quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilce dendiği zaman elbette ki aklımıza ilk olarak yüzümüz gelecektir. Dünyadaki milyonlarca insan da az ya da çok muhakkak sivilce sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Öyle ki ergenlik döneminden tutup da, vücuttaki çeşitli hastalıklar ve hormonal sorunlara kadar pek çok sebepten dolayı vücudumuzda sivilceler ve bu sivilcelerin daha ilerisi olan akneler kendisini gösterebilir. Elbette ki hepimiz pürüzsüz bir cilt görünümüne ihtiyaç duyarız. Bunun için birçok farklı cilt bakım ürünleri kullanır ve cildimizin her zaman berrak ve sağlıklı olması için çaba gösteririz. Hatta sivilceleri kalıcı bir şekilde yok etmek adına çeşitli yüz maskeleri yapar, bu sorunu hem doğal hem de takviye yollarıyla ortadan kaldırmaya çaba gösteririz. Çünkü, vücudumuzda oluşan sivilceleri asla göz ardı etmememiz gerekmektedir. Buna özen verirsek, her zaman daha sağlıklı bir cilt düzenine erişiriz. Ancak şunu da bilmeniz gerekir ki, yüzünüze göstermiş olduğunuz özeni, vücudunuzun diğer bölgeleri için de göstermelisiniz. Vücutta, özellikle de sırt ve kalça bölgelerinde sivilceler sıklıkla kendisini gösterebilir. İşte bu yazımızda da sivilceler üzerine kesin çözüm önerilerine yoğunlaşmak istedik. Ortaya çıkartacağımız bilgi derlemeleri sayesinde, sivilcenin neden oluştuğuna ve ne şekilde tedavi ve bakımlar eşliğinde ortadan kaldırılabileceğine dair çok daha geniş fikirler konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Seti ile istenmeyen aknelerinizden tamamıyla kurtulabilirsiniz.

Sivilceler Neden Oluşur?

Sivilcelerin oluşması için birden fazla sebep gösterebiliriz. Yüzümüzde ve vücudumuzda sebum salgılayan yağ bezleri bulunmaktadır. Bu yağ bezleri, avuç içleri ve ayak tabanlarımız hariç, gözeneklerin içerisinde yer almaktadır. Cilt hücreleri de yenilenirken sürekli olarak büyüdüğü için, cildin dışına ölü hücreler dökülmektedir. Ancak bazı dönemlerde bu ölü hücreler kendisini dışa vurmaz. Gözeneklerin içerisinde kalırlar ve sebum ile birleşerek gözenekleri tıkarlar. Tıkanmış gözenekler de sivilce ya da akneye dönüşerek vücudumuzda yer almaktadır. Ancak sivilce oluşumunda bu bahsetmiş olduğumuz aşamaların tek bir sebep olmadığını bilmenizi isteriz. Sivilcelerin çıkmasına sebebiyet veren birçok etken kendisini gösterebilir. Öyle ki giyindiğimiz kıyafetlerin vücudumuzu sarması, spor sonrası hemen duş almamak ve gereğinden fazlaca yağlı yiyecekleri tüketmek de sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verir. Aynı zamanda da mevsimsel değişimler, vücuttaki hormonların dengesiz ilerleyişi, güneş ışınlarına fazlaca maruz kalma, aşırı derecede stres gibi etkenler de insanda sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra yanlış ürün kullanımı da cilde doğrudan zarar verir ve kalıcı bir sivilce ile akne sorununa sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı da en iyi cilt bakım ürünleri için Maruderm markasını öneririz. Bu markanın sahip olduğu nemlendirici krem ve cilt bakım sterleri sayesinde, sivilce ve akne problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulma olanağı yakalayacak, aynı zamanda da daha sağlıklı bir cilt bakımına erişeceksiniz.

Akne ve Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Yüz ve vücudumuzun belli başlı bölgelerinde oluşan akne ve sivilcelerden kurtulmak için bir takım yollar izlenebilir. Bu konuda izleyeceğiniz adımlar her zaman önemlidir. Ki sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız eğer atacağınız ilk adım hijyendir. Vücut ne kadar hijyen ve temiz içerisinde kalırsa, cilt problemlerinden de o denli uzak kalırsınız. Bu noktada da giyilen iç çamaşırından tutup da, duş düzeni, kullanılan havlu ve şampuan gibi birçok detay sivilcelerin oluşmasının önüne geçecek etkilere sahip olmaktadır. Bu noktada da sizler için sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından izlememeniz gereken adımları sıralamak istedik. Bu adımlar, çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyecektir.

1.Adım: Cilt Temizliği

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cildinizi her zaman temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Cildinizi gün boyunca ölü hücrelerden, günün kirlerinden ve fazla yağ tabakasından arındırmaya dikkat edin. Keza sivilce ve aknelerden uzak kalmak adına cilt temizliği çok önemli bir detaydır. Cildinizin hassasiyeti doğrultusunda sabunla ve şampuanla yıkamalısınız. Seçimini yapacağınız cilt bakım kremi de bu konuda önemli bir pay sahibi olacaksınız. Rutine bindireceğiniz düzende bir cilt temizliği gerçekleştirdiğiniz takdirde de zaten, sivilce oluşumlarından daha çabuk bir süre içerisinde kurtulma ve hatta uzak kalma olanağı da yakalamış olacaksınız. Günün sonunda yüzünüzü temizlerken tonik kullanımına da önem göstermelisiniz. Tonik ile cildinizi çok daha detaylı bir şekilde kullanmalı, bu sayede de cildinizi bir nevi koruma altına almalısınız. Tonik ile gerçekleştirilecek olan bakımlar, sizin daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamış olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt bakımlarında atacağınız ilk adım iyi bir temizlik olmalı. Temiz bir cilt, sivilcelerin her zaman önüne geçecek etkilere sahip olacaktır.

2.Adım: Cildinizi Nemlendirin

Nemli bir cilt, her daim çok daha sağlıklı olmaktadır. Maruderm nemlendirici krem ile sizler cildinizi sabah ve akşam olacak şekilde nemli ve sağlıklı tutabilirsiniz. Kuru ve yağlı ciltler her zaman sivilce ve aknelerin oluşumunda çok daha fazla rol oynar. Ancak düzenli bir şekilde cildinizi nemli tutmayı başardığınız müddetçe, bu tarz problemler de kapı dışı olur. Nemlendirme aşamalarında da kesinlikle aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Yüzünüzü ılık bir suyla yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp nemlendirici kreminizi uygulamalısınız. Bu bölgede uygulamaya alacağınız krem sayesinde zaten, kısa süre içerisinde cildinizdeki pürüz kendisini göstermeye başlamış olacaktır. Bu konuda her zaman titiz hareket etmeniz de öneriliyor. Günün sonunda cildinize uygulayacağınız bu nemlendirme masajı, yüzünüz ve vücudunuzdaki beklenilen eski forma ulaşımı da desteklemiş olacaktır bir nevi. Bu sebepten dolayı tonik kullanımı kadar nemlendirici takviyeleri de göz önüne alarak hareket etmeli, cildinizi her zaman daha sağlıklı bir konumda, sivilcelerden uzak bir şekilde tutmalısınız.

3. Adım: Duş Düzeni Kurmalısınız

Temizlik adımımızla bağlantılı bir adım bu. Gün içerisinde giymiş olduğunuz kıyafetleri muhakkak değiştirmelisiniz. Bunun dışında da sabah çok sık olmasa da akşamları duş almaya özen gösterin. Ter ve hava almayan cilt, sivilce ile aknelerin daha fazla ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir daima. Bu da sizin düzenli bir duş düzenine geçmenizi gerekli kılan etmenlerden birisine dönüşebilir. Ki kendinize ayıracağınız bir 15 dakika sonrasında, cildinize de iyi gelecek krem takviyelerini gerçekleştirebilir, bu sayede çok daha hassas bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı temiz ve berrak kalan bir cilt, her zaman sivilcesiz olacaktır.

Sivilcelerden Yüz Maskeleriyle Kurtulun

Sivilce ve akne temizliği için bahsetmiş olduğumuz bu adımların yanı sıra, yüzünüze uygulayacağınız maskelerden de yardım alabilirsiniz. Evde kendi imkanlarınız doğrultusunda hazırlayabileceğiniz birçok doğal yüz maskesi, sivilcelerin kuruması ve yok olmasına birebir katkı sağlayabilir. Bunun dışında da tonikleme yardımıyla da sizler birçok değişik doğal ürünle sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Ki nemlendirici krem seti dışında bu tarz bir kullanım da sizi amaçlamış olduğunuz temiz cilt görünümüne ulaştırmasını başaracaktır.

Bu kapsamda da sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından deneyeceğiniz doğal yöntemleri ve tonikleme aşamalarını da sizler için sıralamak istiyoruz.

Limon Suyu
Limonlar, C vitamini takviyesi açısından ideal besin kaynaklarından birisidir. Limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürdüğünüz zaman, sivilcelerin yavaş yavaş kurumasını sağlayabilirsiniz. Çünkü limonun içerisinde var olan mineral ve vitaminler, bu tarz bakterisel sorunların kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayabilir. Bir gün önceden suda beklettiğiniz limonu isterseniz zeytinyağı ile de karıştırabilirsiniz. Zeytinyağının da cilde çok iyi geldiği gerçeği ortada. Her iki karışımı yüzünüze uygulayarak sivilcelerden kurtulma olanağı bulabilirsiniz.

Buz Takviyesi
Buzlar, kızarıklığın iyileştirilmesi açısından çok iyi bir seçenek. Ciltteki kızarıklığı, sivilce ve lekeleri dindirmek ve biraz daha rahat bir cilde kavuşabilmeniz açısından iyi olabilir. Çünkü buz kan dolaşımını hızlandıracaktır. Kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte de vücudunuzdaki ölü bakterilerin yok olma hızı daha da artış göstermiş olacaktır.

Sarımsak
Sarımsağın mucizevi bir mantar, akne kırıcı özelliği bulunmaktadır. Sivilcelerin kurutulmasında da kullanılması tavsiye edilir. Virüs önleyici antiseptik özelliği taşıyan sarımsaklar, içindeki sülfür sayesinde sivilcelerin yok olmasına sebebiyet verecektir. Bu noktada sarımsağı ikiye bölüm sivilcelerinizin üzerine sürün. Bir süre yıkamadan bekledikten sonra da ılık suyla sivilcelerin olduğu bölgeyi yıkayın. Sarımsakla tedavi konusunda eğer ki isterseniz, zeytinyağı formülü de önerilir. Zeytinyağı ile birlikte birleştiğinde de zaten sarımsakla tedavide sivilce ve aknelerin yok edilmesi de mümkün mertebe kendisini göstermiş olacaktır. Bu sebepten pek çok uzman da sarımsakla da sivilcelere anlık çözümler bulunabileceğinin tavsiyesinde bulunmaktadır.

Diş Macunu
Diş macunları da sivilceli bölgelere uygulandığı zaman sivilcelerin yok olmasını sağlayacak bir etki oluşturmaktadır. Ancak burada diş macunlarının jel olmamasına da özen göstermelisiniz. Beyaz diş macununu sivilceli bölgelere yatmadan önce sürmelisiniz. Sabaha kadar beklemeli ve ardından da o bölgeleri ılık suyla iyice yıkamalısınız. Bu uygulama isteğe göre gün içerisinde de uygulanabilir. Bu kapsamda da zaten diş macununun antiseptik özellikleri vücudunuzdaki kötü hücrelerle savaşa geçmiş olacaktır zaten. Kaliteli ve doğal olmasına özen gösterdiğiniz bir diş macunu ile de sivilcelerin yok edilmesi sağlanabilir. Öncelikle sivilcelerin çok büyük bir problem olmaması için harekete geçmesini bilmelisiniz ki, atacağınız her adım sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyici etkiler sunmasını başarmış olsun.

Öte yandan sivilcelerin geçmesi için Maruderm markasının cilt bakım seti ve nemlendirici krem seçeneklerini de kullanmanızı öneririz. Hem doğal hem de gerçekten sağlık standartları açısından uyumlu bir yapıda olan bu ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde de vücudunuzu esaret altına alacak olan bu tarz sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulma olanağı bulabilirsiniz. Düzenli kullanımı sayesinde ciltte gerçekleşecek olan iyileşme sürecinin farkına varacak, bu sayede de kısa sürede kendinize gelmiş olacaksınız. Bu sebepten dolayı da ürün olarak Maruderm cilt bakım seçenekleri muhakkak göz önüne alınıp incelenmeli ve sağlıklı bir cilt bakımı için de cildinize düzenli bir şekilde uygulanmaya başlanılmalıdır.

Sonuç olarak tüm bu bahsetmiş olduğumuz detayların her birisi göz önüne alındığında da, sivilce ve akne problemleri, bu sorunların üzerine gidildiği müddetçe ortadan kaldırılacaktır. Cildinize her zaman düzenli olarak bakım uygulamalı, bu sayede de mevcut sivilce ve bakteri problemlerinden uzak kalmalısınız. Unutmamak gerekir ki, sağlıklı bir yaşam için vücudunuzu her konuda bakım ve sağlık altına tutmalısınız. Sivilceler, iltihap ve nefes almayan gözeneklerden dolayı oluşan cilt problemleridir. Daha sonrasında kalıcı zararların da kendisini göstermemesi adına sizler için uzun uzadıya bahsetmiş olduğumuz bu detaylı yöntemleri cildinize uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha parlak, sağlık dolu ve pürüzsüz bir cilt görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..