Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilcelere Kesin Çözüm Var Mıdır? Sivilcelerden Kalıcı Olarak Kurtulma Rehberi

Akne ve sivilce oluşumu; yağ bezelerinin anormal aktivite sergilemesi nedeniyle ortaya çıkmakta ve yüz, boyun ve sırt gibi vücut bölgelerinde görülebilmektedir. Akne oluşumu, kişilerin özgüveni ve yaşam standartları üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Zaman zaman ağrılı olabilen ve dıştan bakıldığında kötü görünen sivilceler; tıbbi ve dermatolojik yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Kronik olarak sivilce problemi yaşayan kişiler, “sivilcelere kesin çözüm var mıdır?” sorusuna güvenilir bir cevap aramaktadır. Sivilce oluşumu; dermatolojik bir hastalık olarak tanımlanmakta ve dermatoloji uzmanları tarafından yürütülen, profesyonel tedavi süreçleri ile bertaraf edilebilmektedir. Bu süreç, zorlu ve külfetli olsa da; kişilerin sivilce problemlerinden kurtulmasının en etkili yolu olarak nitelendirilmektedir.

Sivilceler Neden Oluşur?

Sivilceler, pek çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bazı sivilcelerin oluşumu, bilimsel normlarca olağan kabul edilmekte ve tıbbi bir müdahaleye ihtiyaç duymamaktadır. Bu durumun en güzel örneği ergenlik sivilceleri olarak gösterilmektedir.

Ergenlik döneminde oluşan sivilceler, bu döneme giren bireylerin hormonsal dengesizlikler yaşaması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Ergenlik sivilceleri, süreç boyunca kademeli olarak azalmakta ve süreç sonunda tamamen yok olmaktadır.

Hamilelik ve regl gibi dönemlerde yaşanan sivilce artışı, yine hormonsal dengesizliklerden kaynak alarak ortaya çıkmaktadır. Bu dönemlerde çıkan sivilceler, süreç sonuna doğru kademeli bir şekilde azalmaktadır. Ergenlik, hamilelik ve regl dönemlerinde oluşan sivilceler, normal kabul edilmektedir.

Kronik olarak süregelen ve ağır belirtiler vererek seyreden sivilce oluşumu, başka hastalıkların habercisi olabilmektedir. Yoğun iltihaplı ve ağrılı sivilce oluşumunun, dermatoloji uzmanları tarafından yürütülen tedavi prosedürlerine tâbi tutulması gerekmektedir.

Diğer sivilce nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Sıvı tüketiminin yeterli olmaması.
 2. Yağlı ve katkı maddesi içeren gıdaların sürekli olarak tüketilmesi.
 3. Bazı ilaçların yan etkileri.
 4. Alerjik reaksiyon.
 5. Olumsuz yaşam olayları ve stres.
 6. Karaciğer rahatsızlıkları.
 7. Diyabet ve hipertansiyon.
 8. Sigara ve alkol kullanımı.
 9. Düzensiz uyku ve yorgunluk.
 10. Cilt bakım rutinlerinin düzenli olarak uygulanmaması.

Sivilce Oluşumu Nasıl Önlenir?

Sivilcelerin önlenmesi için yapılması gereken ilk şey beslenme alışkanlıklarını sağlıklı tarafa doğru çekmek olmalıdır. Yağlı ve katkı maddesi içeren işlenmiş gıdalar, cilt yüzeyinin sebum üretimini arttırmaktadır. Sebum üretimi artan cilt dokuları, sivilce oluşumuna sebebiyet vermekte ve bu döngü uzun süreler boyunca devam etmektedir.

Günlük olarak yeteri kadar su içmemek, cilt yüzeyinin sivilce oluşumuna yatkın hale gelmesine neden olmaktadır. Nem, cildin kendi kendini onarmasını sağlamakta ve nem eksikliği söz konusu olduğunda cilt yüzeyi daha fazla sivilce çıkarmaktadır. Bu bağlamda günlük iki litre kadar su içmek, sivilce oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilce oluşumunun önlenmesi için düzenli olarak cilt bakımı yapmak gerekmektedir. Cilt bakım rutinleri sayesinde, cilt yüzeyi fazla yağ ve ölü derilerden arınmaktadır. Düzenli olarak temizlenen ve gözenek yapıları açılan ciltler, sivilce oluşumuna karşı daha dayanıklı olmaktadır.

Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilceler, doktor kontrolünde yürütülen tedavi prosedürleriyle kısa sürede yok edilmektedir. Dermatoloji uzmanları, cilt yüzeyinde sivilce oluşturan ana faktörü; çeşitli yöntemler kullanarak bulmakta ve o faktörün yok edilmesi için bazı ilaçlar yazmaktadır. Tıbbi amaçlarla üretilen ilaç ve kremler, sivilce oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilce probleminin tamamen çözülmesi ve kişinin yaşam kalitesini düşürmemesi için tedavi sürecini doktor kontrolünde yürütülmesi gerekmektedir. Bireysel olarak tedavi olmaya çalışmak, başka cilt problemlerine davetiye çıkarmak anlamına gelmektedir. Bu bağlamda, kronik olarak sivilce problemi yaşayan kişilerin, en kısa sürede doktora gitmesi gerekmektedir.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin En Etkili Yöntem Nedir?

Sivilcelere en etkili yöntem, doktor kontrolünde yürütülen tedavi prosedürleri olarak gösterilmektedir. Sivilce oluşumuna sebebiyet veren ana faktör, doktorların uyguladığı tıbbi testler ile ortaya çıkmakta ve bu bağlamda bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Süreç sonunda kişilerin sivilce problemi en aza indirmektedir. Sivilcelerden kurtulmak için yapılması gereken diğer yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Bol bol su içmek.
 2. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak.
 3. Stres faktörlerinden uzak durmak.
 4. Sivilce eğilimli ciltler için üretilen bakım ürünlerini kullanmak.
 5. Cilt temizliğine önem vermek.

Sivilce Eğilimli Ciltler Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalıdır?

Sivilceye eğilim gösteren ve çabucak sivilce çıkaran kişilerin, uygun bakım ürünleriyle düzenli olarak cilt bakımı yapması gerekmektedir. Sivilcelere kesin çözüm yöntemleri doktor tarafından yürütülmekte ancak uygun bakım ürünleri ile bu sürece destek olunabilmektedir.

Sivilceli ciltlerin ilk yapması gereken işlem, cilt temizliğini düzenli hale getirmek olmalıdır. Temizleyici jel, tonik ve peeling ürünleri; cilt yüzeyini fazla yağ ve ölü derilerden arındırmaktadır. Bu sayede gözeneklerin dolması ve sivilce oluşturması zorlaşmış olmaktadır.

Maruderm ürünleri, kişilerin sivilce problemlerinden kurtulmasına büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Cildin yağ ve nem dengesini düzenleyen Maruderm ürünleri, doğal ürünlerle elde edilmekte ve en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Maruderm sivilce karşıtı ürünler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 2. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Cilt Bakım Serumu
 3. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli
 4. Maruderm AHA ve BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..