki katı daha verim alacağınız türden sonuçlar edinme imkânı da yakalamış olacaksınız. Bu karışım için bir çorba kaşığı zerdeçal, 1 limon suyunu iyice karıştırıp sivilceli bölgelere maske olarak uygulayın. Bu maskeyi en fazla 15 dakika yüzünüzde tutun ve ılık suyla yıkayın. Zerdeçal, yüzünüzün hafif sarı kalmasına sebebiyet verebilir, ancak etkisi kısa sürede kendisini göstermeye de başlamış olacaktır.

4) Limon ve Karbonat Yüz Maskesi

Yine limon ve yine etkili bir yüz maskesi. Bu sefer işin içinde karbonat da var. Hem karbonat hem de limonun gazlı kombinasyonu sayesinde yüzünüzdeki sivilce ve bakterilerin kaybolma olasılıkları çok fazla artış göstermiş olacaktır. Bu iki karışımı hazırladıktan sonra yüzünüze uygulayıp bir yarım saat bekleyin. Tüm gözeneklerinize ve ölü hücrelere hücum etmeye başladığını da hissetmiş olacaksınız gerçekten. Bu sebepten dolayı da bu tarz bir yüz maskesi takviyesinden de yararlanmanız sizler için ideal bir katkıya dönüşüm sağlayabilir. Aynı zamanda da daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

5) Limon, Bal ve Süt Maskesi

Cilt bakımı açısından en sağlıklı üçlü karışım; limon, bal ve süt. Bu üçlüyü karıştırıp yüzünüze maske niyetine uyguladığınız zaman gerçekten de çok önemli etkiler edineceğinizi de söylemiş olabiliriz. Çünkü sütün, balın ve limonun her zaman antiseptik özellikleri çok yüksek. Bu özellikleri düzenli bir şekilde uygulayarak cildinize çok daha yenilikçi bir yapı kazandırmayı da başarabilirsiniz. Cilt bakımı açısından en doğal kombinasyonların başında gelmektedir limon, bal ve süt karışımı. Hafif nemlendirici özelliği sayesinde cildinizi çok daha hoş bir görünüme sahip olmasını da desteklemiş olacaktır. Bu etkileşim sayesinde önemli sonuçlara erişiminiz de mümkün hale gelebilir.

6) Salatalık Yüz Maskesi

Salatalıkla yüz maskesi yapan birçok hanım var. Bu hanımlar yapmış oldukları maskelerin faydasını çoğu zaman görebilmektedir. Ayrıca salatalık püresini limon suyuyla karıştırmalı, bu sayede de ortaya çok daha sağlıklı olacak bir yüz maskesi çıkarmalısınız. Bu etkileşimi göz önüne alındığı zaman zaten saymış olduğumuz diğer yüz maskeleri ile eş zamanlı olarak bu maskenin de uygulama esnasında sağlam sonuçlar çıkarabileceğini bilmenizi isteriz. Etkin, sağlıklı ve daha iyi bir sivilce tedavisi açısından bahsetmiş olduğumuz tüm bu maske yöntemlerini muhakkak denemenizi öneriyoruz. Bu sayede ortaya çıkacak olan sonuçlar çok daha memnun edici bir yapı da oluşturabilir.

Tüm bunların yanı sıra sizler için Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Setini de öneririz. Bu sayede sivilcelerin kısa süre içerisinde tedavisi de sağlanabilir, çok daha verimli sonuçlara erişimi de mümkün hale gelebilir. Sivilce tedavisinde erişim sağlayacağınız iyi bir takviye olarak sizler bu ürünü muhakkak göz önüne alarak faaliyetlerinizi gösterin ve bu sayede de vücudunuzu esir altına alan sivilce etkileşimini de kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atmaya başlayın. Bunu başardığınız zaman sivilcelerden hem doğal hem de etkili bir şekilde kurtulma olanağı bulacaksınız. Cildin yağlanmasını önlemek ve çok daha parlak bir görünüme bürünmek açısından, bahsetmiş olduğumuz bu aşamalar ve maskeler sizi bir hayli rahatlatmayı başarmış olacaktır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..