quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler. Bu da sivilce ve akne tedavisini önemli bir konuma taşımaktadır. Ancak bunu gerçekleştirirken de kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeye özen göstermelisiniz. Bu nedenle de sivilcelerin tedavisi için kalıcı ve sağlık yönünden etki oluşturacak formüller uygulamalısınız. Elbette ki her şeyin çözümü olduğu gibi sivilceler için de kesin çözümler ve farklı uygulama yolları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilce tedavilerinde dikkat etmeniz gereken detaylara dair bilgiler aktarmak istiyoruz. Sivilcelere Kesin Çözüm: Maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti

Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilce oluşumuna neden olacak birçok faktörden söz edebiliriz. Ancak bu faktörler arasında en önemli neden de genetik yatkınlıktır. Stres ve kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımı da sivilcelerin çıkmasına sebep olabilir. Burada cildinizin hava alması önemlidir. Hava almayan cilt istediği gibi sebum yağı salgılayamayacağı için, sivilce ve aknelerin oluşumu de çok daha hızlı bir süreçte gerçekleşmeye başlar. Hormonal faktörler de sivilcelerin çıkmasında önemli etmendir. Yağ bezlerinin salgılanmasında yaşanacak olan artışlar, sivilcelerin meydana çıkmasına sebebiyet verecek baş aktörlerden birisidir aslında. Bu sebepten dolayı da sizlerin sivilce tedavisinde yararlanabileceğiniz birçok önemli yol ve yönteminiz olmalı. Sivilcelere kesin çözüm bulmak, sizin daha temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı da desteklemiş olacaktır.

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Ergenlik döneminde ya da sonrasında oluşan yüz bölgesindeki sivilce ve aknelerin doğru yöntemlerle tedavi edilmesi şarttır. Bunun için uzman bir dermotologtan yardım almanızda yarar görülecektir. Çünkü sivilce sonrasında lekelerin ve izlerin kalmaması için bu bakım düzeni son derecede önemlidir. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, sivilcelerin üzerine kapatıcı sürmek kesin çözüm değildir. Sivilce ve aknelerin tedavisi için uzman kişilerden destek almalı, aynı zamanda da bizzat cilt bakım aşamalarını uygulayarak kendiniz için de bir sivilce bakım düzeni kurmalısınız. Bunu başardığınız zaman zaten ciltte oluşacak her türlü sivilceyi yok etme konusunda önemli adımlar atmış olursunuz.

Sivilce İzlerine Neler İyi Gelir?

Sivilce izlerinden kurtulmanın birden fazla yöntemi var. Özellikle de çeşitli lazer ve peeling yöntemleri, cilt lekelerinden kurtulmanız açısından destek alabileceğiniz seçeneklerdir. Keza sivilcelerin bulunduğu dönemlerde sivilcelerin sıkılması, sıklıkla ellenmesi ve zararlı maddelerle teması kalıcı izlere sebebiyet verebilir. Aynı zamanda da sivilce patlatmak aknelerin oluşmasına da sebebiyet vereceği için profesyonel bir bakım düzeni her zaman çok daha verimlidir. Sivilce sorunu olan kişiler tedavi yaptırmadığı müddetçe de kalıcı izlerle başa çıkmak zorunda kalacağı için, bu gibi durumların önüne geçebilmek adına Maruderm akne giderici krem ürününü kullanmanızı ve aynı şekilde de leke giderici krem çeşitlerine yoğunlaşmanızı öneriyoruz. Bu sayede ciltte oluşacak sivilcelerin önüne geçmekle birlikte, olası lekelerin de yok edilmesini destekleyici bir düzen kurmuş olacaksınız. Bu düzene adapte olmaya başladığınız an zaten çok daha sağlıklı bir cilt yapısına da erişim mümkün hale gelecektir. Bu durumda da bakıldığı zaman zaten lazer tedavisi sivilce lekeleri için iyi bir yöntem olabilir. Bunun yanı sıra sizler kendi bakımınızı kendiniz gerçekleştirerek de ciltteki sivilcelerden ve sivilce ile aknelerin oluşturabileceği lekelerden kurtulma olanağı bulabilirsiniz. Bunun için birçok formülden de bahsedebiliriz sizin için. Evde kendi imkanlarınızla doğal ürünler ve yağlarla hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri, düzenli bakım ve daima temiz kalmaya özen gösterme gibi durumlar, sivilcelerin tedavisinde sizlere bir hayli iyi gelebilir.

Sivilcelere Hangi Yağlar İyi Gelir?

Sivilcelerin tedavisinde bitkisel destek önemlidir. Özellikle de doğal yağlar ve kendi imkanlarınızla çok uygun maliyetler doğrultusunda hazırlayacağınız yağlar hem sivilcelerin giderilmesi hem de lekelerin ortadan kaybolması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da sivilceleri yok etme konusunda sizler için birkaç yağ önerisi hazırlamak istedik. Şu hususu da muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekir ki, sivilce ve sonrasında oluşan lekeler, sizler bu durumun üzerine gidip yoğunlaştığınız müddetçe ortadan kalkmış olacaktır. Bu sebepten de düzenli bakım ve kendinize uygulayacağınız sağlık terapileri, her zaman iyi sonuçlara erişmenizi desteklemiş olacaktır.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı geçmişten günümüze dek her zaman alternatif tıp için değerlendirilecek bir bitki olmuştur. Biberiye bitkisi sivilce ve akne tedavisi için kullanılmaktadır. Aknelerin oluşumuna neden olan iltihap ve bakterilerin durmasını destekleyen bu bitkinin yağı, bakterileri ortadan kaldırıcı özelliklere sahip olmaktadır. Özellikle de zeytinyağı ile karıştırıp cilde günde en az iki kere sürdüğünüz takdirde çok başarılı bir sivilce tedavisi sürecinden de yararlanmış olacaksınız. Biberiye yağı ciltte oluşabilecek lekelerin de önüne geçerek, daha sağlıklı bir cilt formuna ulaşmanızda baş yardımcılardan birisi olarak kabul edilebilir.

Sardunya Yağı

Sardunya yağının eski Mısır döneminde kanser tedavisi için bile kullanıldığı iddia edilir. Bu yağın anti bakteriyel özelliği, cilt güzelliğinde iyi sonuçlara ulaşmanızı desteklemiş olacaktır. Sivilce ve aknelerin kurumasına yardımcı olmakla birlikte, cilt gözeneklerinin de nefes alıp vermesini sağlayan bu yağı düzenli bir şekilde kullanarak iyi sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Argan Yağı 

Argan yağı da cilt bakımında son zamanlarda yoğun bir şekilde tercih edilen yağlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Bu yağın en büyük özelliği gözenekleri herhangi bir şekilde tıkamıyor oluşudur. Bu kapsamda da cildinizin nem almasını sağlamak ve bakterilerin de yavaş yavaş yok olmasını desteklemek açısından yüzünüz ve cildinizin belli başlı bölgelerine argan yağı kullanmaya özen göstermelisiniz. Ciltteki sebum miktarını dengeleme konusunda bu yağın yardımını fazlaca görebilirsiniz.

Sivilcelerin tedavisinde sizlerin her zaman bu tarz yağların desteğini almanızı öneriyoruz. Bunun yanı sıra da sizlerin nemlendirici krem takviyesi başta olmak üzere birçok cilt bakım seti seçeneğini kullanarak da sivilce tedavisine odaklanmanız gerekiyor. Sağlık açısından alacağınız bu tarz önlemler sayesinde sizler daha sağlıklı bir cilt görünüme sahip olabilirsiniz. Sivilce ve benzeri türden cilt rahatsızlıklarının ortaya çıkmaması adına bakterilerin yok edilmesini destekleyici bir süreç oluşturmanız gerekmektedir. Bu kapsamda da zaten bahsetmiş olduğumuz yağların tüketimi, cildinize özel bakım kürleri ve maskeleri uygulama gibi birçok detaycı yöntemi rahatlıkla uygulayabilir, bu sayede de cilt bakımında amaçladığınız olumlu sonuçlara erişimi sağlayabilirsiniz.

Sonuç itibariyle de sivilce ve aknelerin tedavilerinde her daim kesin çözümlere ulaşım mümkün olabilir. Bu gibi aşamalarda önemli olan şey, sizin cilt sağlığınıza gerekli olan ilgi ve alakayı göstermeniz ve ona göre kendi sağlığınızı da kontrol altına almanızdır. Çünkü sivilceler üzerine düşülüp gerekli olan bakım ve tedavileri uygulanmaya başlatıldığı takdirde kısa süre içerisinde yok olabilecek türden cilt hastalıklarıdır. Bu hastalıkları da kendi imkanlarınız ve isterseniz de doktor kontrolü altında tedavi edebilir, bu sayede de çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de kavuşma imkânı yakalayabilirsiniz.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..