quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sirkenin Saça Faydaları

Sirkenin Saça Faydaları

Sirkenin Saça Faydaları

Sirke, yüzyıllardır kullanılmakta olan asidik bir fermantasyon ürün olarak tanımlanmaktadır. Türk mutfağında, vücut sağlığının gelişmesine yardımcı olması nedeniyle sıklıkla sos olarak kullanılmaktadır. Sirkenin faydaları; insan sağlığına katkı sağlamasının yanında, cilt ve saç sağlığı üzerinde de oldukça etkili olmaktadır.

Fermantasyon işlemi sonucunda elde edilen sirke, başta ağız ve diş sağlığı olmak üzere tüm vücut sistemlerine büyük ölçüde yarar sağlamaktadır. Sirkenin faydaları arasında cilt ve saç yapısını güçlendirmesi de bulunmaktadır. Pek çok kişinin sıklıkla yaşadığı saç dökülmeleri ve saç kırılmaları, sirke kullanımı ile minimum düzeye indirilebilmektedir.

Güzellik uzmanları ve doktorlar, sirkenin cilde ve saça iyi geldiği konusunda hemfikir bir tavır sergilemektedir. Çoğu kişi için saça sirke sürülmesi tehlikeli bir durum gibi görünse de; sirkenin saça ve cilde olumlu anlamda etki ettiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmaktadır. Sirke kullanımının, saç kepeği ve saç dökülmesi gibi durumlara iyi geldiği görülmektedir.

Sirke, Cilt ve Saç Bakımı İçin Kullanılabilir Mi?

Çorba ve salataların vazgeçilmez sosu olarak nitelendirilen sirke, cilt ve saç bakımı malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Fermantasyon işleminin ardından elde edilen sirke suyunun, kişilerin cilt ve saç sağlığı üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkardığı kanıtlanmıştır.

Sirke kullanımı, hem yüz hem de genel cilt sağlığı için son derece yararlı olmaktadır. Sirkenin faydaları, cildin kendi pH dengesini sağlıklı bir şekilde korunmasına yardımcı olmaktadır. Sirke, yoğun bir asit düzeyine sahip olmasına rağmen; doğal bir ürün olması nedeniyle cilt bakım ürünü olarak görülmektedir.

Saçları sirkeli su ile durulamak, saçların parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Sirke kullanımı ile doğal parlaklığını yitiren ve güçsüzleşen saçların, eski sağlıklı görünümüne tekrar kavuşması mümkün hale gelmektedir. Bu bağlamda sirke saçlarının parlak görünmesini isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Sirke Kullanımının Cilt Sağlığına Etkisi Nedir?

Cilt bakım rutinine sirke kullanımını da ekleyen kişiler, ciltlerinin daha parlak göründüğünü ve sivilce oluşumunun azaldığını söylemektedir. Sirke kullanımının cilt sağlığı üzerinde oldukça faydalı etkileri bulunmaktadır. Özellikle akne ve siyah nokta problemi yaşayan kişiler, sirke uygulaması ile bu problemleri azaltabilmektedir.

Su ile karıştırılarak kullanılan sirke, tonik etkisi oluşturması nedeniyle akne oluşumunun önüne geçebilmektedir. Akne oluşumu, çoğu kişi için son derece rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Akne problemlerinin en aza indirilmesi için sirke kullanımı önerilmektedir.

Düzenli bir şekilde sirke kullanmak, cildin ölü hücrelerden arınmasında da olanak tanımaktadır. Sirke, yüzdeki ölü hücreleri hızlı bir şekilde temizlemesi nedeniyle peeling etkisi sağlayan doğal bir ürün olarak nitelendirilmektedir. Sirkenin düzenli bir şekilde cilde uygulanması sayesinde, tazelenme etkisi sağlayabildiği görülmektedir.

Sirke Saça Nasıl Uygulanır?

Sirke, saç sağlığı üzerinde olumlu etkiler gösteren doğal bir üründür. Sirkenin saça doğru bir şekilde temas etmesi ile saç sağlığının gelişmesi hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Sirkenin saça nasıl uygulanması gerektiği konusunda pek çok farklı teknik bulunmaktadır. Bu teknikler şunlardır:

 1. Durulama Suyu: Duş esnasında şampuanlanan saçın sirkeli su ile durulanması, hızlı bir şekilde parlak bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sirke miktarının doğru bir şekilde ayarlanması olmalıdır. Bir bardak su ve bir bardak sirke miktarı ideal ölçü olarak görülmektedir. Saç derisinin hassas olduğunu kişilerin, daha az ölçeklerde sirke kullanması gerekmektedir.
 2. Sprey Kürü: Bu yöntem, bir sprey kutusuna durulama suyu ölçülerinde sirkeli su hazırlamak olarak tanımlanmaktadır. Duştan önce veya boş vakitlerde, sprey içerisindeki karışım saça sıkılmalı ve nazikçe masaj yapılmalıdır. Sirkeyle dinlendirilen saçın bir süre sonra durulanması gerekmektedir. Oldukça pratik bir uygulama prosedürüne sahip olan bu yöntem, birçok kişi tarafından severek tercih edilmektedir.

Saça sirke uygulama sürecinde, sirkenin saç yapısına olan faydalarından tam bir şekilde verim almak için bu sürecin düzenli bir hale getirilmesi önem arz etmektedir. Düzenli bir şekilde saça sirke uygulaması yapmak, saçların daha sağlıklı ve daha parlak görünmesine olanak tanımaktadır.

Sirke kullanımından sonra saçların iyi bir şekilde durulanması gerekmektedir. Sirke, doğası gereği ağır bir kokuya sahiptir ve bu kokunun giderilmesi için bol su kullanarak durulama yapılması şarttır. Aksi takdirde rahatsız edici sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Sirkenin Asit Düzeyi Saç Sağlığı İçin Uygun Mudur?

Sirkenin asit düzeyi, hangi tür fermantasyon sürecinden geçtiğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Asit düzeyi bakımından saç yapısına en uygun olan sirke, elma sirkesi olarak gösterilmektedir. Elma sirkesinin düzenli bir şekilde saç maskesi olarak kullanılması, saç dökülmesi gibi olumsuz durumların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Hem kadın hem de erkek bireylerin yaşadığı saç dökülmesi, kepek ve saç matlaşması gibi olumsuz durumlar, sirkenin saça faydaları sayesinde en aza indirilebilmektedir. Sirkenin saç faydaları, hemen hemen herkesin dikkatini çekmekte ve bu bağlamda sirke saç maskesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Sirkenin saça faydaları şunlardır:

 1. Yanlış işlemlerden dolayı matlaşan saç tellerinin hızlı bir şekilde parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.
 2. İçerisinde asetik asit barındırması nedeniyle, zayıflayan ve kırılan saçların güçlenmesine olanak tanımaktadır.
 3. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç dökülmelerinin en aza indirilmesini sağlamaktadır.
 4. Saç rengi açma işlemlerinin doğal bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmaktadır.
 5. Kimyasal açıcı ve boya kullanımının en aza indirilmesine olanak tanımaktadır.
 6. Saç kepeği ve bit gibi olumsuz durumların önüne geçebilmektedir.
 7. Saç derisinin hızlı bir şekilde temizlenmesine ve ölü derilerden arınmasına yardımcı olmaktadır.

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..