quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilce Lekeleri İçin Neler Yapılmalı?

Sivilce Lekeleri İçin Neler Yapılmalı?

Hemen hemen her insanda az da olsa muhakkak oluşan sivilceler, zamanla can sıkıcı bir hale de dönüşebilir. Özellikle ergenlik döneminde oluşan ve bir nevi kalıcılığını ilan eden sivilceler, gençlerin o dönemler için en büyük ve ortak sorunlarından birisine dönüşebilir. Çoğu insanda yüz bölgesinde, bazılarında ise vücudun çeşitli bölgelerinde kendisini gösteren sivilceler, belli bir zaman sonrasında mutlaka kaybolmaktadır. Ancak sivilceler sonrasında ciltte oluşan sivilce izleri ve lekeleri ise çok daha kalıcı bir cilt problemi olarak kendisini gösterebilir. Sivilce izleri hem leke hem de cildin belli bölgelerinde küçük oyuklarla kendisini gösterir. Bu lekelerden kurtulmak adına da bir takım çözüm önerilerini sizler için paylaşmak istiyoruz.

Sivilcelerin oluşumu sonrasındaki süreçte çok fazla iz bırakmaları, can sıkıcı bir görüntüye de sebebiyet verebilir. Sivilceler yalnız yüz bölgesinde değil, vücudun her bölgesinde çıkabilir. Ancak yüz en fazla göze çarpan bölgelerden birisi olduğu için bu gibi durumlar çok fazla hoş karşılanmayabilir. Hormonal düzensizlikler yaşayan, çok fazla strese maruz kalan insanların yüz hatlarında bu tarz cilt problemi meydana gelebilir. Sivilcelerin cildimizden gitmesi sonrasında oluşan lekeleri de Maruderm'in cilt bakım setleri sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Burada cildinize düzenli bir bakım, gerekli ilgi ve alakayı göstermeli, bu sayede sivilce lekelerini yok etmelisiniz.

Sivilce İzlerinin giderilmesi için bir takım doğal maskeler de önerilmektedir. Evet, doğal yollarla bu tarz sorunların üzerine gitmek önemlidir tabi. Bal maskesi, karbonatla cildi yıkama vb türden birçok takviyeyle cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma ulaştırma konusunda adımlar atabilirsiniz. Bunun dışında da cildinizin toksinlerden arınması da şarttır. Aynı zamanda da nemli bir cilt, her zaman çok daha sağlıklıdır. Bu sebepten dolayı sizlerin en iyi nemlendirici krem çeşitleriyle takviye almanız önemli. Bu cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma ulaştıracak etmenler arasında yer edinmiş olacaktır. Bu tarz bir nemlendirici krem takviyesiyle cildinize sabah ve akşam yapacağınız masajlar, sivilce izlerinden kurtulmanız açısından büyük katkı sağlamış olacak.

Son olarak belirttiğimiz üzere sivilce izleri ve akne sonrasında oluşan lekelerin giderimi açısından Maruderm leke tedavisi ürünleri ve bakım setlerini muhakkak kullanmanızı öneririz. Bu sayede cildinizi beklenilen berraklığına ulaştırabilir, bunu da daha sıkı bir düzende gerçekleştirebilirsiniz. Cilt bakımı her zaman önemsemeniz gereken bir süreci gerekli tutmaktadır. Ki bu sayede daha sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşım sağlar, kendinizi de etkili bir bakım sürecinin içerisinde bulabilirsiniz. Cildinizi asla ihmal etmemeli, aynı zamanda da vermiş olduğumuz takviyeler doğrultusunda bakmalısınız. Bu süreçleri izlediğiniz takdirde de, daha bakımlı ve hangi yaşta olursanız olun pürüzsüz bir görünüme sahip bir cildiniz olacaktır. Maruderm ürünleri bu konuda her zaman size yardımcı olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..