quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilce, her yaşta oluşan bir cilt problemidir. Özellikle ergenlik döneminde oluşan sivilceler çoğu zaman can sıkıcı hal alsa bile ergenlik dönemi olduğundan dolayı çok fazla önemsenmez. Ancak ergenlik dönemi bittiği zamanda kişi 23 24 yaş aralığına geldiği zamanda sivilceler hala çıkmaya devam etmekte olup oluşan sivilceler sonrasında da kalıcı iz riski taşıyor. Bu nedenle sivilce oluşumuna elverişli bir cildiniz var ise mutlaka o sivilcelerden kurtulmak için günlük uygulama yapabileceğiniz cilt bakım rutini uygulayabilirsiniz. Maruderm Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım Setini Kullanarak sivilce oluşumunu önleyebilir yada var olan sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Oluşma Nedenleri Neler?

Sivilce oluşumunun en büyük nedenleri arasında deride mevcut olan küçük deliklerin tıkanması yoluyla ortaya çıkar. Deride yağlanma olur. Yağ bezleri de cildin hemen yakınında yer alır. Cilt zaman zamanla sebum üretir. Çok fazla sebum üretirse ya da hiç üretmezse de ciltte sivilce oluşumuna sebebiyet verir. Aynı zamanda kullanmış olduğunuz ilaçlar, çeşitli hormon bozukluğu da cilt yapısına direkt etki eder. Sivilceler böylelikle oluşarak yoğun bir tedavi unsuru gerektirir. Tedavi başlangıcından önce sizler mutlaka kendi cilt yapınıza uygun bir yüz temizleme jeli temin etmeniz gerekir. Cildin her gün temiz olmasında, makyajdan temizlenmesinde direkt etkili olan temizleme jeli sivilce oluşumuna da engel olarak bir süre sivilce çıkmamasını sağlar. Cilt temizliğine önem vererek günde en az 2 defa cilt temizleyiciler ile temizleyerek tonik uygulaması yapabilirsiniz.

Sivilce Oluşmaması İçin Neler Yapılır?

Öncelik olarak her gün düzenli bir şekilde kullanmanız gereken belli başlı ürünler ve çeşitli bakım unsurları vardır. Hiç aksatmadan bu ürünleri kullanarak cildinize gereken hassasiyet ve önemi vermeniz gerekir. Sivilce oluşmaması için yapılacaklar şu şekildedir;

·Haftada en az bir gün bile olsa buhar banyosu yapmaya özen gösterin. Buhar banyosu gözeneklerin açılmasında etkili olmasından dolayı siyah noktalarında kolaylıkla çıkmasını sağlar. En az 10 dakika buhar bölgesine yüzünüzü tutun cildiniz yumuşadıktan sonrada siyah noktalarınızı sıkın. Sonrasında da cildinizi bir yüz temizleme jeli ile yıkayarak tonikle pres yapın.
·Cildin PH değeri ile uyumlu bir temizleyici alın.
·Gün içerisinde elleriniz istemsizde olsa yüzünüze gider. Elleriniz yüzünüze gittiği an bunu fark ederek cildinizden ellerinizi hemen çekin. Bu durumda sivilce oluşumuna neden olur.

Sivilce lekeleri çoğu zaman sinir bozucu bir hal alabilir. Lekenin oluşmaması için evden çıkmadan önce güneş kremi mutlaka sürmeniz tavsiye edilir.

Sivilce Oluşmaması İçin Beslenmeye Dikkat Edin

Sivilce oluşumunda yiyeceklerde doğrudan etki eder. Sivilce oluşmaması için çok fazla yağlı, katkı maddesi içeren malzemeler kesinlikle tüketilmemelidir. Bunlar yerine daha sağlıklı yiyecekler tüketebilirsiniz.

Yeşil çay gibi doğal bitkilerden meydana gelen çaylar cilde gerekli olan besini takviye eder hem vücut için hem de cilt sağlığınız için günde en az 1 defa kullanmanız tavsiye edilir. Yiyecekler İle sivilceleri durdurma şansınız yüksektir.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..