quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler. Bu da sivilce ve akne tedavisini önemli bir konuma taşımaktadır. Ancak bunu gerçekleştirirken de kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeye özen göstermelisiniz. Bu nedenle de sivilcelerin tedavisi için kalıcı ve sağlık yönünden etki oluşturacak formüller uygulamalısınız. Elbette ki her şeyin çözümü olduğu gibi sivilceler için de kesin çözümler ve farklı uygulama yolları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilce tedavilerinde dikkat etmeniz gereken detaylara dair bilgiler aktarmak istiyoruz. Sivilcelere Kesin Çözüm: Maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti

Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilce oluşumuna neden olacak birçok faktörden söz edebiliriz. Ancak bu faktörler arasında en önemli neden de genetik yatkınlıktır. Stres ve kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımı da sivilcelerin çıkmasına sebep olabilir. Burada cildinizin hava alması önemlidir. Hava almayan cilt istediği gibi sebum yağı salgılayamayacağı için, sivilce ve aknelerin oluşumu de çok daha hızlı bir süreçte gerçekleşmeye başlar. Hormonal faktörler de sivilcelerin çıkmasında önemli etmendir. Yağ bezlerinin salgılanmasında yaşanacak olan artışlar, sivilcelerin meydana çıkmasına sebebiyet verecek baş aktörlerden birisidir aslında. Bu sebepten dolayı da sizlerin sivilce tedavisinde yararlanabileceğiniz birçok önemli yol ve yönteminiz olmalı. Sivilcelere kesin çözüm bulmak, sizin daha temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı da desteklemiş olacaktır.

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Ergenlik döneminde ya da sonrasında oluşan yüz bölgesindeki sivilce ve aknelerin doğru yöntemlerle tedavi edilmesi şarttır. Bunun için uzman bir dermotologtan yardım almanızda yarar görülecektir. Çünkü sivilce sonrasında lekelerin ve izlerin kalmaması için bu bakım düzeni son derecede önemlidir. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, sivilcelerin üzerine kapatıcı sürmek kesin çözüm değildir. Sivilce ve aknelerin tedavisi için uzman kişilerden destek almalı, aynı zamanda da bizzat cilt bakım aşamalarını uygulayarak kendiniz için de bir sivilce bakım düzeni kurmalısınız. Bunu başardığınız zaman zaten ciltte oluşacak her türlü sivilceyi yok etme konusunda önemli adımlar atmış olursunuz.

Sivilce İzlerine Neler İyi Gelir?

Sivilce izlerinden kurtulmanın birden fazla yöntemi var. Özellikle de çeşitli lazer ve peeling yöntemleri, cilt lekelerinden kurtulmanız açısından destek alabileceğiniz seçeneklerdir. Keza sivilcelerin bulunduğu dönemlerde sivilcelerin sıkılması, sıklıkla ellenmesi ve zararlı maddelerle teması kalıcı izlere sebebiyet verebilir. Aynı zamanda da sivilce patlatmak aknelerin oluşmasına da sebebiyet vereceği için profesyonel bir bakım düzeni her zaman çok daha verimlidir. Sivilce sorunu olan kişiler tedavi yaptırmadığı müddetçe de kalıcı izlerle başa çıkmak zorunda kalacağı için, bu gibi durumların önüne geçebilmek adına Maruderm akne giderici krem ürününü kullanmanızı ve aynı şekilde de leke giderici krem çeşitlerine yoğunlaşmanızı öneriyoruz. Bu sayede ciltte oluşacak sivilcelerin önüne geçmekle birlikte, olası lekelerin de yok edilmesini destekleyici bir düzen kurmuş olacaksınız. Bu düzene adapte olmaya başladığınız an zaten çok daha sağlıklı bir cilt yapısına da erişim mümkün hale gelecektir. Bu durumda da bakıldığı zaman zaten lazer tedavisi sivilce lekeleri için iyi bir yöntem olabilir. Bunun yanı sıra sizler kendi bakımınızı kendiniz gerçekleştirerek de ciltteki sivilcelerden ve sivilce ile aknelerin oluşturabileceği lekelerden kurtulma olanağı bulabilirsiniz. Bunun için birçok formülden de bahsedebiliriz sizin için. Evde kendi imkanlarınızla doğal ürünler ve yağlarla hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri, düzenli bakım ve daima temiz kalmaya özen gösterme gibi durumlar, sivilcelerin tedavisinde sizlere bir hayli iyi gelebilir.

Sivilcelere Hangi Yağlar İyi Gelir?

Sivilcelerin tedavisinde bitkisel destek önemlidir. Özellikle de doğal yağlar ve kendi imkanlarınızla çok uygun maliyetler doğrultusunda hazırlayacağınız yağlar hem sivilcelerin giderilmesi hem de lekelerin ortadan kaybolması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da sivilceleri yok etme konusunda sizler için birkaç yağ önerisi hazırlamak istedik. Şu hususu da muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekir ki, sivilce ve sonrasında oluşan lekeler, sizler bu durumun üzerine gidip yoğunlaştığınız müddetçe ortadan kalkmış olacaktır. Bu sebepten de düzenli bakım ve kendinize uygulayacağınız sağlık terapileri, her zaman iyi sonuçlara erişmenizi desteklemiş olacaktır.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı geçmişten günümüze dek her zaman alternatif tıp için değerlendirilecek bir bitki olmuştur. Biberiye bitkisi sivilce ve akne tedavisi için kullanılmaktadır. Aknelerin oluşumuna neden olan iltihap ve bakterilerin durmasını destekleyen bu bitkinin yağı, bakterileri ortadan kaldırıcı özelliklere sahip olmaktadır. Özellikle de zeytinyağı ile karıştırıp cilde günde en az iki kere sürdüğünüz takdirde çok başarılı bir sivilce tedavisi sürecinden de yararlanmış olacaksınız. Biberiye yağı ciltte oluşabilecek lekelerin de önüne geçerek, daha sağlıklı bir cilt formuna ulaşmanızda baş yardımcılardan birisi olarak kabul edilebilir.

Sardunya Yağı

Sardunya yağının eski Mısır döneminde kanser tedavisi için bile kullanıldığı iddia edilir. Bu yağın anti bakteriyel özelliği, cilt güzelliğinde iyi sonuçlara ulaşmanızı desteklemiş olacaktır. Sivilce ve aknelerin kurumasına yardımcı olmakla birlikte, cilt gözeneklerinin de nefes alıp vermesini sağlayan bu yağı düzenli bir şekilde kullanarak iyi sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Argan Yağı 

Argan yağı da cilt bakımında son zamanlarda yoğun bir şekilde tercih edilen yağlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Bu yağın en büyük özelliği gözenekleri herhangi bir şekilde tıkamıyor oluşudur. Bu kapsamda da cildinizin nem almasını sağlamak ve bakterilerin de yavaş yavaş yok olmasını desteklemek açısından yüzünüz ve cildinizin belli başlı bölgelerine argan yağı kullanmaya özen göstermelisiniz. Ciltteki sebum miktarını dengeleme konusunda bu yağın yardımını fazlaca görebilirsiniz.

Sivilcelerin tedavisinde sizlerin her zaman bu tarz yağların desteğini almanızı öneriyoruz. Bunun yanı sıra da sizlerin nemlendirici krem takviyesi başta olmak üzere birçok cilt bakım seti seçeneğini kullanarak da sivilce tedavisine odaklanmanız gerekiyor. Sağlık açısından alacağınız bu tarz önlemler sayesinde sizler daha sağlıklı bir cilt görünüme sahip olabilirsiniz. Sivilce ve benzeri türden cilt rahatsızlıklarının ortaya çıkmaması adına bakterilerin yok edilmesini destekleyici bir süreç oluşturmanız gerekmektedir. Bu kapsamda da zaten bahsetmiş olduğumuz yağların tüketimi, cildinize özel bakım kürleri ve maskeleri uygulama gibi birçok detaycı yöntemi rahatlıkla uygulayabilir, bu sayede de cilt bakımında amaçladığınız olumlu sonuçlara erişimi sağlayabilirsiniz.

Sonuç itibariyle de sivilce ve aknelerin tedavilerinde her daim kesin çözümlere ulaşım mümkün olabilir. Bu gibi aşamalarda önemli olan şey, sizin cilt sağlığınıza gerekli olan ilgi ve alakayı göstermeniz ve ona göre kendi sağlığınızı da kontrol altına almanızdır. Çünkü sivilceler üzerine düşülüp gerekli olan bakım ve tedavileri uygulanmaya başlatıldığı takdirde kısa süre içerisinde yok olabilecek türden cilt hastalıklarıdır. Bu hastalıkları da kendi imkanlarınız ve isterseniz de doktor kontrolü altında tedavi edebilir, bu sayede de çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de kavuşma imkânı yakalayabilirsiniz.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..