quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilce dendiği zaman elbette ki aklımıza ilk olarak yüzümüz gelecektir. Dünyadaki milyonlarca insan da az ya da çok muhakkak sivilce sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Öyle ki ergenlik döneminden tutup da, vücuttaki çeşitli hastalıklar ve hormonal sorunlara kadar pek çok sebepten dolayı vücudumuzda sivilceler ve bu sivilcelerin daha ilerisi olan akneler kendisini gösterebilir. Elbette ki hepimiz pürüzsüz bir cilt görünümüne ihtiyaç duyarız. Bunun için birçok farklı cilt bakım ürünleri kullanır ve cildimizin her zaman berrak ve sağlıklı olması için çaba gösteririz. Hatta sivilceleri kalıcı bir şekilde yok etmek adına çeşitli yüz maskeleri yapar, bu sorunu hem doğal hem de takviye yollarıyla ortadan kaldırmaya çaba gösteririz. Çünkü, vücudumuzda oluşan sivilceleri asla göz ardı etmememiz gerekmektedir. Buna özen verirsek, her zaman daha sağlıklı bir cilt düzenine erişiriz. Ancak şunu da bilmeniz gerekir ki, yüzünüze göstermiş olduğunuz özeni, vücudunuzun diğer bölgeleri için de göstermelisiniz. Vücutta, özellikle de sırt ve kalça bölgelerinde sivilceler sıklıkla kendisini gösterebilir. İşte bu yazımızda da sivilceler üzerine kesin çözüm önerilerine yoğunlaşmak istedik. Ortaya çıkartacağımız bilgi derlemeleri sayesinde, sivilcenin neden oluştuğuna ve ne şekilde tedavi ve bakımlar eşliğinde ortadan kaldırılabileceğine dair çok daha geniş fikirler konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Seti ile istenmeyen aknelerinizden tamamıyla kurtulabilirsiniz.

Sivilceler Neden Oluşur?

Sivilcelerin oluşması için birden fazla sebep gösterebiliriz. Yüzümüzde ve vücudumuzda sebum salgılayan yağ bezleri bulunmaktadır. Bu yağ bezleri, avuç içleri ve ayak tabanlarımız hariç, gözeneklerin içerisinde yer almaktadır. Cilt hücreleri de yenilenirken sürekli olarak büyüdüğü için, cildin dışına ölü hücreler dökülmektedir. Ancak bazı dönemlerde bu ölü hücreler kendisini dışa vurmaz. Gözeneklerin içerisinde kalırlar ve sebum ile birleşerek gözenekleri tıkarlar. Tıkanmış gözenekler de sivilce ya da akneye dönüşerek vücudumuzda yer almaktadır. Ancak sivilce oluşumunda bu bahsetmiş olduğumuz aşamaların tek bir sebep olmadığını bilmenizi isteriz. Sivilcelerin çıkmasına sebebiyet veren birçok etken kendisini gösterebilir. Öyle ki giyindiğimiz kıyafetlerin vücudumuzu sarması, spor sonrası hemen duş almamak ve gereğinden fazlaca yağlı yiyecekleri tüketmek de sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verir. Aynı zamanda da mevsimsel değişimler, vücuttaki hormonların dengesiz ilerleyişi, güneş ışınlarına fazlaca maruz kalma, aşırı derecede stres gibi etkenler de insanda sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra yanlış ürün kullanımı da cilde doğrudan zarar verir ve kalıcı bir sivilce ile akne sorununa sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı da en iyi cilt bakım ürünleri için Maruderm markasını öneririz. Bu markanın sahip olduğu nemlendirici krem ve cilt bakım sterleri sayesinde, sivilce ve akne problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulma olanağı yakalayacak, aynı zamanda da daha sağlıklı bir cilt bakımına erişeceksiniz.

Akne ve Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Yüz ve vücudumuzun belli başlı bölgelerinde oluşan akne ve sivilcelerden kurtulmak için bir takım yollar izlenebilir. Bu konuda izleyeceğiniz adımlar her zaman önemlidir. Ki sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız eğer atacağınız ilk adım hijyendir. Vücut ne kadar hijyen ve temiz içerisinde kalırsa, cilt problemlerinden de o denli uzak kalırsınız. Bu noktada da giyilen iç çamaşırından tutup da, duş düzeni, kullanılan havlu ve şampuan gibi birçok detay sivilcelerin oluşmasının önüne geçecek etkilere sahip olmaktadır. Bu noktada da sizler için sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından izlememeniz gereken adımları sıralamak istedik. Bu adımlar, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyecektir.

1.Adım: Cilt Temizliği

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cildinizi her zaman temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Cildinizi gün boyunca ölü hücrelerden, günün kirlerinden ve fazla yağ tabakasından arındırmaya dikkat edin. Keza sivilce ve aknelerden uzak kalmak adına cilt temizliği çok önemli bir detaydır. Cildinizin hassasiyeti doğrultusunda sabunla ve şampuanla yıkamalısınız. Seçimini yapacağınız cilt bakım kremi de bu konuda önemli bir pay sahibi olacaksınız. Rutine bindireceğiniz düzende bir cilt temizliği gerçekleştirdiğiniz takdirde de zaten, sivilce oluşumlarından daha çabuk bir süre içerisinde kurtulma ve hatta uzak kalma olanağı da yakalamış olacaksınız. Günün sonunda yüzünüzü temizlerken tonik kullanımına da önem göstermelisiniz. Tonik ile cildinizi çok daha detaylı bir şekilde kullanmalı, bu sayede de cildinizi bir nevi koruma altına almalısınız. Tonik ile gerçekleştirilecek olan bakımlar, sizin daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamış olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt bakımlarında atacağınız ilk adım iyi bir temizlik olmalı. Temiz bir cilt, sivilcelerin her zaman önüne geçecek etkilere sahip olacaktır.

2.Adım: Cildinizi Nemlendirin

Nemli bir cilt, her daim çok daha sağlıklı olmaktadır. Maruderm nemlendirici krem ile sizler cildinizi sabah ve akşam olacak şekilde nemli ve sağlıklı tutabilirsiniz. Kuru ve yağlı ciltler her zaman sivilce ve aknelerin oluşumunda çok daha fazla rol oynar. Ancak düzenli bir şekilde cildinizi nemli tutmayı başardığınız müddetçe, bu tarz problemler de kapı dışı olur. Nemlendirme aşamalarında da kesinlikle aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Yüzünüzü ılık bir suyla yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp nemlendirici kreminizi uygulamalısınız. Bu bölgede uygulamaya alacağınız krem sayesinde zaten, kısa süre içerisinde cildinizdeki pürüz kendisini göstermeye başlamış olacaktır. Bu konuda her zaman titiz hareket etmeniz de öneriliyor. Günün sonunda cildinize uygulayacağınız bu nemlendirme masajı, yüzünüz ve vücudunuzdaki beklenilen eski forma ulaşımı da desteklemiş olacaktır bir nevi. Bu sebepten dolayı tonik kullanımı kadar nemlendirici takviyeleri de göz önüne alarak hareket etmeli, cildinizi her zaman daha sağlıklı bir konumda, sivilcelerden uzak bir şekilde tutmalısınız.

3. Adım: Duş Düzeni Kurmalısınız

Temizlik adımımızla bağlantılı bir adım bu. Gün içerisinde giymiş olduğunuz kıyafetleri muhakkak değiştirmelisiniz. Bunun dışında da sabah çok sık olmasa da akşamları duş almaya özen gösterin. Ter ve hava almayan cilt, sivilce ile aknelerin daha fazla ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir daima. Bu da sizin düzenli bir duş düzenine geçmenizi gerekli kılan etmenlerden birisine dönüşebilir. Ki kendinize ayıracağınız bir 15 dakika sonrasında, cildinize de iyi gelecek krem takviyelerini gerçekleştirebilir, bu sayede çok daha hassas bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı temiz ve berrak kalan bir cilt, her zaman sivilcesiz olacaktır.

Sivilcelerden Yüz Maskeleriyle Kurtulun

Sivilce ve akne temizliği için bahsetmiş olduğumuz bu adımların yanı sıra, yüzünüze uygulayacağınız maskelerden de yardım alabilirsiniz. Evde kendi imkanlarınız doğrultusunda hazırlayabileceğiniz birçok doğal yüz maskesi, sivilcelerin kuruması ve yok olmasına birebir katkı sağlayabilir. Bunun dışında da tonikleme yardımıyla da sizler birçok değişik doğal ürünle sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Ki nemlendirici krem seti dışında bu tarz bir kullanım da sizi amaçlamış olduğunuz temiz cilt görünümüne ulaştırmasını başaracaktır.

Bu kapsamda da sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından deneyeceğiniz doğal yöntemleri ve tonikleme aşamalarını da sizler için sıralamak istiyoruz.

Limon Suyu
Limonlar, C vitamini takviyesi açısından ideal besin kaynaklarından birisidir. Limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürdüğünüz zaman, sivilcelerin yavaş yavaş kurumasını sağlayabilirsiniz. Çünkü limonun içerisinde var olan mineral ve vitaminler, bu tarz bakterisel sorunların kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayabilir. Bir gün önceden suda beklettiğiniz limonu isterseniz zeytinyağı ile de karıştırabilirsiniz. Zeytinyağının da cilde çok iyi geldiği gerçeği ortada. Her iki karışımı yüzünüze uygulayarak sivilcelerden kurtulma olanağı bulabilirsiniz.

Buz Takviyesi
Buzlar, kızarıklığın iyileştirilmesi açısından çok iyi bir seçenek. Ciltteki kızarıklığı, sivilce ve lekeleri dindirmek ve biraz daha rahat bir cilde kavuşabilmeniz açısından iyi olabilir. Çünkü buz kan dolaşımını hızlandıracaktır. Kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte de vücudunuzdaki ölü bakterilerin yok olma hızı daha da artış göstermiş olacaktır.

Sarımsak
Sarımsağın mucizevi bir mantar, akne kırıcı özelliği bulunmaktadır. Sivilcelerin kurutulmasında da kullanılması tavsiye edilir. Virüs önleyici antiseptik özelliği taşıyan sarımsaklar, içindeki sülfür sayesinde sivilcelerin yok olmasına sebebiyet verecektir. Bu noktada sarımsağı ikiye bölüm sivilcelerinizin üzerine sürün. Bir süre yıkamadan bekledikten sonra da ılık suyla sivilcelerin olduğu bölgeyi yıkayın. Sarımsakla tedavi konusunda eğer ki isterseniz, zeytinyağı formülü de önerilir. Zeytinyağı ile birlikte birleştiğinde de zaten sarımsakla tedavide sivilce ve aknelerin yok edilmesi de mümkün mertebe kendisini göstermiş olacaktır. Bu sebepten pek çok uzman da sarımsakla da sivilcelere anlık çözümler bulunabileceğinin tavsiyesinde bulunmaktadır.

Diş Macunu
Diş macunları da sivilceli bölgelere uygulandığı zaman sivilcelerin yok olmasını sağlayacak bir etki oluşturmaktadır. Ancak burada diş macunlarının jel olmamasına da özen göstermelisiniz. Beyaz diş macununu sivilceli bölgelere yatmadan önce sürmelisiniz. Sabaha kadar beklemeli ve ardından da o bölgeleri ılık suyla iyice yıkamalısınız. Bu uygulama isteğe göre gün içerisinde de uygulanabilir. Bu kapsamda da zaten diş macununun antiseptik özellikleri vücudunuzdaki kötü hücrelerle savaşa geçmiş olacaktır zaten. Kaliteli ve doğal olmasına özen gösterdiğiniz bir diş macunu ile de sivilcelerin yok edilmesi sağlanabilir. Öncelikle sivilcelerin çok büyük bir problem olmaması için harekete geçmesini bilmelisiniz ki, atacağınız her adım sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyici etkiler sunmasını başarmış olsun.

Öte yandan sivilcelerin geçmesi için Maruderm markasının cilt bakım seti ve nemlendirici krem seçeneklerini de kullanmanızı öneririz. Hem doğal hem de gerçekten sağlık standartları açısından uyumlu bir yapıda olan bu ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde de vücudunuzu esaret altına alacak olan bu tarz sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağı bulabilirsiniz. Düzenli kullanımı sayesinde ciltte gerçekleşecek olan iyileşme sürecinin farkına varacak, bu sayede de kısa sürede kendinize gelmiş olacaksınız. Bu sebepten dolayı da ürün olarak Maruderm cilt bakım seçenekleri muhakkak göz önüne alınıp incelenmeli ve sağlıklı bir cilt bakımı için de cildinize düzenli bir şekilde uygulanmaya başlanılmalıdır.

Sonuç olarak tüm bu bahsetmiş olduğumuz detayların her birisi göz önüne alındığında da, sivilce ve akne problemleri, bu sorunların üzerine gidildiği müddetçe ortadan kaldırılacaktır. Cildinize her zaman düzenli olarak bakım uygulamalı, bu sayede de mevcut sivilce ve bakteri problemlerinden uzak kalmalısınız. Unutmamak gerekir ki, sağlıklı bir yaşam için vücudunuzu her konuda bakım ve sağlık altına tutmalısınız. Sivilceler, iltihap ve nefes almayan gözeneklerden dolayı oluşan cilt problemleridir. Daha sonrasında kalıcı zararların da kendisini göstermemesi adına sizler için uzun uzadıya bahsetmiş olduğumuz bu detaylı yöntemleri cildinize uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha parlak, sağlık dolu ve pürüzsüz bir cilt görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..