Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilce dendiği zaman elbette ki aklımıza ilk olarak yüzümüz gelecektir. Dünyadaki milyonlarca insan da az ya da çok muhakkak sivilce sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Öyle ki ergenlik döneminden tutup da, vücuttaki çeşitli hastalıklar ve hormonal sorunlara kadar pek çok sebepten dolayı vücudumuzda sivilceler ve bu sivilcelerin daha ilerisi olan akneler kendisini gösterebilir. Elbette ki hepimiz pürüzsüz bir cilt görünümüne ihtiyaç duyarız. Bunun için birçok farklı cilt bakım ürünleri kullanır ve cildimizin her zaman berrak ve sağlıklı olması için çaba gösteririz. Hatta sivilceleri kalıcı bir şekilde yok etmek adına çeşitli yüz maskeleri yapar, bu sorunu hem doğal hem de takviye yollarıyla ortadan kaldırmaya çaba gösteririz. Çünkü, vücudumuzda oluşan sivilceleri asla göz ardı etmememiz gerekmektedir. Buna özen verirsek, her zaman daha sağlıklı bir cilt düzenine erişiriz. Ancak şunu da bilmeniz gerekir ki, yüzünüze göstermiş olduğunuz özeni, vücudunuzun diğer bölgeleri için de göstermelisiniz. Vücutta, özellikle de sırt ve kalça bölgelerinde sivilceler sıklıkla kendisini gösterebilir. İşte bu yazımızda da sivilceler üzerine kesin çözüm önerilerine yoğunlaşmak istedik. Ortaya çıkartacağımız bilgi derlemeleri sayesinde, sivilcenin neden oluştuğuna ve ne şekilde tedavi ve bakımlar eşliğinde ortadan kaldırılabileceğine dair çok daha geniş fikirler konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Seti ile istenmeyen aknelerinizden tamamıyla kurtulabilirsiniz.

Sivilceler Neden Oluşur?

Sivilcelerin oluşması için birden fazla sebep gösterebiliriz. Yüzümüzde ve vücudumuzda sebum salgılayan yağ bezleri bulunmaktadır. Bu yağ bezleri, avuç içleri ve ayak tabanlarımız hariç, gözeneklerin içerisinde yer almaktadır. Cilt hücreleri de yenilenirken sürekli olarak büyüdüğü için, cildin dışına ölü hücreler dökülmektedir. Ancak bazı dönemlerde bu ölü hücreler kendisini dışa vurmaz. Gözeneklerin içerisinde kalırlar ve sebum ile birleşerek gözenekleri tıkarlar. Tıkanmış gözenekler de sivilce ya da akneye dönüşerek vücudumuzda yer almaktadır. Ancak sivilce oluşumunda bu bahsetmiş olduğumuz aşamaların tek bir sebep olmadığını bilmenizi isteriz. Sivilcelerin çıkmasına sebebiyet veren birçok etken kendisini gösterebilir. Öyle ki giyindiğimiz kıyafetlerin vücudumuzu sarması, spor sonrası hemen duş almamak ve gereğinden fazlaca yağlı yiyecekleri tüketmek de sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verir. Aynı zamanda da mevsimsel değişimler, vücuttaki hormonların dengesiz ilerleyişi, güneş ışınlarına fazlaca maruz kalma, aşırı derecede stres gibi etkenler de insanda sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra yanlış ürün kullanımı da cilde doğrudan zarar verir ve kalıcı bir sivilce ile akne sorununa sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı da en iyi cilt bakım ürünleri için Maruderm markasını öneririz. Bu markanın sahip olduğu nemlendirici krem ve cilt bakım sterleri sayesinde, sivilce ve akne problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulma olanağı yakalayacak, aynı zamanda da daha sağlıklı bir cilt bakımına erişeceksiniz.

Akne ve Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Yüz ve vücudumuzun belli başlı bölgelerinde oluşan akne ve sivilcelerden kurtulmak için bir takım yollar izlenebilir. Bu konuda izleyeceğiniz adımlar her zaman önemlidir. Ki sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız eğer atacağınız ilk adım hijyendir. Vücut ne kadar hijyen ve temiz içerisinde kalırsa, cilt problemlerinden de o denli uzak kalırsınız. Bu noktada da giyilen iç çamaşırından tutup da, duş düzeni, kullanılan havlu ve şampuan gibi birçok detay sivilcelerin oluşmasının önüne geçecek etkilere sahip olmaktadır. Bu noktada da sizler için sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından izlememeniz gereken adımları sıralamak istedik. Bu adımlar, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyecektir.

1.Adım: Cilt Temizliği

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cildinizi her zaman temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Cildinizi gün boyunca ölü hücrelerden, günün kirlerinden ve fazla yağ tabakasından arındırmaya dikkat edin. Keza sivilce ve aknelerden uzak kalmak adına cilt temizliği çok önemli bir detaydır. Cildinizin hassasiyeti doğrultusunda sabunla ve şampuanla yıkamalısınız. Seçimini yapacağınız cilt bakım kremi de bu konuda önemli bir pay sahibi olacaksınız. Rutine bindireceğiniz düzende bir cilt temizliği gerçekleştirdiğiniz takdirde de zaten, sivilce oluşumlarından daha çabuk bir süre içerisinde kurtulma ve hatta uzak kalma olanağı da yakalamış olacaksınız. Günün sonunda yüzünüzü temizlerken tonik kullanımına da önem göstermelisiniz. Tonik ile cildinizi çok daha detaylı bir şekilde kullanmalı, bu sayede de cildinizi bir nevi koruma altına almalısınız. Tonik ile gerçekleştirilecek olan bakımlar, sizin daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamış olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt bakımlarında atacağınız ilk adım iyi bir temizlik olmalı. Temiz bir cilt, sivilcelerin her zaman önüne geçecek etkilere sahip olacaktır.

2.Adım: Cildinizi Nemlendirin

Nemli bir cilt, her daim çok daha sağlıklı olmaktadır. Maruderm nemlendirici krem ile sizler cildinizi sabah ve akşam olacak şekilde nemli ve sağlıklı tutabilirsiniz. Kuru ve yağlı ciltler her zaman sivilce ve aknelerin oluşumunda çok daha fazla rol oynar. Ancak düzenli bir şekilde cildinizi nemli tutmayı başardığınız müddetçe, bu tarz problemler de kapı dışı olur. Nemlendirme aşamalarında da kesinlikle aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Yüzünüzü ılık bir suyla yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp nemlendirici kreminizi uygulamalısınız. Bu bölgede uygulamaya alacağınız krem sayesinde zaten, kısa süre içerisinde cildinizdeki pürüz kendisini göstermeye başlamış olacaktır. Bu konuda her zaman titiz hareket etmeniz de öneriliyor. Günün sonunda cildinize uygulayacağınız bu nemlendirme masajı, yüzünüz ve vücudunuzdaki beklenilen eski forma ulaşımı da desteklemiş olacaktır bir nevi. Bu sebepten dolayı tonik kullanımı kadar nemlendirici takviyeleri de göz önüne alarak hareket etmeli, cildinizi her zaman daha sağlıklı bir konumda, sivilcelerden uzak bir şekilde tutmalısınız.

3. Adım: Duş Düzeni Kurmalısınız

Temizlik adımımızla bağlantılı bir adım bu. Gün içerisinde giymiş olduğunuz kıyafetleri muhakkak değiştirmelisiniz. Bunun dışında da sabah çok sık olmasa da akşamları duş almaya özen gösterin. Ter ve hava almayan cilt, sivilce ile aknelerin daha fazla ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir daima. Bu da sizin düzenli bir duş düzenine geçmenizi gerekli kılan etmenlerden birisine dönüşebilir. Ki kendinize ayıracağınız bir 15 dakika sonrasında, cildinize de iyi gelecek krem takviyelerini gerçekleştirebilir, bu sayede çok daha hassas bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı temiz ve berrak kalan bir cilt, her zaman sivilcesiz olacaktır.

Sivilcelerden Yüz Maskeleriyle Kurtulun

Sivilce ve akne temizliği için bahsetmiş olduğumuz bu adımların yanı sıra, yüzünüze uygulayacağınız maskelerden de yardım alabilirsiniz. Evde kendi imkanlarınız doğrultusunda hazırlayabileceğiniz birçok doğal yüz maskesi, sivilcelerin kuruması ve yok olmasına birebir katkı sağlayabilir. Bunun dışında da tonikleme yardımıyla da sizler birçok değişik doğal ürünle sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Ki nemlendirici krem seti dışında bu tarz bir kullanım da sizi amaçlamış olduğunuz temiz cilt görünümüne ulaştırmasını başaracaktır.

Bu kapsamda da sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından deneyeceğiniz doğal yöntemleri ve tonikleme aşamalarını da sizler için sıralamak istiyoruz.

Limon Suyu

Limonlar, C vitamini takviyesi açısından ideal besin kaynaklarından birisidir. Limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürdüğünüz zaman, sivilcelerin yavaş yavaş kurumasını sağlayabilirsiniz. Çünkü limonun içerisinde var olan mineral ve vitaminler, bu tarz bakterisel sorunların kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayabilir. Bir gün önceden suda beklettiğiniz limonu isterseniz zeytinyağı ile de karıştırabilirsiniz. Zeytinyağının da cilde çok iyi geldiği gerçeği ortada. Her iki karışımı yüzünüze uygulayarak sivilcelerden kurtulma olanağı bulabilirsiniz.

Buz Takviyesi

Buzlar, kızarıklığın iyileştirilmesi açısından çok iyi bir seçenek. Ciltteki kızarıklığı, sivilce ve lekeleri dindirmek ve biraz daha rahat bir cilde kavuşabilmeniz açısından iyi olabilir. Çünkü buz kan dolaşımını hızlandıracaktır. Kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte de vücudunuzdaki ölü bakterilerin yok olma hızı daha da artış göstermiş olacaktır.

Sarımsak

Sarımsağın mucizevi bir mantar, akne kırıcı özelliği bulunmaktadır. Sivilcelerin kurutulmasında da kullanılması tavsiye edilir. Virüs önleyici antiseptik özelliği taşıyan sarımsaklar, içindeki sülfür sayesinde sivilcelerin yok olmasına sebebiyet verecektir. Bu noktada sarımsağı ikiye bölüm sivilcelerinizin üzerine sürün. Bir süre yıkamadan bekledikten sonra da ılık suyla sivilcelerin olduğu bölgeyi yıkayın. Sarımsakla tedavi konusunda eğer ki isterseniz, zeytinyağı formülü de önerilir. Zeytinyağı ile birlikte birleştiğinde de zaten sarımsakla tedavide sivilce ve aknelerin yok edilmesi de mümkün mertebe kendisini göstermiş olacaktır. Bu sebepten pek çok uzman da sarımsakla da sivilcelere anlık çözümler bulunabileceğinin tavsiyesinde bulunmaktadır.

Diş Macunu

Diş macunları da sivilceli bölgelere uygulandığı zaman sivilcelerin yok olmasını sağlayacak bir etki oluşturmaktadır. Ancak burada diş macunlarının jel olmamasına da özen göstermelisiniz. Beyaz diş macununu sivilceli bölgelere yatmadan önce sürmelisiniz. Sabaha kadar beklemeli ve ardından da o bölgeleri ılık suyla iyice yıkamalısınız. Bu uygulama isteğe göre gün içerisinde de uygulanabilir. Bu kapsamda da zaten diş macununun antiseptik özellikleri vücudunuzdaki kötü hücrelerle savaşa geçmiş olacaktır zaten. Kaliteli ve doğal olmasına özen gösterdiğiniz bir diş macunu ile de sivilcelerin yok edilmesi sağlanabilir. Öncelikle sivilcelerin çok büyük bir problem olmaması için harekete geçmesini bilmelisiniz ki, atacağınız her adım sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyici etkiler sunmasını başarmış olsun.

Öte yandan sivilcelerin geçmesi için Maruderm markasının cilt bakım seti ve nemlendirici krem seçeneklerini de kullanmanızı öneririz. Hem doğal hem de gerçekten sağlık standartları açısından uyumlu bir yapıda olan bu ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde de vücudunuzu esaret altına alacak olan bu tarz sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağı bulabilirsiniz. Düzenli kullanımı sayesinde ciltte gerçekleşecek olan iyileşme sürecinin farkına varacak, bu sayede de kısa sürede kendinize gelmiş olacaksınız. Bu sebepten dolayı da ürün olarak Maruderm cilt bakım seçenekleri muhakkak göz önüne alınıp incelenmeli ve sağlıklı bir cilt bakımı için de cildinize düzenli bir şekilde uygulanmaya başlanılmalıdır.

Sonuç olarak tüm bu bahsetmiş olduğumuz detayların her birisi göz önüne alındığında da, sivilce ve akne problemleri, bu sorunların üzerine gidildiği müddetçe ortadan kaldırılacaktır. Cildinize her zaman düzenli olarak bakım uygulamalı, bu sayede de mevcut sivilce ve bakteri problemlerinden uzak kalmalısınız. Unutmamak gerekir ki, sağlıklı bir yaşam için vücudunuzu her konuda bakım ve sağlık altına tutmalısınız. Sivilceler, iltihap ve nefes almayan gözeneklerden dolayı oluşan cilt problemleridir. Daha sonrasında kalıcı zararların da kendisini göstermemesi adına sizler için uzun uzadıya bahsetmiş olduğumuz bu detaylı yöntemleri cildinize uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha parlak, sağlık dolu ve pürüzsüz bir cilt görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..